Sudrabs un bronza Skrīveru jauniešiem

www.skriveri.lv

Decembrī notika starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas “Award” apbalvošanas pasākums. Apbalvojumus saņēma 59 jaunieši no visas Latvijas. Viņu vidū arī 13 skrīverieši. “Award” sudraba nozīmītes saņēma Ilva Viļuma, Keita Lūse, Amanda Selepa, Ramona Barkāne, Ieva Cedere, Paula Diāna Čirkste, arī skrīverietes Laura Viktorija Vorpa un Ieva Niedra, kuras patlaban mācās Rīga. Bronzas godalgu ieguva Ieva Brenčeva, Sintija Dzerkale un Kristīne Juste. AWARD programmas vadītāja Skrīveros ir Inguna Juhņeviča.

Lasīt tālāk …

Apsveikums svētkos!

 

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola sveic Ziemassvētkos skolas darbiniekus, skolēnus, vecākus un skolas sadarbības partnerus! Lai jaunajā gadā izdodas realizēt sapņus un ieceres!

Jaunieši piedalās pārbaudes spēlēs handbolā

No 26. līdz 28. decembrim Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā, notika ikgadējais Rīgas Domes kauss handbolā. Tajā piedalījās Latvijas, Igaunijas, Somijas un Itālijas vīriešu valstsvienības. Paralelēli šim turnīram pārbaudes spēles ar Somijas jauniešu izlasi aizvadīja arī Latvijas U-16 vīriešu izlase, kuras sastāvā ir skrīverieši Uvis Strazdiņš un Miks Kiršteins. Foto atskats pieejams GALERIJĀ (foto: www.sportacentrs.lv)!

Aizvadīta pirmā Erasmus+ projekta ietvaros organizēto kursu diena

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs

Pirmdien, 22.decembrī, notika pirmā Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra un Skolotāju izglītības nodaļas īstenotās pedagogu profesionālās kompetences A programmas „Satura un valodas integrētas mācības – CLIL” (36 stundas) nodarbība projektā [1] iesaistītajam pedagoģiskajam personālam. Kursos piedalījās 20 mācību priekšmetu skolotāji, pārstāvot dažādus mācību priekšmetus (sports, fizika, svešvalodas, sociālās zinības sākumskolā un pamatskolā, ģeogrāfija, matemātika, dabas zinības sākumskolā, bioloģija, informātika un vēsture). Kopumā paredzētas 4 nodarbības paredzot gan teorijas apguvi, gan praktiskās nodarbības un mājas darbus. Kursus vada LU mācībspēki Ligita Grigule, Rita Skara-Mincāne un Indra Odiņa, kā arī Aizkraukles pilsētas sākumskolas skolotāja Gunta Krīgere. Kursi ir pirmais solis skolas virzībai uz pilnvērtīgu satura un valodas integrētu apguvi dažādos mācību priekšmetos. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Atklāta sudoku turnīra 9. – 12. klasēm 1.kārta

Darbi jāiesniedz līdz 2015. gada 6. janvārim plkst. 14:00 matemātikas skolotājām!

Lasīt tālāk …

8b. klase Ziemassvētku laikā ciemojas Skrīveru pansionātā

Elīza Šaitere, 8b klase

Kā jau ierasts, mēs ar klasi 17. decembrī devāmies uz Skrīveru pansionātu. Reizi mēnesī mēs uz turieni dodamies, mums ļoti patīk iepriecināt šos cilvēkus. Tā kā, tuvojas Ziemassvētki, jauns gads, meitenes mājturībā izcepa piparkūkas, skaisti tās iesaiņoja un visa klase devāmies uz Skrīveru pansionātu, iepriecināt tā iemītniekus.

Lasīt tālāk …

Jaunieši no Skrīveriem saņem Award bronzas un sudraba apbalvojumus

Katrīna Sprudzāne, Valsts izglītības satura centra vecākā referente

6.decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notika 8. starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums. Šogad apbalvojumus saņēma 59 jaunieši no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Alsungas, Bikstiem, Jaunjelgavas, Kandavas, Lielvārdes, Mežiniekiem, Ogres, Rīgas, Salaspils, Taurupes, Valkas un Ventspils. Apbalvoto jauniešu vidū arī 11 Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni; 3 no viņiem saņēma bronzas līmeņa apbalvojumus, bet 8 – sudraba.

Lasīt tālāk …

Skolā aizvadīts Žetonvakars

Viktorija Matvejeva, 12.klase

Šī gada 6. decembra vakars 12.klasei bija īpaši svarīgs – klāt bija žetonvakars. 19 skolēni bija nonākuši soli tuvāk divpadsmitās klases noslēgumam. Svinīgajā daļā atcerējāmies bērnības niķus un stiķus, apsveicām skolotāju, saņēmām žetonus. Pamazām gatavojāmies galvenajam vakara notikumam – izrādei. Mūsu izrādē pasakas savijās ar mūsdienu aktualitātēm tehnoloģijās. Varēja redzēt tādus pasaku tēlus kā sarkangalvīti un vilku, pelnrušķīti ar pusmāsām, kā arī sniegbaltīti ar saviem septiņiem rūķīšiem, kas visus priecēja ar interesantu ēnu šovu un iestudētu deju. Galvenajās lomās bija policisti-detektīvi rukši un Antitwittermens, kurš mēģināja atrisināt šo mūsdienu apsēstību ar internetu un telefoniem. Protams, visi finālā bija laimīgi, un pasakai bija beigas “Ilgi un laimīgi”. Pēc žetonvakara devāmies uz skolu, kur notika ikgadējā balle. Kopumā diena un vakars bija ļoti izdevies. Tiekamies
izlaidumā! Foto atskats no Žetnovakara pieejams GALERIJĀ, bet video – pie klases audzinātājas A.Zvaigznītes. Pilnu foto galeriju var lejupielādēt šeit!

Starpnovadu bioloģijas olimpiādes laureāti

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu bioloģijas olimpiāde arī šogad notika tiešsaistē, tajā piedalījās 2425 skolēni, mūsu 4 novadu (Aizkraukles, Jaunjelgavas, Skrīveru, Neretas) apvienībā- 43. Interesanti, ka šogad ievērojami palielinājies zēnu skaits, sasniedzot gandrīz 50% no visiem dalībniekiem. Mūsu skolēnu sasniegumi  katrā klašu grupā ir virs vidējā punktu skaita. 9. klasē labāko rezultātu ieguva Ilva Viļuma, 10.klasē- Ramona Barkāne, bet 11. klasē- Elza Elizabete Liepiņa. Jāuzsver, ka vislabāk ir veicies Ilvai.

Lasīt tālāk …

Skolēni piedalās Panākumu Universitātes lekcijās

Evelīna Čubare, 11.a klase

9.decembrī uz Panākumu Universitātes lekcijām devās deviņi 11. un 12. klašu skolēni. Šoreiz lekciju tēma bija „Komunikācija nozīme personas attīstībā” un tās vadija trīs lektori. Šoreiz diena iesākās ar BA „Turība” radošajām darbnīcām, kur visus sadalīja četrās grupās un katrai grupa bija iespēja veikt uzdevumus, kuri bija tendēti uz komunikācijas prasmju izkopšanu un arī ar prasmi strādāt komandā. Pirmā lekcija bija par to, kā vslabāk likt lietā savas spējas, lai ļautu saviem sapņiem piepildīties un to vadīja divi „kouči” jeb izaugsmes veicinātāji – Vineta Saulīte un Dainis Zaltans. Lekcijas laikā arī auditorijā esošajiem bija iespēja veikt uzdevumu, kas palīdz nospraust pareizos soļus sava mērķa sasniegšanai. Otro lekciju iepriekš minētās Kristīnes Žildes – Krēvicas vietā vadīja viņas agrākais kolēģis, LTV rīta panorāmas ziņu moderātors –  Dāvis Valdnieks, kurš mūs iepazīstināja ar žurnālista darbu kā arī deva iespēju ieskatīties TV3 ziņu tapšanas aizkulisēs.

Skolas SMU pārstāvji piedalīsies Vislatvijas skolēnu un studentu mācību uzņēmumu “Ziemassvētku gadatirgū 2014”

www.auv.lv

Aizkraukles novada ģimnāzijas un A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu pārstāvji rīt, 6. decembrī, dosies uz Rīgu, lai piedalītos Vislatvijas skolēnu un studentu mācību uzņēmumu “Ziemassvētku gadatirgū 2014”. Ziemassvētku gadatirgū, kas notiek modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, šogad piedalīsies vairāk nekā 120 skolēnu mācību uzņēmumu no Latvijas skolām, kuri dienas garumā piedāvās savas oriģinālās Ziemassvētku dāvanas. Ziemassvētku tirdziņš ir iespēja ne tikai pārdot, bet arī vērtēt jauniešu veikumu, ideju dažādību un mērķtiecību, tās īstenojot.

Apkopoti aktualitāšu konkursa novembra 4.nedēļas un novembra mēneša kopējie rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizvadīts tradicionālā aktualitāšu konkursa novembra mēneša 4.konkurss. Jautājumi ietvēra atskatu ne tikai uz politiskajām aktualitātēm, bet arī īpaši tika uzsvērtas aktualitātes sportā. Rezultāti ļoti simpātiski, jo neierasti – 1.vietā – 8.b klase, 2.- 8.a klase, bet 3.vietā – 11.a klase – līdzšinējā pirmo vietu ieguvēja. Pārējie rezultāti redzami diagrammā. Apsveicu uzvarētājus!

Savukārt apskatot kopējos novembra mēneša rezultātus, vēlos sirsnīgi sveikt 11.a klasi ar iegūto 1., 9.b klasi ar iegūto 2. un 8.a klasi ar iegūto 3.vietu! Pārējo klašu rezultāti redzami diagrammā. Apsveicu uzvarētājus! Skolēnu individuālais sniegums ir pieejams skolas vēstures kabinetā gan par 4.nedēļas konkursu, gan par novembra mēnesi kopumā. Tiekamies jau nākamajā konkursā – jau nākamajā nedēļā.

Tava iespēja pretendēt uz daļu no 30`000 EUR lielās stipendijas!

www.e-klase.lv
Aicinām talantīgos Latvijas 5.-12. klašu un 1.-3. kursa profesionālo vidusskolu skolēnus pieteikties un pretendēt uz “Latvijas Maksimālistu” stipendijām!

Lasīt tālāk …

[Konkurss noslēdzies] Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas gidi organizē konkursu

Daina Vancāne-Viļuma

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas gidi organizē konkursu, veltītu Andrejam Upītim. Konkurss notiks vairākās kārtās. Divu nedēļu laikā Jums ir iespēja pārliecināties par savām zināšanām, risinot burtu režģus, krustvārdu mīklas u.c. prāta spēles, lai vairāk uzzinātu par skrīverieti, rakstnieku Andreju Upīti un saņemtu balviņas. Katras kārtas darbus varat saņemt jaunā korpusa 202.kabinetā.

  • 1.kārta risināsies no 25. līdz 27.decembrim;
  • 2.kārta risināsies no 27. līdz 1.decembrim;
  • 3.kārta risināsies no 1. līdz 3.decembrim;
  • 4.kārta risināsies no 3. līdz 5.decembrim.

Vislabāk starp visiem dalībniekiem veicās Kristīnei Justei, Ievai Brenčevai, Editai Dzērvei, Eiranai Ostrovskai, Liegai Krasovskai un Agatei Albekeitei.

Aizvadīta 4. mācīšanās grupu tikšanās skolotājiem

www.auv.lv

Pirmdien, 1.decembrī, tika aizvadīta kārtējā mācību grupu nodarbība skolotājiem. Lūk, grupu vadītāju atskats:

Daiga Martinsone: „Mācīšanās grupā iepazināmies ar dabaszinību ieskaites prasībām, vērtēšanas kritērijiem, uzdevumu paraugiem. Ieskaiti 9.klašu skolēni kārtos februārī, tā kā atlikušajā laikā jāapskata dažādi uzdevumi atbilstoši prasībām. Iepazināmies un analizējām skolas reitingu pēc CE rezultātiem. Katrs skolotājs informēja par paveikto skolēnu sadarbības jomā un izvēlējās piedāvātos uzdevumus.”

Sintija Rūze: „Pirmā decembra rītā notika mācīšanās grupas “Mācību materiālu izveide (arī svešvalodā)” 4. nodarbība. Nodarbības sākumā tika runāts par to, kāda varētu būt ideāla stunda un kādus mācību materiālus tajā lietot? Pieredzē par savām stundām dalījās vēstures skolotājs Edgars un latviešu valodas, literatūras skolotāja Daina. Kā svarīgu faktoru, kas nepieciešams, lai stunda tiktu uzskatīta par labu, tika minēts tas, ka būtiski stundas sākumā saprotami, lakoniski un viennozīmīgi noteikt stundas mērķi, sasniedzamos rezultātus un rīcību, kas sekos. Skolotāja Daina dalījās ar piemēriem, kā skolēni veido Haikas (japāņu dzejas rindas), tās veidojot, nepieciešamas zināšanas mākslā, valodās, jāprot meklēt informāciju, izmantojot IT, stingri jāievēro matemātika, kā arī citi mācību priekšmeti ir aktuāli Haiku tapšanā. Ļoti svarīga ir arī atgriezeniskās saites iegūšana, kuru izvērtē skolotājs vai paši skolēni. Tālāk sekoja prezentācija par to, kādas ir stundas fāzes, kāds ir mūsdienu skolēns (diskusijas raisījās par uzslavu izteikšanu), par to, kādi mācību materiāli jāveido aktualizācijas fāzei. Skolotāji tika iesaistīti piemērā, kas varētu notikt aktualizācijas fāzē (bija jāpārvieto trīs sērkociņi tā, iegūtu tikai četrus vienādmalu trijstūrus! Sērkociņi nedrīkstēja krustoties!). Pēc uzdevuma veikšanas skolotāji saņēma balvu par centīgu darba veikšanu. Noslēgumā mācību grupas dalībnieki saņēma mājas darbu, kas veicams uz 12.janvāri: izveidot mācību materiālu aktualizācijas fāzei!”

Ilze Gaņina: “Šodien mācīšanās grupā “Āķis lūpā – stundas sākuma un beigu organizēšana” skolotājus iepazīstināju ar iespējām kā video no mājas lapas youtube.com, izmantot kā iesildošo uzdevumu. Demonstrēju piemērus par kvadrātfunkciju un Pitagora teorēmu. Kolēģi stāstīja, kādus interneta resursus paši ikdienā izmanto, lai ieinteresētu skolēnus. Tāpat pārrunājām, kas izdevies pa šo laiku. Vienojāmies, ka līdz nākošajai reizei vairāk centīsimies strādāt pie atgriezeniskās saites iegūšanas mācību stundas beigās.”

Skolēni aicināti uz konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jauno sezonu

www.dzm.lu.lv

Pirmdien, 24. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” jaunā sezona. Konkursā piedalīties aicināts ikviens 7. – 9. klases skolēns, kurš ieinteresēts papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādīt savu erudīciju, sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā, un „asināt” prātu, pildot āķīgus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā.

Lasīt tālāk …

Skolēniem godalgotas vietas A.Pumpura muzeja organizētajā konkursā

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas skolotāja

Jaukā, saulainā  28.novembra pēcpusdienā grupa A.Upīša Skrīveru vidusskolas jauniešu piedalījās Andrejdienas pasākumā Lielvārdē  Andreja Pumpura muzejā. Šoreiz uz pasākumu tika aicināti tie skolēni, kuri piedalījās literārajā konkursā ar devīzi „Krustceles”. Pavisam konkursā ar saviem darbiem no Lielvārdes, Lēdmanes, Jumpravas, Skrīveriem un Saldus piedalījās 120 jauno dzejdaru, diplomus saņēma tikai 12.  No mūsu skolas apbalvojumus  ieguva 4 skolēni: 1.vieta tika piešķirta Patrīcijai Zālītei, 2.vietas ieguvējs – Miks Kiršteins, bet 3.vietā divi mūsu skolēni – Liega Krasovska un  Keits Buko. Skolēnus sagatavoja latviešu valodas skolotājas Santa Krasovska un Daina Vancāne-Viļuma.  

Aktualitāšu konkursā novembra 3.nedēļā 11.a klase sasniedz 100% izpildi; kopskaitā 50 skolēniem 100% izpilde

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Ar prieku varu paziņot, ka tas beidzot ir noticis: 11.a klases skolēni ir sasnieguši 100% izpildi aktualitāšu konkursā klašu sacensībās. Tāpat prieks par tiem 50 jauniešiem, kuri uzrāda 100 veikumu – šajā nedēļā kopskaitā 50. Rezultātu varētu skaidrot ar skolēnu regulāro gatavošanos, kā arī ar iepēju pašiem rakstīt aktualitātes. Pārējie klašu rezultāti redzami diagrammā, bet individuālie rezultāti – vēstures kabinetā. Apsveicu uzvarētājus, īpaši 11.b klasi ar iegūto 2. un 8.b klasi ar iegūto 3.vietu!

RLB konkursa “Es un mana dzimtene” otrajā kārtā skolai izcili sasniegumi [+FOTO]

Santa Krasovska, Latviešu valodas skolotāja

Ceturtdien, 27. novembrī plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē notika radošo darbu konkursa “Es un mana dzimtene” otrās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana. Rīgas Latviešu biedrībā visa gada garumā norisinājās radošo darbu konkurss „Es un mana dzimtene”. Konkursa divās kārtās piedalījās vairāk nekā 300 bērni un jaunieši no visas Latvijas vecumā no 14 un 19 gadiem. Daļa jauniešu tēmas pamatdomu un savu redzējumu pauda rakstiski – literārā darbā, daļa – vizualizēja.

Lasīt tālāk …

Apmācību iespējas

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt