“Ēnu dienā” skolēniem būs iespēja iepazīt Izglītības un zinātnes ministrijas darbu

www.izm.gov.lv

Skolēniem un studentiem “Ēnu dienas” laikā arī šogad būs iespēja iepazīt Izglītības un zinātnes ministrijas darbu un uzzināt par vadošo amatpersonu un ministrijas speciālistu pienākumu veikšanai nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kā arī iepazīties ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajām izglītības, zinātnes un sporta nozarēm un jaunatnes un valodas politikas jomām.

Lasīt tālāk …

Skolā projekta plānošanas vizītē viesojas skolotāji no Somijas un Beļģijas

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs; foto: D.Vancāne-Viļuma

No 22. līdz 23.janvārim skolā projekta plānošanās vizītē viesojās vēstures skolotāja Riitta Mikkola no Somijas un ekonomikas skolotāja Benita Buelens no Beļģijas, lai sadarbībā ar skolas skolotājiem Santu Krasovsku, Danuti Podvinsku un Edgaru Bērziņu izstrādātu pieteikuma formu Erasmus+ aktivitātei skolu sektorā projektam “ACCA – Active Citizenship and Consumer Awareness”. Vizītes laikā viesi veicināja SMU “Skrīveru ekskursijas” darbību, apmeklējot Dendroloģisko parku, tāpat viesojās Skrīveru kultūras centrā, uzņēmumā “Skrīveru mājas saldējums” un “Skrīveru saldumi”. 

Lasīt tālāk …

I.Cederei- I vieta Publiskās runas konkursā

Dzintra Znotiņa, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Piektdien, 23. janvārī Aizkrauklē notika Publiskās runas konkurss 8.-12 klašu skolēniem ar devīzi ,,Man ir ko teikt”. Oratoriem bija jāuzstājas ar 3 minūšu garu publisko runu un jāatbild uz žūrijas un klausītāju jautājumiem svešvalodā. Mūsu skolu pārstāvēja trīs 10. klases meitenes (10.-12.klašu grupā)- Ieva Cedere ar  runu “Sapņi-turpmākās dzīves pamats” ieguva 1. vietu, Ramona Barkāne ar runu ,,Grāmatu lasīšana-patīkama izklaide” – 2. vietu, bet Madara Kantāne ar runu ,,Skaistums dara pasauli labāku” ieguva atzinību. Meiteņu uzstāšanās bija ļoti pārliecinoša, atraktīva un guva daudz komplimentu no žūrijas un klausītāju puses. Uz jautājumiem meitenes atbildēja angļu valodā. Apsveicam!

Skolas padomes lēmums (22.01.2015.)

Skolas padomes lēmums: 2015. gada 4. martā tiek izskatītas 9. un 10. klases skolēnu sekmes (tiks ataicināti skolēni ar nepietiekamu zināšanu līmeni).

Aizvadīts Robrtam Mūkam veltītā skolēnu jaunrades darbu konkursa noslēguma pasākums

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

16.janvārī Galēnu vidusskolā notika Robertam Mūkam veltītā skolēnu jaunrades darbu konkursa noslēguma pasākums, kurā tika godināti visi dalībnieki un laureāti. Tā tēma šogad bija ” Kā būtu, ja mēs varētu pārlēkt savai ēnai?’ (R. Mūks.) Kā pastāstīja konkursa organozatore Māra Binduka, tika iesūtīti 310 darbi no 62 skolām. Mūsu skolas 5.klases skolēns Kalvis Kalniņš 5.-7.kl. grupā ieguva atzinību, bet Miks Kiršteins 8.-9.kl. grupā – 2.vietu. Apsveicam ar panākumiem!

Atvērta skolotājas D.Vancānes-Viļumas grāmata “Skrīveru stāsti”

“Skrīveru vārds”, 2015.gada janvāris, foto: “Staburags”

17. janvārī Skrīveru Kultūras centrā notika Dainas Vancānes-Viļumas apkopotās grāmatas “Skrīveru stāsti” atvēršanas svētki. Ne tikai grāmatas autorei, bet ļoti daudziem skrīveriešiem šis ir ļoti nozīmīgs brīdis – beidzot ilgi gaidītā grāmata nodrukāta. Grāmatas atvēršanas svētkos varēja uzzināt interesantus
faktus par tās tapšanu, iegādāties “Skrīveru stāstus” un saņemt Dainas Vancānes-Viļumas autogrāfu. Viņa četrpadsmit gadu laikā uzklausīja, pierakstīja un apkopoja skrīveriešu stāstus, kas nu veido 680 lapaspušu biezu grāmatu. Grāmatā apkopotas arī fotogrāfijas un liecības, savukārt tās noformējumu veidojusi jaunā māksliniece skrīveriete Valta Klints.

Aizvadīta starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde – Leldei Kalniņai – I vieta

Aija Zvaigznīte, latviešu valodas skolotāja

19. janvārī Aizkrauklē notika starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde 11.-12. klašu grupā. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās trīs meitenes. 1.vietu un tiesības piedalīties valsts olimpiādē ieguva 11.a klases skolniece Lelde Kalniņa (skolotāja Dzintra Znotiņa), 3. vietu – Ieva Morozova (11.b klase), bet atzinību- Samanta Monta Galvanovska (11.b klase) (skolotāja Aija Zvaigznīte). Veiksmi visiem nākamajās olimpiādēs!

Apkopoti „Sudoku turnīra” 2. kārtas rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja 

No 07.01.2015. – 13.01.2015. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” otrā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni 9. – 12. klašu grupā individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Otrajā kārtā piedalījās 6 skolēni.

Lasīt tālāk …

9.b klases skolniecei I.Viļumai – 1.vieta novada vēstures olimpiādē

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs, foto: auv.lv arhīvs

15.janvārī Aizkraukles novada ģimnāzijā notika Aizkraukles sadarbības novadu vēstures olimpiāde 9. un 12. klašu skolēniem. Olimpiādē skolu pārstāvēja 9.klases skolēni R.M.Ivuškāns, A.Māskis, R.Panteļejevs un I.Viļuma, kā arī 12.klašu grupā – E.Matuseviča. Vislabāk veicās I.Viļumai – godpilnā I vieta. Olimpiādes tēma abām grupām līdzīga – norises Eiropā un Latvijā 19. un 20.gadsimtā. Jāuzsver, ka olimpiāde 9. un 12.klašu skolēniem ir lielisks veids, kā sagatavoties eksāmenam (9.klasē vēstures eksāmens ir obligāts, bet 12.klasē – izvēles). Paldies skolēniem par pacietību un ieguldīto darbu, gatavojoties olimpiādei!

Aizvadīta pirmās Panākumu Universitātes radošās darbnīcas un lekcijas 2015.gadā!

Jānis Tipainis, 11.a klase, foto: www.panakumuuniversitate.lv

15. janvārī, uz šī gada pirmo Panākumu Universitātes lekciju devās vairāki vidusskolas skolēni. Neatkarīgi no tā, ka ir sācies jauns gads, Panākumu universitāte turpina izglītot un pārsteigt skolēnus ar interesantām, aizraujošām, kā arī izglītojošām lekcijām. Rīts Panākumu Universitātē sākās ar radošajām darbnīcām, kurās skolēniem bija iespēja attīstīt komunikācijas, savstarpējās sadarbības un radošās domāšanas spējas.

Lasīt tālāk …

Apkopoti aktualitāšu konkursa janvāra 1.nedēļas rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizvadīts pirmais aktualitāšu konkurss 2014./2015.mācību gada II semestrī. Šajā konkursā skolēniem tika piedāvāts atbildēt uz jautājumiem par 2014.gada spilgtākajiem notikumiem politikā, ekonomikā, kultūrā, sportā un citās jomās kā Latvijā, tā ārzemēs. Šī konkursa maksimālais iespējamais punktu skaits: 36 punkti. Rezultāti ir iepriecinoši: no 174 konkursa dalībniekiem 23 jeb 13% skolēnu ir izpildījuši konkursa darbu 100% precīzi, tajā pašā laikā jāatzīmē, ka 31 jeb 18% skolēnu nav uzrādījuši augstāku zināšanu rādītāju par 30%. Līdz ar to var secināt, ka ir, kur augt! Silti sveicieni TOP3 vietu ieguvējiem: 1.vieta – 12.a klasei (izpilde – 94,7%), 2.vieta – 6.a klasei (90,0%) un 3.vieta – 11.b klasei (88,8%)! Jāatzīmē, ka 11.a klasei – atzinība un tikai pat 5% mazāk kā 3.vietas ieguvējiem! Kopējie rezultāti redzami diagrammā, bet konkursa jautājumi – zemāk!

Lasīt tālāk …

No 12. līdz 16.janvārim skolā skatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš”

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs. Foto: V.Meroža

Sadarbībā ar skolas vadību un Skrīveru novada domi, skolā izvietota Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošā izstāde “Baltijas brīvības ceļš”. Tā veltīta Baltijas ceļam kā Baltijas valstu kopīgai pretakcijai padomju režīmam. Izstādi aicināti skatīt ne tikai skolēni un skolas darbinieki, bet arī interesenti skolas darba laikā.

Foto no izstādes uzstādīšanas:

Aizvadīta 5. skolotāju mācīšanās grupu nodarbība!

Pirmdien, 12.janvārī tika aizvadīta kārtējā mācību grupu nodarbība skolotājiem. Lūk, grupu vadītāju atskats:

“”Āķis lūpā”- stundas sākuma un beigu organizēšana”, vadītāja I.Gaņina: “Šorīt mācīšanās grupas “Āķis lūpā – stundas sākuma un beigu organizēšana” dalībnieki datorklasē apguva kā veidot dažāda veida krustvārdu mīklas. Kolēģe Mārīte Karņicka pastāstīja par izlasīto rakstu “Skolas vārdā”, par stundas sākuma organizēšanu. Līdz nākošajai reizei kolēģi apņēmās izveidot krustvārdu mīklas.”

Lasīt tālāk …

Apkopoti „Sudoku turnīra” 1. kārtas rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

No 16.12.2014. – 06.01.2015. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” pirmā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni no 9.-12. klasēm individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Pirmajā kārtā piedalījās 8 skolēni . Tabulā var aplūkot iegūtos rezultātus. Paldies visiem, kuri piedalījās mīklu minēšanā. Vēlos uzteikt 6. A klases skolnieku Oto Ģiguli, kurš arī piedalās šajā turnīrā. Aicinu aktīvi iesaistīties otrās kārtas sudoku mīklu risināšanā līdz 13. janvārim. Labākie risinātāji tiks uzaicināti uz trešo klātienes kārtu, kura norisināsies 22.01.2015. skolā.

Lasīt tālāk …

Tikšanās ar prezidentu

Armands Bērziņš, 9.b klase

Šā, nu jau Jaunā gada 8. Janvārī Rīgas Latviešu biedrības veidotā radošo darbu konkursa gan pirmās, gan otrās kārtas uzvarētāji tika ielūgti vizītē pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa. No mūsu skolas uz šo svinīgo pasākumu tika uzaicināti divi skolēni, es – Armands Bērziņš – un pirmās kārtas uzvarētājs, skolas absolvents Rūdis Eiduks.

Lasīt tālāk …

Aktualitātes no gidiem! [Papildināts ar I.Viļumas komentāru]

Daina Vancāne-Viļuma, konsultante; Ilva Viļuma, SMU „AUSV Ekskursijas” valdes locekle

Vidusskolas gidi ir izveidojuši SMU SIA “AUSV ekskursijas” un jau ir piedalījušies Ziemassvētku gadatirgū ar savu preci- tūrisma maršrutiem. Ir jaunajai tūrisma sezonai izstrādāti bukleti. SMU SIA “AUSV ekskursijas” darbojas: Samanta Galvanovska, Inese Bogopoļska, Lelde Hamriha, Endīne Bērziņa, Ilva Viļuma un Ieva Cedere.

Lasīt tālāk …

Sākusies SUDOKU mīklu konkursa 2. kārta

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

Sākusies SUDOKU mīklu konkursa 2. kārta. Uzdevumus var saņemt pie matemātikas skolotājā. Drīkst piedalīties arī tie, kuri nav startējuši pirmajā kārtā. Nodošanas termiņš 13. janvāris plkst 14.00.
Lai veicas!

Ziemassvētki aizvadīti godam!

Vija Meroža

Pirmais mācību semestris katrā klašu grupā tika noslēgts savādāk.

  • 1.-4.klašu skolēnus priecēja Čučumuižas rūķi un Ziemassvētku vecītis, kurš pasniedza bērniem ne tikai saldumus, bet arī diplomus par padarītajiem labajiem darbiem gan mācībās , gan sabiedriskajā dzīvē.
  • 5.-8. klašu audzēkņi veidoja Ziemassvētku filmas reklāmu. Novada dome bija piešķīrusi saldumus un skola administrācija pasniedza diplomus par labām sekmēm mācībās un centību ārpusklases darbā.
  • 9.-12.klašu skolēni pēdējā semestra dienā centās radīt Ziemassvētku noskaņojumu. Katra klase sagatavoja priekšnesumu, kas lika sajust svētku tuvumu. Par to liecināja arī skolas izdekorētie gaiteņi, greznā egle sarīkojumu zālē arī skolēnu pašpārvaldes veidotais ēnu teātra uzvedums.

Cerams,ka brīvlaikā gūtā atpūta iedvesmos skolēnus jauniem darbiem!

Apkopoti decembra un I semestra kopējie aktualitāšu konkursa rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizvadīts I semestris ne tikai aktīvā mācību, bet arī ārpusstundu darbā, kur jāizceļ arī aktualitāšu konkurss. I semestra laikā aizvadīti 13 konkursi, kuros katrā vidēji piedalījušies 171.2 skolēni, pārstāvot 11 klašu kolektīvus; 6 konkursos skolēniem tika sagatavoti jautājumi, bet 5 – skolēni paši sniedza savu vērtējumu par aktuālajām norisēm Latvijā vai pasaulē. I semestra kopējie rezultāti redzami diagrammā. Apsveicu 11.a klasi ar godpilno I vietu, tāpat prieks par 11.b klasi ar iegūto II vietu un 9.b klasi ar iegūto 3.vietu!

Atskatoties uz decembra mēnesi, lūk, rezultāti (skat. diagrammu).

Paldies skolēniem par pacietību, centību un rūpību, gatavojoties un piedaloties konkursā! Novēlu veiksmi arī šajā semestrī!

A. Upīša Skrīveru vidusskolas labākie skolēni 1. semestrī

I. Uzula un I. Mačuļska,  direktora vietnieces

Andreja Upīša Skrīveru vidusskola sveic 5.-12. klašu skolēnus, kuriem 2014./2015. mācību gada I semestrī iegūts augsts un optimāls vērtējums visos mācību priekšmetos: Jukna Katrīna Paula, Kalniņš Kalvis, Bazule Alvīne, Straume Jānis, Zolneroviča Sanda Laura, Ģigulis Oto, Mārtiņa Evija, Valdmanis Emīls, Lesiņa Santa Lelde, Sakss Andris Jurģis, Burka Laura Laine, Pļenkova Patrīcija, Eihe Daniela, Glods Jorens Jānis, Kazakevičs Jānis, Pronovs Artūrs Emīls, Prūse Patrīcija Elizabete, Verpele Krista,
Albekeite Agate, Zālīte Patrīcija, Zvejniece Betija, Arcihovičs Māris, Fedotovska Karīna, Leopolde Ērika Vaira, Kaķe Marta, Ārīte Karlita, Upmane Zane, Vītoliņa Elīza, Krasovska Liega, Rubene Līga, Lapiņa Līga, Lūsis Rolands, Šaitere Elīza, Bokalders Emīls, Lāce Ilva, Panteļejevs Renārs, Plikša Paula, Skuja Kristers, Viļuma Ilva, Barkāne Anna, Dzērve Edita, Bērziņš Armands, Barkāne Ramona, Kantāne Madara, Bodeka Inguna, Lazdiņa Paula, Lūse Keita, Mekwatanakun Benyada, Seimuškina Sandra, Šarkuna Laine, Čubare Evelīna Sendija, Fedotovska Anna, Kalniņa Lelde, Liepiņa Elza Elizabete, Hamriha Lelde, Kaķe Rita, Bērziņa Endīne, Galvanovska Samanta Monta, Aņisimovs Rihards, Bogopoļska Inese, Brenčuka Anete, Daugaviete Monta, Lasmanis Eduards, Morozova Ieva, Dzerkale Sintija, Balanda Elīna, Matuseviča Egija, Matvejeva Viktorija, Mārtiņa Elīna, Sprukte Uva Aiva.

Kā arī 2.-4. klašu skolēnus par labām sekmēm mācībās: Anufrijevs Marks, Bazule Anna, Bērziņš Ludvigs, Dzērve Sandija Linda, Ģigulis Toms, Lavrenova Līva, Lielā Laura, Nāburgs Renārs Drosmis, Ondzule Laima, Stikute Šarlote, Vikentjevs Regnārs, Zirnītis Eduards, Aleksejeva Elizabete, Barkāne Terēze, Bērziņa Sintija Santa, Dīcis Aleksis, Gints Lauris, Jirgens Rainers, Jungmane Nora, Melle Alise, Pīgozne Sanita Agija, Simsons Ričards, Smirnova Veronika, Straume Ritvars, Škapars Kristers, Upmane Lelde, Babre Agnese, Cedere Alise, Gailītis Mārtiņš, Kazāka Elizabete, Novickis Artūrs, Ozoliņš Roberts, Pumpure Alma, Rode Ričards, Rumpāne Beāte, Teicāne Sintija, Uzulnieks Niks, Vasiļjeva Sanija, Zariņa Sintija Eva, Andersone Laura, Bišofa Daniela, Celmiņa Katrīna, Eidmanis Henrijs, Ielejs Kārlis Emīls, Matvejevs Mārtiņš, Panteļejeva Sanija, Pāvulēna Dārta, Petroviča Sanija, Rutkovska Lāsma, Štauere Žanna Kristīne, Vorps Artūrs Eduards, Zirnīte Anete. Laimīgu Jauno, 2015. gadu, mūsu skolēniem, vecākiem, skolotājiem! Ceriet uz labāko un saņemiet to!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt