Noslēdzies 5. klašu projekts “Cepures pārvērtības caur gadsimtiem”

2020. gada 29. Aprīlis

Teksts: Ināra Plakane, Danute Podvinska, cepuru foto autori: Emīlija Ļebedeva (5.b), Artūrs Zariņš (5.b), Toms Strazdiņš (5.b), Melānija Dīce (5.b), Saldava Daniela (5.b), Anrijs Rikmanis (5.a)

Mājturības un vizuālās mākslas skolotājām sadarbojoties tapa ideja šajā attālinātās mācīšanās posmā piedāvāt skolēniem izstrādāt projektu  par tēmu – Cepures pārvērtības caur gadsimtiem , kas bija paredzēts maija beigās kā noslēguma darbs. Projekta izstrādes gaitā skolēni apguva prasmes meklēt informāciju , pamatot  to un radoši izmantot informāciju sava projekta izstrādē. Viens no sasniedzamiem rezultātiem bija arī iemācīties plānot  cepures dizaina izstrādes procesu. Svarīga prasme , ko skolēni apguva bija veidot izstrādājuma izgatavošanas dienasgrāmatu un prezentēt savu veikumu, šoreiz gan tikai prezentācijas izskatā. Paldies, skolēniem par radošajiem un interesantajiem darbiem. Paldies, vecākiem par sapratni un pacietību. 

Lūk, dažas skolēnu atziņas par projektu:

  • Anrijs – Man šis darbs patika bija ļoti interesanti. Protams bez vecāku palīdzības es viens to neizdarītu. Brīžiem bija smieklīgi un jautri, brīžiem ne tik viegli. Bet tiku galā un esmu lepns par gala rezultātu. Man ļoti patīk sava cepure-ķivere. Varu doties cīnīties!
  • Toms – Es šo cepuri izvēlējos , jo man likās interesanta un viegli uztaisāma. Tā parāda vīriešu bagātību un cēlumu. Darba gaitu bija vieglāk izpildīt nekā man likās. Ļoti interesants projekts.
  • Estere – Es šo cepuri izvēlējos tāpēc ka tie laiki likās interesanti, jo es skatos seriālu, kurš radīts par to laiku. Arī tāpēc, ka mani radinieki šīs cepures nēsāja un viņas izskatās skaistas.
  • Laura – Es domāju, ka sanāca normāli, bet vajadzēja būt uzmanīgākai, jo pirmajā reizē es līmes maisījumam pieliku par daudz ūdens un man pirmais mēģinājums neizžuva. Vēl varēju rūpīgāk uztaisīt cepures iekšu/apakšu, es atstāju par daudz auduma, kas varbūt var traucēt nēsāt cepuri.
  • Artūrs – Es šo stilu izvēlējos, jo man patīk gladiatori, man ļoti patika un fascinēja šis dizains, kā arī tas man arī atgādina vienu videospēles būtni, kas man ļoti patīk.
  • Toms – Veicot šo projektu es iepazinos ar cepures veidu panama un tās vēsturi. Ieguvu iemaņu līmes pagatavošanā un papīra cepures radīšanā. Šo iemaņu izmantošu ķekatu masku izveidošanā. Projekta darbs bija interesants un radošs.
  • Kristers – Es izvēlējos gatavot baroka laika cepuri, jo tādu nēsāja arī iemīļots pasaku tēls- Runcis zābakos.
  • Mārtiņš– ir grūti izplānot, bet viegli uztaisīt.
  • Melānija: Darba procesu apgrūtināja, ka bija jāiztiek tikai ar mājās esošajiem materiāliem, (jo dēļ vīrusa negāju uz veikalu), tādēļ krāsu salikums un iznākums nav tāds kā vēlējos.

 

 

 

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt