Lietišķā etiķete karjeras ceļā

Pedagogs karjeras konsultants Silvija Brīgere

Viens no veiksmīgas karjeras virzības nosacījumiem ir lietišķās etiķetes ievērošana dažādās situācijās. Lai izprastu lietišķās etiķetes nozīmīgumu, 2. martā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 7. – 12.klašu skolēni piedalījās 5 lekcijās – nodarbībās, kurās varēja noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus par šo jomu. Jaunieši uzzināja, kāds apģērba stils noder dažādām, ar karjeru saistītām, dzīves situācijām, no kā vajadzētu izvairīties, lai nesabojātu iespaidu par sevi darba intervijā vai tikšanās reizē. Lasīt tālāk …

Skolēni aicināti piedalīties konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/-cei”

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizkraukles reģiona vēstures skolotāji aicina skolu 6.-7., 8.-9. un 10.-12. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkurss notiks Aizkraukles novada vidusskolā 2020.gada 30.aprīlī no plkst. 9 līdz plkst. 15.00.  Šajā mācību gadā konkursa tēmas ir šādas:

  • „Latvijas oficiālie un neoficiālie simboli” (6.-7. klašu grupai);
  • „Latvijas Neatkarības karš” (8.-9.klašu grupai);
  • „Latvijas Republikas Satversme un Satversmes sapulces darbības laiks Latvijā” (10.-12.klašu grupai).

Pieteikuma anketa pieejama ŠEIT, bet konkursa nolikums – ŠEIT! Komandu var pieteikt vēstures skolotājs/-a līdz 17.aprīļa plkst. 18.00! 

Apsveicam Eviju Mārtiņu ar iegūto 2. vietu!

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

28.februārī LLU Jelgavā norisinājās 44. skolēnu reģionāli pētniecisko darbu konference, kurā savus darbus aizstāvēt bija uzaicināti 180 autori no 29 novadu pašvaldībām. Iepriekš skolēnu darbi tika piedāvāti izvērtēt LLU mācībspēkiem, Evijas darbs ” Ūdens apgādes problēmu izpēte Skrīveru novadā” bija ieguvis 90% no maksimālā punktu skaita. Tas deva drošības sajūtu un prieku darbu aizstāvot, rezultātā Evijai 2. vieta, tiesības mācīties kādā no budžta vietām LLU un iespēja piedalīties nākošajā – valsts kārtā. Darba vadītāja D.Martinsone, atbalstu un konsultācijas sniedza arī A.Sakse un I.Plakane. Paldies viņām!

Lasīt tālāk …

Iepazināmies ar Melngaiļa namu.

Veronika Ločmele, 4.a klases skolniece

12. 02. abas 4. klases devāmies uz Melngalvja namu, lai uzzinātu kaut ko par šo Latvijā pazīstamo celtni. No gides mēs uzzinājām, ka Melngalvju nams, kas sākumā saukts par Jauno namu, celts 1334. gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa, vēlāk pārbūvēts. Kalpojis kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām, bet 17. tirgotāju brālība – Melngalvju biedrība. Par krāšņāko Rīgas rotu dēvētā celtne Otrā pasaules kara laikā pārvērtās drupās – pēc armiju apšaudes nams nodega, un vēlāk tas tika uzspridzināts.1996. gadā SIA “Rīgas nami” uzsāka jaunā Melngalvju nama atjaunošana. 1999. gadā 9. decembrī tika iesvētīts atjaunotais Melngalvju nams. Ir piepildījies vēlējums, kas reiz bijis ierakstīts nama vārtos – Ja man kādreiz sagrūt būs, mani atkal celiet jūs!  Mēs varējām izkalt monētu. Redzējām seno laiku bruņas. Vērojām gleznas ar Rīgai ievērojamām personām. Paldies projektam ‘Latvijas skolas soma”

Izstādē “Skola 2020”

Patrīcija Elizabete Prūse,11.klase

Kā jau katru gadu,  arī šogad Ķīpsalas izstāžu zālē norisinās skolu izstāde, kur tiek aicināti jaunieši. Katrs, kurš vēlas studēt un papildināt savas zināšanas, ir aicināts apmeklēt izstādi, kur var iepazīties ar dažādām skolām Latvijā un ārzemēs.

Izstādi “Skola 2020” 28. februārī apmeklēja Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 10.  un 11. klases skolēni. Tā kā es esmu to skolēnu vidū, kuri vēl nav izdomājuši, kur dosies mācīties pēc vidusskolas, tad man šis pasākums bija kaut kas jauns un nepieredzēts. Lasīt tālāk …

Nu atnāca Metenītis arī šogad

Vija Meroža,direktora vietniece audzināšanas jomā

Kaut arī ziema šogad tā īsti neparādījās un pēc skolēnu aptaujas varēja saprast, ka lielākā daļa skolēnu neizpikojās, neizvārtījās sniegā, neizvizinājās ar ragavās.. Tādēļ skolā iegriezās Metenis, lai  kaut cik glābtu situāciju… Ar skolēnu palīdzību tika  uzburts sniegs un ragavas. Zēni izvizināja meitenes, kopīgi atkārtojām ticējumus(kaut gan tos drīz būs jālaiž pelnītā atpūtā, jo pasaule sākusi darboties ačgārni) un mīklas. Izlielījāmies un spēlējām Meteņspēles.            Arī  5.-8. klasēm pašpārvalde organizēja  Meteņdienas  pārbaudījumus: viņi minēja mīklas, atcerējās ticējumus, atpazina latvju rakstu zīmes, gāja stafetēs. Noslēgumā sniega piku sacensības. Rezultātā  pirmo vietu ieguva 8.a klase( audzinātāja Rita Lielā) un 6.b( audzinātāja Santa Krasovska).

Izcīnītas ceturtās vietas tautas bumbā un handbolā

A.Rakstiņš, treneris un pulciņa skolotājs:

13.februārī Kokneses sporta centrā notika reģionālās skolu sacensības tautas bumbā. Mūsu skolas meitenes (K.Štube, I.Bebriša, E.Ikstena, L.Ulme, S.Ivbule, L.Mārtiņa, I.Savčenko, S.Straume, E.Morozova) un zēni (T.Strazdiņš, E.Strazdiņš, R.Litovskis, N.Links, M.Kaķis, D.Brencis, M.Ielejs un A.Rakstiņš) izcīnīja 4.vietas. Meitenēm sacensībām noslēdzoties trijām komandām bija vienāds punktu skaits un skaitīti tika visās spēlēs iegūtie trāpījumi, līdz trešajai vietai pietrūka pavisam nedaudz. Zēni izcīnīja otro vietu savā apakšgrupā, pusfinālā un spēlē par trešo vietu tika piedzīvoti zaudējumi. Ar rezultātiem var iepazīties sacensību tabulās.

Lasīt tālāk …

Skolas absolvents Andis Burka piedalās Erasmus+ konferencē kā VIAA deleģētais pārstāvis

Andis Burka, skolas absolvents

28. un 29. janvārī Briselē, Beļģijā norisinājās Erasmus+ platformas pasākums “Co-creating Erasmus+ and the European Solidarity Corps”. Šajā pasākumā piedalījos kā pieredzējis Erasmus+ programmas dalībnieks – to guvu Erasmus+ AIMS projektā, kuru īstenoja skolas no Somijas, Beļģijas un Maķedonijas, kā arī mana skola – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Pasākuma laikā Briselē kā Erasmus+ eksperts vidusskolas un pamatskolas jomā piedalījos diskusijās par to, kā veicināt skolēnu dalību Erasmus+ projektos. Diskusiju tematiskais loks aptvēra arī iemeslus, kādēļ skolēni nevēlas doties mobilitātēs un ko nepieciešams darīt, lai palielinātu skolēnu mobilitāšu skaitu. Visbiežāk minētie iemesli salīdzinoši mazskaitlīgajā dalībā mobilitātēs – skolu atšķirīgās mācību programmas, skolēnu vēlme nekavēt mācību procesu, kā arī neatbilstošās stipendijas. Paldies skolas projektu vadītājam skolotājam Edgaram Bērziņam kā Erasmus+ iedvesmas personai, kas mani kā skolēnu savulaik iedvesmoja piedalīties projektā un uzrunāja piedalīties šajā pasākumā. Tagad tā jau ir pārnese, jo šoreiz uz Briseli devos darba vizītē.

LLU tuvojas noslēgumam Zemgales reģiona skolēnu labāko pētījumu recenzēšana

Linda Perkune, Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāve

Februārī LLU sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu recenzēšana, kurā iesaistīti 46 universitātes mācībspēki un zinātnieki. Zemgales reģiona konkurss norisinās, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos valsts konkursam. Jau no 21. februāra skolēniem būs pieejamas universitātes mācībspēku sagatavotās recenzijas, kas dos iespēju labāk sagatavoties darbu aizstāvēšanai.

Lasīt tālāk …

Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbība

12. b klases skolniece Dinija Pūpola

17. februārī Panākumu Universitātē biznesa augstskolā “Turība” notika kārtējās ikmēneša nodarbības, kurās piedalās 23 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas jaunieši. Šīs dienas tēma “Pašapziņa un pašvērtējums”. Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt