26.04.-30.04 mācīsimies attālināti!

Skrīveru novadā 21.04.2021 pēdējo divu nedēļu kumulatīvās saslimšanas rādītājs ir 300 gadījumu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, tādēļ 26.04-30.04.2021 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 1.-12. klašu skolēniem mācības notiks attālināti. Nākamā informācija 29.04.2021.

Sīkāka informācija: https://www.skriveri.lv/lv/skoleni-atkal-macisies-attalinati/

Atsākam mācīties klātienē

Aldis Rakstiņš, direktors

Labdien!

Esam saņēmuši oficiālu informāciju par atļauju klātienes mācību atsākšanai mūsu skolā ar 19.04.2021. Protams ir jāievēro SPKC prasības:

Visas piecas dienas klātienē mācās 1.-6.klases un 12.klase; 7-11.klases mācās pēc rotācijas principa; skolēni, skolotāji un darbinieki skolā lieto sejas maskas (var lietot savu vai ieejot skolā pie dežuranta varēs saņemt); regulāri veicam roku mazgāšanu,dezinfekciju un klašu vēdināšanu; ievērojam distanci 2m starp klasēm; neaizmirstam par maiņas apaviem; lūdzu vecākus par organizatoriskiem u.c. jautājumiem sazināties ar klases audz.telefoniski un skolā, drošības apsvērumu dēļ, neienākt; skolotāji, darbinieki un 12.klases skolēni skolā veic, nedēļā reizi, siekalu testu. Lasīt tālāk …

Tiešsaistes iespējas iepazīt I.Kalniņu.

Agate Jeluškina , 6.b. klases skolniece

Pateicoties projektam”Latvijas skolas soma”,mums bija iespēja tiešsaistē piedalīties  koncertlekcijā par Imantu Kalniņu. Tā mēs uzzinājām daudz ko jaunu par Imantu Kalniņu. Kā mana klasesbiedrene teica: ” Es nezināju, ka Imants Kalniņš sakomponējis tik daudz populāru dziesmu”. Šī bija iespēja paplašināt savu redzesloku  par Latvijas komponistiem, pabūt (kaut neklātienē)mūzikas pasaulē.

Pasākuma beigās katram skolēnam bija iespēja izpildīt krustvārdu mīklu un pārbaudīt savas zināšanas  par Imantu Kalniņu.

Tiešsaistes semināru cikls skolēnu pašpārvaldēm.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā.

Pirmais seminārs ar nosaukumu ”Līdzdalības atoms-pašpārvaldes” notika tiešsaistē 12.aprīlī.

Pirmajā seminārā ar pašpārvaldes pārstāvjiem tikās IKVD izglītības novērtēšanas departamenta direktors Rolands Ozols. Tika uzsvērts, ka pašpārvaldes mērķis ir pilnveidot mācību iestādes mācību un sabiedrisko dzīvi, balstoties uz skolēnu, pedagogu un administrācijas vajadzībām, saskaņojot tās.

  Pašpārvaldē skolēni mācās izvirzīt kvalitatīvus piedāvājumus, respektēt citu intereses, neapvainoties, ja izvirzītais priekšlikums nav pieņemts, bet censties saprast, kādi tam ir argumenti.

    Nākamais seminārs jau 14.aprīlī! Aicinām interesentus pieslēgties tiešsaistei: 14. aprīlī no plkst. 11:00 – 13:00: https://www.facebook.com/events/356452072407355/

Pētījums par plazmolīzi augu šūnās ar 7. klašu skolēniem.

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Attālinātajās mācībās 7. klašu skolēni patstāvīgi pētīja sāls šķīduma ietekmi uz sarkanā sīpola virsmiziņas šūnu iekšējo spiedienu.Tika pagatavoti sāls šķīdumi ar atšķirīgu koncentrāciju un tajos ievietota sīpola plēvīte. Attēla kreisajā pusē apakšā redzam Kārļa Jančenko darbu, labajā pusē- Kārļa Gusarova novērojumu mikroskopā.Savukārt, augšējā attēla daļā Ramona Paegle atradusi un darbā ievietojusi attēlu- zīmējumu par pārmaiņām šūnā, zem tā – Emīla Vanaga izvēlētais attēls. Ko tad varēja novērot? Ja sīpola virsmiziņu ievieto sāls šķīdumā, kurā sāls koncentrācija ir tāda pati kā šūnās, tad pārmaiņas nenotiek, bet, palielinoties sāls koncentrācijai, citoplazma zaudē ūdeni un kopā ar membrānu atraujas no šūnapvalka. Šis kopsavilkums varētu palīdzēt izprast to, ko ne visiem izdevās novērot.

 Pasaules Ūdens diena un angļu valoda.

Aija Ieleja, angļu valodas skolotāja.

11.a klases skolēni arī atbalstīja Baltijas jūras projektu saistībā ar Pasaules Ūdens dienu, meklējot idiomas un frazeoloģismus angļu valodā, kā arī pielāgojot tiem atbilstošus frazeoloģismus latviešu valodā, kas arī bija lielākais izaicinājums. Taču skolēni demonstrēja savu izdomu,radošumu un prasmi interpretēt, idiomas gan tulkojot, gan skaidrojot ar piemēriem, gan arī mēģinot tās ilustrēt. Populārākie starp skolēnu sameklētajiem frazeoloģismiem angliski  ‘feel like a fish out of water’ (justies ne savā ādā), ‘in hot water'(pamatīgā ķezā) , ‘walk on water’ (izvilkt kamieli caur adatas aci), bet atradās arī neparastāki izteicieni, piemēram,  ‘a big/tall drink of water’ ar nozīmi- gara auguma cilvēks, un ‘water under the bridge’ – daudz ūdens aiztecējis. Šī projekta aktivitāte noteikti ļāva skolēniem paplašināt vārdu krājumu gan angļu, gan dzimtajā valodā, kā arī nedaudz citādāk paraudzīties uz mūsu ikdienā tik ierasto ūdeni.

Visu  skolu paveikto var apskatīt šajā saitē.

Water idioms (padlet.com)

Lasīt tālāk …

Lieldienas manā ģimenē.

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

Pagājuši pavasara svētki-Lieldienas. Šogad diezgan neparasti-pandēmijas režīmā. Tomēr katrai ģimenei (īpaši bērniem) ļoti gribējās izbaudīt šos jaukos pavasara atmodas svētkus. Skolēniem tika piedāvātas Lieldienu krustvārdu mīklas, foto kolāžas “Kā manā ģimenē svin Lieldienas?”. Īpaši čaklas bija 5.b, 6.b, 7.c un 5.a klases.

Kā nu kuram tie izdevās- varat vērot Lieldienu foto galerijā: Galerija.

 

 

Izglītojoša nodarbība “Viss, kas man jāzina par reproduktīvo veselību”

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

6. aprīlī Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) studentes Ieva Morozova un Sindija Kezika visiem septīto un astoto klašu skolēniem attālināti Zoom vidē novadīja nodarbību par reproduktīvo veselību. Nodarbība bija sadalīta trijās daļās, ar skolēniem tika pārrunāti jautājumi par pārmaiņām pusaudžu ķermenī, par reproduktīvo sistēmu un ar to saistītajām slimībām, kā arī drošību. Katras nodaļas beigās tika piedāvāti jautājumi Kahoot lietotnē, un skolēni varēja pārbaudīt, kā viņi ir sapratuši skaidrotos jautājumus. Skolēniem bija iespēja lejuplādēt izglītojošu bukletu , ko varēs izmantot vēlāk. Nodarbības beigās skolēniem tika dota iespēja anonīmi uzdot sev interesējošos jautājumus un lektores sniedza atbildes uz tiem.

Nodarbība tika organizēta sadarbībā ar RSU un projektu Soroptimist International.

Par projektu “Sveiks,kaimiņ!”

 

Līga Kriškijāne ,Aizkraukles Interešu izglītības centra Jaunatnes lietu speciāliste 

Starpnovadu sadarbības projekta “Sveiks, kaimiņ!” jaunatnes jomas atbildīgie vērtēja jaunatnes jomu Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novados, rodot jaunas idejas sadarbības stiprināšanai un jomas attīstīšanai nākotnē!

Aizkraukles novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam 1. sadaļas Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās 1.2. apakšsadaļas “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī”, par projekta “Sveiks, kaimiņ!” (identifikācijas Nr. VP2020/1.2-4) īstenošanu.

Projekta īstenošanas laikā tiek veidota sistēma, kura nodrošina iespēju jauniešiem un jaunatnes jomā iesaistītajiem speciālistiem īstenot institucionālo sadarbību Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadu ietvaros un starp novadiem, jauniešu līdzdalību novadu sabiedriskajā dzīvē, prasmju attīstību un kompetenču uzlabošanu, brīvprātības principu nostiprināšanu un izpratnes veicināšanu par jaunatnes politikas īstenošanas instrumentiem novadu kopējās Jaunatnes politikas veidošanā. Lasīt tālāk …

Nu atnāca sengaidītā Lieldieniņa!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā.

Pavasaris pienāca nemanot un pie sliekšņa Lieldienas… Pirmssvētku nedēļā Lieldienu zaķis apciemoja Skrīveru sākumskolas skolēnus un pārbaudīja, vai viņi gatavi godam sagaidīt svētkus, vai zina Lieldienu tradīcijas un spēles. Protams, bērni atkārtoja , ka pavasara saulgriežu simbols ir ola, apzīmējot saules gaismu, jaunu dzīvību un pilnību. Neatņemama šo svētku tradīcija ir olu krāsošana. Lasīt tālāk …