Apkopoti Aktualitāšu konkursa marta mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Marta mēnesī skolēni pildīja tikai divus konkursus, jo tā laikā bija gan pavasara brīvlaiks, gan lieldienas. Neskatoties uz silto laiku, skolēni aktīvi piedalījās abos konkursos un ieguva atzīstamus sasniegumus kā pamatskolas, tā vidusskolas grupās. Ar skolēnu viekumu var iepazīties diagrammā. Apsveicu uzvarētājklases un individuālo sacensību uzvarētājus!

Konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei” sacenšas erudītākie Aizkraukles reģiona jaunieši

Teksts un foto: Edgars Bērziņš, vēstures MA vadītājs

Piektdien, 8.aprīlī, Aizkraukles novada ģimnāzijā notika sadarbības novadu Vēstures metodiskās apvienības (MA) organizētais erudīcijas konkurss skolu 6.-7. un 10.-11.klašu skolēniem ar zīmīgu nosaukumu “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkursa laikā pamatskolas grupas skolēnu komandas sacentās erudīcijā par Dziesmu svētkiem un Valsts simboliem, bet vidusskolas grupā – par Dziesmoto revolūciju. Konkursa tēmas tika izvēlētas, pamatojoties uz Valsts Izglītības Satura centra un MA prioritātēm vēstures izglītības jomā 2015./2016.mācību gadam.

Lasīt tālāk …

9.klašu skolēni veido tiltu modeļus.

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Arī šogad 9. klases priecēja ar interesanti veidotiem tiltiem. Ja sākotnēji šķita, ka uzdevums ir bijis pārāk grūts, tad dienā, kad tilti bija jāprezentē viss bija vislabākajā kārtībā. Šogad vairums tiltu bija veidoti no koka un kartona, atstājot tos maksimāli dabiskus. Bija vairāki tilti ar apgaismojumu, paceļamie tilti, pat tilts ar iebūvētu mūzikas atskaņotāju.

Praktiskā fizika: savas jaudas noteikšana

Sintija Rūze, fizikas skolotāja 

Iestājoties siltākam laikam, 10. klašu fizikas stunda noritēja sporta laukumā. Uzdevums bija noteikt savu jaudu (vai esi spējīgs attīstīt 1 ZS lielu jaudu?). Abas 10. klases lieliski tika galā ar šo uzdevumu, un, atgriežoties klasē, risināja uzdevumus vēl labāk, jo bija gan izskrējušies un atradušies svaigā gaisā, gan praktiski pielietojuši fizikas teoriju.

Lieliski sasniegumi konkursā „Pazīsti savu organismu”

Liega Krasovska, 9.b klase

Ceturtdien Aizkraukles novada ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. No mūsu skolas tur piedalījās skolotājas Raisas Skrimbles audzēknes –  Liega Krasovska, Ieva Morozova un Inese Bogopoļska -, kā arī skolotājas Daigas Martinsones audzēknes: Rema Kalniņa, Lelde Hamriha, Elza Liepiņa, Ilva Viļuma, Ramona Barkāne, Lelde Kalniņa. Konkursam bija 3 daļas: 10 jautājumi no A. Valtnera jautājumu grāmatas par cilvēka organismu, uzdevumi un laboratorijas darbi. Šajā konkursā AUSV tika pārstāvēta godam un tika arī izcīnītas godalgotas vietas. Pamatskolas grupā 1. vieta Liegai Krasovskai, bet vidusskolas grupā – 2. vieta  Leldei Kalniņai, 3.vieta Ilvai Viļumai, bet atzinība Ramonai Barkānei un Elzai Liepiņai.

1.aprīlis – joku diena arī pie mums

www.auv.lv, foto: V.Meroža

1.aprīlis jeb vispasaules joku diena radošā un interesantā veidā tika atzīmēta arī pie mums – 1.stundā skolotāji “samainījās” vietām un vadīja citu mācību priekšmetu, protams, saskaņojot saturu ar “īsto” mācību priekšmeta pasniedzēju. “Kopumā raugoties šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo skolēniem paver jaunus aspektus par mācāmo vielu. Foto galerija.

Agates, Ērikas un Austras tilts konkursā “STiKS 2016” iegūst “Bosch” simpātiju balvu

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Sestdien 2. aprīlī mūsu skolas 8. klases meitenes – Agate, Ērika un Austra piedalījās spageti tiltu konstruēšanas konkursā – sacensībās RTU Pilsētplānošanas un Arhitektūras fakultātē. Viņas veidoja tiltu no spageti makaroniem 6 stundas. Pēc tam tilts tika testēts, pieliekot vilcējspēku iebūvētajam koka klucītim un ar sensoru to izmērot. Konkurss dalījās trīs kategorijās: skolēni, kas būvē tiltus, studenti, kas būvē tiltus un lielie tilti. A.Upīša Skrīveru vidusskolas 8. klases meiteņu veidotais tilts izturēja 2,5 kilogramus un viņu ieguva Bosch simpātijas, kā oriģinālākais tilts (tas atšķīrās no pārējiem pēc konstrukcijas). Agate, Ērika un Austra dāvanās saņēma T kreklus un akumulatoru radio.

Lieldienu zaķis un kauss paliek Prāgā

Teksts un foto: Aldis Rakstiņš, treneris 

23. marta rītā mūsu skolas 3.-4. klašu zēnu handbola komanda devās uz sacensībām Prāgā. Ceļā tika izgaršoti poļu virtuves piedāvātie ēdieni ēstuvē “Abro”. Pārgulēta nakts Lodzas hostelī “Flamingo”, tad atkal ceļš pa Poliju un pēc Tatru kalnu grēdas pārbraukšanas mūs gaidīja naktsmītnes vienā no Prāgas skolas klasēm, kuras arī kļuva par mājvietu nākamajām četrām dienām. PHC (Prāgas handbola kauss) – viens no lielākajiem jauniešu starptautiskajiem handbola turnīriem Eiropā. Tradicionāli, tas tiek organizēts Lieldienu laikā, un šogad svinēja 25 gadu jubileju. Piecās vecuma grupās piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieki no 37 pasaules valstīm. Mēs un vēl divas meiteņu komandas no Jēkabpils pārstāvējām Latviju. FOTO GALERIJA

Lasīt tālāk …

Apsveicam!

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāju MK vadītāja

Mēs lepojamies ar 9.b klases skolnieku Rolandu Lūsi, kurš Valsts matemātikas olimpiādē ieguvis ATZINĪBU. Pateicība Līgai Rubenei par piedalīšanos un skolotājai Inārai Dikai par skolēnu sagatavošanu!

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 7. konference

Teksts un foto: D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

23.martā Jelgavā pulcējās 158 zinātniski pētniecisko darbu autori no Zemgales reģiona, starp tiem 4 mūsu skolas skolnieces: Inguna Bodeka, Madara Kantāne, Laine Šarkuna un Paula Diāna Čirkste. Šogad tiešām varam priecāties par labajiem rezultātiem – Inguna Bodeka ieguva 1. vietu latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijā, Madara Kantāne-2. vietu mākslas zinātnes sekcijā un Laine Šarkuna- atzinību veselības zinātnes sekcijā. Šie trīs darbi tika izvirzīti tālāk uz valsts kārtu. Apsveicam un vēlam veiksmi!

 

K.Valdemāra 190.jubilejai veltītajā darbu konkursā godalgotas vietas [foto+video]

Teksts: Ieva Brenčeva, 10.b klase, foto: Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums

Piektdien, 11.martā, četri mūsu skolas skolēni devās uz Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, lai piedalītos jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra 190.jubilejai veltītā pārspriedumu,   literāro un pētniecisko darbu konkursa laureātu apbalvošanas pasākumā.  Svinīgo pasākuma daļu atklāja meitenes no Kuldīgas mūzikas skolas ar skaistu un harmonisku saksofona spēli, pēc kuras sekoja žūrijas pārstāvju uzruna konkursantiem un vēlāk arī pateikšanās skolotājiem par viņu ieguldīto darbu. Arī mēs sakām lielu paldies Santai Krasovskai, kura šai konkursā palīdzēja Editai Dzērvei, Rūdim Eidukam un Ievai Brenčevai, kā arī Dzintrai Znotiņai par Leldes Kalniņas atbalstīšanu.

Lasīt tālāk …

Zemes stunda Skrīveros 2016

Eirana Ostrovska, 9.a klase

Jau desmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē tika svinēta Zemes stunda. Šogad pasākums notika 19. martā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Pirmsākumi atrodami Austrālijā – Sidnejā, kur Zemes stunda pirmo reizi notika 2007. gada 31. martā, ko aizsāka Pasaules Dabas fonds (WWF). Šis starptautiskais notikums rosina domāt plašāk – ietaupīt enerģiju, palēlinot klimata pārmaiņas. Iespējams, ka kādam minētā iespēja ir bijis pozitīvs pavērsiens, lai mainītu savus paradumus ikdienā – iedegties pārmaiņām.

Lasīt tālāk …

SKOLAS PADOMES AKTUALITĀTES

Konkursā “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” godalgotas vietas

Silvija Strautmane, sociālo zinību skolotāja

4.martā notika Aizkraukles un sadarbības novadu konkurss “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” 5.-9.klašu skolēniem. 5. un 6. klašu skolēniem bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Satiksmes noteikumi velosipēdistiem”, kura laikā bija jāpilda tests satiksmes noteikumu teorijas jautājumos. Konkursā startēja 31 skolēns no 7 skolām un atzinību ieguva 5.klases skolniece Sanija Petroviča (skolotājs Aldis Rakstiņš). Savukārt 6. – 9. klašu grupā bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Mana nozīmīgā sociālo zinību tēma”, kurā skolēni prezentēja viņiem ļoti nozīmīgu tēmu, kas apskatīta sociālo zinību mācību priekšmetā. Lasīt tālāk …

9.a klases skolēni tiekas ar karjeras konsultanti

Teksts: Eirana Ostrovska, 9.klase; foto: Vija Meroža

Pirmdien, 7.martā 9.a klase tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras darbinieci, pārstāvi Gunitu Freibergu. Skolēnus iepazīstināja ar  dažādu projektu, darba un izglītības iespējām. Mums bija iespēja izvērtēt sevi un izpildīt anketu par dažādām profesionālām darbības jomām – darbs ar cilvēkiem, darbs mākslā u.c.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt