SMU pārstāvēts “Balttour 2015”

Daina Vancāne-Viļuma

Izstāžu centrā Ķīpsala no 6.līdz 8. februārim notika 22.starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2015”.Izstāde tika organizēta divās tematiskajās hallēs – “Atklāj pasauli” un “Apceļo Latviju!”. Latvijas piedāvājumam veltītajā hallē tika pārstāvēti arī Skrīveri. Kopīgā stendā ar koknesiešiem, pļaviņiešiem un aizkraukliešiem Skrīveru pārstāvji piedāvāja gan jaunus maršrutus zaļā dzīvesveida cienītājiem, autobraucējiem un velosipēdistiem, gan nopietnākiem tūristiem, kuri Skrīverus vēlas iepazīt kā kultūrvēsturisku vietu, bagātu ar tradīcijām, svētkiem, sportiskām aktivitātēm un interesantiem pasākumiem.

Lasīt tālāk …

Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursā godalgotas vietas

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja 

12.februārī Aizkraukles Mākslas skolā notika Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru un Neretas novadu skolu Skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss. Tajā šogad piedalījās 51 dalībnieks. Apsveicam Verneru Svētiņu ar iegūto 2. vietu 4.-6.kl. grupā, Agati Albekeiti un Ilvu Lāci ar 2.vietām 7.-9.kl.grupā!

„Ābolu kausa” izcīņā volejbolā uzvar 12. klašu jaunietes

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

Par „Ābolu kausu” 8.-12. klašu skolas meitenēm cīnījās piecas komandas. Uzvarētājas: Elīna Mārtiņa, Angelika Liepiņa, Valda un Elīna Balandas. 2. vieta 11.a klases jaunietēm: E. Čubarei, A. Fedatovskai, R.Kaķei, L.Kalniņai, E.Liepiņai. 3.vieta 9. klašu komandai: Z.Simanovičai, B.Blumbergai, K.Justei, I.Viļumai. 8. klases meitenes jāuzteic par drosmi, savukārt sportiskā veiksme šoreiz muguru bija pagriezusi 10. klases jaunietēm. Lielais paldies turnīra mecenātam Z/S „Klanāres” un īpaši Ilgvaram Krūmiņam. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Aizvadīts “Ritmu Karuselis”

Vija Meroža 

18.02. – svarīgs notikums Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 1.-6. klašu skolēnu dzīvē.Un šis svarīgais notikums ir „Ritmu karuselis”! Pateicoties labajam gariņam –dziedāšanas skolotājai Ivetai Biķerniecei 1.-3. klašu skolēni bija apguvuši 1 – 2 dziesmām, ar kurām startēja konkursā. Prieks bija vērot, ar kādu atbildības sajūtu bērni gatavojās pasākumam. Ar klašu audzinātājiem tika veidots klases ārējais veidols, pārrunātas kustības un uzvedība uz skatuves.

Lasīt tālāk …

Sadziedāšanās svētki Pļaviņās

Vija Meroža

Pavasara koru skate vairs nav aiz kalniem, tādēļ skolotāja Olga Krasutina paaicināja Skrīveru skolas jaukto kori ciemos uz Pļaviņām, lai abi kori varētu pavērot viens otra sniegumu, salīdzināt abu koru izdarīto, gūt pieredzi uzstāšanās mākslā. Prieks, ka koristu vidū atplaukst jaunie talanti: Kitija Leitāne un Diāna Katiņa- šīs meitenes īpaši jauki dziedāja sadziedāšanās koncertā.

Aizvadīti Meteņi un Pasaules Sniega diena

Vija Meroža

Pasākums risinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā startēja 1.-4. klašu skolēni. Sacensības notika 6 pozīcijās: mešana mērķī, sniega ainavas veidošana, ragaviņu vilkšana, slēpošana, lekšana pāri barjerām, šļūkšana no kalniņa ar plēvēm. Katrai klasei bija uzdevums iziet visus kontrolpunktus un izpildīt uzdevumus. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumu un nopelnīja sertifikātu par piedalīšanos pasākumā. 

Lasīt tālāk …

Atskats uz Valentīndienas norisēm skolā

Vija Meroža

Ar prieku varēju vērot vidusskolas pašpārvaldes gatavošanos Valentīndienai. Tika nolemts, ka pārsteigums taps rozes izskatā-iepriekš sagatavotās rozes skolēni varēs pasūtīt Amoram, lai viņš 13.02. uzdāvina  to draugam vai draudzenei vai arī skolotājai. Piektdiena bija rosības pilna: tika meklēta lauztās sirds otrā pusīte, bet divi Amoriņi piegādāja pasūtījumus. Taču vēl lielāku prieku sagādāja pašpārvaldes sarīkotā balle 12. februārī. Vesela komanda muzikālu jauniešu izveidoja jaunu ansambli, kurš visu balles laiku uzturēja dejas garu zālē. Palīdzēja arī skolas absolventi Andris Ērglis un Rūdolfs Pāvulēns.

Lasīt tālāk …

Skola pārstāvēta EKO pasākumā „Zaļā sirds”

Vija Meroža

Otrdien, 10. februārī, 7 mūsu skolas eko programmas atbalstītāji devās uz Aizkraukles novada ģimnāziju, lai ņemtu dalību šīs skolas eko pasakumā „Zaļā sirds”.Pasākuma laikā skolēniem nācās atbildēt uz dažādiem vides jautājumiem, zīmēt apsveikumu, minēt dziesmu melodijas. Protams, pozitīvi bija tas, ka skolēni varēja gūt jaunu pieredzi eko pasākumu organizēšanā, rast jaunus draugus un iedziļināties vides problēmās. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

“Mēs varam labāk!” konkursā zināmi pirmie rezultāti: 8.a klasei – 2.vieta

www.auv.lv

Saskaņā ar www.e-klase.lv pieejamo informāciju, skolas 8.a klase ir sasniegusi godpilno 2.vietu janvārī E-klases organizētajā konkursā “Mēs varam labāk”. Rezultāti tika mērīti, salīdzinot klases vērtējumus ar I semestra rezultātiem. 8.klašu grupās ir šādi rezultāti:

  • 1.vieta Ventspils 2. vidusskolas 8.a klase – 8,724 %
  • 2.vieta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 8.a klase – 8,224 %
  • 3.vieta Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas 8.klase – 6,375 %

Vēlam veiksmi skolotājai Ilzei Gaņinai!

D.Martinsone,  www.Dzm.lu.lv   

Konkursu dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem „Ekselences balva” organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes Fondu. Jau ziņots, ka no mūsu skolas šim konkursam tika pieteikta skolotāja Ilze Gaņina. Priecājamies, ka skolotāja pēc atlases kārtas ir uzaicināta uz fināla pasākumu.

Lasīt tālāk …

Krievu valodas olimpiāde-konkurss 7.-8.klasēm

Daina Pētersone, krievu valodas skolotāja 

5.februārī Aizkrauklē notika krievu valodas olimpiāde konkurss 7.-8.klasēm.Skolēni rādīja savas prasmes valodas lietojumā individuāli. 7.klašu grupā apsveicam Agati Albekeiti ar iegūto atzinību. Komandu konkursā (piedalījās Agate Albekeite, Dāvids Sokolovs, Anna Inese Česnovska un Elīza Šaitere) mūsu skolas komanda ieguva 3.vietu un nomināciju “Oriģinālākā prezentācija”.  Paldies skolēniem par dalību un gatavošanos olimpiādei.

Aizvadīts matemātikas olimpiādes 9. – 12. klasei otrais posms.

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

Rezultāti: 1. vieta Ramona Barkāne, 10. klase un Valērija Iļjiniha, 12. klase (izvirzītas uz valst trešo posmu – valsts olimpiādi); 3. vieta Ilva Viļuma, 9.b klase un Jānis Mežraups, 12. klase.  Atzinība – Endīne Bērziņa, 11. b klase. Apsveicam!

Valentīndienas pasākumi skolā

Sintija Dzerkale, pašpārvaldes prezidente

Pašpārvaldes kolektīvā notiek rosīga darbošanās par godu Valentīndienai. Iesakām sekot visam līdzi un nepalaist garām dažādas aktivitātes! 

No 28.janvāra jau ir iespēja pašam izgatavot nosūtīt pastkarti draugam, draudzenei vai mīļotajai ar Valentīndienas pasta starpniecību! (1.stāva foajē) Vēstulītes tiks izdalītas dienu pirms Valentīndienas – 13.februārī!

DIENU PIRMS VALENTĪNDIENAS, 12.februārī – 8.-12.KLASĒM – 12.februāra pievakarē būs iespēja apmeklēt košu pasākumu – Visu mīlētāju dienas balli, kurā šogad uzstāsies mūsu pašu skolas jaunie talanti. Uz skatuves kāps – Endīne Bērziņa, Dāvids Zaķis, Viktorija Matvejeva, Ieva Morozova un citi! Nepalaid garām! Vakara gaitā – dažādas spēlēs un aktivitātes, CIEMIŅI no citām skolām, iespēja kļūt par balles karali/karalieni vai tikt pie kādas nominācijas! Turklāt – ieeja bez maksas! P.S. Varam aicināt draugus un draudzenes, tikai lūgums iepriekš pabrīdināt savu klašu vecākos!

VALENTĪNDIENĀ, 13.februārī  –
1) Fotografēsimies Sirsniņdienai veltītajā fotostūrītī, kas atradīsies pie aktu zāles. Starpbrīžos būs pieejams fotogrāfs;
2) Meklēsim savu otro pusīti;
3) Saņemsim bezmaksas apskāvienus jeb FREE HUGS;
4) Piedalīsimies dažādās aktivitātēs starpbrīžos;
5) Sūtīsim savām simpātijām pašgatavotas rozītes, kuras būs iespēja iegādāties visas dienas garumā par 0,30 centiem. Un pats interesantākais – tās varēsim simpātijai/draugam/draudzenei nosūtīt ar mūsu Amora starpniecību un kādu speciālu veltījumu vai tieši otrādi – anonīmi. (Visa iegūtā naudiņa par rozītēm tiks veltīta Valentīndienas balles vai kādu citu izdevumu segšanai);
6) ĢĒRBSIMIES SARKANĀ – tematiski!

Aizvadīta skolas angļu valodas olimpiāde

Santa Mārtinsone, angļu valodas skolotāja

Apsveicam skolēnus, kuri ieguvuši godalgotas vietas olimpiādē! 1. vieta Edita Dzērve 9.b, 2. vieta Andis Burka 9.b, Keits Buko 9.a, 3.vieta Paula Plikša 9.a, Ilva Viļuma 9.b un atz. Anna Barkāne 9.b. Paldies angļu valodas skolotājām Gunai Voldekai un Aijai Ielejai

Tiltu konstruēšana fizikas stundās

Sintija Rūze, fizikas skolotāja; foto: S.Rūze

Fizikas stundās papildus laboratorijas darbiem, teorētisko zināšanu gūšanai, 9.klases skolēni veidoja tiltu modeļus. Skolēniem bija nepieciešams piešķirt otru dzīvi materiāliem, kuru liktenis visticamāk beigtos atkritumu kaudzē. Iespējams, ka šādu tiltu modeļu izveide pasargās vidi no piesārņojuma, jo tie rotās fizikas kabinetu, nevis mētāsies kādā pļavā vai mežā. Paldies par skaistajiem modeļiem, kuri tiks testēti un prezentēti. 

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt