Agatei Albekeitei 2. vieta vides spēlēs valsts līmenī

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Simtiem skolēnu visā Latvijā piedalījušies vides izziņas spēļu konkursā “Iepazīsti vidi”. Šogad spēļu konkurss notiek lielāka projekta „Burto dabā, vidē, visumā!” ietvaros, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Šī gada spēļu tēma – vide un ceļošana. Konkursam tika iesūtītas 56 labākās spēles no dažādiem Latvijas novadiem, no kurām 37 pašas labākās atlasītas dalībai noslēguma pasākumā 24. aprīlī Bērnu un jauniešu centrā “Altona”. Prieks, ka mūsu skolas skolniece Agate Albekeite šajā konkursā bija uzaicināto skaitā, ieguva godpilno 2. vietu un balvā ceļojumu uz Stokholmu. Agates spēles „Green a trip” pamatideja bija izlozētā ceļojuma maršruta veikšana tā, lai ceļotājs atstātu mazāku ietekmi uz vidi, izvēloties  videi draudzīgu transporta veidu. Spēles ideja un atraktīvais pasniegšanas veids izpelnījās žūrijas atzinību. Apsveicam Agati!

Aizvadīts „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015”

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

24. aprīlī  Aizkraukles sporta hallē un tās apkārtnē  notika  CSDD ikgadējais konkurss – sacensības jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2015”.  Tajās piedalījās trīspadsmit skolu komandas no  Jaunjelgavas,  Aizkraukles un Skrīveru novada. Mūsu skolas komanda: Sintija Leitāne, Solvita Katiņa, Sintija Petroviča, Renārs Boļšijs, Kalvis Kalniņš un Daniels Baumgartens ieguva pirmo vietu un tiesības startēt finālā, kurš 5.un 6.jūnijā norisināsies Jūrmalā.Veiksmīgi arī startēja: Sanija Panteļejeva, Lāsma Rutkovska, Keita Daugaviete, Kārlis Ielejs, Jānis Diks un Erenests Aņisimovs izcīnot trešo vietu. Jānis Straume startēja individuāli un saņēma balvu, kā vislabākais sacensību dalībnieks. Novēlēsim veiksmi finālistiem! Paldies arī komandu trenerei -Terēzei Baumgartenai.

 

Aizvadīta Latvijas 39. skolēnu zinātniskā konference; L.Kalniņai – I vieta

Dzintra  Znotiņa, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

No 24.04.-26.04 Rīgā norisinājās Latvijas 39. skolēnu zinātniskā konference, kurā savus zinātniski pētnieciskos darbus pārstāvēja labākie reģionu izvirzītie skolēni. Zemgales reģionālajā konferencē literatūras zinātnes  sekcijā izvirzīja Leldi Kalniņu (11.a), kura nu ieguvusi godpilno 1. vietu Latvijā ar savu pētījumu “Emigrantu izjūtu atspoguļojums jaunākajā latviešu literatūrā”.

Lasīt tālāk …

Skrīverieši Dziesmu svētkos piedalīsies arī ielu koncertos!

Vija Meroža

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas dramatiskais pulciņš ”Pēda” šogad iestudēja Ivetas Kraševskas muzikālo uzvedumu „Kas jauns Burbuļciemā?” Pulciņā darbojas pārsvarā 2.klases skolēni, kuri nedejo tautisko deju kolektīvā un nedzied korī. Šis mācību gads ir īpašs ar to, ka lielākā daļa kolektīvu gatavojas iekļūt Dziesmu svētku dalībnieku pulkā .Arī dramatiskā pulciņa bērni izturēja pārbaudījumu skolu teātru skatē 17. aprīlī, iegūstot 1.pākāpes vērtējumu, tika aicināti piedalīties ielu koncertos Dziesmu svētku laikā. Paldies Ivetai Biķerniecei par dziesmu sagatavošanu un Svetlanai Plukšai par tērpu šūšanu un māksliniecisko noformējumu.

„Atcerieties slavenos 50os!”

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā

Ar šādu saukli vidusskolas pašpārvaldes skolēni organizēja pēdējo šajā mācību gadā pavasara balli. Šķiet, viss smalki pārdomāts: ierīkots foto stūrītis 50to gadu stilā, savāktas plates, plašu atskaņotājs ,pat ķeblītis nav aizmirsts, ataicināti draugi no kaimiņskolām, sarīkota modes skate, kur piedalās arī ciemiņi. Žēl tikai, ka daļa skolēnu ierodas tikai uz balli. Izsaku pateicību aktīvajām 12.klases meitenēm un zēniem, kā arī 10. klases skolniecei Ievai Cederei.

Nosaukti konkursa ”Ineses Galantes Talanti” laureāti

www.inesesgalantestalati.lv

Pēc vairāku mēnešu konkursa norises svētdien, 19.aprīlī, tika noskaidroti talantu konkursa “Ineses Galantes Talanti” 2015. gada laureāti – 12 mūziķi četrās kategorijās, kā arī noteikta konkursa sekotāju simpātija. Konkursa finālā jeb trešajā kārtā kopumā uzstājās 36 finālisti četrās kategorijās – vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki. Skolas skolēnam Mārcim Grīnbergam – izdevniecības „Dienas Žurnāli” speciālbalva – gada abonements Ilustrētajai Pasaules Vēsturei vai Ilustrētajai Zinātnei.

Panākumi Novada koru skatē

 Olga Krasutina, mūzikas skolotāja, kora diriģente

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēniem ir iespēja apmeklēt 4.-10.klašu kori, kurā viņi dzied savam priekam, uzstājas skolas rīkotajos pasākumos, kā arī parāda savu muzikālo izaugsmi koru novada skatē. Šogad, piedaloties novadu koru skatē, tikām izvirzīti uz otro kārtu, kas notiks 11.maijā Aizkraukles novada ģimnāzijā. Prieks, ka koristus atbalstīja skolas administrācija, skolas kolektīvs un vecāki. Īpašs paldies direktora vietniecēm Vijai Merožai un Ingrīdai Mačuļskai par pozitīvo atbalstu skates laikā. Paldies arī mūzikas skolotājai I.Biķerniecei. Skatē dziedājam trīs dziesmas: Latv.t.dz. „Stāvēju, dziedāju” (obligātā), V.Pūces ”Mana zeme” un Latv.t.dz.„Kas kaitēja nedzīvoti” (izlozes dziesmas). Skatē piedalījās 5 kolektīvi. Mums  bija iespēja paklausīties arī  citu kolektīvu  priekšnesumus. Skolēni ar savu dziedājumu bija apmierināti. Koru skatē ieguvām 1.pakāpes diplomu (41 p.). Paldies koncertmeistarei Ingai Strazdiņai par  pavadījuma izpildīšanu! Bērni grib dziedāt, un viņi to dara ar prieku, nevis kāda piespiesti, tas dod gandarījumu gan pašiem, gan skolotājiem, gan vecākiem. Lai gan skolu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem nav ilgstošas stabilitātes sastāva ziņā, jo  dziedošie bērni gads no gada mainās, taču darbs ir radošs un interesants, tāpēc dziedāšanu turpināsim arī turpmāk. Lai mums visiem kopā izdodas!

FOTO reportāža: Lielā Talka 2015 [PAPILDINĀTS!]

www.auv.lv

Otrdien, 21.aprīlī, skolēni skolotāju pavadībā devās sakopt apkārtni. Liels entuziasms, kopējā sociālā atbildība, darbaprieks un spars – to redzam skolēnos, skolotājos un viņu kopējā paveiktajā darbā. Fotoattēlos redzami 2., 3.a, 3.b, 5.a, 7.a, 8.a, 8.b, 9.b, 11., 11.b un 12.a klašu skolēni un skolotāji, kuri viņus pavadīja, paši talkoja un motivēja sasniegt un izdarīt vairāk!

A.Leitāne, 8.b: 

Šā gada 21. aprīlī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā norisinājās talka. Katrai klasei tika dots uzdevums sakopt kādu no Skrīveru novada vietām. Mūsu klasei  bija jāsakopj Pirmā Pasaules karā kritušo kapu vieta. Daudzi no mums sākumā nemaz nezināja, kur tie atrodas. Noskanot zvanam visi devāmies pēc saviem līdzpaņemtajiem instrumentiem, kuri vēlāk noderēja, lai pilnvērtīgi varētu nodoties darbam. Nonākdami galapunktā secinājām, ka vieta daudziem bija zināma.

Pirmais un galvenais uzdevums bija pienākumu sadalīšana, lai katrs no mums varētu netraucēti strādāt. Kad pienākumi sadalīti – jāķeras pie darba. Vispirms ar dārza šķērēm nogriezām visas ievu atvasītes, lai varētu sagrābt nobirušās un sausās lapas. To izdarīdami, ķērāmies pie vislaikietilpīgākā darba – lapu un zaru vākšanas. Pagāja ilgs laiks, kamēr to izdarījām. Vēlējāmies, lai rezultāts būtu iepriecinošs un patīkams. Tā arī bija. Beigu beigās, izdarīdami visus darbus, sākām domāt ko darīt tālāk? Ņemot vērā to, ka bija ļoti spēcīgs vējš – ugunskuru kurināt nevarēja, talku nobeidzām klases audzinātājas dārzā, cepot zefīrus un desiņas. Diena bija izdevusies!

S.Dzerkale, 12.a klase: “Jau otro gadu mūsu klasei tika dota iespēja Lielās talkas dienā stādīt mazās priedītes,atjaunot mežu. Šo darbu uzskatām par goda lietu, jo priecājamies, ka jau tagad esam atstājuši aiz sevis kaut ko paliekošu. Apskatījām arī pagājušajā gadā iestādītos kociņus, kuri aug spēcīgi. Šogad stādīšana notika bez lāpstām, bet gan ar speciālu metāla kapsulas palīdzību, kurā tika iemests stādiņš un tas pats” iestādījās” zemē, tikai nedaudz ar kāju bija jāpiemin. Pie kokiem piestiprinājām arī divus putnu būrīšus. Pēc darba, kā vienmēr,saņēmām apbalvojumus par čaklu strādāšanu un zināšanām par mežu, mielojāmies ar garšīgām desiņām un smalkmaizītēm. Varbūt tiešām šeit pēc gadiem atgriezīsimies, lai pārliecinātos, kā izaugušas mūsu priedes.”

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apsveicam olimpiāžu uzvarētājus!

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 9.klašu grupā: II vieta Ievai Brenčevai;

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 8.klašu grupā: III vieta Alisei Leitānei,

Konkursā „Man tuvā sociālo zinību tēma” 7.klašu grupā: I vieta Patrīcijai Zālītei, II vieta Diānai Katiņai, III vieta Austrai Pumpurei, atzinība Agatei Albekeitei.

Sadraudzības novadu informātikas olimpiādes 6.-7. klasēm rezultāti: I vieta Austrai Pumpurei, III vieta Evijai Mārtiņai un Emīlam Valdmanim.

Starpnovadu konkursā „Pazīsti savu organismu” 9.klašu grupā: I vieta Ilvai Viļumai, atzinība Egitai Bitei,

Starpnovadu konkursā „Pazīsti savu organismu” vidusskolu grupā: II vieta Leldei Kalniņai, III vieta Elzai Elizabetei Liepiņai.

Atklātajā mājturības olimpiādē meitenēm: I vieta Agatei Albekeitei, III vieta Zandai Albekeitei.

Starpnovadu mājturības olimpiādē zēniem: II vieta Mārim Arcihovičam, atzinība Jānim Kazakēvičam.

Starpnovadu ģeogrāfijas olimpiādē: II vieta Liegai Krasovskai, III vieta Evelīnai Sendijai Čubarei, III vieta Endīnei Bērziņai.

Kulturoloģijas konkursā: atzinības Elīnai Balandai, Valdai Balandai, Elīnai Mārtiņai, Endīnei Bērziņai.

CSDD konkursā „Zini ceļu satiksmes noteikumus velosipēdistiem”: atzinība Jorenam Jānim Glodam

Apsveicam un vēlam panākumus arī turpmāk!

Aizvadīta vecāku diena

V.Meroža, foto: A.Katajs-Paeglis

15.aprīlis – vecāku diena. Dienas programmā vecāki varēja apskatīt bērnu rokdarbus un cityus radošos sasniegumus. Paldies skolotājiem Inārai Plakanei, Danai Podvinskai un Aivaram Katajam-Paeglim. Pulksten 17.00 skolēni rādīja savus sasniegumus kultūras jomā: koristi dziedāja dziesmas, dejotāji dejoja dejas, saksofonistu kvartets atskaņoja skaņdarbus, bet skolas skolēnu dramatiskais pulciņš parādīja fragmentu no muzikālās izrādes. Pārsteigumu sagādāja divas meitenes ar savu dziedāšanu: Kitija Leitāne un Diāna Katiņa. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!