7.a iepazīst Latviju.

Līga Survila, 7a klases skolniece

2020. gada 16. septembrī 7. a klase devās izzinošā ekskursijā uz vienu no Sēlijas pilsētām-Viesīti. Pirmo apciemojām Paula Stradiņa skolu. Tur apskatījām profesora Stradiņa piemiņas ekspozīciju, rokdarbu klasi un dzimtas viesistabu. Vēstures klasē mēs varējām skatīties īsfilmu tā, kā to darīja senākos laikos, ar projektoru. Annas Brodeles literatūras klasē izmēģinājām rakstīt ar spalvu un tinti. Pēc tam vizinājāmies ar elektromobili un pa ceļam apstājāmies arī pie senākās ēkas Viesītē – ’’Āža kroga.’’ Šī ēka ir celta 1840. gadā. Vēl apskatījām veco bānīša staciju un dzelzceļa ēku. Viesītes dzelzceļa sliedes bija 60 cm platas. Ekskursiju noslēdzām ar Buclera fotomuzeju. Šeit iepazināmies ar fotovēsturi un apskatījām dažādus senos fotoaparātus. Šajā ekskursijā man vislabāk patika braukt ar elektromobili. Tas ir arī draudzīgi dabai!

3.a klases ekskursija uz Lielvārdi.

          Māra Lesiņa, klases audzinātāja

  • Septembrī 3.a klase, izmantojot „Latvijas skolas somas” līdzekļus, devās uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju. Gide Jolanta mūs iepazīstināja ar Lielvārdes jostu, ar Andreju Pumpuru. Visspilgtākie iespaidi bērniem palika, izspēlējot teiku par Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku. Skolēni iztēlojās, darbojās, iejutās teikas varoņu lomās.
  • Pēc tam braucām uz Zelmas maiznīcu, kur saimniece mums stāstīja par maizes cepšanu. Pašiem bija iespēja katram sagatavot un krāsnī izcept 3 dažādus ūdens kliņģerīšus. (Zelmas maiznīcu apmeklējām par ekskursijās paredzētajiem līdzekļiem.)

 

4.klase izmanto “Latvijas skolas somu”.

Maija Arcihoviča, 4.klases audzinātāja

3. septembrī 4. klases skolēni, pateicoties „Latvijas skolas somas” līdzekļiem, devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas taku. Iepazinās ar Latvijā sastopamajiem meža dzīvniekiem un putniem, kurus varēja apskatīt arī to dabīgajā dzīves vidē. Mācījās iziet 5 km garo taku, izmantojot doto karti. Skolēni sadalījās grupās. Uzdevumus izrādījās samērā sarežģīts, jo gadījās arī apmaldīties taku labirintā. Ceļā arī apskatījām Zvārtes iezi .Pēc rīta lielā negaisa, ekskursijas laikā laika apstākļi mums ļāva priecāties par Latvijas dabu rudenī.

Iepazināmies ar Melngaiļa namu.

Veronika Ločmele, 4.a klases skolniece

12. 02. abas 4. klases devāmies uz Melngalvja namu, lai uzzinātu kaut ko par šo Latvijā pazīstamo celtni. No gides mēs uzzinājām, ka Melngalvju nams, kas sākumā saukts par Jauno namu, celts 1334. gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa, vēlāk pārbūvēts. Kalpojis kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām, bet 17. tirgotāju brālība – Melngalvju biedrība. Par krāšņāko Rīgas rotu dēvētā celtne Otrā pasaules kara laikā pārvērtās drupās – pēc armiju apšaudes nams nodega, un vēlāk tas tika uzspridzināts.1996. gadā SIA “Rīgas nami” uzsāka jaunā Melngalvju nama atjaunošana. 1999. gadā 9. decembrī tika iesvētīts atjaunotais Melngalvju nams. Ir piepildījies vēlējums, kas reiz bijis ierakstīts nama vārtos – Ja man kādreiz sagrūt būs, mani atkal celiet jūs!  Mēs varējām izkalt monētu. Redzējām seno laiku bruņas. Vērojām gleznas ar Rīgai ievērojamām personām. Paldies projektam ‘Latvijas skolas soma”

Meteņos uz Kokneses Radošo māju.

Melānija Dīce, 5.b klase

Mūsu klase 6. februārī devās mācību ekskursijā uz Amatu māju Koknesē. Kad mēs ieradāmies, mūs sagaidīja ar Meteņu dziesmu, kuru pavadīja ar akordeona spēli un tamburīnu.Nodarbība sākās ar rotaļu, pēc kuras sadalījāmies četrās grupās. 1. darbnīca bija pīrāgu cepšana,2.-iepazīšanās ar latviešu svētkiem, 3.- saulīšu izgatavošana un 4.- rokassprādžu gatavošana, kur ādas gabalam jāizdur pāra skaits caurumu, jāiever tajos citas krāsas ādas gabaliņš un jānostiprina ar PVA līmi. Beigās mēs varējām izvēlēties kādu no cimdiem un izzīlēt laimi, kā arī pacienāties ar izceptajiem pīrāgiem un zāļu tēju.

Sarunas par dzīvi ar mūziku no sirds: skolas jauniešu tikšanās ar Kasparu Zlidni

Anželika Legante, Skolas padomes priekšsēdētāja 

No sirds. Tieši tāds ir Kaspars, vienkāršs, smaidīgs, atvērts un patiess, bez maskām, liekulības un izdomātiem, iestudētiem tekstiem. Viņš ir atbraucis uz tikšanos ar lieliskajiem mūsu vidusskolas jauniešiem. Kasparu iepazinu, kad nejauši sāku lasīt viņa rakstus, tā vienkāršība, viedums, gaišums un vieglums, caurstrāvoja katru uzrakstīto rindu un caurstrāvoja arī mani. Likās, tur viss rakstīts par mani, tieši tā viss arī ir, un daudzreiz tieši tur, šajos rakstos, dažos teikumos vai vārdos atradu savas dzīves atbildes. Pašai līdzās ir dēls – jaunietis, redzu un saprotu aktuālās tēmas un viņu dzīves jautājumus, kaut vai, piemēram – profesijas izvēle, kā izlemt, ja interesē daudz kas vai neinteresē nekas, kā tikt galā ar daudzajām vēlmēm – kā un vai tās piepildīt, un tādi neskaitāmie jautājumi, tā atnāca ideja par pasākumu ar Kasparu mūsu skolā.

Lasīt tālāk …

25.,26.decembrī radošās darbnīcas Koknesē.

Veronika Ločmele, 4.a klase

25.decembrī 4.a klases skolēni, 26. decembrī 4.b klases skolēni  brauca uz radošo darbnīcu Koknesē. Tur mēs uzzinājām par vairākiem Latvijā esošajiem lietišķās mākslas veidiem. Mācījāmies mezglot, veidot zīmējumus ar gludekļa palīdzību, gatavot kaklarotas. Ēdām smaržīgās kanēļmaizītes un dzērām tēju. Paldies par viesmīlīgo uzņemšanu un projektam ,,Latvijas skolas soma,, par šo izglītojošo braucienu.

7.a,7.b klases dodas uz teātri.

Laura Lielā, 7.b klase

18.oktobrī 7.a un 7.b klases skolēni devāmies uz Valmieras teātri, lai noskatītos izrādi „80 dienās apkārt zemeslodei”. Izrādi varam uzskatīt kā ceļojumu laikā, tādēļ tā bija ļoti aizraujoša. Žila Verna, 19.gs. zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja, varonis – angļu džentlmenis Fileass Fogs, kurš mūsu acu priekšā devās apkārt zemeslodei, ir apveltīts ar ļoti spēcīgu raksturu. Apbrīnojama ir viņa spēja neapstāties pēc neveiksmēm, nepadoties problēmu priekšā un ne mirkli nezaudēt ticību, ka viņš sasniegs mērķi laikā, neskatoties uz to, ka daudzi viņu uzskata par jocīgu.

Lasīt tālāk …

3.klase izmanto “Latvijas skolas somu”

Maija Arcihoviča, 3. klases audzinātāja

25.septembrī 3.klases skolēni “Latvijas skolas somas”  ietvaros devās uz Doles salu, kur apmeklēja Daugavas muzeju. Gide mūs iepazīstināja ar Daugavas krasta pirmajiem iedzīvotājiem, viņu dzīvesveidu, nodarbošanos. Muzejs ir iekārtots tā, lai varētu izzināt un apskatīt materiālus interaktīvi. Pēc tam visi sadalījāmies komandās un devāmies izpētīt un iepazīt muzeja teritoriju. Bija interesanti meklēt atbildes uz āķīgajiem jautājumiem, sadarboties komandā, iekļauties dotajā laikā.

Ekskursija uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju

Veronika Smirnova 8.a klases skolniece

11.oktobrī uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju devās 8. a un 8. b klases. Pati nodarbība sākās 11.00. Tā kā mēs ieradāmies agrā, abām klasēm bija dots uzdevums orientēties pa apkārtni un nofotografēties pie 5 kultūrvēsturiskiem objektiem.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt