Aizvadīts pirmais aktualitāšu konkurss 2014./2015. mācību gadā

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Atskatoties uz aivadīto mācību gadu, var secināt, ka viena no sākotnēji nemīlētajām, bet laika gaitā iemīļotām aktivitātēm ir “Aktualitāšu konkurss”. Turpinot lieliskās konkursa tradīcijas, arī šogad 6.-12.klašu skolēniem tiek piadāvāta iespēja sacensties zināšanās par aktuālajiem jautājumiem ekonomikā, politikā, kultūrā, sportā, izglītībā un citās jomās kā Latvijā, tā pasaulē. Konkursā piedalījās 170 skolēni, pārstāvot 12 klases! Ar prieku  paziņoju, ka septembra pirmajā konkursā ar 21.5% izrāvienu ir uzvarējusi 11.a klase! Savukārt 2.vieta – 11.b, bet 3. vieta – 7.a klasei! Pārējo klašu rezultāti redzami diagrammā!

APSVEICAM UZVARĒTĀJUS!

Drošības stundā ar 1.-4.klašu skolēniem tiekas policijas pārstāvji

Vija Meroža

Katru septembri sākam ar kārtējiem atgādinājumiem par drošību. Sākoties mācību gadam,skolēni pēc vasaras nespēj novērtēt drošības lielo nozīmi: ejot mājās ir pārāk nevērīgi uz ceļa. Kāpjot no autobusa aizmirst paskatīties, vai ceļš ir brīvs… To visu un daudz ko citu bērniem centās atgādināt nepilngadīgo lietu inspektore Egija Kārkliņa un viņas labie draugi – sunītis un kaķītis.

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Notikušas pirmās darba grupas tikšanās saistībā ar projekta “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai” īstenošanu

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

08.09.2014. skolā tika pulcināti mācību priekšmetu skolotāji, kuri ir iesaistīti Erasmus+ projektu (KA1 un potenciāli KA2 aktivitāšu) īstenošanā. Tikšanās laiks ir zīmīgs, jo tieši šajā dienā skola saņēma parakstītu līgumu, kas nozīmē, ka projekts var sākties! Tikšanās laikā projekta vadītājs izklāstīja aktualitātes saistībā ar projektu, kā arī iezīmēja potenciālos darbības virzienus. 

Starptautiskās vēstures olimpiādes dalībnieki viesojas ChaulaTV studijā

Teksts un foto: Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs; video: ChaulaTV

Piektdien, 5.septembrī, olimpiādes atzinības ieguvēja Ilva Viļuma (9.b klase) un dalībnieks Eduards Lasmanis (11.b klase), un skolotājs Edgars Bērziņš viesojās ChaulaTV raidījumā “Chaula laiks”, kurā stāstīja par pieredzēto olimpiādes laikā.Intervijas laikā tika apskatīti tādi jautājumi kā olimpiādes saturs, nozīme un jauniešu gūtā pieredze Igaunijā. Video rezams zemāk!

Jau otro gadu skolā praktizē skolēnu mācību uzņēmumus (SMU)

S.Strautmane, D.Vancāne-Viļuma, A.Rakstiņš

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, sākot jau ar 2013./2014.m.g. maiju, attīstot un pilnveidojot komercdarbības prasmes, izveidoja skolēnu mācību uzņēmumu „AUSV ekskursijas”, kurā iesaistījušās 10 vidusskolnieces, kas ir arī izglītības interešu pulciņa „Gidi” pārstāves un darbojas šajā uzņēmumā, sniedzot tūrisma pakalpojumus, vadot ekskursijas pa Skrīveru novadu un mācoties biznesa teorētiskā kursa pielietojumu praktiski, tā realizējot šobrīd VALSTĪ TIK ĻOTI svarīgo, it īpaši mūsdienās, programmu par mazo uzņēmumu attīstīšanu.

Lasīt tālāk …

Iznākusi skolas skolotājas S.Strautmanes mācību grāmata “Ceļojums”

www.staburags.lv

Iznākusi skolotājas S.Strautmanes grāmata “Ceļojums burtu zemē”!

Skolēni aicināti piedalīties projektā “Esi līderis!”

Silvija Strautmane, ekonomikas  skolotāja, projekta koordinatore AUSV

Aicinām uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus un skolotājus piedalīties Vislatvijas skolu projektā „Esi Līderis!”, kurā jau ir piedalījušies 11836 skolēnu no 132 skolām. Projektu dalībnieki ir drosmīgi un mērķtiecīgi kā arī, protams, uz veiksmi tendēti jaunieši visā Latvijā! Lasīt tālāk …

Piedāvājums piedalīties apmācībās par jauniešu aktivitāti

www.jaunatne.gov.lv

Aicinām piedalīties neformālās izglītības apmācībās par pieredzes apmaiņu un sadarbības veidošanu jaunatnes darbā „Neturi sveci zem pūra”! Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienību „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Zemgales un Vidzemes reģionā), biedrību „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Latgales reģionā), nodibinājumu “Baltijas reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv

Lasīt tālāk …

10.klases skolēniem prezentē projekta “Esi līderis!” sniegtās iespējas

Ēriks Siliņš, 10.a klase

2. septembrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā viesojās Jānis Stabiņš, “Esi Līderis!” vadītājs, un prezentēja minēto projektu. Pateicoties skolas un novada domes akceptam, 10. klases skolēniem būs iespēja iegūt zināšanas un pieredzi nacionālajā projektā “Esi Līderis!”, kuru skolā vadīs skolotāja Silvija Strautmane. Šis projekts jau 10 gadus pulcē uzņēmīgākos, drosmīgākos un mērķtiecīgākos jauniešus Latvijā un paredz iespēju 3 gadu laikā apgūt uzņēmējdarbības pamatus, kā arī iemācīties būt līderim un, beidzot mācības, iegūt valsts atzītu profesionālās pilnveides apliecību. Programmas vadītājs J.Stabiņš mums stāstīja par to, ka pastāv iespēja palielināt savu konkurētspēju darba tirgū, iegūt prasmi izvirzīt un sasniegt mērķus, lai tālāk varētu veidot un vadīt savu biznesu. 10.klases skolēnu vārdā, vēlos teikt paldies skolas vadībai par mums sniegto iespēju.

Skolā ar dziesmām atklāts jaunais mācību gads [papildināts ar viedokļiem]

1.septembris- skolēnu un skolotāju jaunais gads- jaunais mācību gads. Šajā 2014./2015.m.g. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā mācās 340 skolēnu, tai skaitā 46 pirmklasnieki, 16 jaunie skolēni no Rīgas, Jēkabpils, Mārupes, Krapes, Lielvārdes, Ogresgala, Ogres, Seces, Salas un pat no Taizemes.

Skolā strādās 3 jauni skolotāji- direktora vietnieks IT jomā  Jānis Lapiņš, Mājturības skolotāja Danute Podvinska un mūzikas skolotāja Olga Krasutina. Šajā mācību gadā skolēniem ir iespēja sevi nodarbināt 28 interešu izglītības programmās, dziedāt korī un apmeklēt minihandbola, handbola un basketbola nodarbības. Kā ierasts, arī šogad skolēnus bija ieradies sveikt Aristotelis.

Ik gadu interesantākais ir veids, kādā Aristotelis iznāk auditorijas priekšā. Šajā gadā tika izmantots skrejritenis. 11.klases skolniece Alise atzīmē, ka “Aristoteļa uznāciens bija ļoti negaidīts. Biju patīkamā šokā. Jauki, ka mūsu skolā ir skolotāji, kuri ir gatavi parakstīties uz kaut ko tādu.” Savukārt par 1.septembra pasākumu kopumā 12.klases skolēns Ēvalds uzsver: “Pasākums kopumā bija izdevies. pirmklasnieki bija uzdevumu augstumos un Aristotelis bija fenomenāls. Man, kā 12. klases skolēnam, kas savu “pēdējo” pirmo septembri aizsāka skolā, jau tagad sāk pietrūkt skolas.”

 Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Skrīveru vidusskolas skolniecei un konkursa “Gudrs vēl gudrāks” 8.klašu grupas uzvarētājai Ilvai Viļumai atzinība Starptautiskajā Vēstures olimpiādē

Informācija medijiem. Sagatavoja – Edgars Bērziņš, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas vēstures skolotājs

No 27. līdz 30.augustam Igaunijā, Pērnavā, notika I Starptautiskā Vēstures olimpiāde, kas pulcināja 28 skolēnus un viņu skolotājus no 8 valstīm. Olimpiādē piedalījās pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Dānijas, Nīderlandes un Latvijas. Zelta medaļu ieguva Lietuva, bet Latvijai – atzinība par dalību olimpiādē. Jau ziņots, ka skolēni piedalīsies olimpiādē, bet nule kā Zinību dienas ietvaros tika  paziņoti olimpiādes rezultāti. Lasīt tālāk …

Aktuālais 2014./2015. mācību gadā

Valsts izglītības satura centrs izglītības procesa pilnveidei mācību un audzināšanas darbā 2014./2015.mācību gadā izvirzījis šādas galvenās prioritātes vispārējā  un interešu izglītībā. Lasīt tālāk …

Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes apsveikums jaunā mācību un akadēmiskā gada sākumā 2014. gada 1. septembrī

Skolēni, skolotāji, studenti, mācībspēki un vecāki!

Vislabākais skolotājs ir tas, kurš parāda virzienu, kurā skatīties, taču nesaka, kas ir jāierauga. Mēs katrs savā dzīvē esam sastapuši šādus skolotājus un profesorus, kāds fizikā, kāds algebrā, cits zīmēšanā vai valodās. Un, pat ja esam aizmirsuši mācītā nianses, atceramies to brīvības, radošā gara un spēka pieplūduma sajūtu, ko viņi mums ir devuši.

Lasīt tālāk …

Aicinām piedalīties skolēnu radošo darbu konkursā „Mana Daugava”

Daugavas muzejs, sadarbībā ar biedrību „Daugavas Savienība” un Salaspils novada domi, aicina piedalīties visu Daugavas krastos esošo novadu vispārizglītojošo mācību iestāžu 7.-12. klašu skolēnus,  radošo darbu konkursā „Mana Daugava”.

Lasīt tālāk …

Pirmajā Eiropas vēstures olimpiādē Latviju pārstāvēs trīs Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni [papildināts ar publicitātes video]

Informācija medijiem. Sagatavoja: Edgars Bērziņš, A.Upīša Skrīveru vidusskolas vēstures skolotājs
Video: http://chaula.tv/en/chaula_video/lz6Ipu68Ilp03l0/

No 27. līdz 30.augustam Igaunijā, Pȁrnu pilsētā notiks Igaunijas un Eiropas Vēstures skolotāju biedrību oraganizētā un Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrijas un Pȁrnu pilsētas domes finansētā I Eiropas vēstures olimpiāde, kura pulcēs skolēnus un viņu konsultantus no 12 valstīm. Ņemot vērā vēstures notikumus, likumsakarīgi, ka olimpiādes tēma ir „I Pasaules karš”. Latviju olimpiādē pārstāvēs Skrīveru vidusskolas skolēni Lelde Kalniņa, Ilva Viļuma un Eduards Lasmanis. Pēc dalības olimpiādē viesosimies ChaulaTV studijā, lai pastāstītu sīkāk par olimpiādi un to, kā mums veicās.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt