Ilvai Viļumai 1.vieta Latviešu valodas un literatūras 40.valsts olimpiādē 8.-9.klašu grupā!

www.visc.gov.lv; foto no S.Krasovskas arhīva

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskajā centrā 4.aprīlī notika Latviešu valodas un literatūras 8.-9.klašu trešais posms (valsts olimpiāde). Novadu un pilsētu posma olimpiādē piedalījās 1579 skolēni, savukārt valsts olimpiādē piedalījās 96 skolēni. A.Upīša Skrīeru vidusskolu olimpiādē pārstāvēja 8.b klases skolniece I.Viļuma (sk. S.Krasovska) un 9.klases skolniece L.Šarkuna (sk. Dz.Znotiņa). Ilva Viļuma ar 70,5 punktiem ieguva I pakāpes diplomu, savukārt Lainei – 60,5 punkti un pateicība par piedalīšanos! Olimpiādes laureātu apbalvošana notiks 2014.gada 9.maijā. APSVEICAM!!! Paldies skolotājām par ieguldīto darbu izglītojamo sagatavošanā un olimpiādes dalībniecēm par nopietno sagtavošanos!

Ligitas Caunes izstādes apmeklēšana

Daiga Martinsone, 7.a klases audzinātāja

7.a klases skolēni ar interesi aplūkoja mākslinieces Ligitas Caunes izstādi „Saules meklējumos”  Skrīveru kultūras namā. Skolēniem bija uzdevums izvēlēties vienu sev tuvāko gleznu un par to uzrakstīt pārspriedumu. Māksliniece Ligita Caune ir gleznotāja, interjera dizainere, LMS biedre. Viņa strādā akrila, eļļas, akvareļtehnikā un grafikā. Šajā izstādē māksliniece dalās ceļojuma iespaidos par izjūtām Marokā, Itālijā, Grieķijā, Izraēlā. Foto atskats pieejams GALERIJĀ.

Dažas pārdomas no skolēnu izteikumiem:

  • „Mani visvairāk uzrunāja glezna „Venēcijas tiltiņi”. Skatoties šajā gleznā, man radās vēlme aizceļot uz Venēciju.”
  • „Man patika glezna „Nakts karnevāls”, jo tajā bija savienotas košas krāsas: zaļš, rozā un pat melnais ar balto. Uzzināju par karnevālu tradīcijām.”
  • „Gleznā „Santorini sala” var izjust vēju un viļņu šalkoņu pret akmeņiem. Ļoti skaidri sajūtama Gieķijas elpa.”
  • „Man paliks atmiņā glezna „Jeruzalemes sievietes”, kas likās noslēpumu pilna. Ja es satiktu pašu mākslinieci, tad viņai pajautātu, kā viņa rod iedvesmu šādiem darbiem.”

Mācīšanās grupas noslēguma nodarbība

Daiga Martinsone

Dabaszinātņu un matemātikas projekta ietvaros mācību gada sākumā skolotājiem tika piedāvāta iespēja pilnveidot savas profesionālās prasmes mācīšanās grupas ietvaros. Kas īsti ir mācīšanās grupa? Tā ir darba forma, kurā dalībnieki tiekas reizi mēnesī, apmainās ar radošām idejām, pastāsta citiem par paveikto un rezultātiem, kā arī dod ieteikumus viens otram.

Lasīt tālāk …

Noslēdzies konkurss skolotājiem „Rotko balva”, vēstures skolotājam – 3.vieta

Noslēgusies Rotko centra organizētā Latvijas vispārizglītojošo un profesionālās izglītības iestāžu sākumskolas, vizuālās mākslas, vēstures un kultūras vēstures skolotāju konkursa „Rotko balva” iesūtīto darbu izvērtēšana.Tika saņemti 20 darbi no Daugavpils, Krāslavas, Olaines, Rīgas, Baldones, Skrīveriem, Salaspils, Viļāniem, Ilūkstes, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes novada, Cēsu novada, Daugavpils novada, Ikšķiles novada, Tukuma novada un Talsu novada. Pirmās vietas ieguvēji ir Olga Karpicka-Ribačova no Rīgas 53. vidusskolas un Iveta Laure no Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas. Otrās vietas ieguvēji: Kristīne Krastiņa-Indāne no Baldones mākslas skolas un Una Gura no Daugavpils Saskaņas pamatskolas. Trešās vietas ieguvēji: Edgars Bērziņš no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas un Maija Grīnhofa no Upesgrīvas internātpamatskolas. Rotko centrs izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem par piedalīšanos konkursā „Rotko balva” un aicina uz ciešu turpmāku sadarbību nākotnē.

Sācies reklāmas videoklipu konkurss „Pārspēj CSDD reklāmas!”

www.csdd.lv

CSDD, biedrības „Go Beyond” un „Latvian Art Directors Club” aicina 10.–12.klašu skolēnus piedalīties konkursā „Pārspēj CSDD reklāmas!”. Konkursa laikā jaunieši tiek aicināti izveidot videoklipu, kura temats ir „Neļauj draugam sēsties pie stūres reibumā!”.

Lasīt tālāk …

Seminārs Cēsīs dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem

Daiga Martinsone

10.aprīlī mūsu skolas matemātikas skolotāja Ilze Gaņina un bioloģijas skolotāja Daiga Martinsone piedalījās seminārā Cēsu 2. pamatskolā. Skolotājiem bija iespēja gluži kā skolēniem Ēnu dienā būt par ēnu vienai skolēnu grupai un izsekot tās darbam divu mācību stundu garumā. Skolēni apguva vielu par aksiālo simetriju ar pētniecisku uzdevumu palīdzību, pētīja spoguļu darbību, pagatavoja kaleidoskopu, novēroja priekšmeta atstarošanos starp diviem spoguļiem dažādos leņķos. Vai tas bija interesanti? Noteikti jā, jo arī skolotāji vēlējās iesaistīties darbībā.

Lasīt tālāk …

AUSV viesojas LR Ārlietu ministrijas pārstāvis akcijas “Latvijas desmitgade NATO skolās” ietvaros

Edgars Bērziņš, pasākuma organizētājs

10.aprīlī skolā viesojās LR Ārlietu ministrijas pārstāvis Pēteris Filipsons, kurš NATO organizētās akcijas “Latvijas desmitgade NATO skolās” ietvaros informēja 9.-12.klašu skolēnus par NATO paveikto 10 gadu laikā, ieskicējot gan Latvijas ceļu uz NATO, Latvijas paveikto, kā arī būtiskākos izaicinājumus nākotnē. Prezentācijas laikā tika uzsvērts ceļš uz “gudro militāro akciju” organizēšanu, paredzot, ka katra NATO dalībvalsts, veic konkrētas, tās spējām un iespējām atbilstošas darbības. Pēc prezentācijas skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus, uz kuriem viņi saņēma izsmeļošas atbildes. Tāpat arī P.Filipsons uzdeva jautājumus un skolēni, kuri atbildēja pareizi, saņēma suvenīru. Paldies skolotājiem un skolēniem par ierašanos! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Pašpārvaldes sēdes atskats (09.04.2014.)

Viktorija Matvejeva., 11.klase

Šīs nedēļas pašpārvaldes (9.04.14) sēdes pārrunātie jautājumi:
1) Ceturtdien – 10.04 skolā būs NATO pārstāvji.
2) Vecāku diena skolā būs 23.04.
3) Aicinām balsot par Skrīveru video konkursā “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā”. Balsot var: http://talkas.lv/?page=20151 Balsot var katru dienu!
4) Paaudžu solidaritātes dienai, kas būs 28.04, jāizraugās cilvēks, kas varēs noorganizēt kādu demonstrējumu: pīšanu, vīšanu, adīšanu utml.
5) 9.05 – Zemgales EKO forums, kas norisināsies Kalnciema vidusskolā. Jāizvirza cilvekus, kas brauks un piedalīsies.

Pavasara koncerts pašiem mazākajiem

Vija Meroža

Sākumskolas skolēni jau sailgojušies pēc Lieldienām. Lai tās varētu sagaidīt godam, zinot visus darbiņus, ko jāizdara,paaicinājām ciemos Čučumuižas rūķus, lai mūs pamāca. Protams, atsvaidzinājām atmiņā visas izdarības Pūpolsvētdienā un tikām iepērti ar pūpoliem. Tika pieminēta Zaļā Ceturtdiena un Lielā Piektdiena. Klausījāmies un dziedājām līdzi skaistas dziesmas un gājām rotaļās. Pasākuma noslēgumā bija priecīgi bērni un arī mākslinieki. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

„Melnā stārķa lidojums” ar Valdi Muktupāvelu(balss, kokles, dūdas) 11,04. pl.19 Skrīveros!

Rīgas Saksofonu Kvarteta (RSK) otrā elpa – jauna programma atjaunotā sastāvā!
Ilze Lejiņa (soprāna saksofons)
Artis Sīmanis (alta saksofons)
Ainars Šablovskis (tenora saksofons)
Baiba  Tilhena    (baritona saksofons)

 Koncertprogramma ir tematiski saistīta ar starptautisku vides projektu “Melnais stārķis: dzīvības lidojums”, kas šogad ir izpelnījies lielu sabiedrības ievērību un kura gaitā tika novērotas astoņas Latvijas melno stārķu meitenes savā pirmajā ceļojumā uz ziemošanas vietām Āfrikā.

Lasīt tālāk …

Balso par Skrīveru novada video!

www.skriveri.lv

Balso par 2014. gada Lielās Talkas koordinatoru konkursam “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā” Skrīveru iesūtīto video.
Balsot par vienu video var vienu reizi dienā no viena datora. Balsošana notiek no 31. marta līdz 13. aprīlim (ieskaitot).

NOBALSO! http://www.talkas.lv/?page=20151&ID=693

Video:

Aicina pieteikties par «Rīga 2014» brīvprātīgo aģentu

«Rīga 2014» brīvprātīgo programma darbojas jau trešo gadu un ir kļuvusi par vienu no lielākajām brīvprātīgo darbības koordinācijas struktūrām Rīgā. Patlaban programmā aktīvi iesaistījušies 2776 brīvprātīgie no 14 līdz pat 76 gadu vecumam. Kļūt par brīvprātīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros ir viegli – galvenais vēlme un brīvais laiks. Programmas galvenais mērķis ir dot iespēju ikvienam saturīgi pavadīt savu brīvo laiku sabiedrības labā. Pieteikties var mājas lapā piedalies riga2014.org Lasīt tālāk …

Latvijas Universitāte: Parūpējies par iespēju studēt budžetā laicīgi!

Kā To izdarīt? PIEDALIES:    Latvijas valsts skolēnu zinātniskajās konferencēs;    LU SZF rīkotajā Radošajā konkursā žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā;    LU SZF rīkotajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā komunikācijas zinātnē, politikas zinātnē, socioloģijā un informācijas pārvaldībā;    LU SZF rīkotajā radošajā konkursā „Izveido savu mājas lapu!”    LU SZF rīkotajā skolēnu erudīcijas konkursā  „Zināt VARU!”.

Lasīt tālāk …

„Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”

Vija Meroža

3.aprīlī, pēc vides speciālistes Annas Zvejnieces aicinājuma, nolēmām piedalīties pašvaldībām izsludinātajā konkursā „Tīra jūra sākas tavā vannas istabā”. Konkursā iesaistījās 9.-12. klašu audzēkņi. Pasākuma laikā katrai komandai tika uzdots improvizācijas uzdevums atainot interesantā veidā noteikumus, kurus cilvēkiem būtu jāievēro, lai saglabātu jūru tīru.Nākamais uzdevums-atminēt Alias spēles vārdus, kas saistīti ar šo tēmu. Un pēdējais-atminēt ar dabu saistītas mīklas. Konkursa gaita tika filmēta un, cerams, ka tiks izveidots arī video. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apkopoti aktualitāšu konkursa marta 4.nedēļas un kopējie mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Turpinot iesākto tradīciju, arī marta mēnesī skolēniem tika piedāvāta iespēja pārbaudīt savaas zināšanas aktuālajos jautājumos poilitikā, ekonomikā, kultūrā, mūzikā, kā arī citās jomās pēc pašu skolēnu ieskatiem. Konkursa noteikumi nav mainījušies: ik nedēļu skolēni raksta 10 aktualitātes pēc paša izvēles; tās tiek izvērtētas un skolēniem tiek p[iešķirti punkti 100% skalā. Par katru loģisku un aktuālu norisi – 10%! 4.marta nedēļas un marta mēneša rezultāti redzami zemāk!

Marta 4.nedēļa                                                                     Marta kopējie rezultāti

    

Jaunsargu nometne

Rūdis Eiduks, 12.a klases skolēns, 4.līmeņa jaunsargs

Šī gada pēdējo marta nedēļu 514.vienības jaunsargi pavadīja Nacionālo Bruņoto Spēku rīkotajā atlases nometnē. Tā norisinājās no 24. – 28.martam, Cēsīs NBS Instruktoru skolā. Svētdienas vakarā notika kandidātu ierašanās un Nacionālās Aizsardzības Akadēmijas lekcija-prezentācija par mācībām un profesionālo dienestu NBS.

Lasīt tālāk …

AFS organizē interaktīvu semināru par apmaiņas programmām 2014./ 2015. m.g.

www.esmaja.lv

8.aprīlī, pulkst. 16:30, “Eiropas Savienības māja” telpās norisināsies informatīvs seminārs par “AFS Starpkulturu programmas” vidusskolēnu apmaiņas programmām nākamajam 2014/2015. m/g. Seminara gaitā dalībniekiem būs iespēja tikties ar citiem interesentiem, dalīties ar pieredzi un kontaktiem. Pasākuma turpinājumā tiks stāstīta praktiska informacija par programmu valstīm, programmu saturu, dalībnieku kritērijiem un pieteikšanās termiņiem. Semināru apmeklēt aicinām gan jauniešus un to vecākus, gan skolu pārstāvjus/skolotājus iegūt plašāku skatījumu uz apmaiņas programmām un praktisku informāciju. Ludzu, aizpildiet reģistrācijas anketu, ja kāds no skolas plāno apmeklēt semināru!

Konkursa “CEĻOJUMS UZ OPERU” finālā iekļūst A.Ērglis (12.a) un K.Zablinskis (10.b)

www.lno.lv

Noslēgusies LNO Starptautiskās operas dienas ietvaros izsludinātā konkursa „Ceļojums uz operu”  pirmā kārta, kurā bija aicināti piedalīties 9. – 12. klašu skolēni. Konkursa pirmajā kārtā tika saņemtas 96 anketas no visas Latvijas, no pretendentiem tika izraudzīti trīsdesmit finālisti. A.Upīša Skrīveru vidusskolu konkursā pārstāvēja A.Ērglis (12.a), K.Zablinskis (10.b) un E.Matuseviča (11.a).

Pirmās kārtas uzvarētāji: Andris Ērglis, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Kristaps Zablinskis, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola,Evija A., Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, Agnese Abramāne, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Lasīt tālāk …

Maķedonijas valdības stipendija vidusskolēniem un studentiem bakalaura līmeņa studijām

www.viaa.gov.lv

Maķedonijas valdība aicina Latvijas vidusskolu pēdējās klases skolēnus vai studentus piedalīties stipendiju konkursā, lai studētu Maķedonijā kādā no bakalaura studiju programmām 2014./2015.akadēmiskajā gadā. 

Lasīt tālāk …

Skola pārstāvēta Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 5.konferencē

Angelika Liepiņa, 11.a klase

Šī gada 27.martā Jelgavā norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 5.konference.Tajā piedalījās 171 skolēns no 22 Zemgales novadu pašvaldībām. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu pārstāvēja Elīna Mārtiņa ar darbu veselības zinātnē “Ārstnieciskās zāļu tējas”, darba vadītāja skolotāja Daiga Martinsone un Uva Aiva Sprukte ar darbu vēsturē “Latvijas armija starptautiskajās misijās”, darba vadītājs skolotājs Edgars Bērziņš.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt