Uz Panākumu Universitāti dodas 23 aktīvākie AUSV skolēni

Endīne Bērziņa, 10.b klase

11. decembrī,  Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas atraktīvie jaunieši devās apmeklēt Panākumu Universitātes rīkotās lekcijas un radošās darbnīcas.  Šo lekciju tematika bija viss par un ap tavu personību un pārmaiņām, kā arī cilvēka veiksmes formulu. Šajā reizē lekcijas vadīja Jeva Karabeško, uzņēmēja, personīgās izaugsmes trenere, un Gints Andžāns, Dailes teātra aktieris. Pirmo lekciju vadīja Jeva, kurā bija neliels ieskats laimes formulā, personības pilnveidošanā un tika runāts par dažādiem dzīves posmiem un pārmaiņām, un to, ka pārmaiņas būs vienmēr un jāprot tām pielāgoties. Otra lekcija, bija , kas pavisam pretējs, tā vairāk izvērtās par diskusiju. Aktieris Gints ļāva sev uzdod visdažādākos jautājumus, un iepazīstināja mūs jauniešus ar aktiera profesiju,savas dzīves stāstiem, kā arī neizpalika bez dažādiem jokiem.
Pēc abām lekcijām gluži tāpat kā pagājušo reizi tikām sadalīti vairākās grupās – “Tūrisms”, “Uzņēmējdarbība”, “Jurisprudence” un “Sabiedriskās attiecības”. Katrai grupai bija doti konkrēti uzdevumi, kas bija jāizpilda, kā arī bija iespēja klausīties pieredzējušu cilvēku arī absolventu dzīves stāstos. Šīs nodarbības un lekcijas Panākumu Universitātē mums ļāva uzzināt daudz , ko jaunu un interesantu , un vienkārši labi pavadīt laiku!

Skolas AWARD programmas dalībniecēm – bronzas nozīmītes

Inguna Juhņeviča, Award vadītāja AUSV

6. decembrī AWARD bronzas nozīmītes saņēma A. Upīša Skrīveru vidusskolas 9.klases skolnieces Ieva Cedere, Ieva Niedra, Keita Lūse, Ramona Barkāne, Amanda Selepa, Paula Diāna Čirkste, Laura Vorpa. APSVEICAM!

Daiga Martinsone – ekselences balvas laureāte

www.auv.lv

Otrdien, 04.12.2013 LU Mazajā aulā AUSV skolotājai Daigai Martinsonei tika pasniegta Ekselences balva. Lai uzzinātu sīkāk par paveikto, uz interviju aicinājām balvas ieguvēju.

Lasīt tālāk …

Politisko aktualitāšu konkursa novembra kārta noslēgusies

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Turpinot ikmēneša tradīciju, arī novembra mēnesī tika pārbaudītas skolēnu zināšanas aktuālajos politiskajos, ekonomiskajos, kultūras u.c. jautājumos kā Latvijā, tā pasaulē. Mainot pieeju, rezultāti arī mainās – skolēni paši raksta 10 aktualitātes un rezultāti ir kāpuši vidēji par 20%! Apsveicam! Novembra mēnesī labāk veicās 12.a klasei, bet neatpaliek 10.b (2.vieta) un 6.a (3.vieta). Īpaši jāuzslavē 3.vietas ieguvēji, jo kopējā konkurence ir ļoti sīva! Klašu rezultātu salīdzinājums par novembra mēnesi ir redzams tabulā!

 

Atskatoties uz aizvadīto nedēļu, rezultāti ir daudz iepriecinošāki, jo 11 dalībniekiem ir augstākais rezultāts – 100%. Šajā nedēļā skolēniem bija iespēja pašiem apliecināt savas zināšanas, uzrakstot 10 aktualitātes kā Latvijas, tā pasaules mērogā. Salīdzinot klašu rezultātus, augstākie sasniegumi ir 10.a klasei – 88%, 2.vieta – 6.a a klasei – 65%, bet godpilnā 3.vieta – 7.a klasei! Apsveicam! Rezultāti par aizvadīto nedēļu redzami tabulā!

 

AUSV lepojas: Daina Vancāne-Viļuma raidījumā “Province” (06.10.2013)

Katru gadu Skrīveru dendroloģiskajā parkā gidi mainās – nāk jauni un iet projām vecie. Lai gan, par „veciem” tos saukt neklātos, jo tie ir skolas absolventi, kuri, kā ierasts, dodas studēt uz Rīgu vai vēl tālāk. Paliekoša ir tikai parka galvenā gide, skolotāja Daina Vancāne – Viļuma, kura par savu svētu pienākumu uzskata dzimtās vietas lepnuma un mīlestības ieaudzināšanu savos, skrīveriešu, bērnos.

Video pieejams: http://www.ltv.lv/lv/raksts/06.10.2013-province.-miilestiibas-ieskolotaja.id18370/

 

Basketbola sacīkstēs AUSV jaunietēm 1.vieta

Elīna Mārtiņa

28. novembrī Aizkrauklē norisinājās basketbola rajona sacīkstes jauniešiem un jaunietēm. Skrīveru meiteņu komanda izcīnīja godpilno pirmo vietu. Cīņa pret Kokneses komandu bija sīva, bet pret Aizkraukles komandu skrīverietes izrādījās pārākas. Puišiem šoreiz nepaveicās, viņiem pretī stājās daudz komandu, un diemžēl skrīveriešiem nācās piekāpties pretinieku komandām. Paldies treneriem – Mārtiņam Leitim un Andrim Eģītim.

AUSV “Spēkavīrs 2013”- 12.a klases skolēns Mārtiņš Pēterfelds [+FOTO!]

Edgars Bērziņš

Pirmdien, 2.decembrī, skolā notika sacensības 9.-12.klašu skolēniem, kurās tika pārbaudīta vidusskolas posma jauniešu celt, grūst, nest un visādi citādi ar smagumiem darboties prasme. Sacensībās piedalījās 8 skolas spēkavīri, pārstāvot 4 klases. Sīvā konkurencē, pārspējot tikai par 1,5 punktiem 2.vietas ieguvēju Raiti Rubeni (11.a klase), uzvarēja Mārtiņš Pēterfelds (12.a). Trešajā vietā – 10.b klases skolēns Jānis Jasaitis. Jāuzteic, ka šājās sacensībās piedalījās arī divi 9.a klases skolēni, kuriem gan nedaudz vēl jāpieņemas spēkos – attiecīgi 5. un 7.vieta. Neiztrūkstoši arī šajā reizē sacensības vadīja un vērtēja spēkavīrs Raimonds Bergmanis, skolas direktors Aldis Rakstiņš un sporta skolotājs Māriņš Leitis.

GALERIJA

Starpnovadu bioloģijas olimpiāde

Daiga Martinsone

Olimpiādē piedalījās 50 skolēni no Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru un Neretas novadiem. Darbi tika veikti tiešsaistē, līdz ar to zināšanu un prasmju apjoms, ko varēja pārbaudīt skolēniem, bija apmēram piecas  reizes lielāks nekā iepriekš, visi nepieciešamie  attēli -ļoti labā kvalitātē, krāsaini . Iespējams, ka šādā veidā pavisam drīz skolēni kārtos arī centralizētos eksāmenus. Kopā olimpiādē piedalījās 2000 skolēnu no visas Latvijas.

Priecājamies par laureātiem: 12. klases skolniecei Andai Hmeļņickai  2. vieta, 9. klases skolniecēm Lainei Šarkunai un Ramonai Barkānei -2. vieta,8. klases skolniecēm Ilvai Lācei un Ilvai Viļumai 3. vieta, 10. klases skolniecēm Elzai Liepiņai un Leldei Hamrihai atzinība, 9. klases skolniecei Ievai Niedrai atzinība.

Ar iespaidiem dalās Ilva Viļuma:

„Šogad pirmo gadu piedalījos bioloģijas olimpiādē. Tā man patika, uzdevumi bija dažādas grūtības pakāpes. Tēmas bija interesantas, diezgan daudz varēju uzzināt arī pildot olimpiādes darbu, piemēram, par dažādu augu  dzīves cikliem. Esmu priecīga par  rezultātu, bet – vienmēr var labāk!”

Ekoskolu programma

Sintija Dzerkale

Visā pasaulē jau gadiem tiek risinātas daudz un dažādas ar vidi saistītas problēmas… Arī mēs, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, vēlamies iesaistīties vienā no visaptverošākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē – Ekoskolu programmā!    Šogad esam izvēlējušies tēmu ‘’Veselīgs dzīvesveids’’. Aktuālākais, kas uz doto mirkli būtu jādara – tas ir EKO padomes izveidošana, no kuras 2/3 dalībnieku ir skolēni no 5. – 12.klasei, bet pārējā 1/3 sastāv no vecākiem, skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem, kā arī Skrīveru pagasta pārstāvja.

Ja esi 5. – 12. klases skolēns un Tevi saista videi draudzīgs dzīvesveids un citas aktīvas darbības tīras un sakoptas vides lauciņā – aicinām tieši Tevi nesēdēt malā, bet nākt un darīt! EKO padomē var iesaistīties jebkurš darboties gribētājs, savu vēlmi iestāties EKO padomē aicinām pieteikt pie sk. Vijas Merožas vai pašpārvaldes prezidentes – Sintijas Dzerkales (11.klase).  Padarīsim skolu un vidi mums apkārt zaļāku! Kāpēc? Jo mēs to VARAM!

Lasīt tālāk …

Noslēdzies 2.novembra mēneša aktualitāšu konkurss; TOP 3: 6.a, 10.b un 9.a

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Noslēdzies kārtējais aktualitāšu konkurss, kurā kā ierasts tika pārbaudītas skolēnu zināšanas aktuālajās norisēs ekonomikā, kultūrā, politikā kā vietējā, tā valsts un starptautiskā līmenī. Šajā reizē konkursā piedalījās 185 skolēni, pārstāvot 6.-12.klašu grupas. Rezultāti redzami diagrammā.

6.klase dodas pārgājienā pa grāmatas “Sūnu ciema zēni” vietām

Daina Vancāne-Viļuma, 6.klases audzinātāja

26. novembrī 6. klase devās pārgājienā pa A. Upīša darba “Sūnu ciema zēni” vietām. Vispirms uzklausīja 3 senos lieciniekus – ozolu, akmeni, avotu. Tālāk ceļš vijās gar Raganu krogu uz Melno muižu. Katrā vietā 6.klases skolēni izteiksmīgi iepazīstināja savus klasesbiedrus ar literārā darba lappusēm. Melnās muižas teritorijā Austra klasesbiedrus ierosināja piedalīties kādā interesantā spēlē, cerams, būs atsaucība. Rīt paliek 108 gadi, kopš tika nodedzināta skaistā Skrīveru pils, tāpēc uz parka 66 pakāpienu kāpnēm izkārtojām svecītes par nebūtībā aizgājušo neoromānikas pērli. Tālāk 6.klase devās uz Balto māju un čigānu apmetnes vietu, kur atkal skanēja rindas no A.Upīša “Sūnu ciema zēniem”. Vai esat mēģinājuši kā sestklasnieki izvēlēties pārgājienam labāko un skaistāko dienu novembrī , lai dotos pārgājienā? 6.klase pa Ezera taku ejot , spīdot saulei caur vēl zelta lapās slīgstošajiem bērziem, nokļuva pie Apaļā ezera. Tur skolēnus sagaidīja visatsaucīgākie vecāki -Betijas mamma, Agates mamma un Patrīcijas tētis- , lai pārgājiena dalībniekus krietni pabarotu ar zupu, pamielotu ar tēju un kēksiņiem. Milzīgs -PALDIES!- viņiem. Pavasarī 6.klase nāks vēlreiz pie Apaļā ezera, lai sakoptu jaunizveidoto taku.Cerams, ka arī citas klases piedalīsies talkās un padarīs mūsu novadu skaistu. Kā teicis A.Upīts: “Cilvēki, kas paši prot darināt savu laimi- tos ne čūskas var nodzelt, ne sumpurņi noriet, ne vārnas apēst. Vai tad mēs nevaram Sūnu Ciemu iztīrīt klaju un spodru?” Vēlam katram mūsu skolas skolēnam šajā rudenī gūt prieku no sava novada tik skaistās un aicinošās dabas.

Skolas sadarbība ar bērnudārzu

Inese Uzula

2013.gada 20.novembrī Skrīveru novada PII ” Sprīdītis” 2012./2013.m.g. 6 gadīgo bērnu skolotājas Ina Leite un Sarma Vītoliņa Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā tikās ar 2013./2014.m.g. 1.klašu skolotājām Māru Lesiņu un Maiju Arcihoviču, lai izvērtētu 1.klašu skolēnu adaptāciju skolā, dalītos pieredzē. Pēcpusdienā skolotājas Māra Krūmiņa, Māra Lesiņa un Inese Uzula devās uz PII ” Sprīdītis”. Sešgadīgo bērnu skolotājas Daina Dzerkale un Valentīna Jančenko vadīja integrēto latviešu valodas un matemātikas rotaļnodarbību ” Profesijas”, izmantojot interaktīvo tāfeli. Plkst.16.00 sešgadīgo bērnu skolotāja Mārīte Mālniece vadīja interesantu pēcpusdienas aktivitāti – rotaļu runas nostiprināšanā.Tas bija ceļojums pa Latviju.Pēc nodarbībām PII ” Sprīdītis” vadītāja Inta Rinmane un skolotājas tuvāk iepazīstināja ar 6 gadīgo bērnu apmācību, dalījāmies pieredzē un vienojāmies par turpmākās sadarbības iespējām.

Pateicība skolas direktoram par sadarbību

Ierindas skatē triumfē 12.b un 11.klašu kolektīvi

Vija Meroža

20.11. skolā notika tradicionālā ierindas skate 9.-12.klašu skolēniem. Žūrijā ieradušies armijas pārstāvji : ģenerālis Vectirāns Juris, majors Rusiņš Gunārs, seržants Normunds Raubiška, kā arī skolas sporta skolotāji. Skolēni bija pamatīgi sagatavojušies gan vfeidojot klases kopējo veidolu, gan mācoties visus ierindas mācības elementus. Rezultāti: 1.vieta- 11. un 12.b klasēm (abas ieguva 46,5 punktus), 2.vieta-12.a un 10.b klasēm, bet 3.vieta- 9. un 10.a klase.

Kas ir Baltijas jūras projekts?

Informācija par projektu un tā ietvaros sasniegto pieejama šeit!

Zināmi politisko aktualitāšu konkursa oktobra mēneša un aizvadītās nedēļas rezultāti

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Oktobris ir otrais mēnesis, kurā regulāri (reizi nedēļā) skolēniem tiek piedāvāta iespēja piedalīties politisko aktualitāšu konkursā. Oktobra mēnesī konkursā piedalījās 212 skolēni, pārstāvot 11 klases. Suminām 10.b, 10.a un 9.klases ar 1.,2. un 3.vietu konkursā! Klašu rezultātu salīdzinājums par oktobra mēnesi ir redzams tabulā!

 

Atskatoties uz aizvadīto nedēļu, rezultāti ir daudz iepriecinošāki, jo 32 no 197 dalībniekiem ir augstākais rezultāts – 100%. Šajā nedēļā skolēniem bija iespēja pašiem apliecināt savas zināšanas, uzrakstot 10 aktualitātes kā Latvijas, tā pasaules mērogā. Salīdzinot klašu rezultātus, augstākie sasniegumi ir 12.a klasei – 91%, kas ir nebijis gadījums šī konkursa laikā! Otro vietu ar 81% pareizām atbildēm ieņem 10.b klase, bet godpilnā trēša vieta – ar 72% – 12.b klasei. Apsveicam!

B.Rumpānei – 1.pakāpes diploms konkursā “Kur saulīte rotājās?”

Olga Urtāne

Sagaidot Latvijas 95. gadadienu, Valsts izglītības satura centrs organizēja skolēnu patriotisma audzināšanas ciklu “Mana Latvija”. Cikla ietvaros skolēni piedalījās konkursā “Kur saulīte rotājās”.
3. kārtai izvirzītos darbus no 6.līdz 20. novembrim varēja aplūkot Rīga Kongresu namā. 280 izstādes darbus vērtēja žūrija- mākslas pedagogi,mākslinieki un kultūras eksperti. Šajā izstādē piedalījās arī mūsu skolas 2.b klases skolbiece Beāte Rumpāne, kuras darbs pagājušajā mācību gadā ieguva pirmās vietas konkursa 1. un 2. kārtā un tika izvirzīts 3. kārtai, kas notika Rīgā un noslēdzās 20. novembrī ar laureātu apbalvošanu Rīgas Latviešu biedrības namā.
Beāte Rumpāne ieguva 1. pakāpes diplomu arī konkursa 3. kārtā un 20. novembrī kopā ar skolotāju apmeklēja izstādi, kur priecājās par savu un citu bērnu darbiem. Lielu prieku Beātei sagādāja laureātu apbalvošanas pasākums, kurā uzstājās skatuves runas konkursa un literāro uzvedumu konkursa uzvarētāji. Prieku sagādāja nevien saņemtais 1.pakāpes diploms un balvas , bet arī skatuves runas dalībniekam fonā uz lielā ekrāna redzamais pašas zīmējums “Iebrauca saulīte ābeļu dārzā.” Pasākumā uzstājās arī jaunais triku meistars Dante Pacolli, kura vecāki ir Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki.
Kopā ar Beātes Rumpānes vārdu Latviešu Biedrības namā izskanēja arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas vārds.

Patriotisma mēneša nsolēgumā – patriotirsko dziesmu konkurss 5.-8.klasēm

Vija Meroža

Patriotisma mēneša pasākumu plejādi noslēdza 20.novembra patriotisko dziesmu konkurss 5.-8. klašu grupā. Arī šī posma skolēni nebūt nevēlas atpalikt no vidusskolas klasēm.Tika padomāts par vienoto apģērbu, dziesmas izvēli,pavadījumu. Skatītāju acis un ausis priecēja rūpīgi sagatavotie un pārdomātie 8.klašu priekšnesumi.Te varēja noklausīties solistu sniegumu(8.a)(klasesaudzinātāja Daina Pētersone) un arī klāt izveidotu montāžu(8.b)(klasesaudzinātāja Santa Krasovska).Bez šaubām apbrīnas vērts bija arī 6.klases priekšnesums ar svecītēm un kopējo tēlu-Latvijas karogu(klases audzinātāja Daina Vancāne). Malači izrādījās arī piektklasnieki. Darbs ir paveikts liels un tā veicēji ir pelnījuši kārtīgu uzslavu. Rezultāti: 1.vieta: 8.a, 8.b un 6.klase; 2.vieta: 5.a un 5.b klase; 3.vieta: 7.a klase, bet atzinība: 7.b klasei.

Skolā viesojas ASV vēstniecības pārstāvji

Vija Meroža

20.11. skolā valdīja īpaša atmosfēra:pie mums ciemiņi no ASV vēstniecības. Uz zāli tiek aicinātas 3. un 4. klases. Ļoti draudzīgā atmosfērā, tulkam piepalīdzot, zālē valda radošais gars. Kā jau patriotisma mēnesī pienākas, skolēni runāja par savu dzimto novadu -Skrīveriem, sauca mīļākās vietas, ar kurām viņi lepojas. Dažam tā bija skola, dažam “Skrīveru saldumi”,citam tā bija baznīca, citam “Mājas saldējums”. Vēlāk viņi zīmēja šos objektus un, visbeidzot, arī aplicēja. Tā bija pirmā nopietnākā saskare ar svešvalodu-angļu valodu.

Mini handbols – SALASPILS 2013

Aldis Rakstiņš

17.novembrī mūsu skolas četras handbola komandas piedalījās mini handbola turnīrā. Vienas dienas laikā Salaspils jaunajā hallē tika aizvadītas 84 (!) mini handbola spēles. Kopumā handbolu Salaspilī spēlēja vismaz 300 jaunieši vecumā no 9 līdz 12 gadiem, no visas Latvijas. Tas ir jauns šādu sacensību rekords Latvijā.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt