Ilva Viļuma uzvar TV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” finālā

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja un 8.b klases audzinātāja

13.martā Latvijas Televīzijā tika filmēts TV spēles „Gudrs, vēl gudrāks” fināls, kurā piedalījās triju pusfinālu uzvarētāji – Deivids no Tukuma 2.pamatskolas, Lauma no Preiļu 1.pamatskolas, Artūrs no Ventspils 1.ģimnāzijas, Krišjānis no Madonas Valsts ģimnāzijas, Tomass no Rīgas 40.vidusskolas un Ilva no A.Upīša Skrīveru vidusskolas. Lasīt tālāk …

Bioloģijas konkurss „Pazīsti savu organismu’’

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Konkurss „Pazīsti savu organismu’’ starp Aizkraukles sadarbības novadiem notika jau 22. reizi. Šogad tajā mūsu skolu pārstāvēja desmit 9.-12. klašu skolēni. Iepriecināja labie rezultāti:
– 9. klašu grupā Sindijai Grīslei 1. vieta, Ramonai Barkānei 2. vieta;
– 10.-12. klašu grupā Andai Hmeļņickai 1. vieta, Leldei Kalniņai un Elzai Liepiņai 3. vieta.
Divas mūsu skolas skolnieces Sindija Grīsle un Anda Hmeļņicka ieguva tiesības 25.aprīlī piedalīties valsts kārtā Daugavpils Universitātē.

Par drošību

Vija Meroža

Nākošā nedēļa skolēniem ir pavasara brīvlaiks, tādēļ skolā ciemojās nepilngadīgo lietu inspektore Egija Kārkliņa, lai vēl kādu reizi atgādinātu 1.-4.klašu skolēniem par drošību uz ielas, pie ūdeņiem, spēlējoties ārā, mājās, pie datora… Inspektore jautāja bērniem, kā viņi rīkotos kritiskās situācijās; priecē doma, ka daudziem ir skaidrs, kā rīkoties krīzes situācijās. Bet vai šīs zināšanas līdzētu arī tad, kad tiešām tās ir vajadzīgas? Tādēļ vēlreiz un vēl mēs atgādinām jau zināmas patiesības. Lai bērniem jaukas un saulainas brīvdienas un visas nelaimes paiet secen!

Pārbaudi savas zināšanas par elektronisko vidi

Gatavojoties E-prasmju nedēļai, no pirmdienas, 2014.gada 10.marta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina 8.-12.klašu skolēnus piedalīties zināšanu testā „Es – elektroniskajā vidē”, lai pilnveidotu savas zināšanas par valsts pārvaldes piedāvātajiem e-pakalpojumiem un pieejamām e-iespējām.Testu aizpildīt varēs līdz 30.martam šeit, savukārt ar zināšanu testa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

Lasīt tālāk …

Sagatavošanas kursi matemātikā topošajiem absolventiem

RTU 5.aprīlī sāksies šī mācību gada pēdējie matemātikas sagatavošanas kursi. Sīkāk pielikumā un mājas lapā www.nacstudet.lv/kursi

Topošie inženieri

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Mūsdienās tik aktuālo jautājumu par drošību dažādās celtnēs risināja 9.klases skolēni. Viņu uzdevums bija uzkonstruēt tiltu, kas spētu izturēt 1,1 kg, būtu veidots no dažādu materiālu pārpalikumiem (piešķirot tiem otru dzīvi), kas būtu dabai draudzīgi un tādu tiltu, kas būtu vizuāli pievilcīgs, uzskatāms un mūsdienīgs.

Teātra svētki

Vija Meroža

12.martā Aizkrauklē notika teātra svētki starp sadraudzības novadiem.Pasākumā piedalījās divas skolas: Jaunjelgava un Skrīveri.Lai drošāka spēlēšana, skrīverieši jau no rīta savu izrādi “Aijā žūžū, lāča bērns” parādīja savā skolā 1.-4. klašu skolēniem.Un tikai tad devās uz Aizkraukles sākumskolu.
Iestudētais lugas fragments ir humora pilns un stāsta, kā lapsa mācījusies lidot.Skatītāji smējās un tas,šķiet, labs rādītājs, ka patika.Saņēmām diplomu, konfektes un ziedus.Esam gandarīti par padarīto.

Noslēdzies skolas handbola turnīrs 8.-12.klašu jauniešiem.

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

   Šogad pēc dažu gadu pārtraukuma skolā notika starpklašu handbola sacensības, kurās piedalījās sešas komandas. Vispirms, sacenšoties katrai klasei ar katru, tika noskaidroti finālisti. Tad arī „īstās” spēles par „Skrīveru Saldumi” dāvātajām balvām varēja sākties.

Lasīt tālāk …

Nenokavē iespēju kandidēt Jauniešu saeimā!

AUSV pārstāvēta informātikas olimpiādē

Lilita Paula, informātikas skolotāja

7.martā Aizkraukles novada ģimnāzijā norisinājās starpnovadu lietišķās informātikas olimpiāde 6.-7.klasēm. Mūsu skolu pārstāvēja meitenes no 6.a klases – Austra Pumpure un Patrīcija Zālīte, un 7.b klases – Līga Rubene. Paldies par piedalīšanos, kā arī labajiem rezultātiem: Līga Rubene – 2.vieta, Austra Pumpure – 3.vieta.

Skrīveru Saldumu kausa izcīņa handbolā

Panākumu Universitātes marta lekcija

Viktorija Matvejeva, 11.a klase

5. marta rīts mūs īpaši lutināja ar silto un skaidro laiku, un bijām priecīgi, ka tieši šajā dienā mums jādodas uz Rīgu, lai apmeklētu ikmēneša “Panākumu universitātes” lekcijas. Šīs reizes lektori bija Renāte Cāne un Artūrs Mednis. Pirmo lekciju par mārketingu un pārliecināšanas mākslu mārketingā mums lasīja Renāte Cāne, kas pati ir šīs jomas speciāliste. Viņa stāstīja, kādam jābūt labam mārketinga speciālistam, kādām īpašībām viņam jāpiemīt. Skatījāmies arī dažādas reklāmas – ne tikai tās, kuras rāda pa televizoru vai ir redzamas plakātu veidā pilsētās, bet arī tādas, kas ir kā vizuāls uzskates materiāls un kurās var iesaistīties arī cilvēks.

Lasīt tālāk …

Efektīva energoresursu izmantošana

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Skolas vecajā korpusā, pretī L. Antona auditorijai 9.klases skolēni ir izveidojuši tēmai „Efektīva un videi draudzīga enerģijas lietošana” plakātus. Skolēni vēlas pievērst uzmanību mūsdienu izšķērdīgajam dzīves ritmam un liek aizdomāties, kā mēs visi kopīgiem spēkiem varam saudzēt apkārtējo vidi un maksāt par enerģiju mazāk.

Lasīt tālāk …

Meteņi skolā

Vija Meroža

Pēc kristīgo pasaules kalendāra 4.marts šogad atzīmējams kā Meteņu diena.Tā ka šogad ziema bija diezgan paskopa uz sniegu un iecerētā Pasaules sniega diena nevarēja notikt, tad mēs kopā ar Skrīveru novada sporta instruktori Zigrīdu Sprukti nolēmām sarīkot atvadas no ziemas ar imitētā sniega elementiem. Pasākumu rīkojām divos laikos: 1.-4.klašu skolēniem plkst.12.00, bet pamatskolas klasēm 15.20. Pēcpusdienā saulīte palutināja bērnus nedaudz vairāk. Skolēniem nācās pildīt uzdevumus 6 stacijās. Tās bija dažādas stafetes, “piku” mešana grozā, ‘slēpošana”, “ledus”skulptūru veidošana, ziemas gleznu “uzburšana”uz balona, rāmītī. Noslēgumā 1.-4. klases saņēma ceļojošo kausu, bet 5.-8. klašu grupā 1. vietu un turēt ceļojošo kausu savā klases telpā martā un maijā ieguva 6.klases komanda, bet 8.b klase ieguva 2. vietu un varēs paturēt ceļojošo kausu savā klases telpā aprīlī.

Erudītu konkursa apbalvošana

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs. Foto: V.Meroža un D.Vancāne-Viļuma

03.martā pl.12.20 skolas sarīkojumu zālē notika skolas erudītu konkursa 5.-8.  un 9.-12.klašu grupās apbalvošana. Apbalvotas tika 15 komandas, kas pārstāvēja 13 klases. Nosakot uzvarētāju, tika ņemta vērā Erudītu konkursa I un II kārtas rezultātu summa. Šajā mācību gadā tika pasniegti ceļojošie kausi uzvarētājiem gan pamatskoals, gan vidusskolas posmā. Kopējos rezultātus var redzēt šeit! Apsveicam uzvarētājus!

 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt