[Papildināts] Aizvadīta Politikas un tiesību Vidzemes reģiona olimpiāde

2015. gada 31. Marts

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Pirmdien, 23.martā, Vidzemes augstskolā notika Politikas un tiesību Vidzemes reģiona olimpiāde, kurā 25 dalībnieku konkurencē skolu pārstāvēja Inese Bogopoļska (11.b klase) un Egija Matusēviča (12.a klase). Abas dalībnieces ieguva atzinību, kas vērtējams kā teicams sasniegums, ņemot vērā, ka skola minētās jomas olimpiādē startējusi nav jau ilgāku laiku. Olimpiāde sastāvēja no 4 daļām – esejas par aktuālu jautājumu (Ukrainas krīze, sankcijas pret Krieviju un vēlēšanu tiesību paplašināšana pilsoniskajai sabiedrībai), paplašinātajiem jautājumiem par ar politikas teoriju saistītiem jautājumiem un 60 jautājumu tests par politikas teorijas jautājumiem, piemēram, jēdzienu skaidrojums, politikas teorijas koncepti un izrpatne par tiem. Savukārt noslēdzošā daļa – diskusija par aktuālo – situāciju A-Eiropā.

Paralēli olimpiādei notika seminārs skolotājiem par vērtēšanas sistēmu un jautākajām pieejām tajā, akcentējot būtisko jautājumu – ko un kāpēc skolā vērtē skolotājs. Apsveicu dalībnieces ar panākumiem!

Olimpiādes dalībniece I.Bogopoļska: “Šāda veida olimpiādē startēju pirmo reizi. Piedaloties šajā olimpiādē, es ieguvu jaunas zināšanas un pieredzi. Iesaku arī citiem nebaidīties un pieņemt dalību dažādās olimpiādēs, lai novērtētu un pārbaudītu savas zināšanas un prasmes.”

Savukārt E.Matusēviča uzsver: “Politikas un tiesību olimpiāde Vidzemes Augstskolā bija pavisam kas jauns un nepieredzēts, īpaši jau olimipādes tematikas dēļ. Ļoti patika olimpiādes vadītāju pozitīvā uzstāšanās un cilvēku iesaistīšana diskusijās par politiku un tiesībām. Ļoti patika arī viesu uzstāšanās, no tām īpaši uzrunāja politiķa lekcija par to, kas notiek Saeimā, kātiek pieņemti likumi un patika arī plašā diskusija ar viņu. Olimpiādes uzdevumi gan bija ļoti grūti un nebija pietiekami daudz laika, lai līdz galam izprastu katru jautājumu, bet rezultāti ir un es priecājos jau vien par piedalīšanos, jo tas viennozīmīgi paplašināja gan manu redzes, gan interešu loku. “.

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt