Aizvadītas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (SZPD) prezentācijas

2015. gada 5. Februāris

www.auv.lv; foto: V.Meroža, S.Rūze, D.Martinsone

Trešdien, 4.februārī, skolā notika skolēnu zinātniski pētniecisko darbu prezentācijas. Darbi tika prezentēti 5 sekcijās: Fizikā, ķīmijā un IT;  Bioloģijā un veselības zinātnē; Vēsturē, litewratūrā un mākslā; Ekonomikā; Ģeogrāfijā. Kopumā darbus prezentēja 20 desmito un 24 vienpadsmito klašu skolēni. Par skolēnu veikumu un aizstāvēšanu kopumā izsakās sekciju vadītāji savukārt foto atskats pieejams GALERIJĀ!

S.Rūze, projektu vērtēšanas komisijas fizikā, ķīmijā un IT pārstāve: Trešdienas pēcpusdienā notika zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) prezentācijas. Fizikas kabinetā tika pārstāvēti darbi fizikas, ķīmijas un informātikas priekšmetos. Kā atzina vadītāja A. Sakse un komisijas locekļi: A.Katajs-Paeglis, A.Piruška un S.Rūze darbu tēmas bija aktuālas un interesantas, turklāt skolēni šim jautājumam piegāja nopietni, atbildīgi un centās no visa spēka. Paveikto prezentēja skolēni E.Lasmanis („Wi-fi bezvadu interneta attīstība un darbība šobrīd un nākotnē”, vadītājs A.Piruška), D.Matisons („“Android”operētājsistēma”, vadītājs A.Piruška ) („AMD un Intel procesori”, vadītājs A.Piruška), D.Ozols („Projektoru ietekme uz veselību”, vadītājs A.Katajs-Paeglis), R.Aņisimovs („Elektrotehnikas pamatelementi, mātes plates izpēte un primitīvā paštaisītā plate”, vadītājs A.Katajs-Paeglis), S.Seimuškina („Iespējamais sporta stadions Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas teritorijā”, vadītāja S.Rūze), I. Bogopoļska („C vitamīna noteikšanas nozīme mūsu organismā un noteikšana augļos un dārzeņos”, vadītāja A.Sakse) un K. Zablinskis („Saistošie eksperimenti un drošības ievērošana  ķīmijā”,vadītāja A.Sakse).

D.Martinsone, projektu vērtēšanas komisijas bioloģijā un veselības zinātnē vadītāja: Bioloģijas un veselības zinātnes sekcijā darbus aizstāvēja 14 skolēni. Šogad jāuzteic tieši skolēnu izveidotās prezentācijas, kurās veiksmīgi bija savienots teksts ar interesantiem attēliem, kas prezentācijas padarīja saistošas. Arī skolēnu uzstāšanās prasmes bija ļoti labas. Daļa tēmu saistījās ar medicīnu, kas noderēs topošajiem medicīnas studentiem, daļa- dzīvei noderīgas lietas, kā, piemēram, pirts, vitamīni, veselīgs miegs, tomātu audzēšana un zivju izpēte. Gandrīz visos darbos bija pašu autoru veikts praktisks pētījums, kas paaugstināja iegūto vērtējumu. Īpaši jāuzteic R.Kaķes darbs par tomātu nogatavināšanu, D.Zaķa- par suņu audzētavu, K.Lapiņa- par zivju vecuma noteikšanu, S.M.Galvanovskas- par skolēnu pusdienošanu skolas ēdnīcā. Arī 10. klašu skolēni uzsākuši interesantus darbus: P.D.Čirkste par vitamīnu ietekmi uz veselību, L.Šarkuna- par miega izpēti, K.Lūse- par pirts procedūrām un A.Selepa- par pīrsingiem un tetovējumiem. Vēl jāatzīmē arī Taizemes skolnieces B.Mekwatanakun darbs par Latvijas un Taizemes dzīvnieku salīdzinājumu un atšķirību skaidrošanu, kā arī veiksmīgiem videoklipiem.

Tiks papildināts ar:

Dz.Znotiņa, projektu vērtēšanas komisijas vēsturē, literatūrā un mākslās vadītāja: Humanitāro zinātņu jomā savus ZPD aizstāvēja 10 skolēni. Visi bija labi sagatavojušies. Priecēja skolēni, kas bija strādājuši ar lielu aizrautību (Madara Kantāne, Lelde Kalniņa, Elza Liepiņa, Ieva Cedere, Paula Lazdiņa, Inguna Bodeka). Uz starpnovadu ZPD konkursu un aizstāvēšanu izvirzīta Lelde Kalniņa ar darbu „ Emigrantu izjūtu tēlojumu jaunākajā latviešu literatūrā”, kā arī Elza Liepiņa ar pētījumu ”Bērnības iespaidu atspoguļojums jaunākajā latviešu literatūrā.” Vēlam veiksmi!

S.Strautmane, projektu vērtēšanas komisijas ekonomikā vadītāja:

L.Miezīte, projektu vērtēšanas komisijas ģeogrāfijā vadītāja:

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt