Pasākums tieši tavai klasei!

28. decembrī un 6. janvarī plkst. 13.00 un 18.00 “Sapņu fabrikā” (Lāčplēša ielā 101, Riga) varēs noskatīties muzikālu un aizkustinošu izradi “Kaķīša dzirnavinas”, kurā spēlēs dziedošā Vītolu ģimene un jauniešu radošā apvienība “Opa-opa”. Stundu pirms un pēc izrādes darbosies svētku radošās darbnīcas, kā arī pēc izrādes būs sadziedāšanās ar Vītolu ģimeni.

Vēloties, lai šo izrādi noskatās skolēni un skolotāji, piedāvājam Jums ļoti izdevīgu biļešu cenu kolektīviem pasūtījumiem dienas un vakara izrādēm. Biļetes cena: Ls 2.50 (standartcena: Ls 5).

Bilesu rezervacijai zvaniet: 29173748 vai rakstiet: sindija.meluskane@gmail.com

Kā noritēja gatavošanās žetonvakaram un vakara naglai – izrādei?

Šīs nedēļas nogalē Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12.klases skolēniem notiek žetonvakars. Mēs esam aptaujājuši 12.klases skolotājas, skolēnus un mācību pārzini, kas palīdz gatavoties. Par to, kā noritēja gatavošanās izrādei, lasiet zemāk! Lasīt tālāk …

AUSV pārstāvji AWARD apbalvošanas ceremonijā

Piektdien, 7. decembrī, Rīgas Tehniskās Universitātes telpās notika Starptautiskās Edinburgas hercoga pašaudzināšanas programmas AWARD apbalvošanas pasākums, kurā piedalījās skolas pārstāvji un skolotājs E.Bērziņš. Lasīt tālāk …

Aktualitāšu konkursa uzvarētāji novembrī

Publicējam eksprespolitkonkursa uzvarētājus Novembrī.

polit_konk

Kopā ar klasi piedalies konkursā un atsūti pasaku par Ziedoni

“Reiz, kādos laimīgos laikos, dzīvoja Imants…”

E-klase sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu Viegli rīko konkursu visai klasei Pasaka par Imantu Ziedoni. Konkursa mērķis ir rosināt bērnu iztēli, veicināt jaunradi, attīstīt savstarpējo sadarbību un piedāvāt iespēju kādai klasei viesoties fonda Viegli rīkotajā Ziemassvētku pasākumā Rīgā, 16. decembrī Dzelzceļa muzejā. Lasīt tālāk …

Sākusies pieteikšanās vidusskolēnu zinātniski pētnieciskajiem konkursiem

Līdz 2013. gada 26. aprīlim ikvienam 12.klases skolēnam ir iespēja pieteikties Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) Komunikācijas studiju nodaļas rīkotajiem radošajiem konkursiem un visu LU SZF studiju nodaļu rīkotajam skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursam. Lasīt tālāk …

Svarīga informācija vecākiem

Cienījamie vecāki!
Andreja Upīša Skrīveru vidusskola ir pievienojusies skolu grupai, kurās SIA „Data Pro Grupa” piedāvā pārbaudīt jūsu bērna sirds veselību. Vienu reizi gadā, veicot skrīningu, mēs varam pārliecināties par bērna sirds veselību.

Lasīt tālāk …

Basketbola sacensību atskats

Aizkraukles novada sporta skolas reģionālajās sacensībās basketbolā A grupā piedalījās piecas zēnu un trīs meiteņu viduskolu komandas. Zēniem šoreiz nepaveicās un ieņēma 4.vietu, savukārt meitenes izcīnija 1.vietu pieveicot gan Kokneses, gan Aizkraukles komandas, parasti piekāpāmies koknesietēm, tāpēc arī šoreiz paties prieks par uzvaru, jo tas jau nebija ilgstoši izdevies. Komandā spēlēja E.Mārtiņa, E.Balanda, R.Liepiņa, A.Ozoliņa, V.Balanda, J.Bitāne un A.Liepiņa.

Paldies meitenēm par cīņas sparu.

R.Lielā

Bibliotekāres ciemošanās pie 4.a,b klasēm

3.decembrī  pie mums, 4.a un 4.b klases, ciemojās bibliotekāre Sandra Trakina, kura informēja par jaunākajām grāmatām.


Pirmā grāmata, ko Sandra rādīja, bija “Suņi cilvēku zemē”.  Nākošā bija “Padomi mīļiem un negantiem kaķu saimniekiem”. Mani ieinteresēja grāmata “Kara zirgs”. Vienīgā grāmata no visām, kuru biju izlasījusi, ir “Labāk radošs nekā pārdrošs”. Tur bija dzīves stāsti un arī izdomātas situācijas. Gribas izlasīt grāmatu “Ezītis miglā” un citas pasakas. Sandra arī atnesa tādu dzejolīšu grāmatu, kurai bija ļoti neparasts nosaukums- “Līze analīze”. Citā valodā bija grāmata “Sakura Rīga”, vienā grāmatas lappusē bija latviešu stāstiņš, bet otrā- teksts svešvalodā. Vēlāk mums atļāva  paņemt grāmatas rokās un apskatīt tās sīkāk.

Man ļoti patika bibliotekāres Sandras apciemojums pie mums!

Santa Lelde Lesiņa, 4.a klase

Skolēnu radošie darbi vizuālajā mākslā

daugaviete

Lasīt tālāk …

Vēstures olipiāde 9.klasei: viedokļi

Tā kā vēstures olimpiādes 9.klasēm norisinās šajā nedēļā, tika intervēts vēstures skolotājs Edgars Bērziņš un divi no olimpiādes dalībniekiem – 9.b klases skolniece Sintija Platā un 9.a klases skolnieks Alvis Krasovskis.


Jautājumi skolotājam:
Ko jūs varat pastāstīt par vēstures olimpiādi?
– Vēstures olimpiādes 2.kārta elektroniskā formā notiek jau 3.gadu, līdz ar to sistēma ir atstrādāta. Šogad olimpiādes forma ir izteikti līdzīga valsts eksāmenam vēsturē – ietverti gan testa, gan avotu analīzes, gan aprakstošie jautājumi. Lasīt tālāk …

Aicina jauniešus viena vai pusotra gada laikā apgūt tautsaimniecībā noderīgas profesijas par ESF līdzekļiem

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina jauniešus ar vidusskolas vai pamatskolas izglītību izmantot iespēju un gada vai pusotra laikā bez maksas iegūt profesiju kādā no profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā.


Nākamo uzņemšanu 1,5 gadīgajās programmās izsludinās 2013. gada janvārī, bet 1 programmās– 2013. gada martā!

2012./2013. mācību gadāar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu 36 profesionālās izglītības iestādes jauniešiem piedāvā izmācīties par tautsaimniecībā pieprasītiem speciālistiem 94 programmās 54 dažādās profesijās. Mācībām var pieteikties jaunieši no 17 līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot), kas šobrīd nesaņem bezdarbnieka pabalstu un nepiedalās Eiropas Savienības struktūrfondu finansētās mācībās vai nodarbinātības aktivitātēs. Papildus noteikts, ka uz mācībām šajās programmās var pretendēt arī jaunieši ar iepriekš iegūtu profesionālo kvalifikāciju, bet kuri vismaz vienu gadu pēc profesionālās kvalifikācijas iegūšanas nav bijuši darba ņēmēji vai pašnodarbinātie. Tāpat noteikumos papildus iestrādāts, ka var tikt uzņemti tikai tie jaunieši, kas bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas vismaz viena gada laikā pirms uzņemšanas profesionālajā skolā nav jau saņēmuši ESF mērķstipendiju. Lasīt tālāk …

Seminārs vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogiem

Valsts izglītības satura centrs atkārtoti rīko vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu pedagogu profesionālās pilnveides praktiskās darbības semināru „Etnogrāfija kā iedvesmas avots vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nodarbībās”

– Saules zīme latviešu un pasaules tautu tradicionālajā kultūrā
– Saules zīmes izmantojums tekstilapdrukas tehnikā (semināra praktiskā daļa)

Seminārs notiks 2013.gada 17.janvārī plkst. 10.30 – 15.30 Strūgu ielā 4, Rīgā, 1.telpā. Dalībnieku reģistrācija no plkst.10.00. Lasīt tālāk …

Izsludināts videoklipu veidošanas konkurss “Cieni sevi un citus internetā”

Aicinām ikvienu jaunieti 15 – 19 gadu vecumā individuāli vai kopā ar draugiem, skolas/klases biedriem vai citiem domubiedriem piedalīties videoklipu konkursā, veidojot audiovizuālus (videoklipus, multiplikācijas/ animācijas filmas u.tml.) materiālus par tēmu “Cieni sevi un citus internetā”, kas veicinātu drošāku interneta lietošanu, parādītu jauniešu uzvedību un rīcību internetā.

Izveido oriģinālu/ atjautīgu/ pamācošu/ komisku vai citādi lielisku video, kura garums nepārsniedz 5 minūtes, un iesniedz to “Net-Safe Latvia” līdz 2013. gada 13. janvārim, plkst.23.59.

Labāko darbu autoriem vērtīgas balvas no www.e-skola.lv un Microsoft Latvia !

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit!

Papildu informācija: http://www.drossinternets.lv/page/53

“It’s About Ability!” UNICEF jauniešu video konkurss

Katru gadu UNICEF publicē ziņojumu “Bērnu stāvoklis pasaulē”. Nākamā gada tēma ir bērni ar invaliditāti, tāpēc UNICEF aicina jauniešus (vecumā līdz 25 gadiem) visā pasaulē piedalīties “It’s About Ability!” UNICEF jauniešu video konkursā. Dalībniekiem jāizveido video, kas atspoguļo šo tēmu – tā var būt gan personiska pieredze, gan pasaules mēroga. Video jābūt 1 minūti garam, tas var tikt veidots jebkādā žanrā – drāmas, komēdija, fantastika vai dokumentāla filma, vai animācija.

Īpaša žūrija (profesionāļi un jaunieši no visas pasaules) izvēlēsies uzvarētāju, kas tiks iekļauts kampaņā „Bērnu stāvoklis pasaulē”.

Pieteikšanās termiņš: 2012. gada 15. decembris.
Sīkāka informācija pieejama šeit!

Par ko ir reformas izglītībā?

Šajā video kopumā skaidrotas ministra Roberta Ķīļa reformas visā izglītības jomā, sākot no pirmskolas un beidzot ar augstāko izglītību un zinātni. Video  15.novembrī tika prezentēts Spīdolas balvas pasniegšanas ceremonijā.

Video var noskatīties, atverot http://youtu.be/dNOXYujO760!

Brīvprātīgais no Eiropas – pievienotā vērtība Tavai sporta organizācijai!

Vai Tev nepieciešams palīgs organizācijas ikdienas darbā?
Uzņem ārvalstu brīvprātīgo arī savā sporta organizācijā!

Valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” aicina sporta jomas organizācijas uz semināru 2012. gada 13. decembrī plkst. 14.00, kurā varēsiet uzzināt vairāk par iespēju saņemt ES finansējumu, lai uzņemtu un nodarbinātu ārvalstu brīvprātīgo savā sporta organizācijā. Pieteikšanās: līdz 11. decembrim!

Semināra laikā gūsi informāciju:
1.Kas ir Eiropas Brīvprātīgais darbs un kā šo iespēju varat izmantot savā sporta organizācijā?
2.Kas jādara, lai uzņemtu ārvalstu brīvprātīgo savā sporta organizācijā?
3.Kā iegūt ES finansējumu brīvprātīgā uzņemšanai? Lasīt tālāk …

Notiks filmas “Ja tu esi nabadzīgs, es esmu nabadzīgs” pirmizrāde Latvijā

Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5. decembrī plkst. 18.00 Birojnīcā (Berga Bazārā, Dzirnavu iela 84, k-2) notiks filmas “Ja tu esi nabadzīgs, es esmu nabadzīgs” pirmizrāde. Tajā 30 brīvprātīgie jaunieši no dažādām pasaules valstīm centušies atainot nabadzības dažādās sejas Āzijā, Eiropā, Āfrikā un Latīņamerikā.

“Šī filma tapusi vairāku mēnešu periodā. Tajā kā puzles gabaliņi salīmēti kopā cilvēku stāsti no Spānijas, Kamerūnas, Kolumbijas, Dānijas, Peru u.c. Mēs, divi latvieši, 10 mēnešus dzīvojām Indonēzijā, strādājot ar ielu bērniem. Filmā iekļauts mūsu filmētais materiāls, kas tapa nabadzīgā džungļu ciematiņā. Vizualizējām skolotājas dienasgrāmatu, kurā aprakstīta viņas cīņa ar ciemata vecākiem, lai pārtrauktu bērnu darbu ķieģeļu fabrikās,” stāsta viena no filmas autorēm Eva Ikstena-Strapcāne. Lasīt tālāk …

Starpnovadu bioloģijas olimpiāde – mūsu skolā!

29. novembrī mūsu skolā notika starpnovadu bioloģijas olimpiāde, kurā piedalījās 45 skolēni no Aizkraukles, Neretas, Jaunjelgavas un Skrīveru novadiem. Šī gada olimpiādes uzdevumu veidotāji bija izvēlējušies diezgan sarežģītus uzdevumus, kuros intergrēta arī matemātika un ķīmija. Fotosinēze, šūnas uzbūve, organismu sistemātika- jautājumi, kas labi jāpārzina dalībniekiem. Prieks, ka mūsu skolēni guvuši labus rezultātus!

Daiga Martinsone

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu iegūtās vietas starpnovadu bioloģijas olimpiādē

biologijas_olimpiade

Olimpiādes labotāju komanda:

ol_1ol2

R. Blaumanis. “Liels labums reti nāk bez liela grūtuma”

Elīna Grīnberga, 7.a klase

Man ir kāds ļoti tuvs cilvēks, no kura es varu mācīties neskaitāmi daudz labu lietu, piemēram, kā viņš dara savu darbu, lai parūpētos par ģimeni. Šī persona, protams, ir mans mīļais, jaukais tētis! Tiešām varu lepoties ar viņu. Es skatos, cik grūti mans tētis strādā, un katru vakaru, ienākot mājā, viņš ēd kā izsalcis vilks! Mana tēta rokas ir raupjas, grumbainas, rievainas, sastrādātas – grūtais kalēja darbs tajā ierakstījis savas zīmes. Bet, manuprāt, neko nevar salīdzināt ar skaistajiem tēta darbiem. Tie ir vijīgi, eleganti, graciozi, glezni, radoši – kā trauslas mežģīnes, no dzelzs darinātas. Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt