Mana runa pārliecina.

Vija Meroža,direktora vietniece audzināšanas jomā

2020.gada 3.novembrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 6.a un 6.b klašu skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā darbnīcā “Mana runa pārliecina”, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Improvizācijas teātra aktrise Dita Nitiša nodarbībā “Mana runa pārliecina” izglītojamiem mācīja atbrīvoties no bailēm uzstāties. Caur smiekliem un jokiem iepazīstināja ar veidiem, kā pārvarēt bailes, kā ieinteresēt publiku un noturēt uzmanību, kā veidot saturu un paust viedokli. Balstoties uz improvizācijas teātra paņēmieniem, aktivitātēs tika iesaistīti visi skolēni un darīja to ar lielu aizrautību.

Nodarbībās apgūtās prasmes noderēs ,atbildot stundās, uzstājoties ar radošajiem darbiem, aizstāvot  izveidotās prezentācijas.

Sešu novadu jaunieši tiekas projektā “Sveiks, kaimiņ!”

SKRĪVERU JAUNIEŠI, kuri darbojas projektā “Sveiks, kaimiņ!”.
Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts atbalsta nodrošināšanu jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās apakšsadaļas “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” par projekta “Sveiks, kaimiņ!” īstenošanu. Projektu kopīgi īsteno Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadu jaunatnes jomā iesaistītie speciālisti un jaunieši. Skrīveru novadu pārstāvēja Evija Mārtiņa (18 gadi), Meldra Spēka (16), Estere Appena (14), Herberts Legants (17)., Patrīcija Zālīte (19), Agate Albekeite (19), Guna Ingūna Lapsa (13), Patrīcija Pļenkova (18), Anete Zirnīte (16) un Juris Gavars (14 gadu). Projektu vada Liene Paukšte-Uzula sadarbībā ar Danuti Albekeiti un Edvartu Pāvulēnu.
Lasīt tālāk …

Par karjeras nedēļu vēl vari skatīt…..

Silvija Brīgere, karjeras konsultants

Zemāk saites uz tiešraides diskusijām, bet visi video materiāli, kas tapuši 2020. gada Karjeras nedēļas laikā, atrodami VIAA Youtube kontā.

Visu vēl var redzēt!

“Priekšmetā iegūtās prasmes noderēs…”

Silvija Brīgere, pedagogs karjeras konsultants

Jau pirms Karjeras nedēļas priekšmetu skolotāji un audzinātāji iesaistīja skolēnus sava priekšmeta izpētes  darbā, veidojot plakātus par katra priekšmeta nozīmi karjeras ceļā.  Galarezultāts izdevās. To var redzēt nelielā foto galerijā.

Karjeras nedēļa 6.b klasē.

Daiga Martinsone, klases audzinātāja.

6.b klasei karjeras nedēļas ietvaros bija tikšanās ar Bruno vecmāmiņu Aizkraukles starpnovadu izglītības pārvaldes vadītāju Astru Siliņu. Viņa saistoši un interesanti pastāstīja par sevi, savu darbu un izglītību. Skolēni iesaistījās lomu spēlē par dažādu īpašību nozīmi, strādājot komandā, salīdzināja, kā ir mainījies darbs dažādās profesijās, piemēram, šofera un skolotāja. Personības attīstībā svarīgu lomu ieņem arī hobiji, Astrai tā ir klūdziņpīšana un ieskatīšanās nākotnē, šīs lietas palīdz līdzsvarot saspringtās situācijas, kas kādreiz rodas darbā. Skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem: kas ir mākslīgais intelekts, kas ir neklātienes studijas, kas ir akadēmiskais gads? Šī tikšanās noteikti paliks skolēnu atmiņā.

Laura Arnicāne ,6.b klases skolniece.

Otrdien,  27. oktobrī audzināšanas stundas laikā pie mums viesojās Bruno vecmāmiņa Astra. Viņa stāstīja par savu karjeru un izglītību. Astra ģimenē bija jaunākais bērns, un skolā viņu bieži vien salīdzināja ar savu māsu, kurai bija izcilas sekmes. Lai pierādītu, ka viņa nav sliktāka, Astra spītīgi turpināja mācīties. Viņa ir mācījusies dažādas vielas un strādājusi dažādās profesijās, un tas viss pateicoties tās lielajai apņēmībai. Astrai ir daudz dažādu zināšanu, un jaunas zināšanas vienmēr noder! Šobrīd viņa strādā par Aizkraukles izglītības pārvaldes vadītāju.

Karjeras nedēļa 6.a klasē.

