Vides spēļu konkurss

Teksts un foto: D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu vides spēļu konkursā 25. februārī piedalījās 4 komandas, visas no mūsu skolas. Konkursa ievadā skolotāja Daiga Martinsone pastāstīja par dažādiem pasākumiem, kuros izmantotas skolēnu sagatavotās vides spēles: starpskolu  ekoforums, skolotāju seminārs, vides spēļu pēcpusdiena u.c., savukārt Agate Albekeite  stāstīja par savām vides spēlēm, kuras labi novērtētas un par balvā iegūto ceļojumu uz Stokholmu. Foto galerija! Lasīt tālāk …

Interešu izglītības programmu jaunumi: skolēni apgūst augu “asinsriti”

D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Vides fakultatīvajās stundās 8. klašu skolēni iepazinās ar situācijas aprakstu. Skolēnam bija uzticēts laistīt augus, bet viņš to piemirsa, tāpēc augi nokalta. Lai izskaidrotu situāciju, vecāki augus salīdzināja ar cilvēku, kura organismā cirkulē asinis un nodrošina  dzīvības procesus. Bet kā pierādīt, ka arī augos notiek līdzīgi cirkulācijas procesi? Šādu jautājumu saņēma astotklasnieki, un paši plānoja, kā veikt tam pierādījumu. Tika izmantotas pārtikas krāsvielas un dažādi augi, kuros varētu redzēt minerālvielu iekrāsotos vadaudus. Daži izvēlējās ziedus, daži – lapas. Tāpat jāuzsver, ka izveidotās konstrukcijas bija daudzveidīgas un neparastas. 

“Krāsainie ritmus” svinējām koši!

Teksts un foto: Skolas skolēnu pašpārvalde

Ir patīkami, ka katru gadu jaunākie skolas skolēni ir aktīvi talantu konkursa dalībnieki! Arī šogad katra klase ir sagatavojusi vismaz vienu priekšnesumu. Par  novērtēšanu parūpējās žūrijas komisija, kuras sastāvā bija: Patrīcija Pļenkova, Patrīcija Zālīte un skolotāja Vija Meroža. Katrs priekšnesums ieguva savu nomināciju un balvu. Paldies mūzikas skolotājām Ivetai Biķerniecei un  Modrai Šuriņai par sadarbību! Foto galerija

„Profesiju dienās skolēniem” Inese Bogopoļska no A. Upīša Skrīveru vidusskolas iepazīst farmaceita profesiju AS „Grindeks”

Ilze Gailīte, “Grindex” sabiedrisko attiecību speciāliste

Jau septīto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. Arīdzan 2016. gadā projekta interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc A. Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases skolniece Inese Bogopoļska īpaši novērtē, ka ir kļuvusi par vienu no 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām.

Lasīt tālāk …

Zināšanas, prasmes un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā

Ieva Gedzuna, zemesdraugi.lv; foto: www.auv.lv arhīvs

Jau nākamnedēļ, no 26. līdz 28. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu, Ropažu novada pirmsskolu “Annele” un Ropažu novada domes atbalstu, īstenos nu jau trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 70  izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā. Arī no Skrīveru vidusskolas uz Ziemas forumu Ropažos dosies 8.klases skolnieces Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte, kā arī skolas Eko darba koordinatore-  skolotāja Vija Meroža.

Lasīt tālāk …

Apkopoti februāra 2. un 3.nedēļas konkursa rezultāti (precizēti klašu rezultāti)

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Februāra 2. un 3.konkurss bija liels izaicinājums jauniešiem, jo tajā tika pārbaudītas zināšanas gan par jauno ministru kabinetu un vēsturisko kristīgās baznīcas vadītāju tikšanos Havanas lidostā, gan par citiem aktuāliem jautājumiem. Skolēni ar konkursa abām kārtām tika galā veiksmīgi – uz to norāda rezultāti, kas viennozīmīgi priecē. Tāpat esmu gandarīts, ka ar katru reizi skolēnu skaits, kuri ir ieguvuši 100% izpildes rādītāju palielinās, šoreiz sastādot attiecīgi 12% un 14%! Lūk, klašu rezultāti!

Februāra 2. konkurss

Februāra 3.konkurss

Tautasbumbā – 1. un 2.vieta

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

18. februārī Kokneses sporta hallē notika Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības tautasbumbā. Sacensībās piedalījās 6 meiteņu un 9 zēnu komandas. Veiksmīgi startēja mūsu skolas meiteņu komanda, kura izcīnīja 1.vietu un kausu. Apsveicam: Lauru Lielo, Dārtu Evelīnu Vorslovu, Saniju Panteļejevu, Saniju Vasiļjevu, Saniju Petroviču, Aneti Zirnīti, Sintiju Evu Zariņu, Keitu Daugavieti un Elizabeti Kazāku. Zēni ar vienu punktu piekāpās Pļaviņu ģimnāzijas komandai un 2.vieta. Apsveicam: Vladimiru Kurmēnu, Aleksi Dīci, Raineru Jirgenu, Ernestu Aņisimovu, Mārtiņu Gailīti, Artūru Novicki un Robertu Ozoliņu.

2. posma matemātikas olimpiādes rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

5.02.2016. norisinājās matemātikas olimpiāde 9. – 12. klasei. Mūsu skolu pārstāvēja 8 skolēni.  Devīto klašu grupā 1. vietu ieguva Rolands Lūsis un Līga Rubene. Abi skolēni tikai izvirzīti uz Valsts olimpiādi, kas norisināsies 10. un 11. martā, Rīgā. Jauniešus gatavoja skolotāja Ināra Dika. Desmito klašu grupā atzinība Reinim Madaram Ivuškānam. Vienpadsmito klašu grupā atzinība Ramonai Barkānei. Divpadsmito klašu grupā 3. vieta Endīnei Bērziņai. Skolēnus gatavoja skolotāja Ilze Gaņina. 12.02.2016. norisinājās matemātikas olimpiāde 5. – 8. klasei. Mūsu skolu pārstāvēja 11 skolēni.  Sesto klašu grupā Laura Sanda Zolneroviča ieguva 2. vietu un Kalvis Kalniņš atzinību. Skolēnus gatavoja skolotāja Raisa Skrimble. Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu!

AUV TV Intervija ar skolas slidotavas “tēvu” Albertu Tatarčuku

AUV TV

Jaunais AUV TV sižets ir klāt: intervija ar bijušo skolas sporta skolotāju, slidotavas idejas aizsācēju Albertu Tatarčuku. Intervijā runājām par slidotavas ideju, kurioziem, strādājot par skolotāju un par mūsdienu jauniešiem. Patīkamu skatīšanos!

Ēnu dienā gidi pamatīgi strādā

Teksts un foto: Daina Vancāne-Viļuma

10.februārī divas skolas gides Samanta Monta Galvanovska un Endīne Bērziņa  kopā ar skolas direktoru Aldi Rakstiņu un gidu pulciņa vadītāju Dainu Vancāni – Viļumu apmeklēja Reģionālo arhīvu Jēkabpilī, lai ne tikai iepazītos ar arhīva darbinieku specifiku, bet arī ieskatītos  biezajās dokumentu mapēs, lai izrakstītu  svarīgos materiālus un faktus, kas noderēs skolas salidojuma stendu sagatavošanā.