5.b klasei augstā 7.vieta “ZZ čempionāta” finālā

www.auv.lv, foto www.zzcempionats.lv

31. maijā, hallē “Arēnā Rīga” noslēdzās šī gada Vislatvijas skolēnu prāta un sporta spēles “ZZ Čempionāts”. Sacensībās par vienotākās un sportiskākās klases titulu un vērtīgām balvām cīnījās kopumā gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Vislabāko rezultātu no Aizkraukles apkārtnes uzrādīja A.Upīša Skrīveru vidusskolas 5.b klase, 65 klašu konkurencē 4.-5. klašu grupā izcīnot augsto 7. vietu. Apsveicam! 4.-5.klašu grupas kopējie rezultāti pieejami šeit!

Projektu nedēļa 1.-4. klasēs: tēma „Veselīgs dzīves veids”

Vija Meroža

Zināms, ka Andreja Upīša Skrīveru vidusskola uzsākusi EKO skolas ceļu un šogad pēta veselīgaFoto atskats pieejams GALERIJĀ! dzīvesveida formulu.Arī sākumskolas klašu skolēni iepazīst veselīgas dzīves nosacījumus: mācās stundās, tiekas ar lielākiem skolēniem un uzklausa viņu padomus,pēta dažādus materiālus un paši secina projekta nedēļas ietvaros (26.05.-30.05.), piedalās dažādos pasākumos, lai paši pārbaudītu to praksē.Savus pētījumus jaunāko klašu skolēni iemūžināja zīmējumos un īsos aprakstos. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Uzņēmēju diena AUSV (29.05.2014.)

Turpinot stradīciju, arī šajā mācību gadā skolas skolēni devās ciemos pie uzņēmējiem tepat Skrīveros. Lūk, atskats uz redzēto, dzirdēto un piedzīvoto!

Evija Mārtiņa, 5.a klase:

29.maijā 5.a klase devās pie mežssaimnieka uz lauku mājām ’’Gaiļi’’. Tur mēs tikāmies ar īpašnieku M«ari Skudru, kurš passāstija daudz ko interesantu. Vispirms mēs apskatījām vislielākos akmeņus un tikai tad sākām staigāt pa dabas takām. Māris mums ļoti daudz stāstīja par kokiem. Redzējām egli, kuras zari sniedzās līdz pašai zemei. Bet tālāk bija vēl lielāka un kuplāka egle, kas pat tiek fotogrāfēta Ziemassvētku kartiņām. Mums bija arī ekskluzīva iespēja būt divos pagastos vienlaicīgi -Skrīveros un Jumpravā. Kad atgriezāmies viņa sētā mēs apskatījām viņa brāļa veidotos akmens darbus. Tur bija Raganas māja, kas patiesībā bija kūpinātava. Māris mums vēl parādija trīs akmens kāpnes ar ļoti dažādiem akmeņiem, kas nākuši no daudzām valstīm. Beigās mēs iekurinājām āra kamīnu un cepām desiņas. Šī bija interesanti un vērtīgi pavadīta diena

Agrita Sakse, 10.a klases audzinātāja:

10.a klases skolēni uzņēmēju dienas ietvaros devās ciemos uz individuālo mēbeļu darbnīcu REMERSHOFA. Tur mūs sagaidīja Normunda tētis Lauris Burka, kurš ir šīs firmas Skrīveru filiāles vadītājs. Visā  uzņēmumā strādā 6 cilvēki, bet Skrīveros – 3. Mums laimējās redzēt arī vienu no gatavajām mēbelēm, jo lielākā daļa mēbeļu ir numurētu materiālu kaudzīšu veidā, blakus tehniskie zīmējumi, jo mēbeles visbiežāk tiek uzstādītas pie pasūtītāja mājās. Mums speciāli nodemonstrēja finierēšanas procesu ar vakuumiekārtu. Datorfotogrāfijās izskatījām vienas mājas visas mēbeles, durvis seifus un citas iebūvētās lietas, dzirdējam interesantus, gandrīz vai kuriozus stāstus par pasūtītāju kaprīzēm. Sapratām, ka darba ņēmējs gaida darbiniekus nevis ar nostāju- ko liks, to darīšu, bet ar savu viedokli, vēlmi augt, izdarīt lietas labi un vēl labāk, ka darbā nav mazsvarīgu lietu, arī drošības jautājumu. Normunda tētis pats beidzis LU  maģistratūru, darbmācības/rasēšanas skolotāja specializācijā, bet  kā pats sacīja: “Štrunts, kādi cipari ir liecībā, kāds ir papīrs, pats svarīgākais, kas ir Tavā galvā, kāds tam visam segums, spēja, vēlme domāt un darboties.” Paldies Normunda tētim par mums veltītajām 2 stundām, kurās uzzinājām un redzējam gana daudz jauna par mēbeļu tapšanu viņu uzņēmumā.

Ieva Brenčeva, 8.b klase:

Uzņēmēju dienas ietvaros 8.b klase devās uz zemnieku saimniecību „Jaundimdāni”. Šie mājražotāji gatavo sieru un mājas saldējumu. No sākuma saimniece mums pastāstīja, kā top mājas siers un no kā to ražo. Uzzinājām, ka viņi gatavo 13 dažādus šī izstrādājuma veidus. Varējām arī tos nodegustēt. Tālāk devāmies uzzināt, kā top īsts mājas saldējums. Uzzinājām tā galvenās sastāvdaļas un redzējām ražošanas iekārtas. Varējām arī nogaršot saldējumus ar mellenēm, zemenēm, ērkšķogām un rabarberiem. Tie bija ļoti, ļoti, ļoti garšīgi! To atzina visi. Liels, mīļš paldies Solveigai Bušmeisterei par sirsnīgo un laipno uzņemšanu savā saimniecībā!

Daina Vancāne-Viļuma, 6.klases audzinātāja:

Sīkam lietutiņam smidzinot, sestās klases skolēni un viņu audzinātāja Uzņēmēju dienas ietvaros apmeklēja Skrīveru mājas saldējuma ražotni. Visi tikām sirsnīgi sagaidīti. Vispirms vārda dienā sveicām ar dziesmu un ziediem galveno saldējuma gatavotāju Dzidru Sotnieci. Saldējuma ceļu līdz gardēžiem izstāstīja tik sirsnīgā un atsaucīgā Lelde Sotniece, viņa parādīja filmiņu, kā saldējums kļūst par to īpašo un baudāmo prieku, no kura nevar atteikties neviens. Degustācijas pagāja gan smieklos, gan klusumā, kad ik pa brīdim atskanēja apmierinājuma :”Mmmm…” Jutāmies kā karaļi, gardēži un patiesa garduma novērtētāji.

Viktorija Matvejeva, 11.klase:

11. klase devās uz vienu no Skrīveru zināmākajām vietām – Klidziņu. Šis komplekss sastāv no četrām daļām- veikala/bistro, restorāna, konferenču zāles un viesnīcas. Vadītāja mums pastāstīja par katru no šiem objektiem, par sezonālajiem notikumiem un to, kā viņi strādā. Mums izrādīja numuriņus, kas viņiem ir pieejami dažādos veidos – vienguļamie, divguļamie, luksusa un hosteļa tipa numuri. Pabijām arī konferenču zālē, kas bija ļoti skaista. Kopumā visi bija apmierināti un es domāju, ka arī patīkami pārsteigti, ka mūsu pašmāju uzņēmums tā zeļ un plaukst.

 Daiga Martinsone, 7.a klases audzinātāja:

7.a klase devās pie uzņēmēja un meistara kalēja A.Grīnberga. Darbs ir arī viņa hobijs, to kalējs pauda stundu garā nodarbībā, kurā gan demonstrēja metālkalšanas noslēpumus, gan arī deva iespēju katram pašam iemēģināt roku naglas izkalšanā. Pārsteidza, ka liesmas temperatūra, lai sakarsētu metālu, ir 2500 0C, tas nozīmē, ka darbs veicams īpaši uzmanīgi. Jāpieliek pamatīgs spēks un apmēram 30 minūšu laikā nagla ir gatava. Meistars izvēlējies interesantu diplomdarbu tēmu- izkalt mājas zīmi, kas ir svarīgs un nepieciešams simbols katrai īsta saimnieka mājai. Svečturi, kāpņu margas, vārti ir tas, ko meistars veido un piedāvā, kā arī māca pacietību un darba prieku.

Samanta Monta Galvanovska, 10.b klase:

10.b klase devās apskatīt Dāvida Zaķa vecāku uzņēmumu- suņu audzētavu Zak De Lux. Viņi nodarbojas ar dažādu sunīšu pārdošanu un audzēšanu jau 6 gadus. Šobrīd viņiem ir 12 suņi- mopši, Akitas-inu un bīgls. Sākumā mums Dāvida mamma nedaudz pastāstīja par viņu audzētavu un par sunīšu iegūtajiem rezultātiem izstādēs. Pēc tam mēs varējām rotaļāties un bildēties ar viņiem. Diena bija tiešām ļoti jauka un smiekliem bagāta. Visi, kuri vēlas apciemot sunīšus un uzzināt ko jaunu, droši var vērsties pie saimniekiem un sarunāt visu! Plašāku informāciju var iegūt mājaslapā zakpug.weebly.com

5.b klases skolēni:

Mēs ciemojāmies pie kalēja-metālapstrādes darbinieka Aivara Grīnberga. Skolēni tika iepazīstināti ar kalēja nepieciešamajiem instrumentiem un kā no idejas top gatavs darbs. Paši skolēni arī iesaistījās šajā procesā un ar kopīgiem spēkiem izkala naglu. Skolēni arī uzzināja to, ka šādu profesiju var apgūt Rīgas Amatniecības vidusskolā. Liels paldies A. Grīnbergam par interesanto stāstījumu, jo gala rezultātā aizmirsām pat iemūžināt mūsu vizīti fotogrāfijās.

Kristīne Kazakeviča, 8a klase:

8.a klases skolēni apmeklēja suņu audzētavu Skrīveros. Saimniece, Tatjana Zaķe, audzē aptuveni 12 suņus. No tiem 5 ir mopši. Mazie sunīši ir ļoti mīļi un draudzīgi. Vēl saimniecei ir medību suns. Tas ir ļoti ātrs un tā spalvas ir skaistās krāsās. Suņiem ir daudz dažādu medaļu un kausu. Visai klasei ļoti patika paspēlēties ar mazajiem dzīvnieciņiem.

9.klašu skolēnu diplomdarbi Mājturības un tehnoloģiju mācību priekšmetā: krēsls

Foto: A.Katajs-Paeglis

Divas dienas aizvadītas dziesmās un dejās

Vija Meroža

23. un 24.maijs – Aizkraukles pilsētas svētki, sadraudzības skolu koru svētki un tautas deju festivāls -svarīgākās un atbildīgākās dienas visa gada garumā koru un deju vadītājiem, bet koristiem un dejotājiem tie ir īpaši svētki, kad ir iespēja parādīt sevi, savu māku dejot un dziedāt. Dienas bija jaukas un saulainas-dažbrīd pat pārāk saulainas….taču bērni par to nebēdāja , bet ļāvās dejaspriekam un dziedātpriekam. Deju festivālā skolēniem bija unikāla iespēja salīdzināt savu prasmi dejot ar daudzu citu Latvijas skolu skolēnu dejotprasmi, iespēja iepazīt jaunus draugus, baudīt svētku gaisotni. Paldies organizatoriem par šādu iespēju! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Pētījums “Kā klasē uz palodzes var izaudzēt kartupeļus?” noslēdzies

Inese Uzula

Sākumskolas 2.,3.,4.klašu dabaszinību pētījums “Kā klasē uz palodzes var izaudzēt kartupeļus?” noslēdzies. Kartupeļus iestādījām janvāra beigās un katru dabaszinību stundu pierakstījām novērotās pārmaiņas kartupeļa dienasgrāmatā. Maija beigās apkopojām neparastā pētījuma rezultātus: 2.b klasei izauguši divi, bet palieli kartupeļi,kuru apkārtmērs ir 13×15 cm un 11x12cm; 4.klasei nedaudz mazāki – pēc skaita 11; 3.klasei- pieci, bet 2.a klasei 13, bet mazāki.
26 skolēni nolēma iesaistīties republikas mēroga pētījumā visas vasaras garumā. 15.maijā Rīgā Esplanādē saņēmām ”Prelmas” šķirnes kartupeli ar kārtas numuru 497 ; lielu podu ar zemi un ekoloģisko mēslojumu.Līdz maija beigām kartupelis dzīvos sākumskolas dabaszinību kabinetā.24. maijā kartupelim jau parādījās pirmie asniņi. Visas vasaras garumā 26 skolēni rūpēsies par kartupeļa labsajūtu, kartupeļa mājas lapā uzzinās daudz ko jaunu par jauno draugu.Secinājumus par paveikto apkoposim 4.septembrī. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Par drošību vasarā informē nepilgadīgo lietu inspektore

Vija Meroža

Mācību gada noslēgums ir svarīgs posms katra skolēna dzīvē, bet priekšā vasara ar dažādām izpriecām un kārdinājumiem..Tāpēc jo svarīgāk atgādināt katram skolēnam, ka vasarā ir jābūt īpaši apzinīgiem, jo atbildība bieži vien gulstas uz pašu bērnu pleciem-vecāki taču strādā. Zinot to, 26.05. aicinājām uz skolu nepilngadīgo lietu inspektori parunāt ar skolēniem par dažādām bīstamām lietām, kuras skolēnus var apdraudēt vasarā. Cerams, ka ,nonākot dažādās kritiskās situācijās, skolēni atcerēsies, no kā pieaugušie centās viņus pasargāt.Lai visiem jauka vasara un nekādas briesmas bērniem nedraud! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Melngalvju namā sumina laureātus!

Ilva Viļuma, laureāte

Lai arī televīzijas šova „Gudrs, vēl gudrāks” skatītāji vēl nezina, kā veicies  10. un 11. klašu finālistiem, filmēšana jau ir notikusi  un uzvarētāji noskaidroti. 19. maijā 6 uzvarētāji un viņu skolotājas devās uz Melngalvju namu, lai viesotos pie Latvijas Valsts prezidenta. Sākumā mēs aplūkojām ēku, paklausījāmies par tās vēsturi un apskatījām Svētku un Lībekas zāles. Pēc tam devāmies uz Latviešu zāli, kur gatavojāmies satikties ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Uzdevām dažādus jautājumus par prezidenta  bērnību, skolas laiku, apkārtējo vidi  un aktualitātēm. Visi ieklausījās prezidenta atbildēs, jo tās bija ļoti vērtīgas. Saruna  ritēja pozitīvā, draudzīgā gaisotnē. Domāju, ka šī tikšanās ir neaizmirstama, jo ne visiem ir lemts tikties ar Latvijas Valsts prezidentu un, manuprāt, tas ir liels gods.

Viesojamies Vecpiebalgas pusē

Ieva Morozova, 10.b klase

13. maijā abas 10. klases un arī 11. klase devās ekskursijā uz Vecpiebalgas pusi. Sākumā mēs viesojāmies brāļu Kaudzīšu muzejā “Kalna Kaibēni”. Tas ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā. Pēc gida lieliskā stāstījuma mēs devāmies uz Piebalgas porcelāna fabriku. Mums bija iespēja redzēt, kā top porcelāna krūzītes, vāzes un arī mazi nieciņi. Tas viss ir roku darbs. Vēlāk mēs varējām iejusties mākslinieka lomā un apgleznot savas krūzītes. Nākamais mūsu apskates objekts bija Raunas ceplis, kur mums pastāstīja par šī cepļa vēsturi un viņa pašreizējo darbību. Izklaide sākās, kad mēs devāmies un Braku takām, kur katrs varēja pārbaudīt, cik drosmīgs un stiprs viņš ir. Lai arī lielāko ekskursijas daļu bija lietus, tomēr tas mums netraucēja gūt pozitīvas emocijas. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Vieglatlētikas sansībās teicami sasniegumi

Aldis Rakstiņš

24.maijā Aizkraukles novada stadionā notika Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības vieglatlētikā Junioru, A ,B, C vecuma grupās. Šīs sacensības bija ne tikai cīņa par individuālajām un grupu uzvarām, bet arī cīņa ar gaisa temperatūru.  Skola tika pārstāvēta vairākos sporta veidos un guva arī medaļas. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Zaļās orientēšanās sacensības

Vija Meroža

Sākoties pavasarim, skolēniem arvien vairāk gribas atrasties svaigā gaisā –ārā. Tā kā mūsu skola atbalsta EKO skolu programmā ietverto veselīgo dzīves veidu, tad ļoti vērtīgs un vajadzīgs mums šķita pasākums, kas saistīts ar orientēšanos dabā. Skolēniem nācās atrast paslēptos kontrolpunktus ar burtiņiem, kurus saliekot kopā veidojas vārdu savienojums „EKO skola”. Sacensībās piedalījās 6 komandas. Katrai komandai vajadzēja iziet šķēršļu labirintu ar 15 soļiem, izdomāt 5 vingrojumus ar staipīgo gumiju. Pirmā trasi pabeidza 8.a klases komanda. Taču balvas saņēma visi: nozīmītes, diplomus un konfektes. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Ģimene, mājas – vieta, kur atgriezties (laimīga cilvēka memuāri)

Armands Bērziņš, 8.b klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Sveika, pasaule, esmu piedzimis! Ir skaista novembra diena, birst krāsainas koku lapas. Mana ģimene ir lieliska! Brālis! Man ir brālis!  Es toreiz pat nenojautu, ka sešus gadus pēc manas piedzimšanas man uzradīsies maza būtne, kas tā izmainīs mūsu visu dzīves! Es runāju par savu māsu Sintiju. Es viņu auklēju, un tas bija pat aizraujoši! Līdz laikam, kad viņa sāka aiztikt manas mantas un runāt.

Lasīt tālāk …

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Tāda ir vienkāršā latviešu zemnieka dzīve

Rūdis Eiduks, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Ir rīts… Caur aizkariem izlaužas spoži saules stari. Es atveru acis, un 2. jūlija diena ir sākusies. Ielecu šortos, uzrauju mugurā T-kreklu un esmu gatavs jaunām uzvarām. Šodien jāārda un jāpresē siens. Vakarā vēl kāds gabals būtu jānopļauj, bet to darīs tētis. No rīta viņa nav mājās. Aizbraucis vest pienu. Mans tētis Imants strādā PKS “Bites” par piena mašīnas šoferi jau 22 gadus. Mammai Inesei tikko sācies atvaļinājums no darba LLKIC. Vasarās miegam mums atliek pavisam nedaudz laika. Tāpēc ātri paēdam brokastis, kuras ir sarūpējusi vecmamma Anna, dārzā piebāžam pilnas kabatas ar gurķiem un zirņiem un dodamies pie darba.

Lasīt tālāk …

Konkursa “Es un mana dzimtene” pirmās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana

Santa Krasovska, Latviešu valodas skolotāja

Ceturtdien, 22. maijā plkst. 14. 00 Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē notika radošo darbu konkursa “Es un mana dzimtene” pirmās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana. Foto atskatu skat. GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Iespēja iegūt velosipēda vadītāja apliecību

Apmācības un eksāmenu kārtošana gan bērniem, gan pieaugušajiem notiks A.Upīša Skrīveru vidusskolā trīs grupās: 27.maijā pulksten 9.00, 28.maijā pulksten 9.00 un 11.00. Interesentus lūdz pieteikties līdz 26.maijam skolas kancelejā pa tālruni 65197626. Apmācību dienā par telpu, kurā notiek nodarbības, jāinteresējas pie skolas dežuranta. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un dokumentu fotogrāfija 3×4 cm, vadītāja apliecības saņemšanai. Sīkāk par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu varat lasīt CSDD mājas lapā.

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: InDividualitāte (ID)

Andris Ērglis, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Laikam ritot, cilvēks paliek aizvien individuālāks. Tam ir vairāki iemesli. Tagadējā gadsmitā cilvēku dzīve stipri atšķiras no tās, kas bija pirms 100 – 200 gadiem. Piemēram, Latvijā lauku viensētu ģimenēs visiem bija kopības sajūta, jo vairāki cilvēki dzīvoja vienā istabā. Šobrīd mājā katram ir sava telpa ar datoru, televizoru un mobilo telefonu.

Lasīt tālāk …

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Mūzika

Andris Ērglis, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Prologs

Cilvēks bija nomedījis mamutu un to apēdis. Vakarā, zem koka guļot un izdzirdot lakstīgalas dziesmu, viņš pēkšņi aptvēra, ka pasaulē ir kas vairāk par medīšanu un ēšanu…

Lasīt tālāk …

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: No alīsijas par Alīsiju!

Agne Simanoviča, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Sveiks/a!

Esmu cītīga žurnāla  „Color” lasītāja. Rakstu, jo man nav neviena cita, kam izstāstīt savu bēdu, un domāju, ka varēsi palīdzēt. Man ir 16 gadi.  Es dzīvoju mazpilsētā un mācos vidusskolā 10.klasē. Manas atzīmes ir diezgan labas, taču vecāki, protams, vēlas, lai tās būtu izcilas. Bet es nespēju koncentrēties mācību stundās un man nepatīk iet uz skolu, kur nu vēl pildīt kaut kādus mājasdarbus. Lasīt tālāk …

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Panākumu atslēga slēpjas sevī

Didzis Požarskis, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Ikviens cilvēks dzīvē vēlas sasniegt kādu mērķi. Kāds sniegsies pēc lieliem panākumiem, cits priecāsies un izbaudīs dzīvi pieticīgos apatākļos. Tomēr, lai arī kādi būtu šie mērķi, tie ir jāsasniedz, un  bez smaga darba nekas dzīvē uz priekšu neies.

Lasīt tālāk …

Foto izstādes “Viena bezdelīga pavasari nenes” atklāšana

www.auv.lv

Otrdien, 20.maijā, skolas 2.stāva vestibilā tika atklāta 10.a klases skolnieces Annas Fedotovskas izstāde “Viena bezdelīga pavasari nenes”. Izstādes tematika: pavasaris. Interesenti var aplūkot izstādi līdz pat vasaras beigām skolas darba laikā.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt