Jau otro gadu Skrīveros notiek „Zemes stunda”

Vija Meroža

Lietaina 28.marta vakara stunda. Šķiet, skrīverieši sēdēs siltā istabā pie televizora, taču – nē! Skrīverieši paņem lietussargus, izslēdz elektrību un dodas uz skolu, kur sāksies gājienu pa Skrīveriem, veltīts starptautiskajai Zemes stundai. Pie skolas jau sagatavots pārsteigums: uzslieta nojume,uzvārīta tēja, sacepti cepumi, spēlē un dzied trīs ģitāristi, darbojas ugunīgais foto stūrītis, sagatavota bērnu darbu izstāde ”Dod dzīvību reiz lietotam materiālam”.

Lasīt tālāk …

Veiksmīgi starti mājsturības valsts olimpiādē

Danute Podvinska, mājturības skolotāja

11. martā  Rīgā notika 11.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde. Olimpiādes pirmajā neklātienes kārtā piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku, no kuriem 120 tika uzaicināti pierādīt savas prasmes klātienē LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. No mūsu skolas uzaicinājumu ieguva Agate Albekeite un Zanda Albekeite. Abas meitenes olimpiādē startēja pārliecinoši iegūstot augstākos vērtējumus. 5.klašu grupā Zanda Albekeite ieguva 3 vietu, bet 6.-7.klašu grupā Agate Albekeite – 1.vietu.

Gada logopēda balva skolas logopēdei un speciālajai pedagoģei Mariannai Miškai!

www.auv.lv

“Par ilggadīgu radošu darbību un ieguldījumu Latvijas logopēdijas attīstībā un profesionalitāti, sirds siltumu un cieņu attieksmē pret bērniem, nesavtīgu, praktisku dalīšanos pieredzē ar kolēģiem” – tāds ir pilns Gada logopēda balvas nominācijas apraksts, kuru aizvadītajā nedēļā saņēma skolas ilggadējā pedagoģe Marianna Miška.  Par kolēģi izsakās sākumskolas skolotāja M.Lesiņa: “Mūsu kolēģe Marianna savu logopēda darbu veic profesionāli, centīgi un mierīgi. Viņa uzmundrina skolēnus pārvarēt grūtības un rosina ar gaišu skatu lūkoties uz dzīvi.” Atsaucoties uz būtisko notikumu, aicinājām Mariannu uz interviju, lai noskaidrotu sīkāk par logopēda ikdienas darbu, iegūto balvu un mūsdienu jauniešu valodas spējām.

Lasīt tālāk …

Iespēja piedalīties konkursā “Fizikas pavasaris”

www.fondsviegli.lv

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada laureātu zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziķu skolu aicina Latvijas vidusskolu jauniešus piedalīties jaunrades konkursā “Fizikas pavasaris”, motivējot fizikas stundās apgūstamo vielu izprast caur jaunrades procesu. Projekta “Fizikas pavasaris” mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Projekta mērķauditorija ir 10.-12.klašu skolēni un fizikas skolotāji.

Lasīt tālāk …

Iespēja apmeklēt uzņēmumus

Prakse.lv komanda

Ir sākusies elektroniskā pieteikšanās ekskursijām uz 55 uzņēmumiem Atvērto durvju nedēļas ietvaros. Ekskursiju laikā būs iespējams iepazīt uzņēmumu darbiniekus un darba procesus, uzdot sev interesējošos jautājums, kā arī pieteikties praksei un darbam. Ekskursijās vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi! Ekskursijas notiks no 13.-17.aprīlim. Iepazīties ar ekskursiju sarakstu un pieteikt grupu ekskursijai varat portalā prakse.lv! Neskaidrību gadījumā sazinieties ar Annemarī Šperliņu, anne@prakse.lv, 22029481

Latviešu valodas MA pārstāvji viesojas Bauskā

Santa Krasovska, latviešu valodas skolotāja

2015.gada 17.martā Aizkraukles starpnovadu latviešu valodas MA skolotājas devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju, lai piedalītos literāri metodiskās pieredzes konferencē “Novada literatūras vērtību iepazīšana mācību procesā un ārpusstundu darbā”. Tajā piedalījās arī Bauskas, Kuldīgas, Skrundas, Dobeles un Iecavas novada skolu skolotājas.

Lasīt tālāk …

SMU aktivitātes martā

Daina Vancāne-Viļuma

Sestdien, 28.martā, no 9.00- 14.00 Aizkraukles sporta hallē tiek rīkots Skolēnu mācību firmu Lieldienu gadatirgus, kurā piedalīsies Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas SIA “AUSV ekskursijas” dalībnieces un prezentēs savu preci – ekskursijas pa Skrīveriem, daudzveidīgus bukletus, konsultācijas par viesošanos Skrīveros un apskatāmajiem objektiem.

Aizvadīts seminārs par mācību materiālu izstrādāšanu CLIL metodikas īstenošanai

Olga Urtāne, sākumskolas skolotāja, projekta dalībniece; Foto: S.Rūze

Pirmdien,16. martā, notika CLIL projekta pirmās kārtas noslēguma seminārs, kuru vadīja Sintija Rūze. Semināra tēma bija – Mācību materiālu izveide un aprobācija satura un valodas integrētu (CLIL) metodikas īstenošanai. Seminārā piedalījās projektā iesaistītie pedagogi un arī pieaicinātie vidusskolas skolēni.

Lasīt tālāk …

Arī šajā mācību gadā godalgotas vietas O.Kalpakam veltītajā konkursā

Daina Vancāne-Viļuma, Latviešu valodas un literatūras skolotāja

Ir noslēdzies pulkvedim Oskaram Kalpakam veltītais  literārais jaunrades konkurss. No Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas uz konkursa svinīgo noslēgumu 27.martā plkst. 13.00 Rīgā , Skrindu ielā 1 (O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā) ir uzaicināti gan pamatskolas skolēni, gan arī vidusskolēni- konkursa laureāti- Liega Krasovska, Alise Leitāne un Patrīcija Zālīte (sagatavoja sk.D.Vancāne-Viļuma) un Egija Matuseviča un Ēriks Siliņš (sagatavoja sk. E.Bērziņš).

Lasīt tālāk …

Aizvadīts konkurss “Man tuva sociālo zinību tēma”

Santa Krasovska, sociālo zinību skolotāja 

Piektdien, 13.martā, Aizkrauklē notika prezentāciju konkurss “Man tuva sociālo zinību tēma”. Tajā piedalījās Aizkraukles Novada ģimnāzijas, Aizkraukles 1.vidusskolas, Daudzeses pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 7.-9.klašu skolēni.

Lasīt tālāk …

Aizvadīts konkurss “Pazīsti savu organismu”

www.staburags.lv

12. martā, Aizkraukles novada ģimnāzijā 17 zinošākie skolēni bioloģijas priekšmetā no Skrīveriem, Jaunjelgavas, Neretas un Aizkraukles piedalījās konkursā “Pazīsti savu organismu”. Jaunieši savas zināšanas pārbaudīja anatomijā, fizioloģijā un higiēnā. Rakstiskajā daļā vajadzēja atbildēt uz desmit jautājumiem un risināt uzdevumus.

Lasīt tālāk …

Konkurss “Mēs varam labāk!”

D.Martinsone

Konkursu Mēs varam labāk! rīko E-klase un Skolas Diena, un maija beigās kļūs skaidrs, kuras klases šajā sacensībā kļuvušas par uzvarētājām – kuru vidējā atzīme, ja salīdzina pirmā semestra noslēgumu un mācību gada beigu rezultātus, būs piedzīvojusi lielāko izaugsmi. Laureāti katrā klašu grupā tiks īpaši sumināti, taču esam pārliecināti, ka ikviens skolēns, kam būs izdevies pakāpties kaut par kripatiņu augstāk paša personīgajos mācību sasniegumos, sajutīsies kā ieguvējs un uzvarētājs. Klases, kuras sasniegušas lielāko progresu (%) sekmju vērtējumos,salīdzinot ar pirmā semestra noslēguma vērtējumiem: 8.klases: 1.vieta Ulbrokas vidusskola 8.a klase 7,025%,2.vieta Andreja Upīša Skrīveru vidusskola 8.a klase 5,768%, 3.vieta Rīgas Valsts 3. ģimnāzija 8.c klase 5,088%!

Skolēnu konkursa rezultāti bioloģijā

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu konkursā „Pazīsti savu organismu” piedalījās 17 9.-12. klašu skolēni skolēni, kuri sacentās gan teorijas jautājumos, gan veica dažādus laboratorijas darbus. Konkursa rezultāti: 9. klašu grupā 1. vieta – Ilva Viļuma , Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, 2. vieta- Elvis Piterāns- Seces pagasta pamatskola, atzinība- Egita Bite– Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Vidusskolas grupā- 1. vieta- Dace Osīte- Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, 2. vieta- Lelde Kalniņa-Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Dāvis Gorbačovs-Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, 3. vieta- Elza Elizabete Liepiņa – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Uz valsti izvirzītas abas 1. vietas ieguvējas.Vēlam veiksmi Ilvai Viļumai!

Konkurss jaunajiem kino entuziastiem „Mūsu 4. maija deklarācija”

Zane Ozola, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante

Valsts kanceleja un Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina skolēnus un studējošos veidot video par 1990. gada 4. maijā pieņemto Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju, tās vēstījumiem un nozīmi mūsdienu sabiedrībai. 

Lasīt tālāk …

Andreja Upīša grāmatas „Sūnu ciema zēni” atvēršanas svētki AUSV

Daina Vancāne-Viļuma,  Latviešu valodas skolotāja, foto: www.staburags.lv

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 11.martā notika Andreja Upīša grāmatas „Sūnu ciema zēni” atvēršanas svētki. Grāmata tika izdota izdevniecībā Jumava  ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu. Ar skolēniem un skolotājiem tikās izdevniecības Jumava vadītājs Juris Visockis. Viņš savu uzrunu sāka ar vārdiem: ”Tā ir mūsu klasika, tas ir darbs, kurš savu aktualitāti saglabājis līdz pat šodienai. Esam priecīgi, ka ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu varam to izdot ar Indriķa Zeberiņa ilustrācijām- tāpat kā grāmatas pirmajā izdevumā.”

Lasīt tālāk …

Aicinām piedalīties Zemgales reģiona vienaudžu izglītotāju apmācībā “JAUNIETIS JAUNIETIM”

VIENAUDŽU IZGLĪTĪBA ir process, kura laikā izglītoti un motivēti jaunieši veic dažādas izglītojošas aktivitātes savu vienaudžu vidū ar mērķi attīstīt zināšanas, attieksmes un iemaņas. Apmācības notiks: 2015. gada 10. – 12. aprīlim, viesu namā “Bērzkalni”, Īslīces pagastā, Bauskas novadā (http://www.berzkalni.lv/karte.htm) (Pieteikšanās šeit: http://ieej.lv/dyk7L , pieteikšanās termiņš 27. marts, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2015. gada 30. martam) 

Lasīt tālāk …

Apkopoti aktualitāšu konkursa februāra 4.nedēļas un mēneša kopējie rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Noslēdzies aktualitāšu konkursa februāra mēneša 4.nedēļas konkurss. Kā redzams diagrammā, rezultāti salīdzinot ar aizvadīto 3.nedēļas konkursu ir vidēji par 15% zemāki saistībā ar sagatavotajiem jautājumiem nevis skolēnu pašu rakstītajām aktualitātēm. Būtiski, ka tas nebija šķērslis skolēnu zināšanu apliecināšanai – vidējais rādītājs ir 41,2% Apsveicu 4.nedēļas konkursa uzvarētājus – 11.a, 8.a un 12.a klasi! Pārējie rezultāti skatāmi diagrammā!

Atskatoties uz februāra mēnesi kopumā varam redzēt, ka līderpozīcijas joprojām saglabā 11.a klase, par vairāk kā 10% apsteidzot 2.vietas ieguvējus. Jāuzsver, ka šis mēnesis bija daudziem un dažādiem notumiem bagāts, līdz ar to arī rezultāti ir acīmredzami dažādi klašu grupās. Priecē, ka pamatskoals klases spēj uzrādīt tikpat augstus rezultātus un pat apsteigt vidusskolas klases. Apsveicam uzvarētājus! 

Vidusskolēni dodas lūkot nākotnes mācību iestādes un baudīt kultūru

Elīna Gabaliņa, 12. klase 

28.februārī visas vidusskolas klases devās mācību ekskursijā uz Rīgu. 10., 11.b un 12. klases skolēni apmeklēja izstādi Ķīpsalā “Skola 2015’’, kur varēja uzzināt gan par mācīšanās iespējām Latvijas un ārvalstu augstskolās, gan arī tehnikumos un profesionāli tehniskajās skolās. Apskatījām arī plašo grāmatu izstādi. 12. klases skolēni meklēja savu izvēlēto augstskolu, lai konkretizētu vēl neskaidros jautājumus un pārliecinātos par savas izvēles pareizību, bet daži mainīja domas un ņēma vērā Aizkraukles Karjeras izvēles centra pārstāves norādes par savām interesēm, kuras noskaidrojām audzināšanas stundā 24. februārī.

Lasīt tālāk …

3.marts – Labestības diena

Vija Meroža

„Pasargā mūs, mīļais Dieviņ no kara, lai cilvēki vairs nemirst!”, “Palīdzi, mīļais Dieviņ, atlabt manam sunītim!”, “Lai izveseļojas mūsu skolotāja!”, “Lai vīrusi nebojā mūsu veselību!” ar šādām un līdzīgām lūgšanām šodien – Labestības dienā – sākās ticības mācības stunda. Aktivitātes notika arī citu mācību priekšmetu stundu laikā. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā un daudzās citās vietās visā pasaulē šī diena paliks vēsturē kā Labestības diena. Cik bieži šajā steidzīgajā tehnikas laikmetā mēs paejam garām dzīvam cilvēkam, kuram vajadzīga  palīdzība, uzmundrinājums, varbūt pat glāsts.

