6. un 7.klašu skolēnu ekskursija pārsteidz ar kultūras un sporta aktivitātēm visas dienas garumā [+FOTO!]

Ērika Vaira Leopolde 6.kl., sk. Daiga Martinsone

17. septembrī 6. un 7. klašu skolēni devās ekskursijā uz  „Pūres šokolādi”, „Baskāju taku” un hokeju.  Atmosfēra bija brīnišķīga. Visiem bija liels prieks, kad mēs ieradāmies pirmajā galamērķī- Pūrē. Ekskursija  Pūrē sākās, kad gide mūs ieveda muzeja galvanajā ēkā. Stāsts sākās ar senajiem actekiem- kā viņi izmantoja  seno kakao pupiņu dzērienu, tā gajām no istabas uz istabu un nonācām pie telpas, kur mums rādīja filmiņu par šokolādi, pēc tam gatavojām savas kofektes un šokalādes čupačupus. Uzzinājām, ka šokolādi Pūrei atved no beļģu firmas „Belkolade”, kā arī radām atbildi uz jautājumu, kā ražo šokolādi. Tālāk  braucām  uz  “Baskāju taku”. Visiem ļoti gribējās uz baskāju taku un ātri devāmies pa to, bet kad atgriezāmies, gājām mazgāt kājas. Takas apmeklējums bija vislabākā masaža kājam. Braucot uz hokeju bija palikušas divas ar pusi stundas, izdomājām  piebraukt pie jūras un pabradāt pa ūdeni. Ūdens bija vēss. Ieradāmies uz hokeja spēli laicīgi, tur spēlēja Kazanjas Achbar un Rīgas Dinamo. Tomēr mēs zaudējām ar 3:1. Atpakaļ ceļš pagāja ļoti ātri un mēs ātrāk gribējām nokļūt mājās.

Skolēnu apraksti par uzzināto ekskursijas laikā

Dabaszinību stundā skolēniem bija dota iespēja uzrakstīt esejas par ekskursijas laikā iegūto. Skolotāju patīkami pārsteidza skolēnu minēto faktu daudzveidība un azarts, ar kādu skolēni veica šos aprakstus. Fragmenti no skolēnu darbiem:

Ē.Leopolde apraksta vēsturiskos aspektus: „Kakao pirmsākumi meklējami pirms apmēram 4000 gadu. Senie acteki dzēra kakao dzērienu kopā ar pipariem un tieši tāpēc visi bija veseli. Viņi uzskatīja, ka kakao koks savieno debesis ar zemi. Spāņu jūrasbraucēji atklāja kakao pupiņu noslēpumu un atveda tās uz Franciju, Angliju un citām Eiropas valstīm. Pilīs pie augstu stāvošām personām sāka strādāt kakao dāmas, kas no rīta samala pupiņas, pagatavoja dzērienu un nesa to saviem kungiem. Šokolādes tāfelīte parādījās pirms 2000 gadiem.”

A.Albekeite– par vēsturi: „Actekiem kakao bijis ļoti vērtīgs dzēriens, kas deva spēku un enerģiju, kāzās šis dzēriens devis auglību, tajā nomazgāja jaundzimušos bērniņus. Acteki mīlēja ievilkt dūmu, tās nebija nekādas lapas, ko viņi lika cigāros, bet kakao pupiņas. Kad pākstis novāca, no tām atdalīja pupiņas un atstāja tās fermentēties, pēc tam žāvēja, regulāri apmaisot ar grābekli, un lietus laikā apsedzot ar džutas maisiem. Par 80 pupiņām varēja nopirkt sievu, par 100- vergu. Eiropā pupiņas ieveda jūrasbraucējs Kortess, un kakao bija augstmaņu dzēriens. „

D.Sokolovs – par kakao koka audzēšanas apstākļiem: „Šie koki aug tropiskajos mežos, lai tie normāli augtu, tos nedrīkst apspīdēt tiešie saules stari. Mūsdienās kakao kokiem atļauj augt 4 m gariem, lai tos vieglāk varētu aizsniegt. Vietās, kur tie netiek kopti, sasniedz 10 m garumu. Prasmīgs kakao vācējs dienā var savākt 1500 kakao pākstis. Acteki to darīja ar mačetēm, bieži procesā iesaistīja bērnus, kuri guva letālas traumas.”

R.Pāvulēna– par šokolādes ražošanu Pūrē: ”Mēs iegājām telpā- šokolādes „paciņā”, kurā bija parādīti visi konfekšu veidi. Filmā mums parādīja, kā šokolādi ražoja kādreiz un kā to dara tagad. Mēs paši gatavojām konfektes ar zaļās tējas pildījumu. Ar plaudēšanu un buramvārdiem procesu varēja paātrināt. Skolotājas mums pagatavoja šokolādes „Čupa čupus”. Te netiek izmantoti augu tauki, kas organismam ir kaitīgi, bet kakao sviests, kas ir ļoti veselīgs.”

P.Zālīte– par ražošanu: „Viena no galvenajām šokolādes ražotnēm Eiropā ir Beļģijā esošā firma Belcolade, no kurienes Pūre iepērk jau gatavu šokolādi, gatavo savus 36 trifeļu veidus un eksportē tos uz Lietuvu, Igauniju, ASV, AAE u.c. „

Skolotāja pievienotu 13 ieteikumus, kāpēc šokolāde 60-100 g dienā jālieto katram: tā stiprina imunitāti, uzlabo omu, asinsriti, sirdsdarbību, palīdz notievēt, pārvarēt stresu.

R.Pāvulēna– par Baskāju taku: Tajā bija jāpārvar dažādi šķēršļi. Sākumā bija jānovelk apavi, jāuzloka bikses, un tad mēs devāmies ceļā. Gājām pa maziem akmentiņiem, niedrēm, salmiem, kūdru, dubļu vannu, upīti, čiekuriem, līdzsvara baļķi, koka klučiem. Tā bija ļoti laba masāža pēdām. Uzvelkot zeķītes, bija ļoti laba sajūta. Baskāju taka palīdz asins cirkulācijai.”

Dzejas diena arī pašiem mazākajiem! [+FOTO!]

Vija Meroža

18.septembrī arī 1.-4. klašu skolēni svinēja Dzejas dienu. Talkā nāca skolas bibliotekāre Aija Zvaigznīte.Uz svētkiem vajadzēja ierasties ar izpildītu mājas darbu. Pirmo un otro klašu skolēni uzzīmēja dzejoli, bet trešo un ceturto klašu skolēni sacerēja dzejoli pēc iedotā attēla.
Sākumā skolotāja informēja skolēnus par dzejas dienām,par dzejniekiem, kurus šogad īpaši jāpiemin: Imantu Ziedoni un Ojāru Vācieti. Tad 3. un 4. klašu skolēni skandēja pašsacerētos dzejoļus. Noslēgumā katrai klasei no dotajiem vārdiem vajadzēja salikt vienu dzejas pantiņu.

Konkurss vidusskolēniem “Jaunais finanšu eksperts”

Šogad konkursā aicinātas piedalīties vidusskolēnu klases no visas Latvijas, lai kopīgiem spēkiem veiktu Vislatvijas pētījumu par jauniešu attiecībām ar naudu, bet konkursa otrajā kārtā izstrādātu radošos darbus, kurus skolas varēs izmantot mācību satura papildināšanai ar personīgā budžeta plānošanas tēmu.

Lasīt tālāk …

Apkopoti CE rezultāti

Valsts izglītības satura centrs ir apkopojis un analizējis 2013.gada pavasara valsts pārbaudes darbu rezultātus. Apkopoti vairāk nekā 68000 centralizēto eksāmenu dati un vairāk kā 164000 skolēnu rezultāti necentralizētajos valsts pārbaudes darbos. Valsts pārbaudes darbu vispārīgā un aprakstošā analīze sniedz ikvienam interesentam priekšstatu par skolēnu sasniegumu tendencēm valsts, pašvaldības un skolas līmenī.

Lasīt tālāk …

Aktuālā informācija no Aizkraukles Izglītības pārvaldes

Aizkraukles Izglītības pārvaldes un mācību priekšmetu skolotāju metodisko apvienību darba plāns 2013./2014. mācību gada septembrim

Darbības joma

Septembris

Metodisko apvienību sanāksmes 25.09. Skolu audzināšanas darba koordinatoriem;

27.09. Mūzikas skolotājiem.

Metodisko apvienību vadītāju semināri Valsts izglītības satura centrā 12.09.Mūzikas skolotāju MA;

19.09. Audzināšanas darba koordinatoriem.

Semināri izglītības iestāžu vadītājiem un viņu vietniekiem 18.09. Pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājām un metodiķēm;
Pedagoģiski medicīniskā komisija 27.09. Komisijas sēde
Olimpiādes  —
Konkursi, skates,sacensības u.c. pasākumi  —
Pieredzes apmaiņa 25.09.Pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājām un metodiķēm Lielvārdes PII „Pūt, vējiņi”
Profesionālās pilnveides pasākumi Pieteikšanās uz Šalvas Amonašvili autorsemināru Blīdenes pamatskolā

Mini handbola sacensībās 5.klašu zēniem 2.vieta

Aldis Rakstiņš

15.septembrī Jūrmalā Mini handbola turnīrā piedalījās vairāk kā 100 jaunie handbolisti no Salaspils, Ludzas, Tērvetes, Vangažiem, Rīgas, Jūrmalas, kā arī mūsu skolas 5. un 2.klašu zēnu komandas. Spēles notika Pumpuru vidusskolas sporta spēļu laukumā. Priecājamies un sveicam 5.klašu zēnus ar izcīnīto 2.vietu! Jāatzīmē, ka 2.klases skolēniem šīs bija pirmās handbola sacensības viņu dzīvē, kurās godam tika pārvarēts uztraukums un nedrošība.

Lasīt tālāk …

Aptauja: Kas ir dzejas dienas?

Eirana Ostrovska, Elīza Šaitere

Kā jau katru gadu, tiek rīkotas dzejas dienas visā Latvijā. Nedēļas ietvaros aptaujājām 25  5. – 8. klašu skolēnus ar jautājumu “Kas ir dzejas dienas?”

Lasīt tālāk …

Iznācis jaunais žurnāla “Skolas vārds” numurs

www.skolasvards.lv

Informējam, ka 12.septembrī iznācis izglītības žurnāla “Skolas Vārds” jaunais 28.numurs. Žurnāls “Skolas Vārds” iznāk katru nedēļu ceturtdienās.

Lasīt tālāk …

Vidusskolas pašpārvaldi vadīs S.Dzerkale, vietnieces pienākumus pildīs V.Matvejeva.

Laura Viktorija Vorpa, 9.klase

Šī gada 12.septembrī, AUSV notika pirmā vidusskolas skolēnu pašpārvaldes sanāksme jaunajā 2013. mācību gadā. Sanāksmē tika ievēlēta prezidente Sintija Dzerkale un prezidentes vietniece Viktorija Matvejeva. Kā arī pārejie jaunieši tika sadalīti ministrijās – preses, kultūras un ārlietu.

Īsi un kodolīgi: atskats uz dzejas nedēļas norisi skolā

Austra Pumpure, 6. klase

Šogad Dzejas dienu ietvaros latviešu valodas un literatūras skolotāji sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju veido izstādi ‘’Rudens’’, kurā būs redzami 5.-8. klašu skolēnu izvēlēto latviešu dzejnieku darbu ilustrācijas par tēmu rudens. Izstrāde ir apskatāma vecā korpusa 2. stāvā. Savukārt vidusskolas skolēniem bija iespēja klausīties jaunā mūziķa un dzejnieka Mikus Straumes dzeju ietērptu muzikālā pavadījumā.

5.-8.klašu skolēnu veikums dzejas nedēļas ietvaros skatīt, atverot rakstu!

Aizvadīts pirmais politisko aktualitāšu konkurss 6.-12.klašu skolēniem

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Trešdien, 11.09., noslēdzās pirmais politisko aktualitāšu konkurss skolas 6.-12.klašu skolēniem. Konkurss jau izsenis ir tradīcija Skrīveru vidusskolā, šogad vien ir paplašināts klašu skaits, kuras piedalās šajā konkursā. Kopumā skolēniem tika uzdoti 10 jautājumi ar iespēju kopsumma iegūt 15 punktus. Kopējos rezultātus (vidējais punktu skaits katrā klasē) var aplūkot diagrammā. Paldies skolēniem par aktīvu dalību konkursa norisē. Šādi konkursi ir plānoti katru nedēļu, lai veicinātu skolēnu aktīvāku interesēšanos par aktuālajiem notikumiem politikā, kultūrā, ekonomikā, sportā un citās aktualitātēs Latvijā un pasaulē.

Skolā atklāta “zaļā klase”

E.Bērziņš, foto: V.Meroža

Šodien skolas pagalmā (pretī gaitenim uz zēnu mājturības kabinetiem) tika atklāta “zaļā klase” – iekārtota vieta skolas teritorijā ar soliem, galdiem, skolotāja galdu un tāfeli pilnvērtīgam mācību darbam. Aicinām skolotājus izmantot iespēju organizēt alternatīvas mācību stundas!

5.-8.klašu skolēnu pašpārvaldei jauna vadītāja – I.Viļuma; sekretāres funcijas pildīs A.Albekeite

Liega Krasovska

Otrdien, 10.septembrī, AUSV notika pirmā pamatskolas skolēnu pašpārvaldes sanāksme jaunajā mācību gadā. Tajā tika ievēlēta prezidente Ilva Viļuma un prezidentes sekretāre Agate Albekeite. Kā arī sanākušie tika sadalīti 4 ministrijās – izglītības, preses, kultūras un ārlietu.

Drošības stunda pulcē 1.-4.klašu skolēnus (+FOTO)

Edgars Bērziņš

Sākot jauno mācību gadu aktuāls ir skolēnu drošības jautājums. Šī iemesla dēļ skolā 09.09. notika “Drošības stunda” 1.-4.klašu skolēniem, kuras laikā skolēniem par drošību stāstīja darba aizsardzības speciālists Aivars Alekna.

Lasīt tālāk …

Zinoo-2 “ies gaisā” Cēsīs, Kosmosa festivāla laikā; skolas aicinātas organizēt kosmosa dienu

Jau 21. septembrī Cēsīs, Kosmosa Festivāla laikā, notiks otrās Latvijas kosmiskās zondes Zinoo-2 palaišana. Festivāla gaitā norisināsies dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes. Organizēt savas Kosmosa dienas notikuma ietvaros aicinātas arī izglītības iestādes visā Latvijā.

Lasīt tālāk …

Aktīvā atpūta Braku takās acina arī AUSV skolēnus!

No 2011. gada 23. jūlija Brakos sāk darboties jauns atrakciju parks “Braku takas”. Būs iespēja veikt trošu ceļus, nobraucienus, alpīnistu sienu, dažādas šķēršļu joslas. Trasē tiek izmantots profesionāls ekipējums un pirms trases uzsākšanas tiek veikta instruktāža. Trases posmus ieteicams veikt ērtā, aktīvai atpūtai piemērotā apģērbā un apavos. Drošības apsvērumu dēļ gariem matiem jābūt kārtīgi savāktiem un trasē ieteicams doties ar aizsargķiverēm un cimdiem. Ķiveres un cimdus iespējams nomāt parka kasē.

Lasīt tālāk …

Saeimā 23.septembrī notiks atvērto durvju diena

Pirmdien, 23.septembrī, Saeimā notiks tradicionālā atvērto durvju diena, kuras laikā interesentiem būs iespēja klātienē aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi, kā arī vairāk uzzināt par deputātu ikdienas darbu. Apmeklēt Saeimu īpaši aicināti skolēni.

Lasīt tālāk …

Veikums pie skolas meiteņu mājturības kabineta

Dalība Baltijas jūras projekta konferencē

D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

No 27.līdz 30. augustam Valmierā notika UNESCO Baltijas jūras projekta konference, kurā piedalījās 9 Baltijas reģiona valstu skolēni un skolotāji. Mūsu skolu tajā pārstāvēja 10. klases skolnieces S.Dzerkale, A.Strazdiņa un skolotāja D. Martinsone. Dalībniekiem bija iespēja pētīt gaisa un ūdens kvalitāti, veikt dažādus radošus uzdevumus mākslas jomā, piedalīties diskusijās, kā arī apmeklēt ražošanas uzņēmumus Valmierā un novērtēt to ilgtspējību. Jo īpaši visiem patika pieņemšana Valmieras teātrī, starptautiskais vakars un iespēja tikties ar olimpisko čempionu Māri Štrombergu.

18.09.2013 notiks pirmā 2013./2014. m.g. Skolas padomes sēde

Šī mācību gada pirmā Skolas padomes sēde notiks 18.09. pl. 18.00 skolas sanāksmju telpā.

Darba kārtība
1. Skolas padomes vadītāja vēlēšanas
2. Skolas attīstības plāna 2013./2014.m.g. – 2016./2017.m.g. apstiprināšana
3. Darba plāna 2013./2014. m.g. sastādīšana
4. Darba grupas “Vienots skolas apģērbs” izveide
5. Citi jautājumi

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt