Izstādē “Skola 2020”

Patrīcija Elizabete Prūse,11.klase

Kā jau katru gadu,  arī šogad Ķīpsalas izstāžu zālē norisinās skolu izstāde, kur tiek aicināti jaunieši. Katrs, kurš vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, ir aicināts apmeklēt izstādi, kur var iepazīties ar dažādām skolām Latvijā un ārzemēs.

Izstādi “Skola 2020” 28. februārī apmeklēja Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10.  un 11. klases skolēni. Tā kā es esmu to skolēnu vidū, kuri vēl nav izdomājuši, kur dosies mācīties pēc vidusskolas, tad man šis pasākums bija kaut kas jauns un nepieredzēts. Lasīt tālāk …

Nu atnāca Metenītis arī šogad

Vija Meroža,direktora vietniece audzināšanas jomā

Kaut arī ziema šogad tā īsti neparādījās un pēc skolēnu aptaujas varēja saprast, ka lielākā daļa skolēnu neizpikojās, neizvārtījās sniegā, neizvizinājās ar ragavās.. Tādēļ skolā iegriezās Metenis, lai  kaut cik glābtu situāciju… Ar skolēnu palīdzību tika  uzburts sniegs un ragavas. Zēni izvizināja meitenes, kopīgi atkārtojām ticējumus(kaut gan tos drīz būs jālaiž pelnītā atpūtā, jo pasaule sākusi darboties ačgārni) un mīklas. Izlielījāmies un spēlējām Meteņspēles.            Arī  5.-8. klasēm pašpārvalde organizēja  Meteņdienas  pārbaudījumus: viņi minēja mīklas, atcerējās ticējumus, atpazina latvju rakstu zīmes, gāja stafetēs. Noslēgumā sniega piku sacensības. Rezultātā  pirmo vietu ieguva 8.a klase( audzinātāja Rita Lielā) un 6.b( audzinātāja Santa Krasovska).

Izcīnītas ceturtās vietas tautas bumbā un handbolā

A.Rakstiņš, treneris un pulciņa skolotājs:

13.februārī Kokneses sporta centrā notika reģionālās skolu sacensības tautas bumbā. Mūsu skolas meitenes (K.Štube, I.Bebriša, E.Ikstena, L.Ulme, S.Ivbule, L.Mārtiņa, I.Savčenko, S.Straume, E.Morozova) un zēni (T.Strazdiņš, E.Strazdiņš, R.Litovskis, N.Links, M.Kaķis, D.Brencis, M.Ielejs un A.Rakstiņš) izcīnīja 4.vietas. Meitenēm sacensībām noslēdzoties trijām komandām bija vienāds punktu skaits un skaitīti tika visās spēlēs iegūtie trāpījumi, līdz trešajai vietai pietrūka pavisam nedaudz. Zēni izcīnīja otro vietu savā apakšgrupā, pusfinālā un spēlē par trešo vietu tika piedzīvoti zaudējumi. Ar rezultātiem var iepazīties sacensību tabulās.

Lasīt tālāk …

Skolas absolvents Andis Burka piedalās Erasmus+ konferencē kā VIAA deleģētais pārstāvis

Andis Burka, skolas absolvents

28. un 29. janvārī Briselē, Beļģijā norisinājās Erasmus+ platformas pasākums “Co-creating Erasmus+ and the European Solidarity Corps”. Šajā pasākumā piedalījos kā pieredzējis Erasmus+ programmas dalībnieks – to guvu Erasmus+ AIMS projektā, kuru īstenoja skolas no Somijas, Beļģijas un Maķedonijas, kā arī mana skola – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Pasākuma laikā Briselē kā Erasmus+ eksperts vidusskolas un pamatskolas jomā piedalījos diskusijās par to, kā veicināt skolēnu dalību Erasmus+ projektos. Diskusiju tematiskais loks aptvēra arī iemeslus, kādēļ skolēni nevēlas doties mobilitātēs un ko nepieciešams darīt, lai palielinātu skolēnu mobilitāšu skaitu. Visbiežāk minētie iemesli salīdzinoši mazskaitlīgajā dalībā mobilitātēs – skolu atšķirīgās mācību programmas, skolēnu vēlme nekavēt mācību procesu, kā arī neatbilstošās stipendijas. Paldies skolas projektu vadītājam skolotājam Edgaram Bērziņam kā Erasmus+ iedvesmas personai, kas mani kā skolēnu savulaik iedvesmoja piedalīties projektā un uzrunāja piedalīties šajā pasākumā. Tagad tā jau ir pārnese, jo šoreiz uz Briseli devos darba vizītē.

LLU tuvojas noslēgumam Zemgales reģiona skolēnu labāko pētījumu recenzēšana

Linda Perkune, Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāve

Februārī LLU sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu recenzēšana, kurā iesaistīti 46 universitātes mācībspēki un zinātnieki. Zemgales reģiona konkurss norisinās, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos valsts konkursam. Jau no 21. februāra skolēniem būs pieejamas universitātes mācībspēku sagatavotās recenzijas, kas dos iespēju labāk sagatavoties darbu aizstāvēšanai.

Lasīt tālāk …

Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbība

12. b klases skolniece Dinija Pūpola

17. februārī Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbības, kurās piedalās 23 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas jaunieši. Šīs dienas tēma “Pašapziņa un pašvērtējums”. Lasīt tālāk …

Piedalījāmies Ēnu dienā

Silvija Brīgere, pedagogs-karjeras konsultants

Šī gada 12. februārī norisinājās “Ēnu diena 2020” visā Latvijā, kur jaunieši visas dienas garumā varēja iepazīt(ēnot) sev tuvu vai patiesi interesantu profesiju pārstāvjus. Šī ir lieliska iespēja visiem, kas vēlas pārliecināties par savas sapņu profesijas izvēli vai arī tieši iepazīstot dažādas profesijas, veikt savu nozīmīgo izvēli turpmākajā dzīvē. Lasīt tālāk …

Skatuves runas konkurss

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

7. februārī Aizkrauklē notika Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas un Skrīveru sadarbības novadu skolu skolēnu Skatuves runas konkurss. Tajā veiksmīgi piedalījās arī 6 mūsu skolas skolēni. Juris Gavars no 7.a klases ieguva augstāko pakāpi un piedalīsies nākamajā konkursa kārtā, savukārt Markuss Ozoliņš un Aleksandrs Rakstiņš no 3. klases (2.-3 .kl.), Adriāns Grīnvalds-Ozols no 6.b klases (4.-6. kl.), Ilva Biķerniece un Herberts Legants (10.-12.kl.) savās klašu grupās saņēma ieguva 1. vietu. Lepojamies ar viņu sasniegumiem!

Ciemos studente no RTU

Ciemos studente no RTU

Dinija Pūpola 12. klase

10. februārī pie mums, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, viesojās Jolanta Graudone, kas šobrīd studē maģistrantūrā elektriskajā inženierijā, Rīgas Tehniskajā universitātē. Jolanta ir aizkraukliete, beidzot skolu ar izcilām sekmēm mācībās, saņēmusi Vītola fonda stipendiju studijām. Lasīt tālāk …

Atskats uz Erasmus+ projekta ‘S(t)imulating European Identity’ mācību pasākumiem Retimno, Grieķijā (03.02. – 07.02.2020.)

Santa Mārtinsone, projekta koordinatore

Šī bija projekta noslēguma vizīte. Projektā piedalījās 5 valstis: Latvija, Rumānija, Portugāle, Grieķija un Somija. Latviju pārstāvēja Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas trīs skolēni Daniela Bišofa, Katrīna Celmiņa un Kārlis Ielejs, kā arī skolotāja Santa Mārtinsone. Projekta laikā skolēni iepazinās ar Eiropas Parlamenta darbu un simulēja vienu no šīs institūcijas sanāksmi. Sanāksmes tēma bija kultūras mantojuma saglabāšana Eiropas Savienības valstīs. Jauniešiem bija jāpārstāv kāda no ES valstīm un šajā reizē Kārlis pārstāvēja Slovēniju, Renew Europe (Atjaunot Eiropu) partiju, Daniela pārstāvēja Grieķiju, GUE/NGL (Eiropas apvienotie kreisie spēki/ Ziemeļvalstu Zaļie kreisie spēki) partiju un Katrīna: Vāciju, Identity  and Democracy (Idenitāte un demokrātija).

Lasīt tālāk …