Visa pasaule ir sarosījusies, lai mums katram atgādinātu: Neesiet vienaldzīgi! Nepaejiet garām, kad redziet, ka citam dara pāri! Samīļojiet savus tuvos un nebaidieties atzīties mīlestībā! Tikai visi kopā mēs varam nosargāt mieru pasaulē… Foto atsksts pieejams GALERIJĀ!

Intervija ar Ekselences balvas laureāti skolotāju Ilzi Gaņinu

www.auv.lv, foto no DzM arhīva

Viens no skolas kvalitātes līmeņa rādītājiem ir skolotāju profesionālā meistarība. Mūsu skola to ir pierādījusi vairākkārt, sākot ar izstrādāto mācību un metodisko materiālu klāstu, lielo maģistru īpatsvaru, augsto kvalitāšu pakāpju īpašnieku skaitu un otro gadu pēc kārtas valsts līmeņa atzinību un kvalitātes zīmi – Ekselences balvu. Jau ziņojām, ka matemātikas skolotāja Ilze Gaņina ieguva Ekselences balvu. Saistībā ar šo īpašo notikumu, aicinājām uz sarunu pašu “vaininieci”. Taujājām par balvas nozīmi, ceļu līdz nominācijas iegūšanai un skolotāju profesionālajām sacensībām kā tādām. 

Ko dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem nozīmē Izcilības balva?  

Tas ir novērtējums  ikdienas darbam –prieks, ka ir pamanīts Tavs ieguldījums, lai skolēni stundās varētu būt  radoši, zinoši un veiksmīgi apgūt dabaszinātnes un matemātiku.Man tā ir labi padarīta darba sajūta un noteikti dzinulis turpmākajiem sasniegumiem.

Kā nonāci līdz dalībai balvas “izcīņā”?

Pirms pieciem gadiem aktīvi iesaistījos skolas komandā, kas darbojās DZM projekta ietvaros. Piedalījos dažādos semināros, vēroju mācību stundas, tādejādi pilnveidojot savas prasme stundu vadīšanā. Paralēli tam apguvu darbu ar interaktīvo tāfeli, sagatavoju interaktīvos materiālus. Mans lielākais gandarījums, ja skolēniem patīk nākt un aktīvi darboties matemātikas stundās. Priecājos, ka skolas vadība pamanīja un novērtēja manu ieguldīto darbu un pieteica manu kandidatūru Ekselences balvai.

Kāda bija konkurence? Pastāsti par citiem pretendentiem!

Konkurence noteikti bija sīva, jo visas dalībnieces parādīja spožu sniegumu. Katra no demonstrētajām stundām, kaut par vienu tēmu,tomēr   bija atšķirīgas.
Uz klātienes konkursu vēl tika uzaicinātas matemātikas skolotājas no Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola (skolotāja – Jolanta Klamere) , Balvu pamatskola (Gunita Pugeja), Rīgas Imantas vidusskola (skolotāja – Linda Saukuma), Rīgas Valsts 2. ģimnāzija (skolotāja – Tatjana Strigaļova).

Kā notiek izvērtēšanas process? Kādi kritēriji tiek ņemti vērā?

Visas dienas garumā dalībniekus vērtē žūrija. Tiek vērtēta mācību stundas vadīšanas prasme, vai tiek izpildīts uzdotais uzdevums. Vērtē atbildes uz jautājumiem par mācību procesa organizēšanu klasē, piemēram, kā Tu ieteiktu mācīt skolēniem konstruēt lineārās funkcijas grafiku. Svarīgs ir katra novērtējums par konkurentu vadītajām stundām. Tāpat tiek ņemtas vērā skolēnu atbildes uz žūrijas jautājumu stundas beigās: “Ko Tu šajā stundā iemācījies…”

Aizvadītajā gadā biologījas skolotāja D.Martinsone ieguva Ekselences balvu. Vai viņas sasniegumi tevi kādā veidā stimulēja pretendēt?

Man jāpateicas Daigai Martinsonei, manai klases audzinātājai, par iedrošinājumu noticēt saviem spēkiem un ļauties šai avantūrai.

Kā tu kopumā vērtē šādas skolotāju “sacensības”?

Manuprāt, tā ir ļoti laba pieredze – vadīt atklāto stundu sev nezināmā vidē ar svešiem skolēniem un konkrētu sasniedzamo uzdevumu. Tāpat tiek uzlabota prasme paust savu viedokli par mācību darbu. Tā ir fantastiska iespēja gūt jaunas idejas turpmākajam darbam.

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt