Skolēnu pašpārvaldes sēde 15.01.

Trešdienas, 15.01., pašpārvaldes sēdē pārrunājām un izanalizējām skolēnu darbu un dalību EKO skolā. Tās padomē iesaistās
aizvien vairāk skolēnu no dažādu klašu grupām. Izrunājām turpmāko rīcību, saistībā ar uzdevumiem, kas vēl jādara, lai mūsu
skola pēc iespējas pilnvērtīgāk iesaistītos šajā programmā.
Sākām apspriest Valentīndienas plānus, vakara balles programmu, kā arī dienas atrakcijas.
21. janvārī, otrdienā norisināsies Starptautiskā Apskāvienu diena – samīļosim savus mīļos, draugus un skolotājus. Kā saka:
apskāviens ir lieliska dāvana – viens izmērs der visiem!

R.Mūka literāri radošo darbu konkursa apbalvošana

Santa Krasovska, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

17.janvārī Galēnos notika Robertam Mūkam veltītā literāri radošo darbu konkursa apbalvošana. Šogad tajā bija vislielākais dalībnieku skaits – 243. (2.-4.kl grupā 42, 5.-7.kl grupā 76, 8.-9.kl. grupā 59, 10.-12.kl. grupā – 66)

Lasīt tālāk …

Piedalies galvas rēķinu konkursā!

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

Aicinu visus skolēnus  apmeklēt mājas lapu www.miksike.lv un piedalīties galvas rēķinu konkursā – uz laiku (20 min) pēc iespējas vairāk ir jātrisina galvā uzdevumi par saskaitīšanu, atņemšanu, reizināšanu un dalīšanu.

Lasīt tālāk …

Uz Panākumu Universitāti dodas 27 aktīvākie skolas skolēni

Viktorija Matvejeva, PU dalībniece

15.01.2014 braucām uz ikmēneša “Panākumu universitātes” lekciju BA “Turība”. Šoreiz lekcijas mums pasniedza divi lektori – psihologs Sandis Kristars Dušelis un politiķis Aigars Kalvītis. Salīdzinot ar iepriekšējām, šīs lekcijas bija nedaudz mierīgākas, vairāk varēja un vajadzēja ieklausīties un gūt vajadzīgu un noderīgu informāciju. Sandis Dušelis stāstīja par stresu, tā veidiem un kā no tā izvairīties. Tāpat mēs uzzinājām kā pirms svarīgiem notikumiem nomierināties un iegūt līdzsvaru, tikai pareizi elpojot. Lekcija bija interesanta un mums pilnībā saprotama, jo lektors visu pasniedza interesanti un vienkārši. Pēc pusdienu pauzes atgriezāmies zālē, kur nu jau gatavojāmies otrai lekcijai. To mums vadīja politiķis un uzņēmējs Aigars Kalvītis. Viņš stāstīja, kā viņš kļuva tieši par to, kas viņs ir šodien. Protams, ka tas nenotika dienas, mēneša vai gada laikā – tā bija gadu gaitā krāta pieredze un mācīšanās no savām kļūdām. Sākot ar darbu, kur vajadzēja apkopt un slaukt govis Zviedrijā, beidzot ar politiku un Ministru kabinetu Rīgā. Šī izaugsme un karjeras kāpnes ir plašas un vērā ņemamas, un šis dzīvesstāsts var būt par piemēru un iedvesmu katram. Jo katrs darbs ir darbs un katrs mērķis ir mērķis.

Noslēdzies janvāra 2.aktualitāšu konkurss

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Aizvadot 2.aktualitāšu konkursu, jāsecina, ka skolēnu zināšanu lēmenis aug ik mēnesi – šajā nedēļa’12.a klase uzrādīja ļoti augstu vidējo rādītāju – 81% Tāpat suminām 12.b klasi ar vidējo rādītāju – 75% un 10.a klasi ar 72%! Pārējie dati – diagrammā.

Skolēnu paveiktais vizuālās mākslas stundās

Foto: I.Plakane

Piedāvājumi piedalīties konkursos!

ASV vēstniecība Latvijā izsludina video konkursu par tēmu “Inovācijas”. Sīkāka info un pieteikšanās: šeit!

Iespēja “ēnot” speciālistus Ēnu dienā: šeit!

Atklāta pieteikšanās Vītolu fonda stipendijai. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Baltijas valstu asambleja piedāvā piedalīties esju konkursā “Ko man nozīmē Baltijas ceļš?” Sīkāka informācija pieejama šeit!

Apkopoti „Sudoku turnīra” 1. kārtas rezultāti; publicēti 2.kārtas uzdevumi

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

No 16.12.2013. – 07.01.2014. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” pirmā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni 5. – 6. un 7. – 9. klašu grupās individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Pirmajā kārtā piedalījās 17 skolēni katrā klašu grupā. Tabulā var aplūkot iegūtos rezultātus. Paldies visiem, kuri piedalījās mīklu minēšanā. Vēlos uzteikt 5. A klases skolnieku Oto Ģigulis, kurš atrisināja visas sešas mīklas. I kārtas rezultāti:

Aicinu aktīvi iesaistīties otrās kārtas sudoku mīklu risināšanā līdz 17. janvārim. Otrās kārtas uzdevumi pieejami zem raksta! Labākie risinātāji tiks uzaicināti uz trešo klātienes kārtu, kura norisināsies 23.01.2014. skolā.

 

Aktualitāšu konkursam aizvadīts 1.konkurss II semestrī (6.-10.01.); pārleicinoši uzvar 10.a klase

Edgars Bērziņš, skolotājs

Ir apkopoti aktualitāšu konkursa rezultāti par janvāra mēneša 1.nedēļu. Skolēniem tika piedāvā iespēja atbildēt uz 10 jautājumiem, kopsummā iegūstot 22 punktus. Priecē, ka konkursa rezultāti ir labi – trim skolēniem ir maksimālais punktu skaits, bet 64% rezultāti ir augstāki par 50%. Kopējo statistiku pa klasēm var apskatīt diagrammā.

Izrāde “Mežā” pulcē 1.-4.klašu skolēnus

Zanda Albekeite 4.klase
8.janvārī plksten 12.00 mūsu skolā viesojās leļļu teātris. Tims ar teatralizētu koncertprogrammu “Mežā”. Izrādi noskatījās 1.-4. klašu skolēni.  Šajā izrādē galvenie varoņi bija divi mežsargi, kuri skatītājiem stāstīja par sēnēm un uzvedību mežā. Vēl piedalījās maziais palaidnis Jēcis, kurš viens pats gāja uz mežu blēņoties. Bērni dziedāja un kustējās līdzi izrādes varoņiem.

AUSV skolēni ielūdz uz handbola spēlēm!

7.-8.klašu skolēni ielūdz uz atklātajām spēlēm handbolā. Uzaicinājums – attēlā!

Skolēni aicināti piedalīties Panākumu Universitātes janvāra lekcijās!

Lekcijas vadīs Sandis Dūšelis un Aigars Kalvītis! Sīkāka info pie vēstures skolotāja E.Bērziņa!

Apkopoti aktualitāšu konkursa 6.-12.klasēm I semestra rezultāti; I vieta – 12.a klasei

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

I semestra laikā 6.-12.klašu skolēni piedalījās erudīcijas konkursā par aktuālajām norisēm ekonomikā, kultūrā, politikā un citās jomās Latvijas un pasaules mērogā. Ik nedēļu skolēni saņēma jautājumus, uz kuriem sniedza atbildes. Apkopojot I semestrī iesniegto atbilžu kvalitāti, var secināt, ka skolēnu intereses un līdz ar to zināšanu līmenis par aktuālajām norisēm ir paaugstinājies. Konkurss turpināsies arī II semestrī, savukārt mācību gada noslēgumā ir plānota apbalvošana, nosakot erudītāko klasi un skolēnus pamatskolas (6.-8.klases) un vidusskolas (9.-12.klases) posmos. I semestra klašu vidējie rezultātus var apskatīt diagrammā, bet statistika par katra skolēna sasniegumiem ir pieejami vēstures kabinetā.

Pasaules modes tendences skolā. Novembris-decembris

Monta Daugaviete, Dāvids Zaķis

Patriotiskās nedēļas noskaņas valdīja arī mūsu skolā. To ļoti labi varēja pamanīt skolēnu apģērbā. Paula Lazdiņa, Emīls Bokalders un Rema Kalniņa izvēlējušies iekļaut savā apģērbā Latvijas karoga krāsas, kas ir ļoti atbilstošas šādiem svētkiem.

Apdrukāti audumi šobrīd ir ļoti aktuāli modes pasaulē. Arī dažāda veida legingi nav atstāti novārtā un ir ļoti iecienīti jauniešu vidū.Lai arī legingi ir ideāls brīvā laika apģērba gabals, tos ļoti labi var kombinēt arī ar klasiska stila apģērbu. Mūsu skolas skolēniem ļoti iecienīti ir dažādas apdrukas legingi, kas pārsteigs ikvienu. Attēlā: Keita Lūse un Patrīcija Elizabete Prūse.

Ierasti džemperi mums asociējas ar ērtu un siltu apģērba gabalu, bet tie var būt ļoti dažādi! Jo krāsaināki un košāki, jo labāk. Attēlā: Undīne Circene.

Ziema lēnām ienāk arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā un zilie toņi parādās mūsu skolas skolēnu apģērbā. Ļoti aktuāli ir dažāda veida zilo toņu džemperi. Zilā krāsa vairo miera sajūtu. To ir ietacams valkāt, ja vēlaties izstarot miera un pašpārliecinātības atmosfēru. Attēlā: Edžus Guntars Galvanovskis, Elīna Mārtiņa, Rihards Aņisimovs un Elīna Balanda.

Līdz 7.janvārim var piedalīties Sudoku mīklu risināšanas konkursā

Ilze Gaņina

Sudoku turnīra 5. – 6. klasēm. 1.Neklātienes kārta. Darbi jāiesniedz līdz
2014. gada 7. janvārim plkst. 14:00matemātikas skolotājām

Sudoku turnīra 7. – 9. klasēm. 1.Neklātienes kārta. Darbi jāiesniedz līdz
2014. gada 7. janvārim plkst. 14:00matemātikas skolotājām