Ekskursija pārgājiens uz Kokneses Likteņdārzu.

Teksts: Agnese Babre 5.b klase, foto: Ināra Plakane

Jaukā 15.septembra rītā mēs abas 5. klases, devāmies ekskursijā uz Kokneses Likteņdārzu. Diena bija skaista, un mums visiem bija labs noskaņojums. Uzzinājām, ka Likteņdārzu veidoja par piemiņu cilvēkiem, kuri miruši izsūtījumā. To plānots pabeigt 2018.gada 18.novembrī uz Latvijas 100 dzimšanas dienu. Dārzu veido latviešu tauta. Mēs tur pildījām dažādus uzdevumus, mums bija jāmeklē Sirds akmens, laivu piestātne un citas vietas. 

Lasīt tālāk …

Panākumu Universitāte iedvesmo!

Marta Kaķe, 10.a klase, programmas “Panākumu Universitāte” dalībniece

Piektdien, 16.septembrī, Biznesa augstskolā “Turība” tika uzsākts jaunais Panākumu Universitātes “mācību gads”. Kopumā lekcijas apmeklēja ap 400, bet no mūsu skolas – 11 skolēni. Pirmajā lekcijā Armands Tripāns mums sniedza daudzus padomus kā sasniegt savus mērķus, neskatoties uz šķēršļiem. Kā piemēru viņš minēja Latvijas valstsvienības sportistu sasniegumus un sniegumu Olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs. Tika akcentēts, ka neatkarīgi no tā, vai cilvēkam ir profesionāls ekipējums, labus sasniegumus var gūt izmantojot paša iestaigātu taciņu kalnā kā to darīja labākais Latviešu bobsleja stūmējs. Viņš lika aizdomāties arī par ļoti svarīgām vērtībām, piemēram, komandu un ģimeni.

Lasīt tālāk …

Skolā ciemiņi no Vaiņodes vidusskolas

Sintija Rūze, fizikas un matemātikas skolotāja 

15. septembrī skolā ciemojās skolotāji no Vaiņodes vidusskolas. Pēc sagaidīšanas, direktora Alda Rakstiņa vadībā skolotāji tika iepazīstināti ar skolu, veicot nelielu ekskursiju pa to. Pēc tam Vaiņodes skolotāji darbojās datorklasē, kurā  skolotāja Ilze Gaņina un es dalījāmies pieredzē par lietotnes “Plickers” izmantošanu un Google platformas sniegtajām iespējām, koncentrējot uzmanību uz dokumenta izveidi un kopīgošanu, kā arī veidlapu izmantošanu testos un anketās.

Lasīt tālāk …

EKO padomes sēdē aktualizē atbildīgas ēšanas jautājumus

Ralfs Raivis Survila, 10.a klase, EKO padomes pārstāvis; foto no www.auv.lv arhīva

Trešdien, 14.septembrī, skolas sanāksmju telpā notika pirmā EKO padomes sēde jaunajā mācību gadā. Sēdē piedalījās vairāk kā 20 padomes biedri un to vadīja koordinatore Vija Meroža, kas izklāstīja svarīgāko infromāciju apr padomes darbību 2016./2017. mācību gadā. Tāpat ar absolūto balsu vairākumu par prezidenti tika ievēlēta 9.a klases skolniece Agate Albekeite. Apsveicam! Jāuzsver, ka šī gada tēma ir “Atbildīga ēšana” un ar padomes palīdzību tiks veikti dažādi saistoši darbi, lai veicinātu šīs idejas popularizēšanu, piemēram, video rullīša izveidošana. 

3.klases vecāki palīdz bērniem izzināt Latvijas mežus

Teksts un foto: V.Meroža, EKO skolas projekta koordinatore AUSV

14. septembris bija īpašs ar to, ka mūsu skolā ciemojās skolēnu vecāki, kuri darbojas mežu izpētes centrā. Pie skolas viņi bērniem ierīkoja meža iemītnieku izstādi. Skolēniem bija vienreizēja iespēja iepazīt meža iemītnieku pēdu nospiedumus, uzzināt  īpatnības, iepazīt ragus un mācīties tos atšķirt. Vēl skolēniem bija ierīkots interaktīvais koku atpazīšanas stūrītis, kur varēja trenēties atpazīt kokus, lapas, augus un dzīvniekus. Milzīgs paldies 3. klases skolnieces Diānas Blauas vecākiem par atsaucību! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Drošības diena Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā

Vija Meroža, direktra vietniece ārpusklases darbā

Katrs jaunais mācību gads sākas ar skolotāju un vecāku rūpēm par bērnu drošību. Arī šis gads nav izņēmums. Šogad pie mums – skolā viesojās nepilngadīgo lietu inspektore Sanita Zīmele un  jaunais Skrīveru iecirkņa inspektors Henrihs Fridriksons. Zālē pulcējās 1.-7. klašu skolēni. Atmiņā tika atsaukti drošības noteikumi uz ielas, skolā un mājās. Īpaši inspektore Sanita piekodināja sargāt sevi un nedarīt pāri saviem klasesbiedriem. Lai visiem veiksmīgs ir šis 2016./17. mācību gads!

AWARD programma Upīša Skrīveru vidusskolā

Inguna Juhņeviča, programmas vadītāja

AWARD ir fantastiska programma, kas domāta jauniešiem vecumā no 14–25 gadiem. Izmantojot programmas AWARD pamatprincipus, jaunietis labāk var saprast un apzināties savu personību un ticību saviem spēkiem. Programma paredz labos darbus, fiziskās aktivitātes un kā noslēgums ir piedzīvojumu pārgājiens jeb ekspedīcija. Jaunieši apbalvojumus saņem par izpildītajām individuālajām izaugsmes programmām – noteiktu laiku visi apgūst jaunas prasmes, dara brīvprātīgo darbu, sporto un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Vēlies būt daļa no šī piedzīvojuma? Uzzini vairāk! Atnāc uz informatīvo sanāksmi ceturtdien 15. septembrī, plkst. 15.15 ģeogrāfijas kabinetā!

Foto atskats: Gidi uzsāk tūrisma sezonu

Daina Vancāne-Viļuma, interešu izglītības programmas “Gidi” vadītāja

3.septembrī Skrīveru dendroloģiskajā parkā tika svinēti Parka svētki. Skolas gidi bija gatavi vadīt ekskursijas parkā, iepazīstināt ar unikālā parka uzbūvi, kā arī kokaugiem – pasaules retumiem. Parks ir sasniedzis skaistu dzīves jubileju – šogad palika 125 gadi. Jāsaka godīgi, ekskursijas parkā ir ļoti pieprasītas, bet lai tās būtu kvalitatīvas, ir ļoti daudz jāmācās un centība piemīt visiem mūsu skolas gidiem.

Lasīt tālāk …

„Ēd atbildīgi!”

Teksts un foto: Inese Uzula , 2.a klases audzinātāja. AUSV

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni šajā mācību gadā ir uzsākuši darbību pie Eropas projekta „Ēd atbildīgi!”. Lai spētu atbildīgi rīkoties ar pārtiku, katram no mums ir jāizzina ēdiena ceļš līdz mūsu galdam. To izzināt mums palīdz vecāki. 6.septembrī Lauras Mārtiņas ģimene uzaicināja 2.a klasi vērot, kā norit darbs uz lauka labības novākšanas laikā. Sākumā skolēni iepazinās ar tehniku, izpētīja, kā aug ziemas kvieši. Plaukstās izberztie graudi visiem likās ļoti garšīgi. Pēc tam vēroja, kā kombains kuļ labību, sasmalcina salmus un izber atpakaļ uz lauka, veidojot aiz mēslojumu nākamajam gadam. 

Lasīt tālāk …

1. un 2.klašu skolēnu sumināšanas svētki

Teksts un foto: Vija Meroža, direktora vietniece ārpusklases jomā

8.septembrī Skrīveru Kultūras centrā tika sumināti Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pirmo un otro klašu skolēni. Rīgas lielo leļļu teātris parādīja bērniem izrādi “Kas par desām!” Pēc izrādes pirmo un otro klašu skolēni un ,protams, arī viņu audzinātājas izkustējās jautrās rotaļās. Skrīveru novada dome, Skrīveru pārtikas kombināts, Skrīveru saldumi un Latvijas Valsts meži sagādāja bērniem jaukas dāvanas un līdz ar to prieks bija neaprakstāms! Paldies visiem, kas jaunajiem skolas skolēniem sagādāja jautrus brīžus! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!