Katrīna Borzova, 6.a klases skolniece

Otrdien, 27. oktobrī Karjeras nedēļā pasākumā “Pielaiko vecāku profesijas”, manai 6.a klasei par savi stāstīja mūsu klases audzinātāja Danute Podvinska, kura ir arī trīs bērnu māmiņa. Skolotājas viena no profesijām ir grāmatsējējs – restaurētājs. Pirms septiņiem gadiem viņai pat doma nebija, ka strādās skolā par mājturības un tehnoloģiju skolotāju. Pēc audzinātājas izglītības, viņa tagad varētu strādāt arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par grāmatsējēju un restaurētāju. Danute Podvinska mums stāstīja un rādīja, kā viņa ir sējusi grāmatas un arī dažas, kuras pati bija restaurējusi. Man ļoti patika audzinātājas stāstījums par savu karjeru, kura vēl nav beigusies. Liekas, ka neviens klasē nezināja par viņas profesiju, taču interesantais stāstījums daudzus no mums rosinās par šo nodarbi uzzināt vēl vairāk.

Atklātās olimpiādes “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 3. kārta.

Daiga Martinsone, dabazinību skolotāja

16.oktobrī  notika LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra organizētā  olimpiāde, bet, rūpējoties par bērnu drošību,tā tika  īstenota attālināti. Olimpiādē tika aicinātas piedalīties 5., 6. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas vispārizglītojošajām skolām vai interešu izglītības iestādēm.Pirmajā kārtā pieteiktajām komandām bija jāpiedalās tiešsaistes uzdevumu izpildē, kas sastāvēja no matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumiem. Otrās kārtas ietvaros komandas sagatavoja un iesniedza 2-3 minūšu garus video rullīšus, kas demonstrēja un skaidroja sviras darbības principus populārzinātniskā veidā.Tikai 18 labākās komandas no visas Latvijas ieguva tiesības piedalīties 3. kārtā.

Trešajā kārtā skolēni darbojās pa divi, veicot uzdevumus matemātikā, programmēšanā un dabaszinībās.Noslēdzošajā lielajā uzdevumā visai komandai kopā bija jāveido hidrauliskais ceļamkrāns tā, lai tas pēc iespējas augstāk paceltu smagumu un pēc tam jāuzlabo savs modelis. Un ,lūk, rezultāti!

Šī gada konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un ieguva nominācijas:

“Pētniecība” – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda “Upīši”,

“Domāšana” – Ogres 1.vidusskolas komanda “Kubs kvadrātā”,

“Inženierdizains” – E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda “Atpakaļ nākotnē”,

“Programmēšana” un “Lielā balva” (fināla kārtas kopsavilkums)  nonāks pie Liepājas Centra sākumskolas komandas ar tādu pašu nosaukumu.

Mūsu skolas komandā darbojās 5. a klases skolēni Daija Krieviņa, Matīss Ielejs, Niklāvs Albekeitis, 6. a klases skolniece Katrīna Borzova un 6. b klases skolēni Laura Arnicāne un Artūrs Zariņš. Apsveicam komandu ar lielisko rezultātu!

 

 

 

Informācija par attālinātā mācību procesa norisi

Karjeras nedēļa AUSV.

Silvija Brīgere, pedagogs karjeras konsultants

No 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā. Otrdien, 27.oktobrī, plkst.19 notiks tiešsaistes diskusija jauniešu vecākiem un citiem interesentiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” Savukārt trešdien, 28.oktobrī, plkst.10 notiks karjeras tēmai veltītā tiešsaistes diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”.  Diskusijas “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” galvenā tēma ir ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši. Tāpat diskusijas viesi dalīsies ar pieredzi un noderīgiem ieteikumiem, kā ar jaunieti runāt par karjeras tēmu. Diskusijā moderatora Edija Boša vadībā piedalīsies sociālais un organizāciju psihologs, personāla izpētes un testēšanas firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare.  Savukārt diskusijā jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”, kuru vadīs moderators Magnuss Eriņš, paredzēta virtuāla pieslēgšanās trīs dažādu nozaru uzņēmumiem Latvijā – starptautiskajam drukas produktu ražotājam “Printful”, inovatīvajam metālapstrādes uzņēmumam “ERGO E.B.F”, kā arī modernajam RSU zobārstniecības studiju centram Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat pasākumā par savu ikdienu un pieredzi stāstīts panākumus guvuši jaunieši, kuru vidū ir pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs.  Diskusijā piedalīsies arī Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, ekstrēmā sporta biedrības “RAVE team” dibinātājs, BMX braucējs un treneris Roberts Klēpis, kā arī dziedātāja Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča jeb Patrisha.  Abas diskusijas tiešsaistē varēs vērot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/. Diskusiju ieraksti pēc norises būs pieejami gan Facebook, gan VIAA Youtube kontā: youtube.com/VIAAlv. Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs Latvijā notiek arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā. Tos var redzēt klāt pievienotajā afišā.

Karjeras nedēļa