Latvijas Ekoskolu ikgadējais forums

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Priekuļos notika nu jau ceturtais Ekoskolu vasaras forums.  Nedēļas garumā vairāk nekā 100 skolotājiem un jauniešiem no visas Latvijas bija iespēja gūt jaunas zināšanas par videi draudzīgu dzīvošanu un izmēģināt jaunu prasmju apgūšanu dažādās darbnīcās. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Vija Meroža un Daiga Martinsone.

Lasīt tālāk …

Aicinājums apmeklēt Zinību dienas pasākumus skolā

Un ejam mēs septembrim pretī,
Pārpilni vasaras spara.
Un skola mums panākas pretī,
Lai ātrāk satikties varam.

1.septembris – ZINĪBU DIENA – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā.

Pasākumi:

     • 9.00     audzināšanas stunda kopā ar vecākiem.
     • 10.00  mācību gada atklāšana, tikšanās ar vecākiem.
     • 12.30   svētības saņemšana Skrīveru baznīcā.

Lai veiksmīgs 2014./2015. mācību gads!

Skolas vadība

Izvēlies kvalitatīvu vidējo izglītību! Izvēlies mācīties Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā!

ANDREJA UPĪŠA SKRĪVERU VIDUSSKOLA

uzņem skolēnus 2014./2015.mācību gadam

Lasīt tālāk …

Apstiprināts projekts “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai”

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

Ņemot vērā situāciju, kad skolēnu skaits strauji samazinās un ir nepieciešamība pēc jauna un kvalitatīva piedāvājuma izglītības jomā, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, saskaņā ar tās stratēģisko plānu, ir ieplānojusi 2016./2017. mācību gadā sākt realizēt satura un valodas integrētās apguves metodiku (CLIL) skolas 1.-12.klasēs. Pilnvērtīgai CLIL metodikas īstenošanai ir nepieciešamas padziļinātas svešvalodas un CLIL metodikas zināšanas un pielietošanas prasmes. Līdz ar to tika sagatavots un iesniegts VIAA administrētajā Erasmus+ programmā projekts “Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas pedagoģiskā personāla kompetenču pilnveide CLIL ieviešanai” ar mērķi paaugstināt Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāju kompetences pilnvērtīgai CLIL metodikas izmantošanai mācību stundu laikā. Projekta realizācija paredzēta divu gadu laikā, īstenojot projektu piešķirtā finansējuma EUR 35 198,00 apmērā. Lasīt tālāk …

Skolai dāvinājums no Latvijas Handbola federācijas

www.skriveri.lv

Otrdien, 5.augustā,  Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Anrijs Brencāns pasniedza mini handbola komplektu Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktoram Aldim Rakstiņam. Pateicoties Latvijas Handbola federācijas iesniegtajam un apstiprinātajam projektam, Latvijas 14 skolas saņem minihandbola komplektus, kuros ietilpst vārti un bumbas.

Lasīt tālāk …

Projekts „Nepieciešamā inventāra iegāde Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēniem sporta spēļu pamatprasmju apguvei un stājas veidošanai”  apstiprināts

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktors

IZM izsludinātajā projektu konkursā ”Sporta inventāra iegāde vispārējās izglītības iestādēs” piedalījāmies, lai iegādātos Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēniem nepieciešamo inventāru sporta spēļu pamatprasmju apguvei un stājas veidošanai. Mūsu projekta kopsumma 3008  eiro: no IZM pieprasītā summa 1504 eiro, līdzfinansējums arī 1504 eiro.  IZM kopējie pieejamiem konkursa finanšu līdzekļi bija  122 000 eiro,  iesniegti tika 92 projekta pieteikumi, atbalstīti – 26.

Lasīt tālāk …

Zvaigžņu klase dodas uz Stokholmu

Agate Albekeite, 7.klase

Aprīļa beigās trīs Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 6. klases skolnieces: Betija Zvejniece, Austra Pumpure un es – Agate Albekeite – izcīnījām 1. vietu valsts mēroga erudīcijas konkursā “Zvaigžnu klase” un ieguvām daudz jauku balvu, arī kruīzu astoņām personām ar kādu no Tallink kuģiem.

Lasīt tālāk …

Vidusskolu absolventi šodien saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus

www.visc.gov.lv

Valsts izglītības satura centrs (VISC) šodien, 30.jūnijā, izsniedza 22270 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību un 3820 vispārējās pamatizglītības sertifikātus.
Sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību VISC nodod izglītības pārvaldēm, tās savukārt – izglītības iestādēm.
Kopumā vērtējot šā gada jauniešu sniegumu eksāmenos, var secināt, ka, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, tas ir uzlabojies matemātikā un Latvijas un pasaules vēstures eksāmenos. Precīzāka rezultātu analīze būs pieejama šā gada septembrī, taču šobrīd VISC mājaslapā ir apkopoti jau pirmie rezultāti.

38 12.klašu skolēni kārtoja eksāmenus šādos mācību priekšmetos: Krievu valoda, Vēsture, Latviešu valoda, Bioloģija, Angļu valoda, Matemātika un Fizika. Kopējie skolas skolēnu rezultāti un salīdzinājums ar valsts līmeni ir redzams tabulā.

Priekšmets Vidējais rezultāts Starpība
Valstī Skolā
Matemātika 43,34% 60,69% +17,35%
Angļu valoda 56,16% 61,52% +5,36%
Krievu valoda 70,90% 67,10% -3,80%
Latviešu valoda 52,71% 63,77% +11,06%
Fizika 51,21% 59,11% +7,90%
Bioloģija 59,31% 63,38% +4,07%
Vēsture 42,60% 66,26% +23,66%

 

Aicina apmeklēt “SMB fest”

Aizvadīti 9.un 12.klašu skolēnu izlaidumi [papildināts ar izlaiduma klašu audzinātāju uzrunām]

Agita Grīnvalde-Iruka, Edgars Bērziņš

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā aizvadīts 57.izlaidums. Šogad skolu beidza 28 9.klases audzēkņi un 38 divu 12.klašu audzēkņi. Bērzu meiju, rožu un peoniju reibinošās smaržas apvīti jaunieši uzklausīja ceļa vārdus un laba vēlējumus, ko viņiem teica skolas direktora vietniece Ingrīda Mačuļska, klašu audzinātājas Ligita Miezīte, Mārīte Karņicka un Silvija Strautmane, skolas padomes priekšsēdētājs Ģedimins Siliņš un Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis.

Lasīt tālāk …

Skolā topā ielu vingrošana

Skolā populāra ir arī ielu vingrošana. Nu jau 9.klašu skolēni Olafs, Armands un Andis stāsta, kas ir ielu vingrošana un kā viņi nonāca līdz šādam laika pavadīšanas veidam:

Olafs- Es sāku nodarboties ar ielu vingrošanu pirms 8 mēnešiem. Onlainā skatijos video un gribēju pats to pamēģināt. Es ar to nodarbojos, jo tas ir jautri un var labi pavadīt savu brīvo laiku.

Armands-Nodarbojos ar ielu vingrošanu 8 mēnešus. Es ar to nodarbojos, jo gribēju pamēģināt kautko jaunu. Kad pieskaros pievilkšanās stienim pazūd lielākā daļa no fizikas likumiem.

Andis-Es nodarbojos ar ielu vingrošanu 5 mēnešus. Sāku ar to nodarboties jo redzēju kā Armands un Olafs ar to nodarbojas. Es ar to nodarbojos, jo gribu uzlabot savu fizisko formu.

Puiši uzsver: gaidām jaunpienācējus! Tā, ka, ja kāds/a vēlas pievienoties, droši var sazināties ar puišiem un pievienoties treniņos!

Paldies vingrotājiem Andim, Olafam un Armandam par atļauju publicēt  video!

Iespējas piedalīties aktivitātēs gan skolēniem, gan skolotājiem! [Papildināts 19.06.2014.]

www.auv.lv

Vasaras periods ir iespēju laiks gan skolēniem, gan skolotajiem izglītoties, atpūsties un lieliski pavadīt laiku, apmeklējot dažādas aktivitātes, seminārus un profesionālās pilnveides kursus! Aicinām iepazīties ar piedāvātajām iespējām! Piedāvājums visas vasaras garumā tiks regulāri papildināts! Ar aktuālajām iespējām gan skolēniem, gan skolotājiem, var iepazīties, spiežot “lasīt tālāk”!

Lasīt tālāk …

Inovatīvās pieredzes skolu tīkla seminārs

Teksts un foto Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja (pēc www.dzm.lu.lv materiāliem)

Nepilns simts dabaszinātņu un matemātikas skolotāju, kuri iesaistījušies Inovatīvās pieredzes skolu tīklā, 17. un 18. jūnijā tikās mācību seminārā Latvijas Universitātes atpūtas un konferenču kompleksā “Ratnieki”. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas I.Mačuļska, S.Rūze, A.Sakse, I.Gaņina un D.Martinsone. Divas dienas skolotāji LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertu vadībā pilnveidoja prasmes, kā mācīt skolēnam domāt, novērot, secināt un pētīt.

Lasīt tālāk …

Skrīveru jaunie handbolisti gūst starptautisku pieredzi

www.skriveri.lv, foto no A.Rakstiņa un E.G.Galvanovska personiskā arhīva

Skrīveru jaunie handbolisti nupat atgriezušies no starptautiska handbola turnīra „Eken cup 2014”, kas no 14.līdz 17.jūnijam norisinājās Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Sacensībās gūta lieliska sportiskā pieredze, pārbaudīti spēki un spēlētprasme, kas visu aizvadīto sezonu gūti regulāros un cītīgos treniņos.

Lasīt tālāk …

DzM konkurss

Liega Krasovska, 7.b klase

Pusgada garumā norisinājās virtuālais konkurss 7. – 9. klasēm. To rīkoja Latvijas Universitāte. Sākot ar novembri un beidzot ar aprīli, katru otro nedēļu virtuāli bija jāatbild uz astoņiem jautājumiem par dabaszinību tēmām – matemātiku, fiziku, ķīmiju un bioloģiju.

Lasīt tālāk …

Skolā pārrunā jauniešu un pašvaldības sadarbības iespējas

Edgars Bērziņš, pasākuma koorindators

Pateicoties Skrīveru novada domes priekšsēdētāja Andra Zālīša iniciatīvai, piektdien, 13.06., skolas aktu zālē notika LR Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas kūrētā novada jauniešu, pašvaldības iestāžu un skolas darbinieku tikšanās – seminārs ar biedrības „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta” pārstāvjiem, lai meklētu efektīvākos ceļus sadarbībai ne tikai viena projekta vai aktivitātes ietvaros, bet arī ilgtermiņā.

Lasīt tālāk …

Iespēja piedalīties “Jaunatnes Forums 2014”

Jaunatnes Kompetences Centrs šovasar organizēs “Jaunatnes Forums 2014″, kurš norisināsies 3. un 4.jūlijā Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Foruma galvenais mērķis ir iedrošināt jaunatni nākt klajā ar priekšlikumiem, kas tiem palīdzētu kļūt konkurētspējīgākiem, efektīvāk pielietot savas spējas un vienlaikus būt daudz apmierinātākiem. Runa ir par to, kā efektīvāk īstenot izvirzītos karjeras mērķus, lai tiktu dots iespējami lielāks ieguldījums sabiedrības labā un valsts attīstībā. Svarīgs aspekts šajā procesā ir savstarpēja komunikācija, kas, papildus inovatīvām idejām, ir visu nozīmīgo projektu un centienu pašos pamatos.

Lasīt tālāk …

Seminārs „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana” Skrīveru novadā

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas apņemšanos pastiprināti pievērst uzmanību jaunatnes politikas attīstībai reģionālā līmenī, biedrība „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta” sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru realizēs 10 izbraukuma seminārus Latvijas pašvaldībās par jauniešu aktīvu līdzdalību un jaunatnes politikas attīstīšanu vietējā līmenī, kā arī sadarbības ar pašvaldību veicināšanu.

 Seminārs notiks 13. jūnijā, plkst. 10.00 – 14.00, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas telpās, Stacijas laukumā 1, Skrīveros

Semināra dalībnieki: pašvaldības darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki un aktīvi jaunieši vecumā no 16 – 25 gadiem.

Semināru vadīs: biedrības „Izdzīvo ideju” neformālās izglītības treneri Māris Resnis un Lauma Žubule, SIA „Civitta” eksperts Imants Breidaks.

Pieteikšanās līdz trešdienas, 11.06.2014., pl.18.00, aizpildot pieteikuma ANKETU:

Seminārs norisināsies interaktīvā gaisotnē un iekļaus tādas tēmas kā aktīva līdzdalība, tās ieguvumi jauniešiem, pašvaldībai un sabiedrībai, tiks izskatītas dažādas līdzdalības formas, kā arī iespējas vietējā un nacionālā līmenī, iepazīstināšana ar programmu „Erasmus +”, sadarbības veidošana starp jauniešiem un pašvaldību, ideju radīšana un attīstīšana līdzdalības veicināšanai.

2011.gadā – 18., 2012.gadā -16., 2013.gadā – 14., bet šogad – 12. vieta Jauno Satiksmes Dalībnieku foruma finālā

Aldis Rakstiņš

RTU atpūtas bāzē „Ronīši” 2014.gada 6.-7.jūnijā, notika CSDD sacensību jaunajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums” Lielais Latvijas fināls. Tajās piedalījās visu līdz šim notikušo reģionālo pusfinālu labākās komandas no visas Latvijas, kopskaitā 32. Starp kurām bija arī mūsu skolas komanda „Skreiči”: Oto Ģigulis, Kristaps Piternieks, Jorens Jānis Glods, Elīza Stauža, Krista Verpele un Sintija Leitāne. Komandu pavadīja un palīdzēja sagatavot startam Terēze Baumgartena un Agate Albekeike.

Mūsējie startēja atzīstami, jo tika izcīnīta 12.vieta ar 550 punktiem. Par rezultātu blīvumu liecina tas, ka no 11. vietas šķīra tikai viens punkts, no 10.vietas četri punkti, no olimpiskā sešinieka tikai 26 punkti. Interesanti, ka uzvarēja Kusas pamatskolas komanda ar 842 punktiem, bet otrajā vietā finišējušai Baložu vidusskolas komandai bija tikai par diviem punktiem mazāk. Kusas komanda septembrī dosies uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Norvēģijā, kurās iepriekšējos gados Latvijas komandas ierindojušās godalgotās vietās. Novēlēsim viņiem tur veiksmi. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

5.b klasei augstā 7.vieta “ZZ čempionāta” finālā

www.auv.lv, foto www.zzcempionats.lv

31. maijā, hallē “Arēnā Rīga” noslēdzās šī gada Vislatvijas skolēnu prāta un sporta spēles “ZZ Čempionāts”. Sacensībās par vienotākās un sportiskākās klases titulu un vērtīgām balvām cīnījās kopumā gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Vislabāko rezultātu no Aizkraukles apkārtnes uzrādīja A.Upīša Skrīveru vidusskolas 5.b klase, 65 klašu konkurencē 4.-5. klašu grupā izcīnot augsto 7. vietu. Apsveicam! 4.-5.klašu grupas kopējie rezultāti pieejami šeit!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt