DzM konkurss

2014. gada 15. Jūnijs

Liega Krasovska, 7.b klase

Pusgada garumā norisinājās virtuālais konkurss 7. – 9. klasēm. To rīkoja Latvijas Universitāte. Sākot ar novembri un beidzot ar aprīli, katru otro nedēļu virtuāli bija jāatbild uz astoņiem jautājumiem par dabaszinību tēmām – matemātiku, fiziku, ķīmiju un bioloģiju.

Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja divas meitenes – Eirana Ostrovska un Liega Krasovska, abas no 7.b klases. Tomēr uz noslēguma pasākumu Rīgas Zooloģiskajā dārzā tika uzaicināti no katras klašu grupas astoņi labākie, to skaitā arī Liega Krasovska. Kopumā uzaicinātie dalībnieki bija 33.

Dienas gaitā visiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās – vēstures darbnīcā bija jāmeklē pa zoodārza teritoriju dažāda informācija, kas mums bija prasīta uz iedotajām darba lapām, bioloģijas darbnīcā mums bija jāliek dažādas ēdienu bildītes pie Latvijas abinieku attēliem, mēs tikām iepazīstināti ar dažādiem interesantiem faktiem par tiem, matemātikas darbnīcā bija jābaro bebrs, bija jasarēķina katra ēdiena svars tieši šim dzīvniekam, cik daudz kalorijas, tauku, olbaltumvielu, ogļhidrātu u.c. dzīvnieks saņems ar šo ēdienu, un vai ar to būs apmierināts bebra ārsts un dietologs, ģeogrāfijas darbnīcā nācās zīmēt zoodārza plānu. Pēc darbnīcām mums bija LU apmaksātās pusdienas pie Ķīšezera. Vēlāk bija iespēja turēt rokās dažādud eksotiskus dzīvniekus, piemēram, žņaudzējčūsku, Madagaskaras tarakānu, tūkstoškāji u.c. Tad mums tika izsniegtas dažādas piemiņas veltes no konkursa sponsoriem – grāmatnīcas „Lielvārds’’, Rīgas Zooloģiskā dārza.

Diena kopumā bija izdevusies un nākošajā mācību gadā es arī aicinātu 7. – 9. klases skolēnus piedalīties šajā konkursā.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt