Karjeras nedēļa 6.b klasē.

Daiga Martinsone, klases audzinātāja.

6.b klasei karjeras nedēļas ietvaros bija tikšanās ar Bruno vecmāmiņu Aizkraukles starpnovadu izglītības pārvaldes vadītāju Astru Siliņu. Viņa saistoši un interesanti pastāstīja par sevi, savu darbu un izglītību. Skolēni iesaistījās lomu spēlē par dažādu īpašību nozīmi, strādājot komandā, salīdzināja, kā ir mainījies darbs dažādās profesijās, piemēram, šofera un skolotāja. Personības attīstībā svarīgu lomu ieņem arī hobiji, Astrai tā ir klūdziņpīšana un ieskatīšanās nākotnē, šīs lietas palīdz līdzsvarot saspringtās situācijas, kas kādreiz rodas darbā. Skolēni meklēja atbildes uz jautājumiem: kas ir mākslīgais intelekts, kas ir neklātienes studijas, kas ir akadēmiskais gads? Šī tikšanās noteikti paliks skolēnu atmiņā.

Laura Arnicāne ,6.b klases skolniece.

Otrdien,  27. oktobrī audzināšanas stundas laikā pie mums viesojās Bruno vecmāmiņa Astra. Viņa stāstīja par savu karjeru un izglītību. Astra ģimenē bija jaunākais bērns, un skolā viņu bieži vien salīdzināja ar savu māsu, kurai bija izcilas sekmes. Lai pierādītu, ka viņa nav sliktāka, Astra spītīgi turpināja mācīties. Viņa ir mācījusies dažādas vielas un strādājusi dažādās profesijās, un tas viss pateicoties tās lielajai apņēmībai. Astrai ir daudz dažādu zināšanu, un jaunas zināšanas vienmēr noder! Šobrīd viņa strādā par Aizkraukles izglītības pārvaldes vadītāju.

Karjeras nedēļa 6.a klasē.

Katrīna Borzova, 6.a klases skolniece

Otrdien, 27. oktobrī Karjeras nedēļā pasākumā “Pielaiko vecāku profesijas”, manai 6.a klasei par savi stāstīja mūsu klases audzinātāja Danute Podvinska, kura ir arī trīs bērnu māmiņa. Skolotājas viena no profesijām ir grāmatsējējs – restaurētājs. Pirms septiņiem gadiem viņai pat doma nebija, ka strādās skolā par mājturības un tehnoloģiju skolotāju. Pēc audzinātājas izglītības, viņa tagad varētu strādāt arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par grāmatsējēju un restaurētāju. Danute Podvinska mums stāstīja un rādīja, kā viņa ir sējusi grāmatas un arī dažas, kuras pati bija restaurējusi. Man ļoti patika audzinātājas stāstījums par savu karjeru, kura vēl nav beigusies. Liekas, ka neviens klasē nezināja par viņas profesiju, taču interesantais stāstījums daudzus no mums rosinās par šo nodarbi uzzināt vēl vairāk.

Atklātās olimpiādes “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 3. kārta.

Daiga Martinsone, dabazinību skolotāja

16.oktobrī  notika LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra organizētā  olimpiāde, bet, rūpējoties par bērnu drošību,tā tika  īstenota attālināti. Olimpiādē tika aicinātas piedalīties 5., 6. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas vispārizglītojošajām skolām vai interešu izglītības iestādēm.Pirmajā kārtā pieteiktajām komandām bija jāpiedalās tiešsaistes uzdevumu izpildē, kas sastāvēja no matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumiem. Otrās kārtas ietvaros komandas sagatavoja un iesniedza 2-3 minūšu garus video rullīšus, kas demonstrēja un skaidroja sviras darbības principus populārzinātniskā veidā.Tikai 18 labākās komandas no visas Latvijas ieguva tiesības piedalīties 3. kārtā.

Trešajā kārtā skolēni darbojās pa divi, veicot uzdevumus matemātikā, programmēšanā un dabaszinībās.Noslēdzošajā lielajā uzdevumā visai komandai kopā bija jāveido hidrauliskais ceļamkrāns tā, lai tas pēc iespējas augstāk paceltu smagumu un pēc tam jāuzlabo savs modelis. Un ,lūk, rezultāti!

Šī gada konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un ieguva nominācijas:

“Pētniecība” – Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda “Upīši”,

“Domāšana” – Ogres 1.vidusskolas komanda “Kubs kvadrātā”,

“Inženierdizains” – E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas komanda “Atpakaļ nākotnē”,

“Programmēšana” un “Lielā balva” (fināla kārtas kopsavilkums)  nonāks pie Liepājas Centra sākumskolas komandas ar tādu pašu nosaukumu.

Mūsu skolas komandā darbojās 5. a klases skolēni Daija Krieviņa, Matīss Ielejs, Niklāvs Albekeitis, 6. a klases skolniece Katrīna Borzova un 6. b klases skolēni Laura Arnicāne un Artūrs Zariņš. Apsveicam komandu ar lielisko rezultātu!

 

 

 

Informācija par attālinātā mācību procesa norisi

Karjeras nedēļa AUSV.

Silvija Brīgere, pedagogs karjeras konsultants

No 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā. Otrdien, 27.oktobrī, plkst.19 notiks tiešsaistes diskusija jauniešu vecākiem un citiem interesentiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” Savukārt trešdien, 28.oktobrī, plkst.10 notiks karjeras tēmai veltītā tiešsaistes diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”.  Diskusijas “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” galvenā tēma ir ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši. Tāpat diskusijas viesi dalīsies ar pieredzi un noderīgiem ieteikumiem, kā ar jaunieti runāt par karjeras tēmu. Diskusijā moderatora Edija Boša vadībā piedalīsies sociālais un organizāciju psihologs, personāla izpētes un testēšanas firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare.  Savukārt diskusijā jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”, kuru vadīs moderators Magnuss Eriņš, paredzēta virtuāla pieslēgšanās trīs dažādu nozaru uzņēmumiem Latvijā – starptautiskajam drukas produktu ražotājam “Printful”, inovatīvajam metālapstrādes uzņēmumam “ERGO E.B.F”, kā arī modernajam RSU zobārstniecības studiju centram Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat pasākumā par savu ikdienu un pieredzi stāstīts panākumus guvuši jaunieši, kuru vidū ir pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs.  Diskusijā piedalīsies arī Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, ekstrēmā sporta biedrības “RAVE team” dibinātājs, BMX braucējs un treneris Roberts Klēpis, kā arī dziedātāja Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča jeb Patrisha.  Abas diskusijas tiešsaistē varēs vērot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/. Diskusiju ieraksti pēc norises būs pieejami gan Facebook, gan VIAA Youtube kontā: youtube.com/VIAAlv. Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs Latvijā notiek arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā. Tos var redzēt klāt pievienotajā afišā.

Karjeras nedēļa

7.b bauda teātra mākslu.

Santa Krasovska, klases audzinātāja

Šī gada 10. oktobrī 7.b klase Devās uz Valmieru, lai ar “Latvijas skolas somas” atbalstu noskatītos izrādi “Cilvēkam vajag suni”, kas veidota pēc Regīnas Ezeras tāda paša nosaukuma daiļdarba. Mēs ar aizrautību vērojām izcilu aktierspēli, kas lika iejusties stāstā un dzīvot līdzi četru kucēnu liktenim. Vai visiem cilvēkiem vajag suni? Vai ikdienā atceramies, ka suns nav tikai rotaļlieta, bet dzīva būtne? Šī izrāde ir par atbildību par savām vēlmēm un izvēlēm.

Mīts vai patiesība- lidojoša māja?

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Fizika ir praktiska zinātne. Skolēni no 10.klases šodien (15.10.2020.) par to pārliecinājās, veicot interesantu pētījumu: cik baloni, kas pildīti ar hēliju nepieciešami, lai paceltu gaisā māju, kā to rāda multfilmā “Augšup”.

Vispirms tika noteikts viena balona cēlējspēks. Lai to noteiktu skolēni nolīdzsvaroja balonu, izmantojot papīru, lai tas peldētu gaisā (ne grimtu, ne uzpeldētu).

Tad skolēni noteica teorijas patiesumu par to, no kādiem parametriem ir atkarīga pamatu izraušana no zemes.

Visbeidzot, izmantojot sakarības, skolēni aprēķināja nepieciešamo balonu skaitu. Tas ir aptuveni 387 miljoni balonu. Ja balonus vajadzētu iegādāties veikalā, kur viens hēlija balons maksā 1,70 eiro, tad sanāktu šķirties no aptuveni 660 miljoniem eiro. Par šādu naudu noteikti izdevīgāk būtu iegādāties pili okeāna krastā blakus kādai Holivudas slavenībai vai pasaules multimiljardierim.

Mīts tika apgāzts, jo filmā attēlotais vecītis, kas visu mūžu krāja un nespēja iekrāt naudu, lai ar sievu dotos ceļojumā, nebija spējīgs tik daudz balonus iegādāties

Vēl viens gudrinieks no Skrīveriem!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas jomā

2020. gada 9. oktobrī televīzijas konkursā ”Gudrs, vēl gudrāks” piedalījās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 7.b klases skolniece Krūmiņa Līva. Meitene konkursa atlases kārtībā tika līdz pat pusfinālam un arī pusfinālā ieguva 1. vietu.  Sekosim tālākai konkursa virzībai un novēlēsim Līvai veiksmi arī finālā…!

4. klase izmanto iespēju iepazīt Skrīverus.

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas skolotāja,gidu vadītāja

Patīkami, ka 4.klase izmantoja iespēju iepazīt Skrīverus un kādreiz dzīvojošā rakstnieka Andreja Upīša dzīves vietas  Skrīveru novadā.

Agate Anufrijeva par braucienu raksta:  „Brauciena laikā uzzināju, kā veidojušies māju nosaukumi. Atceros pieminekli, kas bija veltīts romānam „Zaļā zeme” un aktieriem, kuri iestudēja šo darbu teātrī. RADADA ēkā kādreiz bija ugunsdzēsēju depo. Braucām garām Kraukļakmenim un Kraukļupītei, bet līdz šim es nekad nebiju aizdomājusies, kāpēc akmenim un upītei ir doti tādi vārdi.  Mēs bijām aizbraukuši uz A.Upīša dzimtajām mājām „Kalniņi”, bet daudzu māju, kur kādreiz dzīvoja rakstnieks bērnībā- „Vilkudobes”, „Baloži” –vairs nav, bet citām, kā „Jaunpuntūži”, pabraucām garām.

Gida profesija varētu būt ļoti interesanta, bet tas nozīmē, ka ir ļoti daudz jāzina.”

Markuss Ozoliņš sniedza savu vērtējumu par Skrīveriem :„Skrīveri ir mazs novads, centrālā ir Daugavas iela, bet ielu ir daudz, mēs pabraucām garām Tilta, Sporta, Pīlādžu, Ozolu, Robežu ielai, bet , braucot pa Purapuķes ielu, nokļuvām uz Rīgas-Daugavpils šosejas, no kuras nogriezāmies pa Skrīveru-Līgatnes ceļu un iepazinām dažādas ražotnes, kas saistās ar rakstnieka  Andreja Upīša darbos aprakstītām vietām, piemēram, Pārtikas kombināts, Zaula dzirnavas, daudzās upītes. Manā novadā ir laba vidusskola,  Mākslas un mūzikas skola, bibliotēkas, kultūras centrs. Skrīveros ir visskaistākā daba un visforšākie cilvēki. Man patīk dzīvot Skrīveros!”

Paulai Germanei pēc brauciena  veidojās savs viedoklis:„Skrīveri, senāk Remershofa, ir neliels novads, kurā ir daudz ielu, iestāžu, uzņēmumu. Izbraucot no centra, nokļuvām vietā, kur ir lielas un skaistas mājas, kurām ir interesanti nosaukumi- „Stirnas”, „Vīksnas”, „Ziemlauki”, „Vecveģi”, „Jaunveģi”, „Jaunpuntūži”, „Robežas”, „Kalniņi” u.c. Mūsu novadā kādreiz bija Kalna krogs un Lejas krogs,bija Kaktiņa restorāns, tagad ir Klidziņa. Bija vairākas dzirnavas- Zaula dzirnavas, Tomsona dzirnavas, tagad  šādu uzņēmumu nav, bet ir Pārtikas kombināts,  Skrīveru saldējums, Skrīveru saldumi, Andreja Upīša muzejs, Aizkraukles pilskalns un citi kalni, precīzāk, pauguri-Klaucēnkalns, Mūrniekkalns, Ercu kalns, Meteņu kalns. Andrejs Upīts daudzās grāmatās piemin Skrīveru vietas un notikumus.

Skrīveri ir ļoti laba vieta, kur atbraukt ekskursijā! Es dzīvoju Skrīveros un man tas ļoti patīk!”