Apmācību iespējas

Lepojamies: skolotāja Daina Vancāne-Viļuma – Skrīveru novada lepnums

www.skriveri.lv

Šogad laikraksts “Staburags” sadarbībā ar izdevniecību “Jumava” rīkoja konkursu “Mana novada lepnums”. Tajā titulu „Skrīveru novada lepnums” ieguva A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Daina Vancāne-Viļuma. Konkursa rīkotāji vēstuļu konkursu izsludināja oktobra sākumā. Tajā sava novada „lepnumu” pieteica piecu novadu – Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses, Pļaviņu un Neretas – iedzīvotāji.

Lasīt tālāk …

Konference Rīgā “Baltijas jūras projekta” 25 gadu darbībai [papildināts ar prezentācijām]

Eirana Ostrovska, 8.a klase

Atzīmējot UNESCO Baltijas jūras projekta 25. gadadienu, 21. novembrī Valsts izglītības satura centrs organizēja vides izglītības konferenci skolotājiem un skolēniem no 14 dažādām Latvijas skolām. Konference notika Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, Rīgā.        

Lasīt tālāk …

Novembra II aktualitāšu konkursā uzvar 11.a klase

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Noslēdzies novembra 2. un Latvijas valsts svētkiem veltītais aktualitāšu konkurss, kurā līdzās jautājumiem par 11. un 18. novembri bija iekļauti juatājumi arī par ģērboņa un himnas autoriem, jautājumi par Brīvības pieminekli, kā arī citi āķīgāki un ne tik āķīgi jautājumi par mūsu valsti un tās svētkiem. Rezultāti ir interesanti: gandrīz 90% izcīnīja 11.a klase un nopelnīja I vietu, 9.b klasei – gandrīz 70% un 2.vieta, bet 3.vieta – 10.a klasei (pie kam pirmo reizi šī mācību gada laikā) ar 65,5%. Pārējie rezultāti redzami diagrammā.

6.-8.klašu skolēnu radošie darbi, pieminot 11. un 18.novembri!

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Jau ierasts, ka valsts svētku laikā (parasti novembra 2. vai 3. nedēļā) skolēniem tiek piedāvāta iespēja radoši izpausties par valsts svētku tēmu. Aizvadītajā gadā skolēni veidoja Latvijas karti, kurā ievietoja novēlējumus Latvijas valstij dzimšanas svētkos.

Šajā gadā, pieminot Lāšplēša un Valsts proklomēšanas dienas, skolēni varēja piedalīties radošo darbu konkursā, pildot vienu no piedāvātajiem: rakstīt pasaku, runu vai dzejoli vai zīmēt aposveikumu kartiņu, plakātu vai komiksu. Katrā grupā labākais darbs saņēma veicināšanas balvu.

Pārējie skolēnu darbi apskatāmi GALERIJĀ!

Skolēni gūst pētniecisko pieredzi, piedaloties konferencē “Baltijas ceļam-25”

Inguna Bodeka, 10. klase

21.novembrī Aizkraukles novada ģimnāzijā (ANĢ) tika rīkota sadarbības novadu skolu konference „Baltijas ceļam – 25”. Pēc vēstures skolotāja Edgara Bērziņa aicinājuma mēs – Benyada, Madara un Inguna – veicām pētījumu un izveidojām prezentāciju, ar kuru uzstājāmies konferencē līdz ar Jaunjelgavas un ANĢ skolēniem.

Lasīt tālāk …

Aizvadīti koncerti “Latvijai” + VIDEO

www.auv.lv

Otrdien, 11.novembrī, Lāčpleša dienā, notika koncerts “Latvijai”. Koncertu organizēja divreiz, jo to apmeklēja 1.-5. un 6.-9.klašu skolēni. Līdzās koncerta vadītāju E.Mārtiņas un D.Circeņa emocionāli piesātinātajām runām, skanēja kora un ansambļa dziesmas, dejoja dejotāji, kā arī uzstājās Patriotisko dziesmu konkursa uzvarētāji: 7., 8.a, 9.b un 11.b klases. Foto atskats no pasākuma pieejams GALERIJĀ!

Koncerta videoieraksts:

Skolā viesojas Tukuma novada matemātikas skolotāji

Ilze Gaņina un Sintija Rūze, matemātikas un fizikas skolotājas

2014.gada 14. novembrī skolā viesojās 25 matemātikas skolotāji no Tukuma, Engures un Jaunpils novadiem. Viesi tika sagaidīti un sveicināti skolas sarīkojumu zālē, kur viņiem par prieku uzstājās mazie dziedātāji. Pēc tam direktors teica runu un skolotāji kopā ar skolotāju Sintiju Rūzi devās uz lekciju un praktiskajām nodarbībām, kur skolotāja Ilze Gaņina viesus iepazīstināja ar saviem labās prakses piemēriem – kā organizēt: Sudoku turnīru, stundu, kurā pārstāvēti divi priekšmeti – bioloģija un matemātika, kā arī mācību stundas, kuras vada skolēni. Patīkami, ka ciemiņi aizrautīgi iesaistījās Sudoku mīklu minēšanā.

Lasīt tālāk …

ZOO IEMĪTNIEKI PATEICAS ČAKLAJIEM ZĪĻU LASĪTĀJIEM!

Vija Meroža

Neskatoties uz to, ka šogad zīļu raža bija gaužām niecīga, daži aktīvisti tomēr iemanījās salasīt krietni daudz zīļu. Visčaklākie bija Prūšu ģimene (Patrīcija,Ričards)-100 kg, Ritvars Straume- 27 kg, Elīza Stauža- 22 kg, Līga Survila- 9 kg, Aleksis Dīcis- 4.5 kg. Zīļu lasīšanā piedalījās arī Kristela Broka, Sanija Panteļejeva, Kate Erdmane, Rainers Boļšejs, Laura Lielā. Kastaņus Dienas aprūpes centram salasīja Linda Spulde, bet čiekurus salasīja Laima Ondzule. Paldies par vajadzīgo darbiņu!

Noslēdzies glītrakstīšanas konkurss 2.- 4. klašu skolēniem

Inese Uzula, konkursa vadītāja

2014.gada 13. novembrī skolā notika glītrakstīšanas konkurss.  Šogad skolas glītrakstīšanas konkursā piedalījās 18 skolēni. Rezultāti:
1.vietu ieguva:  Sandija Linda Dzērve 2.klase, Alise Melle 3.a klase, Henrijs Eidmanis 4.klase.
2.vietu ieguva:  Šarlote Stikute  2.klase, Tīna Dzerkale 2.klase, Artūrs Novickis 3.b klase, Alise Cedere 3.b klase, Veronika Smirnova 3.a klase, Dārta Pāvulēna 4.klase.
3. vietu ieguva: Linda Grieķere 2.klase, Sanija Vasiļjeva 3.b klase, Keita Daugaviete 4.klase.
Atzinību ieguva: Līva Lavrenova 2.klase, Toms Ģigulis 2.klase, Alma Pumpure 3.b klase, Sintija Santa Bērziņa 3.a klase,  Zanna Štauere 4.klase, Daniela Bišofa 4.klase.