AUSV skolniece triumfē Aizkraukles sadarbības novadu publiskās runas konkursā

2013. gada 8. Februāris

Aija Zvaigznīte

7.februārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10.-12. klašu skolēni piedalījās publiskās runas konkursā, kura devīze šogad bija ‘’Tālā, bet tuvā nākotne’’. Kopējais dalībnieku skaits bija 13. No Aizkraukles novada ģimnāzijas piedalījās 7 skolēni, no Aizkraukles 1. vidusskolas-1 skolēns, no mūsu skolas-5 skolēni. Rezultāti ir grandiozi – 12. klases skolniecei Lindai Vītoliņai – 1.vieta!

Jaunieši paši bija izveidojuši tekstus, kurus pārliecinoši vajadzēja izklāstīt žūrijas komisijai un pārējiem klausītājiem. Aizkrauklieši pārsvarā bija izvēlējušies tēmas, kas saistītas ar sevis izzināšanu, par savu bērnību, tagadni un nākotni. Mūsu skolēnu tēmas bija gana nopietnas un pat sarežģītas. Visiem runātājiem vajadzēja atbildēt uz žūrijas un citu dalībnieku jautājumiem latviešu un kādā no pašu izvēlētajām svešvalodām. Rezultātā mūsu 12.klases skolniece Linda Vītoliņa (skolotāja Dzintra Znotiņa) vidusskolēnu grupā ieguva 1.vietu. Viņas sniegums patiešām bija spožs. Linda mācēja parādīt savas zināšanas par jaunākajiem atklājumiem dažādās zinātnes jomās, īpaši medicīnā un inženierzinātnēs. Meitene sniedza precīzas un pārliecinošas atbildes gan latviešu, gan angļu, gan krievu valodā. Lindai palīdzēja viņas dabiskums un erudīcija. Patiesu cieņu izraisīja 2. vietas ieguvējs no Aizkraukles, kurš uzstājās ļoti labā angļu valodā, bet atbildēja uz jautājumiem krievu, angļu, vācu un latviešu valodā. Šis zēns angļu valodu sācis mācīties jau bērnudārzā ’’Auseklītis’’ no trīs gadu vecuma. Tātad nekad nevar būt par agru sākt mācīties svešvalodas.

Lai arī pārējie mūsu skolēni neieguva godalgotas vietas, visi bija gatavojušies un atstāja labu iespaidu. Vispārēju žūrijas sajūsmu un ieinteresētību izraisīja 10.klases skolēna Edmunda Mārtinsona (skolotāja Aija Zvaigznīte) runa par jaunāko tehnoloģiju attīstību tuvākajā nākotnē, īpaši par “Google Project glass”- brillēm, kuras aizstāšot visu- datoru, telefonu, GPS navigācijas sistēmu un pat fotokameru. Interesanti bija klausīties arī 11. klases skolnieka Mārtiņa Pēterfelda (skolotāja Santa Krasovska) stāstījumā, kurš pārliecināja par alternatīvās enerģijas nozīmi mūsdienās un nākotnē. Didzis Požarskis (skolotāja Santa Krasovska), savukārt, pierādīja, kā šodien darbojas pareģojumi, kuri izteikti tālu pagātnē. 12.klases skolniece Marija Garanča (skolotāja Dzintra Znotiņa) dalījās pārdomās par to, kā cilvēka gribasspēks spēj virzīt visu viņa dzīvi un darīt to veiksmīgu jebkurā jomā.

Pēc konkursa skolēni atzina, ka pirms uzstāšanās bija satraukums, taču visgrūtākais tomēr ir atbildēt uz negaidītiem jautājumiem citā valodā.

Visi guvām pieredzi un atziņu- lai publikas priekšā uzstātos, ir jāmāk daudz – pareizi runāt, brīvi, bet pieklājīgi uzvesties, apburt klausītājus ar savu erudīciju un arī vizuālo tēlu.

Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu, kā arī vecākiem par atbalstu!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt