Uzdāvināsim skolai jaunu, mūsdienīgu bibliotēku

Nākamajā gadā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolai aprit 155 gadu, tādēļ aicinām:
uzdāvināsim skolai jaunu un mūsdienīgu bibliotēku,
kur bērniem būs prieks lasīt grāmatas, satikties, uzturēties un attīstīt savas prasmes!

Šogad skolas attīstības plānā paredzēts modernizēt skolas bibliotēku. Skola ir vieta, kur ne tikai tiek iegūtas zināšanas, bet arī attīstās personības, tiek iegūti draugi un atmiņas. Tāpēc skolai jāspēj attīstīties līdzi laikam, nodrošinot mūsdienīgas mācību iespējas un atbilstošu fizisko vidi, kas sekmētu audzēkņu labbūtību, veicinātu radošumu un pozitīvu pieredzi par skolas gaitām.

Ar skolas skolas absolventes Baibas Rūķes atbalstu, ir izstrādāts dizaina projekts, kas paredz novecojošo skolas bibliotēku izveidot par mūsdienīgu, radošu telpu skolēniem. Bibliotēka tiek transformēta par satikšanās vietu – tur iespējams uzzināt par jaunākajām grāmatām, pildīt uzdoto, kā arī organizēt nodarbības, pulciņus un radošās darbnīcas. Telpas funkcionalitāte ietver vietu grāmatām un to lasīšanai, plašiem darba galdiem, atpūtas zonu un bibliotekāru darba vietu.

Dizaina iecere paredz telpas apdarē izmantot augstas kvalitātes materiālus, apgaismojumu, ergonomiskas mēbeles un mūsdienīgu toņu salikumu, kas radīs patīkamu kopējo vizuālo tēlu. Bibliotēku plānots aprīkot arī ar profesionālu video un audio tehniku, kas ļautu paplašināt telpas pielietojuma iespējas. Esam jau sākuši darbu – šobrīd skolas tehniskais personāls ar pašvaldības atbalstu veiks bibliotēkas telpas pamata remontdarbus – grīdas remontu, elektroinstalāciju maiņu, sienu un griestu sagatavošanu jaunai apdarei.

Lai skola spētu realizēt bibliotēkas projektu pilnā apmērā, lūdzam bijušos absolventus, skolēnu vecākus, vietējos uzņēmējus un citus aktīvus cilvēkus atbalstīt projekta veiksmīgu realizāciju, ziedojot uz fonda “TĀ tam būs BŪT” kontu:

Fonds “TĀ tam būs BŪT”
Reģ.nr.: 40008296740
Konta nr.: LV97HABA0551048219687
Banka: Swedbank
Maksājuma mērķis: Atbalsts skolas bibliotēkai

Fonds “TĀ tam būs BŪT” ir dibināts ar skolas padomes atbalstu. Izmantojot fondu, arī turpmāk jebkuram būs iespēja finansiāli atbalstīt  Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu, tās vajadzību un dažādu attīstības projektu nodrošināšanai, lai mūsu skola arvien ir un būtu starp labākajām Latvijas skolām!

Informācija vecākiem: skolēniem nepieciešamie mācību līdzekļi 2020./2021.mācību gadā

www.auv.lv

Ņemot vērā, ka jaunais mācību gads nav aiz kalniem un vasaras periodā ir jāatrod laiks arī atpūtai, atgādinām un aicinām laicīgi domāt par to, kādi mācību līdzekļi ir nepieciešami, lai Jūsu bērns būtu pilnvērtīgi sagatavojies jaunajam mācību gadam! Lai iepazītos ar mācību līdzekļu sarakstu, lūdzu, lejupielādējiet to ŠEIT ! Lai veiksmīga gatavošanās jaunajam mācību gadam! 

Lasīt tālāk …

12. klašu skolēni gatavojas eksāmeniem!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

Neskatoties uz COVID-19 pandēmiju, skolā ienācis eksāmenu laiks. 12. klašu skolēniem nākas daudz mācīties patstāvīgi, plānot laiku, motivēt un disciplinēt sevi. Zināms, ka šī gada eksāmenu saturs un grūtības pakāpe nemainīsies. Taču klāt vēl nācis arī uztraukums par neierasto situāciju. Tāpēc 12.klašu audzinātāja Daina Vancāne-Viļuma vērš skolēnu uzmanību uz to, ka, rakstot viedokli, jāprot iedziļināties tā problēmā, izteikties skaidri, argumentējot savu domu.

Arī matemātikas skolotāja Ināra Dika norāda, ka kļūdas matemātikas eksāmenā bieži vien rodas no tā, ka skolēni pavirši izlasa  uzdevuma noteikumus un neatrisina uzdevumus līdz galam. Tātad jālasa uzmanīgi un jāpārbauda atrisinājumus. Savukārt angļu valodā klupšanas akmens ir vārdu pareizrakstība, kas ļoti atšķiras no latviešu valodas. Tādēļ angļu valodas skolotājas Santa Martinsone  un Aija Ieleja ir vienisprātis par to, ka daudz jālasa un jāskatās filmas angļu valodā. Divpadsmito klašu skolēni mēģina vēl izmantot skolotāju palīdzību konsultācijās, izpildot visus COVID-19 pandēmijas radītos ierobežojumus. Vēlam mūsu divpadsmitklasniekiem veiksmi un izturību šajā neparastajā eksāmenu laikā!

5.klašu skolēni Sociālajās zinībās pēta tēmu “Valsts”

Edgars Bērziņš, 5.klašu sociālo zinību skolotājs

Attālināto mācību periodā 5.klašu skolēni rūpīgi pētīja un mācījās tēmu “Valsts”. Tēmas ietvaros tika veidota domu karte, izvirzītas tēzes par to, kāda veida valstī viņi vēlētos dzīvot un veica arī praktisko pētījumu, veidojot prezentāciju par pašu izdomātu valsti. Būtiski, ka projekta darbs tika veidots, balstoties uz rūpīgi izstrādātiem izstrādes soļiem un vērtēšanas kritērijiem. Skolēni kopumā izsakās atzinīgi par projekta darbu, jo tas ir devis gan daudz jaunas prasmes, gan iespēju pašiem radoši izpausties. Lūk, 5.klašu skolēnu veikums Padlet platformā, kas tika izmantota, lai veidotu galeriju ar veikumu divu mēnešu ilgumā:

Made with Padlet

Made with Padlet

Jogurtu gatavošana kā praktiskais darbs bioloģijā mācību procesā

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Septīto klašu skolēni šajā nedēļā pārbaudīja, kā zināšanas par baktērijām ir pielietojamas ikdienas dzīvē jogurta pagatavošanā. Jogurts ir veselīgs skābpiena produkts, tāpēc tā lietošana plaši izplatījusies pasaulē. Pastāv uzskats, ka Kaukāza kalnu iedzīvotāju ilgais mūžs saistīts ar jogurta lietošanu.Ir daudz pierādījumu par tā labvēlīgo ietekmi uz organismu, tikai jāatceras par cukura ierobežošanu. Skolēni atbilstoši darba gaitai pagatavoja savu unikālo jogurtu, te Marka Anufrijeva teiktais un plakāts par paveikto. “Man pašam bija ļoti interesanti, kas no tā visa sanāks. Darīju visu pēc grāmatas – uzsildīju pienu un pielēju tīrkultūru. Tad katlā visu samaisīju un ielēju burkā, kurai uzreiz uzliku vāku un ietinu segā. Tas bija ap 4 pēcpusdienā. Visu nakti tā arī nostāvēja segā, bet no rīta ap 9 attinu, un piens jau bija kārtīgi sarecējis. Nu un tad tikai pieliku klāt melleņu ievārījumu. Garša bija kā parastam jogurtam, tikai ne tik salds. Mamma teica, ka viņai vairāk pēc biolakto garšojis.”

Aicinām dalīties ar Baltā galdauta svētku fotomirkļiem

Skolas administrācija
Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu – mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai. Andreja Upīša Skrīveru vidusskola aicina ik vienu skolēnu un vecākus savā ģimenē atzīmēt Baltā galdauta svētkus kopā ar mums. Lai sajustos vienoti – iemūžini savus svētkus, ieliec attēlu vai video Facebook un atzīmē: kopā ar @andrejaupisaskriveruvidusskola. 
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.98 MB]

Skolas Ekopadomes darbs tiek atzinīgi novērtēts

Agate Albekeite, EKO padomes vadītāja

Nozīmīgs solis ceļā uz Ekoskolu karoga iegūšanu, neskaitot pastāvīgu un mērķtiecīgu darbu skolēnu izglītošanā un skolas ekoloģiskās pēdas nospieduma samazināšanā, ir izvērtēšana. Tradicionāli tās laikā Vides izglītības fonda (organizācijas, kas īsteno Ekoskolu programmu Latvijā) pārstāvji dodas vizītē uz skolu un runā ar Ekopadomi, kā arī skolēniem un skolotājiem, lai izprastu Ekopadomes funkcionalitātes un aktivitātes līmeni. Protams, šogad klātienes vizīte nebija iespējama, tādēļ 28. aprīlī 17 Ekopadomes pārstāviji pieslēdzās videozvanam platformā “Zoom”, lai prezentētu šajā gadā paveikto žūrijas komisijai, kura sastāvēja no Vides izglītības fonda pārstāvjiem Daniela un Agneses, kā arī Valsts izglītības satura centra pārstāves Ineses Liepiņas.

Lasīt tālāk …

Noslēdzies 5. klašu projekts “Cepures pārvērtības caur gadsimtiem”

Teksts: Ināra Plakane, Danute Podvinska, cepuru foto autori: Emīlija Ļebedeva (5.b), Artūrs Zariņš (5.b), Toms Strazdiņš (5.b), Melānija Dīce (5.b), Saldava Daniela (5.b), Anrijs Rikmanis (5.a)

Mājturības un vizuālās mākslas skolotājām sadarbojoties tapa ideja šajā attālinātās mācīšanās posmā piedāvāt skolēniem izstrādāt projektu  par tēmu – Cepures pārvērtības caur gadsimtiem , kas bija paredzēts maija beigās kā noslēguma darbs. Projekta izstrādes gaitā skolēni apguva prasmes meklēt informāciju , pamatot  to un radoši izmantot informāciju sava projekta izstrādē. Viens no sasniedzamiem rezultātiem bija arī iemācīties plānot  cepures dizaina izstrādes procesu. Svarīga prasme , ko skolēni apguva bija veidot izstrādājuma izgatavošanas dienasgrāmatu un prezentēt savu veikumu, šoreiz gan tikai prezentācijas izskatā. Paldies, skolēniem par radošajiem un interesantajiem darbiem. Paldies, vecākiem par sapratni un pacietību. 

Lasīt tālāk …

Par mācībam attālinātā veidā

Administrācija

Skolas kolektīvs ir izstrādājis rīcības plānu, lai organizētu mācību procesu attālinātā veidā. Aicinām ar to iepazīties un sekot tajā minētajām norādēm! Pašlaik ļoti svarīga ir individuālā un kolektīvā atbildība, lai varētu sasniegt mācību mērķus un apgūtu mācību vielu. Tikpat svarīga ir komunikācija ar klašu audzinātājiem un mācību priekšmetu skolotājiem, lai nekavējoties varētu atrisināt visus neskaidros jautājumus par mācību procesa īstenošanu kā katrā mācību priekšmetā atsevišķi, tā visā skolā kopumā. Skolas izstrādātais rīcības plāns ir pieejams lejupielādei attēla un .pdf faila veidā!

Vecākiem par mācību plānošanu un norisi attālināti (ārkārtas situācijas laikā)

Skolas administrācija

VISC ir izveidojis ieteikumus vecākiem, ka palīdzēt saviem bērniem ārkārtas situācijas laikā. Aicinām pirms attālināto mācību procesa sākuma iepazīties ar informāciju un laicīgi sagatavoties, lai varētu pēc iespējas efektīvāk palīdzēt plānot dienu un sekmēt mācību procesu. Informācija un ieteikumi vecākiem ir pieejami šeit.