3.b klases skolēni dara klases vidi krāsaināku

www.auv.lv

Pateicoties 3.b klases audzinātājas O.Urtānes iniciatīvai, 25.maijā klases skolēni paveikuši darbiņu klases vides uzlabošanā, pārkrāsojot krēslus un dodot tiem jaunu dzīvi. O.Urtāne skaidro, ka tā ir iespēja padarīt klases telpu simpātiskāku bērniem un pēc labi padarīta darba baudīt tā augļus. Vērojot skolēnus darbībā, varēja redzēta, ka skolēni darbu veica ar lielu apzinību un interesi, kas ir apsveicami! 

“Aktualitāšu konkurss” noslēdzies; P.Zālītei un L.Kalniņai – I vieta un planšetdators!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs, foto: A.Katajs-Paeglis

Esam godam aizvadījuši 2014./2015.mācību gada “Aktualitāšu konkursu”* 6.-12.klašu skolēniem. 25.maijā notika konkursa apbalvošanas ceremonija, kurā atskatījāmies uz mācību gada laikā paveikto un apbalvojām labākos no labākajiem gan individuālajās, gan klašu sacensībās. Šis ir konkursa apaļās jubilejas gads – apritējuši 10 gadi, kuru laikā konkurss organizēts, sākotnēji bijušās vēstures skolotājas Māras Burkas vadībā tikai 12.klašu, vēlāk visas vidusskolas un pašlaik manā vadībā – 6.-12.klašu grupā. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

O.Ģigulim 3.vieta Atklātajā matemātikas olimpiādē

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

26. aprīlī Rīgā norisinājās Atklātā matemātikas olimpiāde. Ar prieku paziņojam, ka 6.a klases skolnieks Oto Ģigulis ir saņēmis trešo vietu. 2014. gada 31. maijā plkst. 10:30 notiks svinīgā apbalvošana Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Apsveicam Oto un skolotāju Raisu Skrimbli.

Pirmklasnieki izspēlē teiku par Lāčplēsi

Katrīna: 25.maijā 1.a un 1.b klase kopā ar audzinātājām devās ekskursijā uz Lielvārdes muzeju. Tā bija vislabākā diena!
Ernests: Man patika gides stāstījums par Lāčplēša dzīvi, kā viņš visiem centās palīdzēt. Man ļoti patika izbraukums.
Anete: Man ļoti patika, kad gide stāstīja par pilīm Lielvārdē. Skolēni no mūsu klasēm kopā ar gidi spēlēja teātri par Lāčplēsi. Tas man likās ļoti forši!
Linards: Es redzēju Daugavu, kur iekrita Melnais vīrs un Lāčplēsis. Ekskursija bija interesanta.
Līga: Man patika stāsts par kādu sievieti, kura spokojās pilsdrupās. Man vēl patika akmens – Lāčplēša gulta.
Krista: Mēs izspēlējām teiku par Lāčplēsi. Pie muzeja lielais akmens ir Lāčplēša gulta, bet mazais – Sega.
Amanda: Man patika skats pie Daugavas, patika kāpelēt pa Lāčplēša lielo gultu un pastaigāties pa parku.
Hugo: Tā bija lieliska ekskursija!

4.klašu skolēnu brauciens pavasarī [Papildināts ar foto!]

Katrīna Celmiņa, 4.klase

Šis būs stāsts par 4.klases ekskursiju. Piektdien, 22.maijā, pēc vairākām aukstām nedēļām beidzot ausa saulains rīts un šķita, ka būs skaista diena. Pulksten 8.30 no rīta, mēs – 21 skolēns, 14 vecāki un viena skolotāja, devāmies ceļā uz Bausku. Ceļš bija garš, bet visu laiku bija ko darīt. Pa ceļam daži bērni un mammas jau sāka ēst savu līdzi paņemto maizīti. Citi runājās par to, kas mūs sagaida alus un kvasa ražotnē.

Lasīt tālāk …

Dabaszinātņu dienā Secē piedalās trīs skolas 6.klašu skolēni

Evija Mārtiņa, 6. a klase

21. maijā trīs sesto klašu skolēni Oto Ģigulis, Emīls Valdmanis un es devāmies uz Seci, kur notika Dabaszinību diena. Šāds pasākums notika pirmo reizi, jo parasti tika organizēta dabaszinību olimpiāde. No rīta bija kafija, kā arī muzikāls sveiciens no Seces skolēniem. Tālāk bija jāveic dažādi uzdevumi grupiņās. Mūs sadalīja tā, lai kopā būtu dažādu skolu skolēni. Pēc pusdienām izspēlējām Seces skolēnu sagatavotās vides spēles. Man patika šī diena.

Lasīt tālāk …

Ekskursija uz Lietuvu

Ramona Barkāne, 10.klase

21., 22. maijā 10. un abu 11. klašu skolēni devās divu dienu mācību ekskursijā uz skaisto kaimiņvalsti Lietuvu, kur apskatījām Viļņas vecpilsētu, Lietuvas dabu un iepazināmies arī ar daļu interesantās kultūras. Iebraucot Lietuvā, mūs ikvienu pārņēma patīkams satraukums par gaidāmajām aizraujošajām divām dienām, kas mums vel bija priekšā.

Lasīt tālāk …

Ekskursija pa Vidzemi

Ilva Lāce, 9.a klase

Ceturtdien, 7.maijā, abas devītās klases devās pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuru vadīja mūsu fantastiskais gids Roberts Ķipurs. Pirmais objekts tika apskatīts jau deviņos no rīta – mežabrāļu bunkurs, kurš atrodas Ieriķu apkaimē. Mēs tajā iekšā nebijām, tomēr apskatījām no ārpuses un pēc gida stāstītā centāmies saprast, kā dzīvoja Nacionālie partizāni.

Lasīt tālāk …

2.klašu ekskursija uz Koknesi un Ķeipeni

Līva Lavrenova, 2.klase

Mēs, 2.klases skolēni, 20.maijā bijām ekskursijā uz Koknesi un Ķeipeni. Koknesē mēs bijām Mazajā kāpā uz ādas apstrādi. Mums stāstīja, ka ādas izstrādājumus gatavo Latvijā no tiem dzīvniekiem,kas pie mums ir daudz.Es uzzināju,ka ādu iegūst arī no laša.Pēc tam mēs taisījām atslēgu piekariņus. Varēja izvēlēties, kādu trafaretu izgatavos. Es izvēlējos burtu L un rozi. Strādāt ar ādu ir grūts darbs.

Lasīt tālāk …

Pēdējais zvans 12.klasei

Anna Fedotovska, 11.klase 

15.maijā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā, tā pat kā citur Latvijā notika Pēdējais zvans. No rīta 12-tie devas uz pēdējo audzināšanas stundu, kuru organizēja 11. klašu jaunieši. Pēc ienākšanas klasē uz ekrāna parādījās virsraksts – “Elektronu bilances vienādojumu jonu kristalrežģa veidošanās amonjaka oksīda un hidrolīzes elektronu rezultātā”-, kas diez gan nepatīkami pārsteidza 12-tos, it sevišķi tad, kad ieminējās par to, ka šajā stundā būs iespēja paaugstināt vai tieši otrādi- pazemināt savu vidējo atzīmi ķīmijā. Tas, protams, bija tikai “ķīmiķu klases” joks, un pašai prezentācijai nebija nekādas saistības ar ķīmiju vai atzīmju pacelšanu- tā sastāvēja no atjautības jautājumiem, kuri sākotnēji tika uzdoti visiem kopā, bet pēc tam grupās, un tika izvēlēts uzvaretājs no katras grupas, kas ieguva balviņu. 

Lasīt tālāk …