Sadziedāšanās svētki Pļaviņās

Vija Meroža

Pavasara koru skate vairs nav aiz kalniem, tādēļ skolotāja Olga Krasutina paaicināja Skrīveru skolas jaukto kori ciemos uz Pļaviņām, lai abi kori varētu pavērot viens otra sniegumu, salīdzināt abu koru izdarīto, gūt pieredzi uzstāšanās mākslā. Prieks, ka koristu vidū atplaukst jaunie talanti: Kitija Leitāne un Diāna Katiņa- šīs meitenes īpaši jauki dziedāja sadziedāšanās koncertā.

Aizvadīti Meteņi un Pasaules Sniega diena

Vija Meroža

Pasākums risinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā startēja 1.-4. klašu skolēni. Sacensības notika 6 pozīcijās: mešana mērķī, sniega ainavas veidošana, ragaviņu vilkšana, slēpošana, lekšana pāri barjerām, šļūkšana no kalniņa ar plēvēm. Katrai klasei bija uzdevums iziet visus kontrolpunktus un izpildīt uzdevumus. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumu un nopelnīja sertifikātu par piedalīšanos pasākumā. 

Lasīt tālāk …

Atskats uz Valentīndienas norisēm skolā

Vija Meroža

Ar prieku varēju vērot vidusskolas pašpārvaldes gatavošanos Valentīndienai. Tika nolemts, ka pārsteigums taps rozes izskatā-iepriekš sagatavotās rozes skolēni varēs pasūtīt Amoram, lai viņš 13.02. uzdāvina  to draugam vai draudzenei vai arī skolotājai. Piektdiena bija rosības pilna: tika meklēta lauztās sirds otrā pusīte, bet divi Amoriņi piegādāja pasūtījumus. Taču vēl lielāku prieku sagādāja pašpārvaldes sarīkotā balle 12. februārī. Vesela komanda muzikālu jauniešu izveidoja jaunu ansambli, kurš visu balles laiku uzturēja dejas garu zālē. Palīdzēja arī skolas absolventi Andris Ērglis un Rūdolfs Pāvulēns.

Lasīt tālāk …

Skola pārstāvēta EKO pasākumā „Zaļā sirds”

Vija Meroža

Otrdien, 10. februārī, 7 mūsu skolas eko programmas atbalstītāji devās uz Aizkraukles novada ģimnāziju, lai ņemtu dalību šīs skolas eko pasakumā „Zaļā sirds”.Pasākuma laikā skolēniem nācās atbildēt uz dažādiem vides jautājumiem, zīmēt apsveikumu, minēt dziesmu melodijas. Protams, pozitīvi bija tas, ka skolēni varēja gūt jaunu pieredzi eko pasākumu organizēšanā, rast jaunus draugus un iedziļināties vides problēmās. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

“Mēs varam labāk!” konkursā zināmi pirmie rezultāti: 8.a klasei – 2.vieta

www.auv.lv

Saskaņā ar www.e-klase.lv pieejamo informāciju, skolas 8.a klase ir sasniegusi godpilno 2.vietu janvārī E-klases organizētajā konkursā “Mēs varam labāk”. Rezultāti tika mērīti, salīdzinot klases vērtējumus ar I semestra rezultātiem. 8.klašu grupās ir šādi rezultāti:

  • 1.vieta Ventspils 2. vidusskolas 8.a klase – 8,724 %
  • 2.vieta Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 8.a klase – 8,224 %
  • 3.vieta Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas 8.klase – 6,375 %

Vēlam veiksmi skolotājai Ilzei Gaņinai!

D.Martinsone,  www.Dzm.lu.lv   

Konkursu dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem „Ekselences balva” organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Universitātes Fondu. Jau ziņots, ka no mūsu skolas šim konkursam tika pieteikta skolotāja Ilze Gaņina. Priecājamies, ka skolotāja pēc atlases kārtas ir uzaicināta uz fināla pasākumu.

Lasīt tālāk …

Krievu valodas olimpiāde-konkurss 7.-8.klasēm

Daina Pētersone, krievu valodas skolotāja 

5.februārī Aizkrauklē notika krievu valodas olimpiāde konkurss 7.-8.klasēm.Skolēni rādīja savas prasmes valodas lietojumā individuāli. 7.klašu grupā apsveicam Agati Albekeiti ar iegūto atzinību. Komandu konkursā (piedalījās Agate Albekeite, Dāvids Sokolovs, Anna Inese Česnovska un Elīza Šaitere) mūsu skolas komanda ieguva 3.vietu un nomināciju “Oriģinālākā prezentācija”.  Paldies skolēniem par dalību un gatavošanos olimpiādei.

Aizvadīts matemātikas olimpiādes 9. – 12. klasei otrais posms.

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

Rezultāti: 1. vieta Ramona Barkāne, 10. klase un Valērija Iļjiniha, 12. klase (izvirzītas uz valst trešo posmu – valsts olimpiādi); 3. vieta Ilva Viļuma, 9.b klase un Jānis Mežraups, 12. klase.  Atzinība – Endīne Bērziņa, 11. b klase. Apsveicam!

Valentīndienas pasākumi skolā

Sintija Dzerkale, pašpārvaldes prezidente

Pašpārvaldes kolektīvā notiek rosīga darbošanās par godu Valentīndienai. Iesakām sekot visam līdzi un nepalaist garām dažādas aktivitātes! 

No 28.janvāra jau ir iespēja pašam izgatavot nosūtīt pastkarti draugam, draudzenei vai mīļotajai ar Valentīndienas pasta starpniecību! (1.stāva foajē) Vēstulītes tiks izdalītas dienu pirms Valentīndienas – 13.februārī!

DIENU PIRMS VALENTĪNDIENAS, 12.februārī – 8.-12.KLASĒM – 12.februāra pievakarē būs iespēja apmeklēt košu pasākumu – Visu mīlētāju dienas balli, kurā šogad uzstāsies mūsu pašu skolas jaunie talanti. Uz skatuves kāps – Endīne Bērziņa, Dāvids Zaķis, Viktorija Matvejeva, Ieva Morozova un citi! Nepalaid garām! Vakara gaitā – dažādas spēlēs un aktivitātes, CIEMIŅI no citām skolām, iespēja kļūt par balles karali/karalieni vai tikt pie kādas nominācijas! Turklāt – ieeja bez maksas! P.S. Varam aicināt draugus un draudzenes, tikai lūgums iepriekš pabrīdināt savu klašu vecākos!

VALENTĪNDIENĀ, 13.februārī  –
1) Fotografēsimies Sirsniņdienai veltītajā fotostūrītī, kas atradīsies pie aktu zāles. Starpbrīžos būs pieejams fotogrāfs;
2) Meklēsim savu otro pusīti;
3) Saņemsim bezmaksas apskāvienus jeb FREE HUGS;
4) Piedalīsimies dažādās aktivitātēs starpbrīžos;
5) Sūtīsim savām simpātijām pašgatavotas rozītes, kuras būs iespēja iegādāties visas dienas garumā par 0,30 centiem. Un pats interesantākais – tās varēsim simpātijai/draugam/draudzenei nosūtīt ar mūsu Amora starpniecību un kādu speciālu veltījumu vai tieši otrādi – anonīmi. (Visa iegūtā naudiņa par rozītēm tiks veltīta Valentīndienas balles vai kādu citu izdevumu segšanai);
6) ĢĒRBSIMIES SARKANĀ – tematiski!

Aizvadīta skolas angļu valodas olimpiāde

Santa Mārtinsone, angļu valodas skolotāja

Apsveicam skolēnus, kuri ieguvuši godalgotas vietas olimpiādē! 1. vieta Edita Dzērve 9.b, 2. vieta Andis Burka 9.b, Keits Buko 9.a, 3.vieta Paula Plikša 9.a, Ilva Viļuma 9.b un atz. Anna Barkāne 9.b. Paldies angļu valodas skolotājām Gunai Voldekai un Aijai Ielejai

Tiltu konstruēšana fizikas stundās

Sintija Rūze, fizikas skolotāja; foto: S.Rūze

Fizikas stundās papildus laboratorijas darbiem, teorētisko zināšanu gūšanai, 9.klases skolēni veidoja tiltu modeļus. Skolēniem bija nepieciešams piešķirt otru dzīvi materiāliem, kuru liktenis visticamāk beigtos atkritumu kaudzē. Iespējams, ka šādu tiltu modeļu izveide pasargās vidi no piesārņojuma, jo tie rotās fizikas kabinetu, nevis mētāsies kādā pļavā vai mežā. Paldies par skaistajiem modeļiem, kuri tiks testēti un prezentēti. 

Aizvadītas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (SZPD) prezentācijas

www.auv.lv; foto: V.Meroža, S.Rūze, D.Martinsone

Trešdien, 4.februārī, skolā notika skolēnu zinātniski pētniecisko darbu prezentācijas. Darbi tika prezentēti 5 sekcijās: Fizikā, ķīmijā un IT;  Bioloģijā un veselības zinātnē; Vēsturē, litewratūrā un mākslā; Ekonomikā; Ģeogrāfijā. Kopumā darbus prezentēja 20 desmito un 24 vienpadsmito klašu skolēni. Par skolēnu veikumu un aizstāvēšanu kopumā izsakās sekciju vadītāji savukārt foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Skolēnu pašpārvaldes jaunumi

Sintija Dzerkale, pašpārvaldes prezidente

Nozīmīgais pasākums, kuram aktīvi gatavojamies ir 26.februāra EKO forums, kas norisināsies mūsu skolā. Laiks vēl nav precizēts, bet, ja viss izdosies – solās būt viens varen labs pasāciens! Ielūgti kaimiņu skolu EKO padomju pārstāvji – kopā gatavosim salātus, komandās veiksim dažādus tematiskos uzdevumus un labi pavadīsim laiku! Ir iespēja pieteikties un apmeklēt šo forumu ikvienam 5.-12.klašu skolēnam, vairāk informācijas jautājiet saviem klašu vecākajiem vai skolotājai Vijai Merožai!

Skolēni un skolotāji – ja jums mājās ir sakrājušies plastmasas maisiņi, piena pakas, konfekšu kārbas vai citi otrreiz izmantojami materiāli, liels lūgums – savākt un atnest tos nodot sk. Vijai līdz 26.februārim! Tie varētu lieliski noderēt foruma aktivitātēm, turklāt padarīt vidi mums apkārt par kripatiņu tīrāku!

PU februāra lekcija: “no jebkuras “bedres” var izrāpties un sasniegt lielas lietas ar smagu darbu un entuziasmu”

Egija Matuseviča, 12.klase

Otrdien, 3.februārī, mēs devāmies uz Panākumu Universitāti. Zinot to, kādi lektori prezentēs savus darbus, ieejot zālē nebija pārsteigums, ka auditorija bija gandrīz pilna. Pirmais ar savu lekciju uzstājās slavenais mūziķis Markus Riva, kurš aprakstīja savu ceļu uz slavu sākot no bērna kājas. Pēc viņa stafeti pārņēma Sindija Vilde- Spinga, kura prezentācijas pirmajā pusē izvēlējās līdzīgu taktiku kā Markus, bet prezentācijas otro daļu veltīja savai sirdslietai- pasākumu organizēšanai. Pēc Sindijas Vildes- Spingas uzstājās ielu vingrotāju federācijas dibinātājs Māris Šlēziņš. Viņš centās mūs, auditoriju, iedvesmot ar to, ka no jebkuras “bedres” var izrāpties un sasniegt lielas lietas ar smagu darbu un entuziasmu. Šīs trīs lekcijas noteikti mūs iedvesmoja un ar nepacietību gaidam nākamās.

Lattelecom pogrammēšanas sacensības

RTU DITF SP sadarbībā ar Lattelecom rīko programmēšanas sacensības. Tā ir iespēja parādīt savas zināšanas, prasmes, domāšanu atrisinot visdažādākos uzdevumus. Pieteikšanās un 1. kārtas uzdevumus var saņemt no 2.02.2015. Tās norisināsies trīs kategorijās: ⇒Skolēni ⇒Studenti ⇒Pasniedzēji. Sacensības notiks 3 kārtās – katrā no tām tiks publicēti uzdevumi, kas jāatrisina, izmantojot kādu no programmēšanas valodām (C, C++, C#, Java, Python, Pascal). Pirmās divas kārtas norisināsies iesūtot atrisinājumus elektroniski, 10 labākie (katrā kategorijā), kas pirmajās divās kārtās būs ieguvuši visvairāk punktus, varēs sacensties 3. kārtā, kas norisināsies klātienē 16.martā.

Lasīt tālāk …

Apkopoti janvāra aktualitāšu konkursa rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Janvāra mēnesī notika 3 konkursi, kuros skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas gan par vispārējām norisēm aizvadītajā gadā, gan par aktuālo aizvadītajās nedēļās. Apkopojot rezultātus, prieks, ka 91 skolēnam rezultāts ir vienāds vai lielāks par 60%, tajā pašā laikā jāuzsver, ka 13 skolēni visos konkursos ir uzrādījuši augstāko rādītāju – 100% izpildi. Tāpat jāatzīmē, ka salīdzinot ar aizvadīto mēnesi, skolēnu skaits, kuriem rezultātio ir zemāki par 40%, ir samazinājies līdz 35! Apsveicam uzvarētājus klašu grupās: I vieta – 11.a klasei (92.2% izpilde), II vieta – 12.a klasei (77.5% izpilde) un III vieta – 11.b klasei (73.6% izpilde) un individuālajās sacensībās (rezultātipieejami vēstures kabinetā)! Kopējie rezultāti klašu sacensībās redzami diagrammā!

Šogad sīvas cīņas Tautas bumbas turnīrā

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs, Foto: M.Leitis

30.01.2015 noslēdzās skolas Tautas bumbas sacensības 2.-5. klašu skolēniem. Zēniem uzvarēja 5. klašu komanda: R.Boļšijs, R.Ziemanis, A.Szulgo, K.Grigonis, K.Klaniņš, R.Smilškalns; 2.vietā 3.b klase; 3.vietā 4. klase. Meitenēm bija jāizspēlē papildturnīrs, jo trīs komandas izcīnīja vienādu punktu skaitu. 1.vieta 5. klases meitenēm: S.Katiņai, S.Leitānei, A.Svētiņai, Z.Albekeitei, K.Juknai, L.Zolnerovičai. 2.vieta 2. klasei. 3.vietā 4. klase. Paldies par garšīgajām balvām Skrīveru „Elvi” un personīgi M.Mālmeisteram. Labākajiem dalībniekiem novēlēsim veiksmīgu startu sadarbības novadu skolu sacensībās 17.februārī – Koknesē. Foto atskats no čempionāta pieejams GALERIJĀ!

Noslēdzies aktualitāšu konkursa janvāra mēneša 4.konkurss

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Ar prieku paziņoju, ka ir noslēdzies konkursa janvāra mēneša 4.nedēļas konkurss. Rezultāti ir iepriecinoši – 93,3% un I vieta – 11.a klasei, II vieta ar 70% – 8.a klasei, bet godpilnā III vieta – 12.a klasei (64.2%). Jāuzsver, ka 29 skolēni (16,8%) no 173, kuri piedalījās konkursā, ir ieguvuši maksimālo – 100% rādītāju! Apsveicam uzvarētājus! Pārējie rezultāti redzami diagrammā!

Lielai Krasovskai un Ilvai Viļumai – I vietas starpnovadu latviešu valodas olimpiādē!

Santa Krasovska, latviešu valodas un literatūras skolotāja

26.janvārī Aizkraukles Novada ģimnāzijā notika starpnovadu olimpiāde latviešu valodā un literatūrā 8.-9.kl. Tās tēma šogad veltīta Latvijas dižo dzejnieku Aspazijas un Raiņa 150 jubilejai. Apsveicam Liegu Krasovsku ar iegūto 1.vietu 8.kl. grupā un Ilvu Viļumu ar iegūto 1.vietu 9.kl. grupā!

Noslēgušies Erasmus+ projekta ietvaros organizētie kursi skolotājiem

Edgars Bērziņš, projekta vadītājs; Foto: Dzintra Skuja

Piektdien, 30.janvārī, noslēdzās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pieaugušo pedagoģiskās izglītības centra un Skolotāju izglītības nodaļas īstenotās pedagogu profesionālās kompetences A programmas „Satura un valodas integrētas mācības – CLIL” pēdējā – ceturtā nodarbība. Apliecību par kursu beigšanu saņēma 19 skolotāji, pārstāvot plašu mācību priekšmetu spektru gan eksaktajās un sociālajās, gan humanitārajā jomā.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt