Veltījums devīgajam karalim Henrijam

www.skriveri.lv, Inga Melne, SMMS skolotāja

Skolēnu pavasara brīvdienās Rīgas Amatniecības vidusskolā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu valsts konkurss. Šogad par konkursa centrālo asi izvēlēta arhitektūra un nosaukums ir “Es. Telpa. Vide”. Konkursa uzdevums bija triju stundu laikā izveidot telpisku jeb trīsdimensionālu objektu, ievērojot arhitektoniskos izteiksmes līdzekļus – apjomu, ritmu un saikni ar vidi. Mūsu skolu pārstāvēja Agate Albekeite un Betija Zvejniece. Konkursa laikā audzēknes izlozēja telpas iemītnieku un tā rakstura īpašību, kā rezultātā tapa telpiska vide devīgajam karalim Henrijam. Konkursa darbu izvērtēšana notiks aprīļa beigās Saldus Mūzikas un mākslas skolā, kurā pulcēsies pedagogi no visām Latvijas mākslas skolām.

Novada galda tenisa sacensībās 7.b klases skolēniem godalgotas vietas, bet skolas darbiniekam A.Tatarčukam 3.vieta

Zigrīda Sprukte, tip@skriveri.lv
Nedēļas nogalē (22.03.) notika Skrīveru novada sacensības galda tenisā. Kopā atsaucās novada septiņi galda tenisa spēlētāji, kas savstarpēji azartiski cīnījās un šoreiz veiksmīgākie starp pieaugušajiem: Modris Tiltiņš izcīnīja 1.vietu, kas savu spēlēt prasmi uztur spēlējot regulāri arī citu novadu galda spēļu mačos. 2.vietu ieguva – Oskars Upmanis, arī aktīvs sporta dzīves atbalstītājs un dalībnieks. Ļoti līdzīgu punktu skaitu, bet tomēr pēc savstarpējo spēļu vērtējuma 3.vietu ieguva Alberts Tatarčuks.

Lasīt tālāk …

Skolēni izrāda godu represētajiem

www.auv.lv

Pieminot komunistiskā genocīda upurus,  piemiņas dienā, 25.martā, pie piemiņas akmens Skrīveru centrā pulcējās represētie, novada domes pārstāvji un novada iedzīvotāji. Savās atmiņās dalījās deportētie skrīverieši, bet uzrunas teica novada domes un no Skrīveriem represēto grupas vadītāji. Piemiņas brīdī piedalījās arī skolas 8.a klases skolēni, kuri vēstures stundas laikā devās pieminēt cilvēkus, kuri ir cietuši no komunistiskā genocīda. E.Bērziņš, vēstures skolotājs: “Ir būtiski atcerēties pagātnes notikumus un par tiem runāt, jo šī masveida deportācija, kas tika sākta 1949.gada 25.martā, nesa nozīmīgas sekas kā cilvēkiem, tā saimniekošanas sistēmai Latvijā kopumā un ir būtiska daļa no tautas kolektīvās atmiņas.”  Pēc ziedu nolikšanas pie pieminekļa, deportētie vidusskolas telpās apskatīja deportāciju 65.gadskārtas piemiņai veltīto izstādi “Prom no mājām” un devās uz Kultūras centru, kur koncertu bija sagatavojis Skrīveru senioru sieviešu koris “Baltābele”.

 

50 uzņēmumi atver durvis jauniešiem, lai atrastu darbiniekus!

www.prakse.lv

Jau 7.gadu pēc kārtas lielākais karjeras un izglītības portāls Latvijā Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā gan skolēniem, gan studentiem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai pierādītu sevi darba devējam klātienē un atrastu praksi vai darbu, kā arī noskaidrotu piemērotāko karjeras ceļu. Ekskursijās varēs doties no 14.-17.aprīlim. Plašāka informācija un pieteikšanās portālā Prakse.lv: http://www.prakse.lv/events

Lasīt tālāk …

Skolēnu pašpārvaldes sēdes (26.03.) atskats

Viktorija Matvejeva, 11.a klase

Šīs nedēļas pašpārvaldes sēdes jautājumi:
1) Zemes stunda, norisinās 29.03. Tai par godu tiks veidots gājiens. Pulcēšanās 20:15 sporta laukumā pie skolas, dosimies gājienā ar maršrutu: skola-institūts-skola. Līdzi svecītes vai gaismiņas.

Lasīt tālāk …

Aprīļa 1.nedēļa – joku nedēļa!

27. martā TE!: ūdensrijēji Allažos, Skrīveros un Sērenē, papīra darināšana Salacgrīvā un Kundziņsala

27. martā LTV1 plkst. 21:15, Latvijas jaunatklājēju komanda TE! pētīs mistisko un reizē satriecošo parādību – ūdensrijējus. Marta Selecka ar Gustavu Terzenu to izsekos Allažos, Sērenē un Skrīveros. Viens no šiem brīnumiem 2014. gadā atzīts par ģeoloģisko dabas pieminekli.

Lasīt tālāk …

Piedalies pats un aicini citus: Zemes stunda 2014

Vija Meroža

Jau astoto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Vēl vairāk – katru gadu tieši Zemes stundas laikā rodas jauni izaicinājumi un apņēmības, ko īstenot. Aicinām skrīveriešus 29.03.plkst.20.30 sapulcēties skolas sporta laukumā ar svecītēm, rokas baterijām un doties gājienā, iepriekš mājās izslēdzot elektrību!

Lasīt tālāk …

Skolēni aicināti piedalīties Latvijas skolēnu peintbola čempionātā

Jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkots LATVIJAS SKOLĒNU PEINTBOLA ČEMPIONĀTS, kurš pagājušajā gadā spēja
sapulcēt 37 KOMANDAS no dažādiem Latvijas reģioniem. Arī šogad Z/S ”KRASTI” atpūtas komplekss rīko vienu no atlases posmiem, kurš notiks šī gada 26. aprīlī atpūtas kompleksā ”Krasti” Ogres novada Madlienas pagastā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit, bet pieteikuma formu lejupielādēt – šeit!

A.Burkas (8.b klase) konkursa darbs “Oskars Kalpaks – cilvēks leģenda”

Kā rodas cilvēki – leģendas? Ļoti vienkārši un  reizē sarežģīti. Viņi  ar visu sirdi un dvēseli mīlējuši savu zemi, pašaizliedzīgi darot to, kas Dzimtenei vēsturiskajos brīžos visvairāk ir vajadzīgs. Un šī spēja Tēvzemes mīlestību nostādīt pāri savam personīgajam komfortam visos laikos ir izpelnījusies cieņu – vienīgo atzinību, kas nav pērkama ne par kādu naudu.

Lasīt tālāk …

L.Krasovskas (7.b klase) konkursa darbs “Teiksma par Oskaru Kalpaku”

„Čau, vecmamm!” Anna, ienākot priekšnamā, jautri uzsauca vecmammai. „Mmm… Kā te smaržo!”
„Sveika, meitiņ! Es jau tevi gaidīju! Re, re, tavas mīļākās pankūciņas!”
„Vecmāmiņ, tu esi zelts,”Anna sirsnīgi noskūpstīja vecmammu uz vaiga.
„Nu, nāc, nāc, bērns! Kā skolā gāja?” uzlūkodama Annu, vecmamma mīļi noprasīja.
„Nu… normāli… Ai, iedomājies, kādi tie skolotāji spēj būt, viss prieks par šo nedēļas nogali šeit pie tevis sabojāts!” Anna pukodamās sacīja.

Lasīt tālāk …

PAVASARA EKSKURSIJU CEĻVEDIS – AIZVED KLASI PIEDZĪVOJUMĀ!

25. martā iznācis bezmaksas e-žurnāls skolotājiem un skolēniem “Skolēnu pavasara ekskursiju ceļvedis”. Tas būs
lielisks palīgs visiem, kuri plāno šajā pavasarī doties kopīgās klašu ekskursijās. Pavasara ekskursiju ceļvedī apkopotas vairāk nekā 40 apskates vietas, kur lieliski pavadīt laiku kopā ar klasi. Iepazīstieties! Pavasara ekskursiju ceļvedi sagatavojusi izglītības e-žurnāla “Skolas Vārds” redakcija. Ceļvedis apskatāms šeit!

P.Zālītes (6.a klase) konkursa darbs “Teiksma par Oskaru Kalpaku”

Kluss, kluss vakars, es eju pa ielu. Ceļu izgaismo tikai dažas laternas, kuru gaisma ar katru manu soli paliek aizvien blāvāka un blāvāka, līdz caur tumšiem miglas vāliem es pamanu cilvēku, viņš stalti nāk man tuvāk. Kad dūmakā tītais tēls iet, pazūd migla, mēness, zvaigznes… Šķiet, es pati uz mirkli pazūdu. Viņš uzlūko mani, atklājot savu seju… Tas ir neticami, tas ir brīnums, manā priekšā stāv pulkvedis Oskars Kalpaks. Viņš sniedz man roku, aicinot doties līdzi…

Lasīt tālāk …

Radošo darbu konkurss “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”

Radošo darbu konkurss

Pieminot 1949.gada marta deportācijas, skolā var apskatīt interaktīvu izstādi-darbnīcu “Prom no mājām”

www.auv.lv

1949.gada 25.martā no Latvijas tika izvesti vairāk kā 14 tūkstoši cilvēku, tika salauztas ģimenes, cilvēku dzīves. Lai godinātu izvesto piemiņu un izglītotu sabiedrību, skolas aktu zālē ir sagatavota izstāde-darbnīca “Prom no mājām” skolas skolēniem, skolotājiem un interesentiem par 1949.gada marta deportācijām. Izstāde būs atvērta no 24.03. līdz 31.03. Interesentiem, kuri nav saistīti ar skolu, bet vēlas apskatīt izstādi, lūgums pieteikties pie vēstures skolotāja un izstādes autora E.Bērziņa (tel. 26797661).

Sākumskolas skolēniem panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs

Inese Uzula

Sadarbības novadu 3.klašu skolēnu neklātienes matemātikas olimpiādē – testā, kurš izpildīts e- vidē, startēja 112 skolēni.No Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas piedalījās olimpiādē 13 skolēni.  3.vietu ieguva: Sanija Petroviča, Dārta Pāvulēna, bet atzīnību: Kārlis Emīls Ielejs, Katrīna Celmiņa, Lāsma Rutkovska.
Sadarbības novadu 4.klašu skolēnu latviešu valodas olimpiādē atzinību ieguva: Katrīna Paula Jukna, Alvīne Bazule.
Sadarbības novadu 4.klašu skolēnu matemātikas olimpiādē  3. vietu ieguva Kalvis Kalniņš, bet atzinību Zanda Albekeite.
Sadarbības novadu 2.klašu skolēnu olimpiādē ar kombinētu saturu 2.vietu ieguva: Alma Pumpure, bet atzinību -Alise Cedere

Rakstīt radoši ir apsveicami

Liega Krasovska, 7.b klase

Tagad ir radīti ļoti daudz konkursu, kuros var piedalīties bērni un jaunieši, rakstot eseju vai dzejoli, vai kādu citu rakstu darbu, tādā veidā attīstot savu daiļradi.

Kādā ļoti neparastā marta dienā, kad laiks ārpus loga drīzāk atgādināja Ziemassvētku laiku, divas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolnieces Patrīcija Zālīte, Liega Krasovska un skolotāja Daina Vancāne-Viļuma kāpa vilcienā, lai dotos uz Rīgu, kur Kara muzejā notika Oskaram Kalpakam veltīto eseju konkursa laureātu apbalvošana. Kopā no visas Latvijas uz apbalvošanu tika uzaicināti 25 laureāti, un trīs no tiem bija no mūsu skolas.

Mēs piedalījāmies izzinošā ekskursijā pa Kara muzeja zālēm, vēlāk devāmies uz galveno apbalvošanas pasākumu, kur mums atzinīgus vārdus teica izglītības ministre Ina Druviete un Eiroparlamenta deputāti no Latvijas – Kārlis Šadurskis, Inese Vaidere, kā arī Daugavas Vanagu priekšsēdētājs Andrejs Modris Mežmalis.

Liega vēl ar savu rakstu izcīnīja ekskursiju uz Ineses Vaideres darba vietu Rīgā. Apsveicam Liegu Krasovsku, Patrīciju Zālīti un viņu latviešu valodas un literatūras skolotāju Dainu Vancāni-Viļumu, kā arī Andi Burku un skolotāju Santu Krasovsku!

Konkurss!!!

Skolas skolēni aicināti piedalīties konkursā!

Ilva Viļuma uzvar TV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” finālā

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja un 8.b klases audzinātāja

13.martā Latvijas Televīzijā tika filmēts TV spēles „Gudrs, vēl gudrāks” fināls, kurā piedalījās triju pusfinālu uzvarētāji – Deivids no Tukuma 2.pamatskolas, Lauma no Preiļu 1.pamatskolas, Artūrs no Ventspils 1.ģimnāzijas, Krišjānis no Madonas Valsts ģimnāzijas, Tomass no Rīgas 40.vidusskolas un Ilva no A.Upīša Skrīveru vidusskolas. Lasīt tālāk …

Bioloģijas konkurss „Pazīsti savu organismu’’

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Konkurss „Pazīsti savu organismu’’ starp Aizkraukles sadarbības novadiem notika jau 22. reizi. Šogad tajā mūsu skolu pārstāvēja desmit 9.-12. klašu skolēni. Iepriecināja labie rezultāti:
– 9. klašu grupā Sindijai Grīslei 1. vieta, Ramonai Barkānei 2. vieta;
– 10.-12. klašu grupā Andai Hmeļņickai 1. vieta, Leldei Kalniņai un Elzai Liepiņai 3. vieta.
Divas mūsu skolas skolnieces Sindija Grīsle un Anda Hmeļņicka ieguva tiesības 25.aprīlī piedalīties valsts kārtā Daugavpils Universitātē.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt