B.Rumpānei – 1.pakāpes diploms konkursā “Kur saulīte rotājās?”

Olga Urtāne

Sagaidot Latvijas 95. gadadienu, Valsts izglītības satura centrs organizēja skolēnu patriotisma audzināšanas ciklu “Mana Latvija”. Cikla ietvaros skolēni piedalījās konkursā “Kur saulīte rotājās”.
3. kārtai izvirzītos darbus no 6.līdz 20. novembrim varēja aplūkot Rīga Kongresu namā. 280 izstādes darbus vērtēja žūrija- mākslas pedagogi,mākslinieki un kultūras eksperti. Šajā izstādē piedalījās arī mūsu skolas 2.b klases skolbiece Beāte Rumpāne, kuras darbs pagājušajā mācību gadā ieguva pirmās vietas konkursa 1. un 2. kārtā un tika izvirzīts 3. kārtai, kas notika Rīgā un noslēdzās 20. novembrī ar laureātu apbalvošanu Rīgas Latviešu biedrības namā.
Beāte Rumpāne ieguva 1. pakāpes diplomu arī konkursa 3. kārtā un 20. novembrī kopā ar skolotāju apmeklēja izstādi, kur priecājās par savu un citu bērnu darbiem. Lielu prieku Beātei sagādāja laureātu apbalvošanas pasākums, kurā uzstājās skatuves runas konkursa un literāro uzvedumu konkursa uzvarētāji. Prieku sagādāja nevien saņemtais 1.pakāpes diploms un balvas , bet arī skatuves runas dalībniekam fonā uz lielā ekrāna redzamais pašas zīmējums “Iebrauca saulīte ābeļu dārzā.” Pasākumā uzstājās arī jaunais triku meistars Dante Pacolli, kura vecāki ir Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki.
Kopā ar Beātes Rumpānes vārdu Latviešu Biedrības namā izskanēja arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas vārds.

Patriotisma mēneša nsolēgumā – patriotirsko dziesmu konkurss 5.-8.klasēm

Vija Meroža

Patriotisma mēneša pasākumu plejādi noslēdza 20.novembra patriotisko dziesmu konkurss 5.-8. klašu grupā. Arī šī posma skolēni nebūt nevēlas atpalikt no vidusskolas klasēm.Tika padomāts par vienoto apģērbu, dziesmas izvēli,pavadījumu. Skatītāju acis un ausis priecēja rūpīgi sagatavotie un pārdomātie 8.klašu priekšnesumi.Te varēja noklausīties solistu sniegumu(8.a)(klasesaudzinātāja Daina Pētersone) un arī klāt izveidotu montāžu(8.b)(klasesaudzinātāja Santa Krasovska).Bez šaubām apbrīnas vērts bija arī 6.klases priekšnesums ar svecītēm un kopējo tēlu-Latvijas karogu(klases audzinātāja Daina Vancāne). Malači izrādījās arī piektklasnieki. Darbs ir paveikts liels un tā veicēji ir pelnījuši kārtīgu uzslavu. Rezultāti: 1.vieta: 8.a, 8.b un 6.klase; 2.vieta: 5.a un 5.b klase; 3.vieta: 7.a klase, bet atzinība: 7.b klasei.

Skolā viesojas ASV vēstniecības pārstāvji

Vija Meroža

20.11. skolā valdīja īpaša atmosfēra:pie mums ciemiņi no ASV vēstniecības. Uz zāli tiek aicinātas 3. un 4. klases. Ļoti draudzīgā atmosfērā, tulkam piepalīdzot, zālē valda radošais gars. Kā jau patriotisma mēnesī pienākas, skolēni runāja par savu dzimto novadu -Skrīveriem, sauca mīļākās vietas, ar kurām viņi lepojas. Dažam tā bija skola, dažam “Skrīveru saldumi”,citam tā bija baznīca, citam “Mājas saldējums”. Vēlāk viņi zīmēja šos objektus un, visbeidzot, arī aplicēja. Tā bija pirmā nopietnākā saskare ar svešvalodu-angļu valodu.

Mini handbols – SALASPILS 2013

Aldis Rakstiņš

17.novembrī mūsu skolas četras handbola komandas piedalījās mini handbola turnīrā. Vienas dienas laikā Salaspils jaunajā hallē tika aizvadītas 84 (!) mini handbola spēles. Kopumā handbolu Salaspilī spēlēja vismaz 300 jaunieši vecumā no 9 līdz 12 gadiem, no visas Latvijas. Tas ir jauns šādu sacensību rekords Latvijā.

Lasīt tālāk …

Skolas bioloģijas olimpiāde

 Daiga Martinsone

Skolas bioloģijas olimpiādē piedalījās 20 skolēni, šogad aktīvāki bija 8. un 9. klašu pārstāvji. Skolēni labi veikuši radošos uzdevumus un eksperimentu skaidrošanu. Uz starpnovadu posmu Aizkrauklē izvirzīti 13 skolēni. Šogad pirmo reizi bioloģijas olimpiāde notiks tiešsaistē, tas nozīmē, ka darbu labošana būs datorizēta.

Lasīt tālāk …

Latvijas svētkiem veltītajā koncertā sveic foto konkursa uzvarētājus [+FOTO!]

Vija Meroža

15.novembrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā tika godināta Latvija viņas 95. dzimšanas dienā. Skolā ieradās arī Skrīveru novada domes izpilddirektore Inese Sala un Skrīveru mājas lapas veidotāja Agita Grīnvalde, lai sveiktu foto konkursa “Mans pagasts-mans lepnums” uzvarētājus Andi Burku un Annu Fedotovsku. Koncertā uzstājās skolas koris, ansamblis, kristīgais ansamblis, metāla pūšamo instrumentu ansamblis. Dziedāja arī patriotisko dziesmu konkursa uzvarētājas 12. b un 11.klases. Savu muzikālo apsveikumu uzdāvināja arī mūzikas skola un viņas kapella.

Atzīmējot Valsts svētkus, skolā norisinās glītrakstīšanas konkurss

Sagaidot Latvijas 95.dzimšanas dienu,sākumskolas 2.- 4.klasēm 14.novembrī notika glītrakstīšanas konkurss.15. novembrī svētku pasākuma laikā skolas direktors apsveica glītrakstīšanas konkursa uzvarētājus un izsniedza diplomus.

Skolēni piedalās kārtējā Panākumu Universitātes lekcijā

Samanta Monta Galvanovska, 10.klase

12.novembrī arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni devās uz augstskolu “Turība”, kur notika Panākumu Universitātes rīkotās lekcijas.
Šoreiz mums lekcijas vadīja divi ļoti pozitīvi un atvērti cilvēki- Andris Pētersons un Antra Laumane. Andris Pētersons ir Biznesa augstskolas “Turība” Sabiedrisko attiecību fakultātes dekāns un viņš mums stāstīja par uzticēšanos citiem, par to, ko drīkst teikt plašākai sabiedrībai un ko nē, par komunikāciju ar citiem cilvēkiem. Antra Laumane ir uzņēmēja , Live Riga biroja veidotāja un viņa mums stāstīja par panākumiem, par to ka īstenībā panākumiem nav nekādas konkrētas “receptes”, tas viss ir jāsasniedz pašam, jo tikai tad šī “recepte” būs baudāma, ja katrs individuāli tur ieliks savas idejas un darbu. Abas lekcijas bija aizraujošas un interesantas.
Pēc tam mēs tikām sadalīti vairākās grupās- “Tūrisms”, “Uzņēmējdarbība”, “Jurisprudence” un “Sabiedriskās attiecības”. Katra grupa atbilstoši savam nosaukumam veica radošos darbus un klausījās pieredzējušu cilvēku dzīves stāstos. Šī diena,manuprāt,bija izdevusies lieliski!

Fotogrāfijas var lejuplādēt no 2 serveriem:

Foto no abām lekcijām – http://failiem.lv/u/rftkwpq
Foto no radošajām darbnīcām – http://failiem.lv/u/eqpcguo

Skolēni aicināti piedalīties konkursā “Cik labi Tu pazīsti Latviju?”

Skolēniem ir svarīgi apzināties, kas ir Latvijas svētki un kāpēc tie jāsvin, tāpēc Uzdevumi.lv aicina Jūs kopā ar saviem skolēniem Valsts svētku nedēļā piedalīties sacensībā “Cik labi Tu pazīsti Latviju?”. Kopīga piedalīšanās konkursā varētu būt daļa no 18.novembrim veltītas audzināšanas vai vēstures stundas. Konkursā iespējams ne vien pārbaudīt savas zināšanas par Latviju, bet arī laimēt vērtīgas balvas.

Lasīt tālāk …

LIZDA apsveikums valsts svētkos

http://mail.inbox.lv/horde/imp/view.php?msgmailbox=INBOX&index=20874&array_index=11&id=2&part_id=2&actionID=view_attach&f=lizda_apsveikums.jpg&thumb=0&cache=eb5864efa4e54d11746984b54ab8a392

Pirmais posms handbolā pārvarēts veiksmīgi

Aldis Rakstiņš, foto: A.Rakstiņš

Sestdien un svētdien Ogrē pirmās LR jaunatnes čempionāta spēles aizvadīja 7.- 8.klašu zēnu handbola komanda. Tika pieveiktas Ogres (rezultāts 41:18), Ludzas (40:28) un Vangažu (53:19) komandas. Janvāra sākumā ar šīm pašām komandām Aizkrauklē būs jāsacenšas vēlreiz. Divas stiprākās komandas turpinās cīņu. Par labāko šī posma spēlētāju atzina Miku Kiršteinu, kurš pretinieku komandu vārtsargus sarūgtināja 34 reizes. Šajā posmā vēl vārtus guva:U.Strazdiņš 32, A.Ivbuls 16, E.Bokalders 11, A.Burka 10, R.Circenis 9, A.Bērziņš 7, E.Hmeļnickis 6, D.Vītoliņš 5, D.Zitāns 2, R.Straume 2. Komandas veiksīgajā startā liels ieguldījums ir vārtsargiem: M.Mežraupam un R.Panteļejevam.

Noslēdzies valsts svētkiem veltītais pētnieciskais skrējiens 5.-8.klasēm

Kā ierasts, arī šogad neilgi pirms Lāčplēša dienas, 5.-8.klašu skolēni tika aicināti piedalīties pētinieciskajā skrējienā skolas teritorijā. Skrējiena mērķis – atrisināt 12 uzdevumus par un ap Latviajs vēsturi, simboliem un personībām un atrisināt mīklu – zilbes, kas veidoja vārdus “Latvijas Republikai – 95.jubileja!” Lai arī skrējienā visātrākie bija 8.a klases skolēni, atbilžu recizitātes ziņā viņus apsteidza 8.b un 6.klases II komanda. Foto ir pieejams galerijā!

Noslēgušies vidusskolas un pamatskolas erudītu konkursi; pamatskolas posmā triumfē – 6.klases II komanda, bet vidusskolas posmā – 10.b klase

Pirmdien, 4.novembrī, noslēdzās skolas erudītu konkursi pamatskolas un vidusskolas posmos, kas šajā mācību gadā bija sadalīti divās kārtās – klātienes un neklātienes kārtā. Klātienes kārtā, kā ziņots, pamatskolas un vidusskolas komandas sacentās eksaktajās, humanitārajās un sociālajās zinātnēs, bet neklātienes posmā katrai grupai bija jāveido video, pārliecinot žūriju un auditoriju par tās erudīciju! 5.-8.klašu posmā sīvā cīņā uzvarēja 6.klases II komanda, bet vidusskolas posmā – 10.b klase. Konkursam pieteiktie video: pamatskolas posms un vidusskolas posms.

Skolēni aicināti iesaistīties virtuālā dabaszinātņu maratonā „Domā! Zini! Mācies!”

Pirmdien, 11. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” piektā sezona. Konkurss ir ikvienam 7. – 9. klases skolēnam atvērts dabaszinātņu maratons, kas norisināsies pus gada garumā un sniegs iespēju gūt jaunas zināšanas, trenēt prātu un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas.

Lasīt tālāk …

AUSV pārstāvēta Šalvas Amonašvili autorseminārā Blīdenē [+FOTO!]

Santa Krasovska

27.-31.oktobrī Blīdenes pamatskolā notika Maskavas pilsētas Pedagoģiskās universitātes profesora Šalvas Amonašvili autorseminārs  „Humāna un personiska pieeja bērniem izglītošanas procesā”, kuru apmeklēja vairāk kā simts interesentu –  skolotāju un vecāku – no visas Latvijas. No Skrīveriem bijām seši – Aldis Rakstiņš, Ingrīda Mačuļska, Inese Uzula, Santa Krasovska, Sandra Ozola, Laima Samohina.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt