Aizvadīti 9.un 12.klašu skolēnu izlaidumi [papildināts ar izlaiduma klašu audzinātāju uzrunām]

2014. gada 23. Jūnijs

Agita Grīnvalde-Iruka, Edgars Bērziņš

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā aizvadīts 57.izlaidums. Šogad skolu beidza 28 9.klases audzēkņi un 38 divu 12.klašu audzēkņi. Bērzu meiju, rožu un peoniju reibinošās smaržas apvīti jaunieši uzklausīja ceļa vārdus un laba vēlējumus, ko viņiem teica skolas direktora vietniece Ingrīda Mačuļska, klašu audzinātājas Ligita Miezīte, Mārīte Karņicka un Silvija Strautmane, skolas padomes priekšsēdētājs Ģedimins Siliņš un Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis.

Svinīgajā ceremonijā trīs 12.klases audzēkņi – Andris Ērglis, Elvita Krista Gailīte un Marta Taškāne par teicamām sekmēm saņēma arī Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas Atzinības. Premjerministre L.Straujuma jauniešiem vēl: „Gribas ticēt, ka arī pēc vidusskolas absolvēšanas Jūsu ceļš pretim zināšanām un izcilībai būt tik pat apņēmīgs un tam sekos citi augstākas raudzes diplomi. Izvēloties savu profesiju un uzsākot darba gaitas, novēlu īstenot radošas idejas izvēlētajā jomā un nest Latvijas vārdu pasaulē.”

Šo trīs audzēkņu vārdi ierakstīti arī A.Upīša Skrīveru vidusskolas Goda grāmatā. Šajā grāmatā tiek ierakstīti to audzēkņu vārdi, kuri ieguvuši augstāko zināšanu vērtējumu. Līdzās Andra, Martas un Elvitas Kristas vārdam, Goda grāmatā par labām un izcilām sekmēm ierakstīts arī Agnes Simanovičas, Ievas Lukstiņas, Dāvja Leiša, Lauras Annas Plūmes, Janas Morozas, Ineses Jasaites, Lauras Circenes, Andas Hmeļņickas, Jolantas Amandas Daukštes, Mārtiņa Pēterfelda, Sintijas Strazdiņas, Rūda Eiduka, un Rinalda Puriņa vārds.

Līdz ar skolas un klašu audzinātāju nelielajām piemiņas veltēm, 12.klašu absolventi saņēma arī sveicienu no Skrīveru novada dome – Hjū Maklauda grāmatu „Atrodi savu Everestu” un skrīverieša Imanta Zariņa austo aproci ar Skrīveru vārdu, lai tā allaž atgādina jauniešiem par novadu, no kurienes viņi nākuši, ar ko lepojas un kur viņus gaida atgriežamies. Apsveicam absolventus!

Klašu audzinātāju uzrunas izlaidumos:

9.a klases audzinātāja Silvija Strautmane:
Pavisam nesen, tikai pirms 10 mēnešiem, es piekritu kļūt par audžumammu 28 skaistiem, gudriem, apdāvinātiem, radošiem un ļoti bērnišķigiem jauniešiem. Pirmo nedēļu viņi mani ganīja pa skolu, bet es izmisīgi centos atšķirt Lauru no Paulas, Sindiju no Sigitas. Taču man pretī stāvēja tik saprotoši un palīdzēt gribosi jaunieši, ka tikām galā ar visām ikdienas problēmām. Un šeit man jasaka liels paldies vecākiem un skolotājiem, kuri audzināja iepriekš,kas ielika šos jauniešus uzvedības kultūras rāmjos. Ar tādiem bērniem strādāt ir viegli.
Šodien jūs esat dzīves krustcelēs un jums ir jāizvēlas pareizais ceļš, pa kuru iet.
Pirms dodaties ceļā, neaizmirstiet paņemt līdz darba mīlestību. Es nezinu nevienu cilvēku, kurš būtu nokļuvis virsotnē bez smaga darba. Tā nav garantija veiksmei, bet tuvāk virsotnei tomēr nokļusiet.
Vecākiem gribu novēlēt,lai jūsu lolojumi lidzīgi baltajiem stārķiem atgriežas pie mums Latvijā.Lai lido plašajā pasaulē, lai apgūst jaunas zināšanas, bet ģimenes ligzdu, lai vij šeit, laiž pasaulē bērnus un lai beidzot piepildās visas Latvijas pamestās skolas ar bērnu čalām. Lai jums veicas!!

Ligita Miezīte, 12.a klases audzināja:

Reiz, un ne sensenos laikos, bet pavisam nesen, un ne aiz trejdeviņiem, kalniem, bet tepat Skrīveru novadā un tā tuvākā un nedaudz tālākā apkārtnē, dzīvoja jaunieši, un 2011.gada 1.septembrī viņi satikās, lai sāku mācīties A.Upīša Skrīveru vidusskolas 10.a klasē. Pirmie mēneši pagāja meklējot savu vietu, bet līdz pirmajam lielajam kopīgajam pasākumam klases kolektīva pirmajai ekskursijai uz Krustpili, un Gārsenes dabas takām viss jau bija kārtībā. Ekskursijas mums vienmēr ir īpašas, pēkšņais sniegs, oktobra nogalē, tieši pirms brauciena uz Tartu, trakais brauciens, pa aizsnigušajiem un netīrītiem ceļiem, uztraukums. Šī mācību gada ekskursija uz Tīreļpurvu, gaisa temperatūra krietni zem mīnus 20°, bet visi tāpat gatavi braukt, nu nekas, ieguvām priekšstatu, ka jutās strēlnieki, kas viņiem bija jāpārcieš. Īpaši vienoti bijāt gatavojoties ierindas skatei un patriotisko dziesmu konkursam. Dziedāja un soļoja visi, gan tie kas prot, gan tie, kas neprot. ZZ čempionāti, 10.un 11.klasē, tikām līdz pusfinālam, laba pieredze, ka tikai sadarbojoties iespējams gūt rezultātus.
Sekmība un atzīmes kļuva par ļoti svarīgu tēmu, tāpēc visbiežāk uzdotais jautājums bija: Skolotāj, vai parādīsiet sekmju kopsavilkumu? To man nācās dzirdēt vairākas reizes dienā. Viss tika rēķināts un pārrēķināts, kāda vidējā atzīme, cik kas, un kur vēl pietrūkst. Netrūka arī pārpratumu un kuriozu. Daži no jums neplānoti iekļuva manā īpašajā kuriozu kladītē, ar iespaidīgiem ģeogrāfiskajiem novērojumiem, piemēram- Skolotāj, vai Ķīna pieder pie Eiropas? Heliostacijās ražo hēliju un pilda balonos. Cilvēki izbrauc no Āfrikas uz Ameriku, lai iegūtu dzeramo ūdeni. Informācija, protams, ir stingri slepena, un autoru vārdi nekad un nekur netiks izpausti.
Viss, ar mums noticis nebūtu iespējams bez atbalsta, tās ir jūsu ģimenes, vecāki, vecvecāki, brāļi, māsas un citi tuvinieki. Īpašs paldies vecākiem, par palīdzību, pacietību, atbalstu. Paldies skolotājiem, kas palīdzēja, virzīja, mudināja, ne tikai darīt ikdienišķos darbus, bet piedalīties, konkursos, olimpiādēs, skatēs.
Nevaru pateikt, kur palicis laiks, trīs gadi aizlidojuši vēja spārniem. Skolas bezrūpīgais laiks aiz muguras. Un…………….. kā turpināsies jūsu katra stāsts, ir tikai jūsu pašu ziņā, vidusskolā, tas ir tikai ievads, visa sākums, turpinājums jāraksta pašiem. Tāpēc uzmaniet savas vēlēšanās, ja nu piepildās! Paldies par kopā pavadīto laiku!

12.b klases audzinātāja Mārīte Karņicka:
Man bija ļoti liels prieks redzēt visus savus mīļos 12.b kopā priecīgus un laimīgus kārtējā Skrīveru A.Upīša vidusskolas izlaidumā. Kādi jūs bijāt? Jūs raksturojot es iedomājos krāsainu ziedu pušķi,kurā katram ziedam ir sava noteikta vieta.Dažreiz tajā gadījās kāda dzēlīga nātrīte,asa usne,bet dabā visi augi ir vajadzīgi un skaisti,un daudzi arī uzzied.Arī dzīvē sliktāko nav,ir tikai labākie. Kopā mēs bijām trīs gadus,kuri aizritēja kā viens mirklis,atstājot atmiņā daudzus neaizmirstamus brīžus.Atmiņā palicis pirmais klases vakars institūta pirtiņā,kur pats laimes lācis bija atnācis padomu dot.Vai jūs atceraties,ko viņš teica? Laime ir mūsos pašos,tikai to ir jāprot atrast. Jums priekšā lielā,skaistā dzīve,tik plaša kā jūra ,un katrs no jums šajā dzīvēs jūrā esat mazs ūdens pilieniņš,bet kopā varens spēks,kurš veidos mūsu nākotnes sabiedrību. Es gribētu jums visiem novēlēt sasniegt un īstenot iecerētos mērķus,bet galvenais,lai katram no jums sirdī būtu kāds nepiepildīts sapnis,jo sapņi ir ceļš uz īstenību.Neļaujiet savam sapnim nosalt,saudzējiet to un lolojiet.

Foto atskats no 9.klašu izlaiduma pieejams GALERIJĀ!

Foto atskats no 12.klašu izlaiduma pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt