Aizvadīts konkurss “Pazīsti savu organismu”

2015. gada 17. Marts

www.staburags.lv

12. martā, Aizkraukles novada ģimnāzijā 17 zinošākie skolēni bioloģijas priekšmetā no Skrīveriem, Jaunjelgavas, Neretas un Aizkraukles piedalījās konkursā “Pazīsti savu organismu”. Jaunieši savas zināšanas pārbaudīja anatomijā, fizioloģijā un higiēnā. Rakstiskajā daļā vajadzēja atbildēt uz desmit jautājumiem un risināt uzdevumus.

Konkurss notika jau 20. reizi, šogad pirmo reizi jaunieši veica praktiskās nodarbības. Vidusskolēniem vajadzēja pastāstīt par gremošanas sistēmu, kā arī noteikt plaušu dzīvības tilpumu. Devītās klases skolēniem vajadzēja darboties ar izelpas ātruma mērītāju un veikt tepingtestu, noteikt maksimālo kustību skaitu.

Devīto klašu grupā pirmo vietu ieguva Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas audzēkne Ilva Viļuma, otro — Elvis Piterāns no Seces pagasta pamatskolas. Vidusskolu grupā labāko rezultātu uzrādīja Dace Osīte no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, otrajā vietā — Lelde Kalniņa (Skrīveri) un Dāvis Gorbačovs (Nereta), trešā vieta — Elzai Elizabetei Liepiņai no Skrīveriem. Uz valsts zināšanu pārbaudi Daugavpilī dosies abas pirmo vietu ieguvējas.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt