Skolā viesojas dabas zinātņu skolotāji no Cēsu reģiona

www.auv.lv

22.oktobrī skolā viesojās 48 matemātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotāji no Cēsu reģiona, kuri piedalījās atklātajās stundās matemātikā, ķīmijā, fizikā un Agates Albekeites vadītajā bioloģijas stundā. Skolotāji dalījās pieredzē un labās prakses piemēros, kā padarīt mācīšanās procesu aizraujošu un orientētu uz sasniedzamiem un izmērāmiem rezultātiem. 8.klases skolniece Elvīra uzsver: “Ķīmijas nodarbība bija aizraujoša, jo tajā ne tikai apguvām teoriju, bet arī praktiski darbojāmies!” 

Aizvadīta Skolas televīzijas “AUV TV” pirmā raidījuma atklāšana

www.auv.lv

Trešdien, 21.oktobrī, notika Skolas TV 1.raidījuma atklāšanas pasākums. Skolas televīzija ir skolas iniciatīva mājas lapas administratora Edgara Bērziņa vadībā ar mērķi izglītot jauniešus radošo industriju jomā un radīt patīkamu gala produktu – ziņu raidījumus. Pašlaik, ņemot vērā iespējas, plānots viens raidījums ceturksnī. AUV TV logo autore ir 12.a klases skolniece Ieva Dreimane, kura attēlojusi televīziju tikpat dinamisku un kustīgu kā bumbu. 1.raidījuma video:

8.klase iekaro Gaiziņkalnu

Agate Albekeite, 8.a klase

Aukstā oktobra rītā, kad pie debesīm spīdēja bāla saule, gaiss bija ar vieglu miglas vēsmu, bet zāli klāja zaigojoši sarmas kristāliņi, mūsu 8.klase devās iekarot Vidzemes augstieni. Ceļā, lūkojoties pa autobusa logu, varēja vērot brīnumainas un elpu aizraujošas rudenīgās Latvijas dabas ainavas.

Lasīt tālāk …

Ekoskolu Rīcības dienas aicina pievērsties klimata pārmaiņu tēmai

EKO skolu programma

Jau atkal tuvojas Ekoskolu Rīcības dienas – globāla mēroga akcija vides aizsardzībā ieinteresētajām skolām, kurā ik gadu visa pasaulēpiedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu. Šogad Rīcības dienas notiks no 2.- 8. novembrim, un gan Latvijā, gan pasaulē būs veltītas svarīgākajam šī gada vides aizsardzības notikumam – ANO klimata pārmaiņu konferencei.

Lasīt tālāk …

Krievu valodas skolotājas profesionāli pilnveidojas Daugavpilī

D.Pētersone un S.Strautmane, krievu valodas skolotājas 

Kā interesanti apgūt svešvalodas?Vai franču radošajās darbnīcās mācās tāpat kā Skrīveros?Kāpēc radoša pieeja valodas apguvē motivē mācīties visus skolēnus ne tikai spējīgos?Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem mēs varējām rast atbildes Daugavpils 10.vidusskolā,kur strādā inovatīvas krievu valodas skolotājas Marina Halimone un Jeļena Žagare.

Lasīt tālāk …

Oktobra 3.konkursā pārliecinoši uzvar 12.b klase – 100% izpilde; 12.a klasei – 99%!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Oktobra trešajā konkursā skolēniem bija iespēja pašiem rakstīt 10 aktualitātes. Kā redzam, vislabāk veicās 12.b klases skolēniem, jo VISI ieguva 100% izpildes rādītāju! Apsveicam! Tāpat jāuzslave pārējās klases, jo vidējais izpildes rādītājs ir 75%! Paldies skolēniem piedalīšanos un skolotājiem par palīdzēšanu gatavoties! Tāpat ceru, ka šis konkurss ļauj īpaši 9.klašu skolēniem labāk sagatavoties “lielajam iznācienam” – laikraksta Diena konkursam “Kas notiek?”, kas notiks jau pavisam drīz – 23.oktobrī! 

Aizkraukles Sadarbības novadu Metodisko apvienību vadītāji diskutē par aktuālo izglītībā

Edgars Bērziņš, Sadarbības novadu Vēstures MA vadītājs, foto: Agita Reisa – Nielsen

Trešdien, 14.oktobrī, Aizkraukles novada domes telpās notika Sadarbības novadu Metodisko apvienību vadītāju sanāksme-seminārs, kura laikā Aizkraukles Izglītības pārvaldes vadība izklāstīja aktualitātes gan saistībā ar aizvadīto mācību gan, ieskicēja darbības virzienus šajā mācību gadā. Tikšanos saturiski bagātināja NVA Aizkraukles filiāles karjeras konsultantes Aldonas Britānes prezentācija par jauniešu nodarbinātības līmeni reģionā un Latvijas Universitātes docentes Ievas Margevičas- Grinbergas lekcija par absolventu kompetenču vērtējumu augstskolu skatījumā.

Konkursā “Kas notiek?” skolu pārstāvēs 29 skolēni

www.auv.lv

Jau pavisam drīz, 23.oktobrī, 9.klašu skolēni startēs laikraksta “Diena”konkursā “Kas notiek?”. Konkursa 16 gadu pastāvēšanas laikā tajā ir piedalījušies vairāk nekā 370 000 skolēni (aptuveni 90% no visiem Latvijas 9.-klasniekiem)! Jau ziņojām, ka 9.a klase ir viena no ātrāk pieteiktajām klasēm konkursam, bet, vai varēsim sveikt 9.a vai 9.b klasi ar godpilno pirmo vietu vai kādu skolēnu individuālajās sacensībās, to rādīs laiks!

6.klase mācību ekskursijā iepazīst Valmieru: Gaujas Stāvkrasts, Sajūtu parks, Baskāju taka un vēl …

Kalvis Kalniņš, Sintija Leitāne, Katrīna Paula Jukna

13.oktobrī mēs, 6.klases skolēni un klases audzinātāja Aija Ieleja, devāmies ekskursijā uz Valmieru. Sākumā apmeklējām Gaujas Stāvo krastu, Sajūtu parku un Baskāju taku, kurā bija neskaitāmi daudz līdzsvara pārbaudes elementu. Tad mēs devāmies takās kokos. Lai gan likās ,ka trases ir fiziski grūtas ,galvenais bija pārvarēt bailes no augstuma. Trases beigās bija nobrauciens trosē pāri Gaujai ,kur varēja ļauties emocijām. Kad daži bērni gāja trasi otro reizi, bailes jau bija pagaisušas un varēja šķēršļiem pāri pat skriet.Vairāki bērni gribēja trasi iet vēl un vēl.

Lasīt tālāk …

Rudens krosā divas zelta medaļas

Roberts Lipskis, 9.a klase

1.oktobrī Pļaviņās norisinājās Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības rudens krosā, kurās piedalījās skolēni no 8 skolām.  Mūsu skolas godu aizstāvēja 17 skolēni. Vislabākos rezultātus izcīnīja Laura Lielā (1. vieta 400 metru distancē) un Edžus Galvanovskis (1. vieta 800 metru distancē).  Sacensības bija spraigas. Apsveicam skolēnus ar godalgoto vietu iegūšanu, pārējos  – par piedalīšanos sacensībās un skolotājus par gatavošanu tām!

Lasīt tālāk …