8. klašu skolēnu mācību ekskursija uz Zemgali [+FOTO]

2013. gada 1. Oktobris

 Ieva Brenčeva, 8.b klase

Piektdien, 27.septembrī, 8.klases devās ekskursijā. Pirmā pietura bija Bauskā, kur, ejot gar Iecavas upītes krastu, aplūkojām dolomīta atsegumus un klausījāmies gida stāstījumu par Napoleona gaitām Latvijā.

Bauskā saldumu ražotnē „Poļu nams” mūs iepazīstināja ar to, kā top cepumi Riekstiņi, „Saldā brunete” un „Saldā blondīne”, jeb, kā tautā tās sauc – saldās pagales. Varējām izmēģināt roku arī kastīšu locīšanā un produkcijas fasēšanā.

Nākamā apskates vieta bija Mežotnes pils. Daudzi bija sajūsmināti par tās skaisto arhitektūru un greznajiem griestu rotājumiem. Pa tiltiņu pārgājām pāri Lielupei un uzkāpām Mežotnes pilskalnā.

Ierodoties Tērvetes dabas parkā, iekāpām Pasaku vilcieniņā un aizbraucām līdz skatu tornim. Tajā uzkāpa visi. No augšas pavērās skaists skats, kura dēļ patiešām bija vērts kāpt. Tad izstaigājām parku, apskatot koka skulptūras, izložņājot rūķu mājiņas un šķēršļu trases.

Tālāk devāmies uz senlatviešu pili, kura celta no koka bez nevienas naglas. Apskatījām savāktos eksponātus – rotaslietas, sadzīves priekšmetus, ieročus.

Paldies par ekskursiju mūsu audzinātājām Santai Krasovskai un Dainai Pētersonei! Protams, liels paldies mūsu fantastiskajam gidam Robertam!

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt