NOTIEK PIETEIKŠANĀS RTU SKOLĒNU PROJEKTAM «SEKO STUDENTAM»

www.sekostudentam.lv

«Seko studentam» — tā ir unikāla iespēja pirms Tavas nākotnes profesijas izvēles iepazīties ar studiju ikdienu un nākotnes perspektīvām. Pavadi dienu kopā ar RTU studentu Tev interesējošajā studiju programmā. Piedalies laboratorijas darbos un apmeklē lekcijas, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnisko bibliotēku, kopmītnes, sporta kompleksus un studentu pilsētiņu Ķīpsalā. Projektā būsi studenta ēna un varēsi noskaidrot atbildes uz  saviem jautājumiem.

Pieteikšanās līdz 16.10.2013. plkst. 24.00. Skolēn, piesakies te!

Lasīt tālāk …

AUSV zelts, sudrabs un bronza krosā

Liega Krasovska

Ceturtdien, 3. oktobrī, Pļaviņās notika sacensības starp skolām krosā.
1. vieta Miks Kiršteins 1500 m distancē, laiks: 5.46 min..
2.vieta Patrīcija Prūse 400 m distancē, laiks: 1.37 min..
3.vieta Liega Krasovska 600 m distancē, laiks: 2.23 min..

Skolā aizvadīts projekta DzM seminārs

Ilze Gaņina

2013. gada 3. oktobrī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā norisinājās VISC sadarbības skolu tīkla seminārs “Skolas kā organizācijas attīstība, balstoties uz skolotāju sadarbību”, kurā tika apskatītas šādas tēmas: “Kādas prasmes nepieciešamas šodienas skolotājam?”, “Sadarbības skolu komandu darbības mērķi un norise”, “Skolotāju grupas nodarbības modelēšana”.

Lasīt tālāk …

4. politisko aktualitāšu konkursā uzvar 12.a klase; nepārspēti arī septembra mēnesī kopumā

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Lasīt tālāk …

„Olimpiskās dienas 2013” aktivitātēs pārliecinoši uzvar 2.b klase

Aldis Rakstiņš

Uz  Latvijas Olimpisko komiteju tiks nosūtīti:

  • E.Kazākas (2.b) zīmējums;
  • A.Plūmes (12.a) domraksts;
  • 7.a klases  fotogrāfija „Aplis”

Kopējie rezultāti redzami tabulā! Pie attēla pievienoti uzvarētāji – klases foto un zīmējums!

Lasīt tālāk …

Ekskursija uz Skrīveru meteoroloģisko staciju

Patrīcija Zālīte, 6.klase

Dabaszinību fakultatīvās stundas ietvaros audzēkņi devās ekskursijā uz Skrīveru meteoroloģisko staciju. Meteoroloģiskajā stacijā veic laika apstākļu novērojumus. Uz datoriem ir uzstādītas speciālas programmas, kuras ir savienotas ar ierīcēm laika apstākļu novērošanai. Iegūto informāciju nosūta uz Rīgu. Katru otru nakti viņi palaiž speciālu balonu, kas piepildīts ar ūdeņradi, kopā ar zondi, lai precīzāk varētu prognozēt laika apstākļus. Mēs arī devāmies apskatīt dažādas mērierīces. Par katru no tām mums īsi pastāstīja, lai mēs gūtu pareizo priekšstatu. Viņiem ir dažādas, interesantas ierīces un konstrukcijas laika apstākļu novērošanai, kā, piemēram, vadi, uz kuriem novēro apledojuma daudzumu, nokrišņu ekspertīzes aparāts, kuram ‘’vēderā’’ ir pudele, kad līst, atveras aparāta vāks un pudelē tek ūdens, kad pudele pilna, to nodod ekspertīzei. Protams, ir daudz dažādu satelītu, kuri arī uztver signālus par laika apstākļiem un prognozēm. Mums ļoti patika šī ekskursija, jo tā bija izglītojoša un mēs uzzinājām daudz ko jaunu par Skrīveru meteoroloģisko staciju!

8. klašu skolēnu mācību ekskursija uz Zemgali [+FOTO]

 Ieva Brenčeva, 8.b klase

Piektdien, 27.septembrī, 8.klases devās ekskursijā. Pirmā pietura bija Bauskā, kur, ejot gar Iecavas upītes krastu, aplūkojām dolomīta atsegumus un klausījāmies gida stāstījumu par Napoleona gaitām Latvijā.

Lasīt tālāk …

Miķeļdienai par godu skolā interesantāko dārzeņu izstāde; pasākumā viesojās arī Jumis [+FOTO!]

Vija Meroža

Šogad 30. oktobrī skolā atzīmējām Miķeļu dienu. Uz skolu 1.-4.klašu skolēni bija atnesuši lielāko kartupeli un dārzeņu darinājumu. Ciemos ieradās pats Jumis. Skolēniem nācās viņu izvizināt ar kumeļu, sašķirot dārzeņus un augļus, noķert viņu. Par katru labo darbiņu Jumītis pacienāja bērnus ar ābolu. Trīs smagāko kartupeļu īpašnieki saņēma meloni, ananāsu un greifrūtu. Ludviga Bērziņa, Annijas Petrovskas,Leldes Upmanes, Mārtiņa Gailīša, Lauras Andersones, Alvīnes Bazules ģimenes saņēma pateicību un konfekšu kasti par labākajiem dārzeņu darinājumiem.

Patrīcijas Zālītes (6.a klase) iespaidi par 6.-7.klašu skolēnu eksursiju

Patrīcija Zālīte, 6.klase

     Ir jauki iesēsties autobusā un izbaudīt jaunus piedzīvojumus, dodoties ekskursijā. 17.septembrī paredzētā ekskursija bija prieks mūsu puncīšiem, jo apmeklējām Pūres šokolādes ražotni,  slodze mūsu kājām, jo pastaiga Baskāju takās mūs norūdīja un arī  savas hokeja komandas Rīga Dinamo  atbalstīšana  hokeja spēlē.

Lasīt tālāk …

Noslēdzies 3.politisko aktualitāšu konkurss 6.-12.klašu skolēniem

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Aizvadītajā nedēļā 6.-12.klašu skolēni piedalījās ierastajā politisko aktualitāšu konkursā. Šoreiz maksimālais punktu skaits – 10 punkti, kurus sasniedza divi skolēni, no kuriem viena mācās 8.b bet otrs – 12.a klasē. Sveicam 12.a un abas 10.klases ar augstākajiem rezultātiem! Katras klases vidējo rezultātu un to salīdzinājumu diagrammas formā var aplūkot diagrammā!

Publiskai apspriešanai pieejams skolas attīstības plāna projekts

Ar skolas attīstības plāna 2013./2014. – 2015./2016. m.g. projektu var iepazīties ŠEIT!

Ieteikumus, ierosinājumus un nepieciešamos labojumus var iesūtīt līdz 30.09.2013 uz admin@auv.skriveri.lv!

Attīstības plāns pēc izdiskutēšanas tika apstiprināts.

Olimpiskā diena skolā [FOTO!]

27.09. skolā ir Olimpiskā diena, kuras ietvaros skolēni un skolotāji iesaistījās dažādās aktivitātēs visas dienas garumā:

  • vingroja kopā ar visu Latviju;
  • tikās ar Olimpisko vēstnesi Renāru Līci
  • rakstīja domrakstu vai zīmēja zīmējumu par tēmu “Mēs esam sportiska ģimene”
  • piedalījās konkursā par Olimpisko dienu.

Vidusskolēnu mācību ekskursija pie Kokneses novada uzņēmējiem [+FOTO!]

Viktorija Matvejeva, 11.klase

Ceturdienā, 26. septembrī, par spīti vēsajiem laikapstākļiem aiz loga, 10.a, 11. un 12.b klases devās ekskursijā uz kaimiņu novadu – Koknesi. Tā kā Koknesē ir plaši izplatīta lauksaimniecība, tad devāmies apskatīt trīs interesantākos un produktīvākos lauksaimniecības uzņēmumus.

Lasīt tālāk …

Atskats uz 2.klases skolēnu ekskursiju uz Iecavas novadu

25.09. 2.b klase devās ekskursijā uz Iecavas novadu. Lūk, atskats uz redzēto divu skolnieču skatījumā.

Alise Cedere: “Mēs bijām rudens ekskursijā uz Iecavas novadu. Ekskursija bija uz Mini ZOO „Dobuļi”. Tur bija Lamas, kazas, poniji, ēzelis, strausveidīgie putni, baloži, gulbji, vistas, truši, seski, jenoti, jūras cūciņas, ķenguri un cūkas. Man vislabāk patika pērtiķis. Viņš bija interesants. Pērtiķis iekāpa baseinā un leca uz sētas un visus apšļakstīja. Mēs bijām arī atrakciju parkā ”Labirints „. Bet man labāk patika zoodārzā.”

Agnese Babre: “Mēs ar klasi bijām ekskursijā uz Iecavas novadu. „Dobuļos”  bija ļoti daudz dzīvnieku.Man patika skunksi un truši, un baltie gulbji. Man patika arī lama. Mēs bijām arī atrakciju parkā. Tur bija ļoti jautri. Es un pārējie bērni braucām ar velokartu. Man ekskursija ļoti patika. Es iesaku visiem tur aizbraukt!”o atskats:

Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Olimpiskās svilpes mantinieki R.Līcis un Z.Storaļovs; Līcis Olimpiskās dienas ietvaros viesosies AUSV

Aldis Rakstiņš, materiāli no Sporta Avīzes

Lai arī bez sportistu līdzdalības Latvijas handbols Pekinas olimpiskajās spēlēs tomēr tika pārstāvēts. Tiesneši Renārs Līcis un Zigmārs Stoļarovs turpina Andra Vītola un Jāņa Ķuzuļa ceļu. Abi arbitru korpusa seniori svilpa Monreālas un Maskavas olimpiskajās spēlēs. Pēc 28 gadu pārtraukuma olimpisko spēļu laukumā atkal izgāja latviešu pāris.

Lasīt tālāk …

5. un 6. klašu skolēni pulcējas uz lekciju par drošību

Patrīcija Zālīte, 6. klase

Drošības nedēļas ietvaros pirmdien, 23.septembrī, 5.un 6.klases skolēni tikās ar drošības inženieri Aivaru Aleknu. Viņš ļoti izsmeļoši paskaidroja drošības jautājumus, it sevišķi par ugunsdrošību un elektrodrošību. Visi skolēni kopīgi atkārtoja to telefona numuru, pa kuru jāizsauc palīdzība, un izrunāja evakuēšanās plānu. Sarunas noslēgumā piektklasnieki un sestklasnieki noskatījās filmiņu par satiksmes drošību un elektrodrošību, kuru piedāvāja direktora vietniece audzināšanas darbā Vija Meroža.

Atzīmējot Baltu vienības dienu, AUSV skolēni aicināti piedalīties konkursā

Skolas skolēni aicināti piedalīties konkursā “Saules kaujai – 777 gadi”. Lai piedalītos konkursā, jānodod atbildes sk. E.Bērziņam līdz piektdienas, 27.09. pl. 9.00. Konkursa uzdevumi ir pieejami ŠEIT! Atbildes jāiesniedz elektroniski, aizpildot formu [atvērt]!

Baltu vienotības dienu atzīmē, pieminot žemaišu un zemgaļu uzvaru Saules kaujā, kas notika 1236. gadā, sakaujot Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. Lietuvas Seims un Latvijas Saeima Saules kaujas dienu – 22.09.- par Baltu vienības dienu pasludināja 2000.gadā.

Aizvadīts otrais politisko aktualitāšu konkurss 6.-12.klašu skolēniem

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Piektdien, 20.09., noslēdzās otrais politisko aktualitāšu konkurss skolas 6.-12.klašu skolēniem. Kā ierasts skolēniem tika uzdoti 10 jautājumi, šoreiz ar iespēju kopsummā iegūt 20 punktus. Kopējos rezultātus (vidējais punktu skaits katrā klasē) var aplūkot diagrammā. Paldies skolēniem par aktīvu dalību konkursa norisē. Īpaši jāizceļ 11. un 12.a klašu skolēni, jo viņiem vidējais rādītājs ir visaugstākais.

10.-to klašu iesvētības aizvadītas godam [+FOTO!]

Agrita Strazdiņa, 11.klase

19.septembrī notika 10.klašu uzņemšana vidusskolā jeb tā saucamās “iesvētības”. Jau agri no rīta 11.klase cītīgi rosījās un darbojās, lai iesvētības būtu izdevušās un svarīgākais – interesantas.

Lasīt tālāk …

2.klases skolēni izzina profesiju pasauli, apmeklējot zobārstu un ābolu ražotāju

Terēze Barkāne, 2.a klase

Trešdien, 11.septembrī pirms pusdienām mūs uzaicināja pie Ričarda Simsona tēta. Viņš ir zobārsts. Viņa kabinets atrodas internāta ēkā. Sākumā mēs uzzinājām, kā veidots zobs. Ārsts mums mācīja pareizi tīrīt zobus. Vēl mēs redzējām zobārsta darba rīkus. Uz galda bija šprices, urbīši, mazas, īpašas lāpstiņas. Man ļoti patika mazā lampa, ar kuru var ieskatīties mutē. Ričarda tētis pastāstīja, ka par zobārstu jāmācās 5 gadus. Uzzinājuši daudz jauna, mēs  devāmies atpakaļ uz skolu. Pēc pusdienām mēs visi košļājām košļājamās gumijas, kuras mums iedeva. Vakarā zobus tīrīsim īpaši kārtīgi!

Savukārt pirmdien, 16.septembrī, bijām zemnieku saimniecībā „Kalnāres”. No skolas uz turieni jābrauc 10 minūtes. Tur bija daudz dažādu ābolu- saldi, skābi un saldskābi. Dārzā daudz dažāda vecuma ābeles. Tur bija no 2-10 gadus vecas ābeles. Mēs bijām arī ābolu krātuvē. Tur viss smaržoja. Vienā lielā  kastē var ielikt 200 kilogramus ābolu. Mums parādīja dažādas ierīces. Blakus telpā bija daudz burku ar ābolu sulu. Mums katram līdzi iedeva ābolus. Šos ābolus mēs varēsim baudīt arī skolā. Mūs pagalmā sagaidīja un pavadīja suns.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt