Nenokavē iespēju kandidēt Jauniešu saeimā!

AUSV pārstāvēta informātikas olimpiādē

Lilita Paula, informātikas skolotāja

7.martā Aizkraukles novada ģimnāzijā norisinājās starpnovadu lietišķās informātikas olimpiāde 6.-7.klasēm. Mūsu skolu pārstāvēja meitenes no 6.a klases – Austra Pumpure un Patrīcija Zālīte, un 7.b klases – Līga Rubene. Paldies par piedalīšanos, kā arī labajiem rezultātiem: Līga Rubene – 2.vieta, Austra Pumpure – 3.vieta.

Skrīveru Saldumu kausa izcīņa handbolā

Panākumu Universitātes marta lekcija

Viktorija Matvejeva, 11.a klase

5. marta rīts mūs īpaši lutināja ar silto un skaidro laiku, un bijām priecīgi, ka tieši šajā dienā mums jādodas uz Rīgu, lai apmeklētu ikmēneša “Panākumu universitātes” lekcijas. Šīs reizes lektori bija Renāte Cāne un Artūrs Mednis. Pirmo lekciju par mārketingu un pārliecināšanas mākslu mārketingā mums lasīja Renāte Cāne, kas pati ir šīs jomas speciāliste. Viņa stāstīja, kādam jābūt labam mārketinga speciālistam, kādām īpašībām viņam jāpiemīt. Skatījāmies arī dažādas reklāmas – ne tikai tās, kuras rāda pa televizoru vai ir redzamas plakātu veidā pilsētās, bet arī tādas, kas ir kā vizuāls uzskates materiāls un kurās var iesaistīties arī cilvēks.

Lasīt tālāk …

Efektīva energoresursu izmantošana

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Skolas vecajā korpusā, pretī L. Antona auditorijai 9.klases skolēni ir izveidojuši tēmai „Efektīva un videi draudzīga enerģijas lietošana” plakātus. Skolēni vēlas pievērst uzmanību mūsdienu izšķērdīgajam dzīves ritmam un liek aizdomāties, kā mēs visi kopīgiem spēkiem varam saudzēt apkārtējo vidi un maksāt par enerģiju mazāk.

Lasīt tālāk …

Meteņi skolā

Vija Meroža

Pēc kristīgo pasaules kalendāra 4.marts šogad atzīmējams kā Meteņu diena.Tā ka šogad ziema bija diezgan paskopa uz sniegu un iecerētā Pasaules sniega diena nevarēja notikt, tad mēs kopā ar Skrīveru novada sporta instruktori Zigrīdu Sprukti nolēmām sarīkot atvadas no ziemas ar imitētā sniega elementiem. Pasākumu rīkojām divos laikos: 1.-4.klašu skolēniem plkst.12.00, bet pamatskolas klasēm 15.20. Pēcpusdienā saulīte palutināja bērnus nedaudz vairāk. Skolēniem nācās pildīt uzdevumus 6 stacijās. Tās bija dažādas stafetes, “piku” mešana grozā, ‘slēpošana”, “ledus”skulptūru veidošana, ziemas gleznu “uzburšana”uz balona, rāmītī. Noslēgumā 1.-4. klases saņēma ceļojošo kausu, bet 5.-8. klašu grupā 1. vietu un turēt ceļojošo kausu savā klases telpā martā un maijā ieguva 6.klases komanda, bet 8.b klase ieguva 2. vietu un varēs paturēt ceļojošo kausu savā klases telpā aprīlī.

Erudītu konkursa apbalvošana

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs. Foto: V.Meroža un D.Vancāne-Viļuma

03.martā pl.12.20 skolas sarīkojumu zālē notika skolas erudītu konkursa 5.-8.  un 9.-12.klašu grupās apbalvošana. Apbalvotas tika 15 komandas, kas pārstāvēja 13 klases. Nosakot uzvarētāju, tika ņemta vērā Erudītu konkursa I un II kārtas rezultātu summa. Šajā mācību gadā tika pasniegti ceļojošie kausi uzvarētājiem gan pamatskoals, gan vidusskolas posmā. Kopējos rezultātus var redzēt šeit! Apsveicam uzvarētājus!

 

Skolas mājturības olimpiāde

Teksts un foto: Ilva Ievāne, mājturības skolotāja

24.februārī notika skolas mājturības un tehnoloģiju olimpiāde meitenēm, kurā piedalījās 15 meitenes no 6.-9.klasei. Tēma: ,,Pavasaris”, priekšmets- adatu spilventiņš, bet rokdarbu tehnika- pēc izvēles.

Lasīt tālāk …

Matemātikas olimpiādes otrā posma rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

1. vieta – Oto Ģigulis 5.a klase, Rolands Lūsis 7.b klase, Valērija Iļjiniha 11. klase, Andris Ērglis 12. a klase (izvirzīts uz Valsts olimpiādi)

2. vieta – Līga Rubene 7.b klase, Didzis Ozols 10. a klase, Jānis Mežraups 11. klase, Laura Circene 12. a klase

3. vieta – Austra Pumpure 6. klase

Atzinība – Emīls Valdmanis 5.a klase, Agate Albekeite 6. klase, Roberts Lipskis 7.a klase, Edita Dzērva 8.b klase, Paula Plikša 8.a klase, Rūdolfs Pāvulēns 9. klase

Apsveicam!

Rēķini galvā 2014

Ilze Gaņina, matemātiskas skolotāja

No 24.02. – 15.03. norisinās konkursa „Rēķini galvā 2014” trešais etaps. Konkursa neklātienes kārtas notiek mājas lapā  www.miksike.lv. Visi laipni aicināti pārbaudīt savus spēkus galvas rēķinos.

Aizvadīts erudītu konkurss vidusskolas klašu grupā

Edgars Bērziņš, erudītu konkursa vadītājs. Foto: D.Vancāne-Viļuma

27.februārī skolā norisinājās Erudītu konkursa II (pavasara) kārta 9.-12.klašu skolēniem, kuras laikā komandas sacentās zināšanās tādos pašos jautājumos kā 5.-8.klašu skolēnu komandas: valodas (latviešu, krievu un angļu valoda), veselīgs uzturs, politika un Ziemas olimpiskās spēles. Konkursā piedalījās 7 komandas, pārstāvot 7 klašu kolektīvus.  Rezultāti tiks paziņoti jau pirmdien, 03.martā, plkst. 12.20 SKOLAS AKTU ZĀLĒ, kad tiks pasniegti pateicības raksti un skolas ceļojošais kauss!

Vides spēles skolā (27.02.2014)

Liega Krasovska, 7.b klase

Ikkatrs no mums zina dažādas spēles. Tās ir par dažādām tēmām un patiešām veikalos ir piejams ļoti plašs klāsts visdažādāko spēļu, radītas visiem cilvēkiem ar atšķirīgām interesēm un vēlmēm. Bet vai kāds ir dzirdējis ko par spēlēm, kuras var izveidot skolēni, nevis augsti attīstīta ranga profesionāļi? Es, piemēram esmu dzirdējusi un pat piedalījusies, un pati veidojusi spēli par vidi. Jā, tieši tā arī sauc konkursu – vides spēles, tajā var piedalīties skolēni no 1. – 12. Klasei, ir dots uzdevums izveidot spēli par kādu no noteiktām konkursa organizētāju dotajām tēmām. Arī mūsu, Andreja Upīša vidusskolas skolēni ir atklājuši šo konkursu, un liekot lietā savas fantastiskās idejas izveidojuši vienkārši brīnišķīgas spēles. Šodien bioloģijas kabinetā bija sanākuši visi jaunie spēļu izgudrotāji, lai prezentētu savas spēles par vidi vai sīkāk spēles par tēmu – enerģija. No mūsu skolas bija sagatavotas 5 lieliskas spēles, taču, lai vairotu konkurenci cīņā par ceļazīmi uz valsts vides spēļu konkursu, pie mums bija ieradušies ciemiņi no Seces pamatskolas, kas arī bija izgudrojuši spēli par enerģiju.

Lasīt tālāk …

AUSV 11.klases skolniecēm Aizkraukles starpnovadu ZPD konferencē I pakāpe, II pakāpe un atzinība

Edgars Bērziņš, ZPD konsultants

26.februārī Aizkraukles novada ģimnāzijā notika Aizkraukles starpnovadu skolēnu Zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā skolu pārstāvēja 3 skolnieces – A.Liepiņa ar darbu “Kosmētikas ietekme uz ādu”, E.Mārtiņa ar darbu “Ārstniecisko zāļu tēju izpēte un pagatavošana” (darbu konsultante D.Martinsone) un U.A.Sprukte ar darbu “Latvijas armija starptautiskajās misijās” (konsultants – E.Bērziņš). 21 ZPD konkurencē skolniecēm ir atzīstami rezultāti – E.Mārtiņai – I pakāpoes diploms, U.A.Spruktei – II pakāpes diploms, bet A.Liepiņai – atzinība par dalību konferencē. ZPD vadīšanā, recenzēšanā un/vai komisiju darbā piedalījās šādi skolotāji: D.Martinsone, A.Sakse, S.Krasovska, E.Bērziņš. Minētajām skolniecēm ir iespēja pārstāvēt savus darbus 38. Zemgales reģionālajā konferencē, kas norisināsies 27.martā Jelgavā.

Aktualitāšu konkursā februāra mēneša 3.konkursā uzvar 12.a klase; 2.vieta – 7.a klasei, bet 3. – 7.b klasei!

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Noslēdzies aktualitāšu konkursa februārā mēneša 3.konkurss. Kā ierasts, skolēni tika aptautāji par akutālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē ekonomikā, kultūrā, sportā, izglītībā un, protams, politikā. Šajā nedēļā konkursā pidalījās 198 skolēni un vidējais rādītājs 6.-12.klašu grupā – 68%. Vidējie rezultāti redzami diagrammā.

Uz starpnovadu angļu valodas olimpiādi izvirzīti trīs 11.-12.klašu skolēni

Santa Mārtinsone, angļu valodas skolotāja

Sveicam 11.-12. klases skolas angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!

1.vieta:  Ieva Lukstiņa 12.a klase, Dāvis Circenis 11. klase
2.vieta:  Elvita Krista Gailīte 12.a klase
3.vieta:  Marta Taškāne 12.a klase, Reinis Dunda 11. klase
Atzinība:  Uva Aiva Sprukte 11.klase

Starpnovadu olimpiādē piedalīsies 3 skolēni: Ieva Lukstiņa, Dāvis Circenis un Elvita Krista Gailīte.

Erudītu konkursā 5.-8.klasēm spraigs iznākums: rezultātus divu uzdevumu izpildē neņems vērā [+FOTO]

Edgars Bērziņš, erudītu konkursa vadītājs. Foto: D.Vancāne-Viļuma

26.februārī skolā norisinājās Erudītu konkursa II (pavasara) kārta 5.-8.klašu skolēniem, kuras laikā komandas sacentās zināšanās šādos jautājumos: valodas (latviešu, krievu un angļu valoda), veselīgs uzturs, politika un Ziemas olimpiskās spēles. Konkursā piedalījās 8 komandas, pārstāvot 7.klašu kolektīvus. Intriga saglabājās līdz konkursa beigām, jo 6.a klases II komanda un 8.a klases komanda tika izslēgtas no konkrētu uzdevumu pildīšanas saistībā ar noteikumu pārkāpumiem (6.a klases II komanda – neizpildīja uzdevumu laikā, bet 8.a klases komanda – izmantoja palīglīdzekļus. Rezultāti tiks paziņoti jau pirmdien, 03.martā, plkst. 12.20 SKOLAS AKTU ZĀLĒ, kad tiks pasniegti pateicības raksti un skolas ceļojošais kauss!

Noslēgusies 2.klašu kombinētā olimpiāde

Inese Uzula

Apsveicam 2.klašu kombinētās olimpiādes uzvarētājus!

1.vieta – Terēze Barkāne 2.a
2.vieta – Alise Cedere 2.b
3.vieta – Veronika Smirnova 2.a, Sanija Vasiļjeva 2.b
Atzinība – Alma Pumpure 2.b, Artūrs Novickis 2.b, Alise Melle  2.a, Rainers Jirgens 2.a, Beāte Rumpāne 2.b, Lauris Gints 2.a

Ansamblis viesojas Pļaviņās [Papildināts ar 2.rindkopu un foto]

Silva Upeniece, ansambļa vadītāja

2014. g. 11. februārī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas jauktais vokālais ansamblis devās uz Pļaviņu novada ģimnāziju, kur piedalījās starpnovadu skolu vokālo kolektīvu koncertā. Mūsu skolas vokālajam ansamblim uzstāšanās bija arī kā mēģinājums skolu vokālo ansambļu skatei. Koncertā piedalījās arī Pļaviņu bērnu mūzikas skolas kolektīvi un ģimnāzijas jauktais koris, ar kuru vakara otrajā daļā mielojās pie kopīga tējas galda.
2014. g. 21. februārī ansamblis startēja starpnovadu skolu vokālo ansambļu konkursa “Balsis” 1. kārtā Aizkrauklē. Pēc veiksmīga muzikālā priek'[snesuma snieguma dziedošais kolektīvs izcīnīja 1. pakāpi un iespēju piedalīties konkursa 2. kārtā – Zemgales reģiona skatē. Tas notiks 15. martā Jūrmalā Majoru mūzikas skolā.

Konkursa „Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā” uzvarētājs 10.-12.klašu grupā – Rūdis Eiduks, 12.a klase

www.auv.lv

Dzimtās valodas dienā tika apbalvoti konkursa „Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā” uzvarētāji. Latviešu valodas aģentūra Eiropas Valodu dienā 2013 izsludināja konkursu skolu jaunatnei „Dzimtas stāsti. Ar saknēm Latvijā”, kura mērķis – popularizēt latviešu valodu, sekmēt piederības sajūtu Latvijai, rosināt skolēnus izzināt savas dzimtas vēsturi, tādējādi stiprinot nacionālo pašapziņu. 10.-12.klašu grupā 12.a klases skolēnam Rūdim Eidukam – 1.vieta (skolotāja Santa Krasovska), bet skolas absolventam Alvim Krasovskim – 3.vieta! Apsveicam! Ar Rūda Eiduka darbu var iepazīties šeit!

Lasīt tālāk …

Aktualitāšu konkursā pārliecinoši uzvar 7.a klase (februāra 2.nedēļa)

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Turpinot ierasto tradīciju, arī februāra 2.nedēļā tika iztaujāti skolēni ar mērķi pārbaudīt, vai skolēni interesējas par aktualitātēm valstī, pasaulē dažādās jomās. Februāra 2.nedēļa nes pārsteigumu: 1.vietā – 7.a klase, kurai seko 10.b un 11.a klases! Līdzšinējie favorīti 12.a klase – tikai 5.vietā!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt