[Konkurss noslēdzies] Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas gidi organizē konkursu

Daina Vancāne-Viļuma

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas gidi organizē konkursu, veltītu Andrejam Upītim. Konkurss notiks vairākās kārtās. Divu nedēļu laikā Jums ir iespēja pārliecināties par savām zināšanām, risinot burtu režģus, krustvārdu mīklas u.c. prāta spēles, lai vairāk uzzinātu par skrīverieti, rakstnieku Andreju Upīti un saņemtu balviņas. Katras kārtas darbus varat saņemt jaunā korpusa 202.kabinetā.

  • 1.kārta risināsies no 25. līdz 27.decembrim;
  • 2.kārta risināsies no 27. līdz 1.decembrim;
  • 3.kārta risināsies no 1. līdz 3.decembrim;
  • 4.kārta risināsies no 3. līdz 5.decembrim.

Vislabāk starp visiem dalībniekiem veicās Kristīnei Justei, Ievai Brenčevai, Editai Dzērvei, Eiranai Ostrovskai, Liegai Krasovskai un Agatei Albekeitei.

Aizvadīta 4. mācīšanās grupu tikšanās skolotājiem

www.auv.lv

Pirmdien, 1.decembrī, tika aizvadīta kārtējā mācību grupu nodarbība skolotājiem. Lūk, grupu vadītāju atskats:

Daiga Martinsone: „Mācīšanās grupā iepazināmies ar dabaszinību ieskaites prasībām, vērtēšanas kritērijiem, uzdevumu paraugiem. Ieskaiti 9.klašu skolēni kārtos februārī, tā kā atlikušajā laikā jāapskata dažādi uzdevumi atbilstoši prasībām. Iepazināmies un analizējām skolas reitingu pēc CE rezultātiem. Katrs skolotājs informēja par paveikto skolēnu sadarbības jomā un izvēlējās piedāvātos uzdevumus.”

Sintija Rūze: „Pirmā decembra rītā notika mācīšanās grupas “Mācību materiālu izveide (arī svešvalodā)” 4. nodarbība. Nodarbības sākumā tika runāts par to, kāda varētu būt ideāla stunda un kādus mācību materiālus tajā lietot? Pieredzē par savām stundām dalījās vēstures skolotājs Edgars un latviešu valodas, literatūras skolotāja Daina. Kā svarīgu faktoru, kas nepieciešams, lai stunda tiktu uzskatīta par labu, tika minēts tas, ka būtiski stundas sākumā saprotami, lakoniski un viennozīmīgi noteikt stundas mērķi, sasniedzamos rezultātus un rīcību, kas sekos. Skolotāja Daina dalījās ar piemēriem, kā skolēni veido Haikas (japāņu dzejas rindas), tās veidojot, nepieciešamas zināšanas mākslā, valodās, jāprot meklēt informāciju, izmantojot IT, stingri jāievēro matemātika, kā arī citi mācību priekšmeti ir aktuāli Haiku tapšanā. Ļoti svarīga ir arī atgriezeniskās saites iegūšana, kuru izvērtē skolotājs vai paši skolēni. Tālāk sekoja prezentācija par to, kādas ir stundas fāzes, kāds ir mūsdienu skolēns (diskusijas raisījās par uzslavu izteikšanu), par to, kādi mācību materiāli jāveido aktualizācijas fāzei. Skolotāji tika iesaistīti piemērā, kas varētu notikt aktualizācijas fāzē (bija jāpārvieto trīs sērkociņi tā, iegūtu tikai četrus vienādmalu trijstūrus! Sērkociņi nedrīkstēja krustoties!). Pēc uzdevuma veikšanas skolotāji saņēma balvu par centīgu darba veikšanu. Noslēgumā mācību grupas dalībnieki saņēma mājas darbu, kas veicams uz 12.janvāri: izveidot mācību materiālu aktualizācijas fāzei!”

Ilze Gaņina: “Šodien mācīšanās grupā “Āķis lūpā – stundas sākuma un beigu organizēšana” skolotājus iepazīstināju ar iespējām kā video no mājas lapas youtube.com, izmantot kā iesildošo uzdevumu. Demonstrēju piemērus par kvadrātfunkciju un Pitagora teorēmu. Kolēģi stāstīja, kādus interneta resursus paši ikdienā izmanto, lai ieinteresētu skolēnus. Tāpat pārrunājām, kas izdevies pa šo laiku. Vienojāmies, ka līdz nākošajai reizei vairāk centīsimies strādāt pie atgriezeniskās saites iegūšanas mācību stundas beigās.”

Skolēni aicināti uz konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jauno sezonu

www.dzm.lu.lv

Pirmdien, 24. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona. Konkursā piedalīties aicināts ikviens 7. – 9. klases skolēns, kurš ieinteresēts papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un „asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā.

Lasīt tālāk …

Skolēniem godalgotas vietas A.Pumpura muzeja organizētajā konkursā

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas skolotāja

Jaukā, saulainā  28.novembra pēcpusdienā grupa A.Upīša Skrīveru vidusskolas jauniešu piedalījās Andrejdienas pasākumā Lielvārdē  Andreja Pumpura muzejā. Šoreiz uz pasākumu tika aicināti tie skolēni, kuri piedalījās literārajā konkursā ar devīzi „Krustceles”. Pavisam konkursā ar saviem darbiem no Lielvārdes, Lēdmanes, Jumpravas, Skrīveriem un Saldus piedalījās 120 jauno dzejdaru, diplomus saņēma tikai 12.  No mūsu skolas apbalvojumus  ieguva 4 skolēni: 1.vieta tika piešķirta Patrīcijai Zālītei, 2.vietas ieguvējs – Miks Kiršteins, bet 3.vietā divi mūsu skolēni – Liega Krasovska un  Keits Buko. Skolēnus sagatavoja latviešu valodas skolotājas Santa Krasovska un Daina Vancāne-Viļuma.  

Aktualitāšu konkursā novembra 3.nedēļā 11.a klase sasniedz 100% izpildi; kopskaitā 50 skolēniem 100% izpilde

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Ar prieku varu paziņot, ka tas beidzot ir noticis: 11.a klases skolēni ir sasnieguši 100% izpildi aktualitāšu konkursā klašu sacensībās. Tāpat prieks par tiem 50 jauniešiem, kuri uzrāda 100 veikumu – šajā nedēļā kopskaitā 50. Rezultātu varētu skaidrot ar skolēnu regulāro gatavošanos, kā arī ar iepēju pašiem rakstīt aktualitātes. Pārējie klašu rezultāti redzami diagrammā, bet individuālie rezultāti – vēstures kabinetā. Apsveicu uzvarētājus, īpaši 11.b klasi ar iegūto 2. un 8.b klasi ar iegūto 3.vietu!

RLB konkursa “Es un mana dzimtene” otrajā kārtā skolai izcili sasniegumi [+FOTO]

Santa Krasovska, Latviešu valodas skolotāja

Ceturtdien, 27. novembrī plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē notika radošo darbu konkursa “Es un mana dzimtene” otrās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana. Rīgas Latviešu biedrībā visa gada garumā norisinājās radošo darbu konkurss „Es un mana dzimtene”. Konkursa divās kārtās piedalījās vairāk nekā 300 bērni un jaunieši no visas Latvijas vecumā no 14 un 19 gadiem. Daļa jauniešu tēmas pamatdomu un savu redzējumu pauda rakstiski – literārā darbā, daļa – vizualizēja.

Lasīt tālāk …

Apmācību iespējas

Lepojamies: skolotāja Daina Vancāne-Viļuma – Skrīveru novada lepnums

www.skriveri.lv

Šogad laikraksts “Staburags” sadarbībā ar izdevniecību “Jumava” rīkoja konkursu “Mana novada lepnums”. Tajā titulu „Skrīveru novada lepnums” ieguva A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Daina Vancāne-Viļuma. Konkursa rīkotāji vēstuļu konkursu izsludināja oktobra sākumā. Tajā sava novada „lepnumu” pieteica piecu novadu – Aizkraukles, Skrīveru, Kokneses, Pļaviņu un Neretas – iedzīvotāji.

Lasīt tālāk …

Konference Rīgā “Baltijas jūras projekta” 25 gadu darbībai [papildināts ar prezentācijām]

Eirana Ostrovska, 8.a klase

Atzīmējot UNESCO Baltijas jūras projekta 25. gadadienu, 21. novembrī Valsts izglītības satura centrs organizēja vides izglītības konferenci skolotājiem un skolēniem no 14 dažādām Latvijas skolām. Konference notika Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, Rīgā.        

Lasīt tālāk …

Novembra II aktualitāšu konkursā uzvar 11.a klase

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Noslēdzies novembra 2. un Latvijas valsts svētkiem veltītais aktualitāšu konkurss, kurā līdzās jautājumiem par 11. un 18. novembri bija iekļauti juatājumi arī par ģērboņa un himnas autoriem, jautājumi par Brīvības pieminekli, kā arī citi āķīgāki un ne tik āķīgi jautājumi par mūsu valsti un tās svētkiem. Rezultāti ir interesanti: gandrīz 90% izcīnīja 11.a klase un nopelnīja I vietu, 9.b klasei – gandrīz 70% un 2.vieta, bet 3.vieta – 10.a klasei (pie kam pirmo reizi šī mācību gada laikā) ar 65,5%. Pārējie rezultāti redzami diagrammā.

6.-8.klašu skolēnu radošie darbi, pieminot 11. un 18.novembri!

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Jau ierasts, ka valsts svētku laikā (parasti novembra 2. vai 3. nedēļā) skolēniem tiek piedāvāta iespēja radoši izpausties par valsts svētku tēmu. Aizvadītajā gadā skolēni veidoja Latvijas karti, kurā ievietoja novēlējumus Latvijas valstij dzimšanas svētkos.

Šajā gadā, pieminot Lāšplēša un Valsts proklomēšanas dienas, skolēni varēja piedalīties radošo darbu konkursā, pildot vienu no piedāvātajiem: rakstīt pasaku, runu vai dzejoli vai zīmēt aposveikumu kartiņu, plakātu vai komiksu. Katrā grupā labākais darbs saņēma veicināšanas balvu.

Pārējie skolēnu darbi apskatāmi GALERIJĀ!

Skolēni gūst pētniecisko pieredzi, piedaloties konferencē “Baltijas ceļam-25”

Inguna Bodeka, 10. klase

21.novembrī Aizkraukles novada ģimnāzijā (ANĢ) tika rīkota sadarbības novadu skolu konference „Baltijas ceļam – 25”. Pēc vēstures skolotāja Edgara Bērziņa aicinājuma mēs – Benyada, Madara un Inguna – veicām pētījumu un izveidojām prezentāciju, ar kuru uzstājāmies konferencē līdz ar Jaunjelgavas un ANĢ skolēniem.

Lasīt tālāk …

Aizvadīti koncerti “Latvijai” + VIDEO

www.auv.lv

Otrdien, 11.novembrī, Lāčpleša dienā, notika koncerts “Latvijai”. Koncertu organizēja divreiz, jo to apmeklēja 1.-5. un 6.-9.klašu skolēni. Līdzās koncerta vadītāju E.Mārtiņas un D.Circeņa emocionāli piesātinātajām runām, skanēja kora un ansambļa dziesmas, dejoja dejotāji, kā arī uzstājās Patriotisko dziesmu konkursa uzvarētāji: 7., 8.a, 9.b un 11.b klases. Foto atskats no pasākuma pieejams GALERIJĀ!

Koncerta videoieraksts:

Skolā viesojas Tukuma novada matemātikas skolotāji

Ilze Gaņina un Sintija Rūze, matemātikas un fizikas skolotājas

2014.gada 14. novembrī skolā viesojās 25 matemātikas skolotāji no Tukuma, Engures un Jaunpils novadiem. Viesi tika sagaidīti un sveicināti skolas sarīkojumu zālē, kur viņiem par prieku uzstājās mazie dziedātāji. Pēc tam direktors teica runu un skolotāji kopā ar skolotāju Sintiju Rūzi devās uz lekciju un praktiskajām nodarbībām, kur skolotāja Ilze Gaņina viesus iepazīstināja ar saviem labās prakses piemēriem – kā organizēt: Sudoku turnīru, stundu, kurā pārstāvēti divi priekšmeti – bioloģija un matemātika, kā arī mācību stundas, kuras vada skolēni. Patīkami, ka ciemiņi aizrautīgi iesaistījās Sudoku mīklu minēšanā.

Lasīt tālāk …

ZOO IEMĪTNIEKI PATEICAS ČAKLAJIEM ZĪĻU LASĪTĀJIEM!

Vija Meroža

Neskatoties uz to, ka šogad zīļu raža bija gaužām niecīga, daži aktīvisti tomēr iemanījās salasīt krietni daudz zīļu. Visčaklākie bija Prūšu ģimene (Patrīcija,Ričards)-100 kg, Ritvars Straume- 27 kg, Elīza Stauža- 22 kg, Līga Survila- 9 kg, Aleksis Dīcis- 4.5 kg. Zīļu lasīšanā piedalījās arī Kristela Broka, Sanija Panteļejeva, Kate Erdmane, Rainers Boļšejs, Laura Lielā. Kastaņus Dienas aprūpes centram salasīja Linda Spulde, bet čiekurus salasīja Laima Ondzule. Paldies par vajadzīgo darbiņu!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt