K.Buko (9.a klase) konkursa darbs

Šeit atrodas krustceles,

Kuras šķērso krustpeles.

Lasīt tālāk …

B.Blumbergas (9.b klase) konkursa darbs “Es un mani draugi, mana vide””

Uzticamā draudzene jeb uzklausi, lūdzu, mani, mīļā dienasgrāmata!

Sveika, mana dienasgrāmata!

Ir pagājis jau pirmais mācību mēnesis – septembris. Tik jauki bija satikt draugus un klasesbiedrus, kurus visu vasaru nebiju sastapusi un redzējusi! Klausoties citu piedzīvojumos par vasaru, sāk likties, ka esmu nosēdējusi to četrās sienās.

Lasīt tālāk …

A.Bērziņa (9.b klase) konkursa darbs “ Es esmu Latvija”

Nereti prātoju par dzīvi un aizdomājos, kas mēs būtu bez saviem vectēviem un vecmāmiņām? Vai bieži pasakām viņiem: ”Paldies!” par audzināšanu, pirmo prasmju ierādīšanu, izziņas kāres radīšanu un savas dzīves gudrības nesavtīgu nodošanu? Vai, pieminot senčus, atceramies, ka viņi, dzīvojot ikdienā, domāja par nākotni, respektīvi, izcīnīja un iekopa “savu kaktiņu un stūrīti zemes”, rūpējoties par mums – nākamajām paaudzēm? Te man prātā nāk reiz vēstures stundā lasītas K.Skalbes rindas: “Lai skalda latviešus, kā grib, mēs gribam redzēt viņus kā vienotu tautu. Tauta ir valsts. No šķiru skabargām mums jātop par apvienotu tautu, par valsti. Ja mēs to nepratīsim, mūsu tauta arī vēl priekš nākošiem gadu desmitiem stāvēs saliekta un nopostīta, kā koks bez galotnes.”¹ Šie vārdi bija domāti 20.gadsimtam, taču, manuprāt, ir attiecināmi arī uz tagadējiem laikiem un, iespējams, pat uz Latvijas nākotni.

Lasīt tālāk …

Aizvadīts ziemas EKO skolu forums

Raksts un foto: Vija Meroža

Četri Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni tika deliģēti uz Latvijas Eko skolu ziemas forumu, kas notika Ulbrokā no 20.-22.februārim. Šo trīs dienu laikā risinājās dažādi svarīgi notikumi:bija iespēja noklausīties interesantas lekcijas par bioloģisko pārtiku, partizānu dārzniecību, aktīvismu apkaimēs, eitrofikāciju Baltijas jūrā, kritisko domāšanu vides aizsardzībā, atkritumu mazināšanas kampaņu, dalījās pieredzē darbā ar vides jautājumiem. Ekspertu vadībā piedalījās darbnīcās par Ekoskolu tēmām:”Vides objektu veidošanas darbnīca”, „Argumentācijas darbnīca”, „Trafaretu māksla”, „Diedzēšanas un veselīga uztura izziņas darbnīca”, “T-krekliņu pārstrādes darbnīca”, ”Vides nodarbību plānošana”. Foruma dalībnieki paciemojās arī Getliņu siltumnīcā. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

SMU pārstāvēts “Balttour 2015”

Daina Vancāne-Viļuma

Izstāžu centrā Ķīpsala no 6.līdz 8. februārim notika 22.starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2015”.Izstāde tika organizēta divās tematiskajās hallēs – “Atklāj pasauli” un “Apceļo Latviju!”. Latvijas piedāvājumam veltītajā hallē tika pārstāvēti arī Skrīveri. Kopīgā stendā ar koknesiešiem, pļaviņiešiem un aizkraukliešiem Skrīveru pārstāvji piedāvāja gan jaunus maršrutus zaļā dzīvesveida cienītājiem, autobraucējiem un velosipēdistiem, gan nopietnākiem tūristiem, kuri Skrīverus vēlas iepazīt kā kultūrvēsturisku vietu, bagātu ar tradīcijām, svētkiem, sportiskām aktivitātēm un interesantiem pasākumiem.

Lasīt tālāk …

Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā godalgotas vietas

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja 

12.februārī Aizkraukles Mākslas skolā notika Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru un Neretas novadu skolu Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss. Tajā šogad piedalījās 51 dalībnieks. Apsveicam Verneru Svētiņu ar iegūto 2. vietu 4.-6.kl. grupā, Agati Albekeiti un Ilvu Lāci ar 2.vietām 7.-9.kl.grupā!

„Ābolu kausa” izcīņā volejbolā uzvar 12. klašu jaunietes

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

Par „Ābolu kausu” 8.-12. klašu skolas meitenēm cīnījās piecas komandas. Uzvarētājas: Elīna Mārtiņa, Angelika Liepiņa, Valda un Elīna Balandas. 2. vieta 11.a klases jaunietēm: E. Čubarei, A. Fedatovskai, R.Kaķei, L.Kalniņai, E.Liepiņai. 3.vieta 9. klašu komandai: Z.Simanovičai, B.Blumbergai, K.Justei, I.Viļumai. 8. klases meitenes jāuzteic par drosmi, savukārt sportiskā veiksme šoreiz muguru bija pagriezusi 10. klases jaunietēm. Lielais paldies turnīra mecenātam Z/S „Klanāres” un īpaši Ilgvaram Krūmiņam. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Aizvadīts “Ritmu Karuselis”

Vija Meroža 

18.02. – svarīgs notikums Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 1.-6. klašu skolēnu dzīvē.Un šis svarīgais notikums ir „Ritmu karuselis”! Pateicoties labajam gariņam –dziedāšanas skolotājai Ivetai Biķerniecei 1.-3. klašu skolēni bija apguvuši 1 – 2 dziesmām, ar kurām startēja konkursā. Prieks bija vērot, ar kādu atbildības sajūtu bērni gatavojās pasākumam. Ar klašu audzinātājiem tika veidots klases ārējais veidols, pārrunātas kustības un uzvedība uz skatuves.

Lasīt tālāk …

Sadziedāšanās svētki Pļaviņās

Vija Meroža

Pavasara koru skate vairs nav aiz kalniem, tādēļ skolotāja Olga Krasutina paaicināja Skrīveru skolas jaukto kori ciemos uz Pļaviņām, lai abi kori varētu pavērot viens otra sniegumu, salīdzināt abu koru izdarīto, gūt pieredzi uzstāšanās mākslā. Prieks, ka koristu vidū atplaukst jaunie talanti: Kitija Leitāne un Diāna Katiņa- šīs meitenes īpaši jauki dziedāja sadziedāšanās koncertā.

Aizvadīti Meteņi un Pasaules Sniega diena

Vija Meroža

Pasākums risinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā startēja 1.-4. klašu skolēni. Sacensības notika 6 pozīcijās: mešana mērķī, sniega ainavas veidošana, ragaviņu vilkšana, slēpošana, lekšana pāri barjerām, šļūkšana no kalniņa ar plēvēm. Katrai klasei bija uzdevums iziet visus kontrolpunktus un izpildīt uzdevumus. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumu un nopelnīja sertifikātu par piedalīšanos pasākumā. 

Lasīt tālāk …