Zemes stunda Skrīveros 2016

Eirana Ostrovska, 9.a klase

Jau desmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē tika svinēta Zemes stunda. Šogad pasākums notika 19. martā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Pirmsākumi atrodami Austrālijā – Sidnejā, kur Zemes stunda pirmo reizi notika 2007. gada 31. martā, ko aizsāka Pasaules Dabas fonds (WWF). Šis starptautiskais notikums rosina domāt plašāk – ietaupīt enerģiju, palēlinot klimata pārmaiņas. Iespējams, ka kādam minētā iespēja ir bijis pozitīvs pavērsiens, lai mainītu savus paradumus ikdienā – iedegties pārmaiņām.

Lasīt tālāk …

SKOLAS PADOMES AKTUALITĀTES

Konkursā “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” godalgotas vietas

Silvija Strautmane, sociālo zinību skolotāja

4.martā notika Aizkraukles un sadarbības novadu konkurss “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” 5.-9.klašu skolēniem. 5. un 6. klašu skolēniem bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Satiksmes noteikumi velosipēdistiem”, kura laikā bija jāpilda tests satiksmes noteikumu teorijas jautājumos. Konkursā startēja 31 skolēns no 7 skolām un atzinību ieguva 5.klases skolniece Sanija Petroviča (skolotājs Aldis Rakstiņš). Savukārt 6. – 9. klašu grupā bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Mana nozīmīgā sociālo zinību tēma”, kurā skolēni prezentēja viņiem ļoti nozīmīgu tēmu, kas apskatīta sociālo zinību mācību priekšmetā. Lasīt tālāk …

9.a klases skolēni tiekas ar karjeras konsultanti

Teksts: Eirana Ostrovska, 9.klase; foto: Vija Meroža

Pirmdien, 7.martā 9.a klase tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras darbinieci, pārstāvi Gunitu Freibergu. Skolēnus iepazīstināja ar  dažādu projektu, darba un izglītības iespējām. Mums bija iespēja izvērtēt sevi un izpildīt anketu par dažādām profesionālām darbības jomām – darbs ar cilvēkiem, darbs mākslā u.c.

Lasīt tālāk …

Apkopoti aktualitāšu konkursa februāra mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Februāra konkursā skolēni ir uzrādījuši tik tiešām atzīstamus rezultātus, jo visiem 6.-12.klašu skolēniem vidējais rezultāts ir virs 40%. Tas nozīmē, ka varam būt gandarīti par skolēnu intereses intensitātes līmeņa paaugstināšanos par aktuālajām norisēm Latvijā un pasaulē. Klašu sasniegumi redzami diagrammā!

Piedalies E-prasmju nedēļas testos un konkursos!

Lilita Paula, E-prasmju nedēļa 2016 koordinatore AUSV

No 7. līdz 12. martam Latvijā norisināsies E-prasmju nedēļa 2016. Kā katru gadu arī šogad to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Latvija līdz šim ir bijusi viena no aktīvākajām Eiropas E-prasmju nedēļas dalībvalstīm. Lai arī 2016. gadā Latvija būtu visaktīvākā, aicinām katru, kas piedalās e-prasmju nedēļas aktivitātēs, saskaitīties – reģistrēties digitālajā skaitītājā, kas sāks oficiāli darboties 07.03.2016. plkst. 00.00 un tiks slēgts 12.03.2016. plkst. 23:59.

Lasīt tālāk …

Keramikas meistarstunda Aizkraukles mākslas skolā

Teskts : I.Bodeka, 11.a, foto: I.Plakane

4. martā Aizkraukles mākslas skolā divu pasaulē atzītu keramikas un porcelāna mākslas meistaru – Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas – vadībā notika keramikas meistarstunda, kuru kopā ar kulturoloģijas un vizuālās mākslas skolotāju Ināru Plakani, apmeklējām mēs – Ieva un Inguna. Šogad kulturoloģijas olimpiādes vietā pasākuma rīkotāji nolēma organizēt meistarstundu, kuru ar prieku piekrita vadīt abas pasaulē atzītās mākslinieces.

Lasīt tālāk …

Tikšanās ar Katrīnu Sprudzāni – programmas AWARD nacionālo koordinatori Latvijā

Teksts un foto: Inguna Juhņēviča, AWARD kustības Skrīveros vadītāja

Tikšanās ar Katrīnu Sprudzāni  izvērtās par īpaša veida Award prezentāciju, kurā ar Katrīna stāstīja par savu līdzšinējo pieredzi darbā ar jauniešiem un uzsvēra programmas Award lielo ietekmi uz viņu pašu un jauniešiem. Tikšanās laikā tika demonstrēta prezentācija par programmu un tās darbību Latvijā. Jāuzsver, ka jaunieši izrādīja lielu interesi par iespēju iesaistīties programmā, uzdeva jautājumus un izvaicāja par dažādiem programmā iesaistīto jauniešu veiksmes stāstiem. Pēc tikšanās ar jauniešiem notika individuālas sarunas.

Lasīt tālāk …

Oskars Kalpaks iedvesmo

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Svētdien, 6.martā, Rīgā, Kara muzejā, notika svinīgs pasākums, veltīts pulkvedim Oskaram Kalpakam. Te tika sveikti jaunieši, kuri bija uzrakstījuši izcilus literāros darbus par diezgan sarežģītu tēmu “Teiksma  par Kalpaku”.

Apsveikuma vārdus teica Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, Daugavas Vanagu Centrālās Valdes priekšsēdētājs Andrejs Mežmalis, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle Kaiva Krastiņa un NVO In Patria Credere valdes locekle Silvija Kaugere.  Diplomus par ļoti labiem  literārajiem darbiem saņēma mūsu skolas 8.klases meitenes Laura Jungmane, Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte.

Šogad diezgan nemierīgās situācijas Eiropā dēļ brauciens uz Briseli pamatskolas skolēniem tika atlikts, bet meitenes saņēma balvā jaukas grāmatas un  balvas no Eiropas Parlamenta. Vasarā uz Briseli- uz Eiropas Parlamentu- dosies 5 vidusskolēni, viņu vidū arī 2  mūsu, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, meitenes- 10.a klases skolniece Ilva Viļuma un 12.a klases skolniece Lelde Kalniņa. Žūrijas priekšsēdētāja  Sarma Dreimane īpaši  pieminēja Ilvas darbu, kas ir  izcils- emocionāli bagāts darbs, skaistu valodu. Jāatzīmē, ka koncertu sniedza Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Ieva Akurātere, kura bija izvēlējusies īpašu programmu, veltītu literārā konkursa uzvarētājiem.

TV raidījumu “TE” filmē Skrīveros

Daina Vancāne-Viļuma, gidu pulciņa vadītāja

Piektdien, 4.martā, Skrīveros  viesojās jaunatklāsmes raidījuma “Te” veidotāji Marta Selecka un Gustavs Terzens. Šis bija skumjās jubilejas raidījums, jo pēdējais. Skrīveros ar viņiem tikās mūsu skolas gidi, meitenes, kuras aktīvi darbojas tūrisma jomā un  zina dažādu paaudžu intereses. Skrīverus atklājām kā aktīvu Geocaching  centru- interesantās vietās ir ierīkoti slēpņi, kuru atklāšanā iesaistās arvien vairāk cilvēku, kuri šurp, uz Skrīveriem, brauc ikvienā diennakts laikā.

Lasīt tālāk …

AUV TV jaunais raidījums: Atrasts garderobē

AUV TV

Jaunais AUV TV sižets par daudzajām lietām, ko skolēni ir aizmirsuš skolas garderobē. Kā tām atrast saimniekus un ko ar tām iesākt – atbildi centāmies rast aptaujājot gan skolēnus, gan skolas dežurantu! AUV TV aicina gan skolas skolēnus, gan viņu vecākus – neaizmirstiet mantas, jo tās ir vērtība! 

Šefi izglīto pret atkarībām

Teksts un foto: V.Meroža, direktora vietniece ārpusklases darbā

27.janvārī vidusskolas klašu skolēnu pašpārvaldes sanāksmē tika nolēmts palīdzēt jaunāko klašu skolēniem izprast dzīvē pastāvošās negatīvās tendences. Līdz ar šo tika atjaunota senā skolas tradīcija – vidusskolēni dodas pie sākumskolas skolēniem un ar iedvesmojošiem stāstiem veicina veselīgu lēmumu pieņemšanu viņu dzīvēs. Liels prieks, ka sākumskolas skolēni bija gandarīti par vidusskolēnu stāstiem un izteica vēlmi satikties vēl kādu reizi. 

Šajā dienā:

  • 12.a klases skolēni kļuva par šefiem 4.a kl.;
  • 12.b klases skolēni kļuva par šefiem 4.b kl.;
  • 11.a klases skolēni kļuva par šefiem 3.kl.;
  • 10.a klases skolēni kļuva par šefiem 2.a kl.;
  • 10.b klases skolēni kļuva par šefiem 2.b kl.;
  • 9.a klases skolēni kļuva par šefiem 1.a kl.;
  • 9.b klases skolēni kļuva par šefiem 1.b kl.

Lasīt tālāk …

Ziemas Eko forums Ropažos

Vija Meroža, “EKO skola” projekta koordinatore; foto: P.Zālīte

No 26.-28.februārim Ropažos Vides izglītības fonds īstenoja trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēja vairāk kā 200 dalībnieku no 70 skolām. Skolu pārstāvēja aktīvākās Eko programmas realizētājas – 8. klases skolnieces Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte. Viņām līdzi devās arī es – eko programmas koordinatore. Tas bija pieredzes apmaiņas un izglītojošs pasākums, tāpat, bija iespēja arī dzirdēt iedvesmas stāstus turpmākajai rīcībai. Uzzinājām, ka šogad jau 60 skolas uzsākušas starptautisko projektu „Ēdam atbildīgi!”, ko nākošgad uzsāksim arī pie mums. Foruma dalībniekiem bija iespēja tikties ar Energoefektivitātes centra ekspertiem, kā arī doties piedzīvojumu trasē Ropažu mežos.

Par bišu dzīvi bioloģijas stundās

Teksts un foto: Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Katru gadu astoto klašu skolēni veido prezentācijas par bitēm un biškopības produktiem, bet šogad Amanada Karjagina to bija sagatavojusi īpaši rūpīgi. Prezentācijā viņa pastāstīja arī par biškopības vēsturi un savvaļas bišu veidiem, bet prakstiski demonstrēja daudzas līdz šim neredzētas lietas. Skolēniem bija iespēja degustēt kandiju un apifonda šķidrumu- tie ir vielu maisījumi, ko izmanto bišu piebarošanai, kandijs gluži balts, apifonda šķidrums atgādina cukursīrupu, klāt tam pievienoti vitamīni. Pirmo reizi redzējām mazu iekārtiņu, ko sauc par bišu mātes namiņu, tajā pārvadā bišu māti, ja tas nepieciešams. Degustējām arī garšīgās bišu šūnas ar medu un pašu medu.

Veiksmīgi starti sadarbības novadu ZPD konferencē

Dzintra Znotiņa, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Piektdien,26. februārī J.Jaunsudrabiņa Neretas vidusskolā norisinājās sadarbības novadu skolēnu zinātnisko pētniecisko darbu konference. Mūsu skolu pārstāvēja Madara Kantāne (pētījums ,,Balss kā mūzikas instruments”), Inguna Bodeka (“Vardarbība kā cilvēka ietekmēšanas līdzeklis Č. Dikensa darbos”), Paula Diāna Čirkste (,,Vitamīnu ietekme uz cilvēka organismu”) un Laine Šarkuna (,,Miega izpēte un nozīme”). 

Lasīt tālāk …

Vides spēļu konkurss

Teksts un foto: D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu vides spēļu konkursā 25. februārī piedalījās 4 komandas, visas no mūsu skolas. Konkursa ievadā skolotāja Daiga Martinsone pastāstīja par dažādiem pasākumiem, kuros izmantotas skolēnu sagatavotās vides spēles: starpskolu  ekoforums, skolotāju seminārs, vides spēļu pēcpusdiena u.c., savukārt Agate Albekeite  stāstīja par savām vides spēlēm, kuras labi novērtētas un par balvā iegūto ceļojumu uz Stokholmu. Foto galerija! Lasīt tālāk …

Interešu izglītības programmu jaunumi: skolēni apgūst augu “asinsriti”

D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Vides fakultatīvajās stundās 8. klašu skolēni iepazinās ar situācijas aprakstu. Skolēnam bija uzticēts laistīt augus, bet viņš to piemirsa, tāpēc augi nokalta. Lai izskaidrotu situāciju, vecāki augus salīdzināja ar cilvēku, kura organismā cirkulē asinis un nodrošina  dzīvības procesus. Bet kā pierādīt, ka arī augos notiek līdzīgi cirkulācijas procesi? Šādu jautājumu saņēma astotklasnieki, un paši plānoja, kā veikt tam pierādījumu. Tika izmantotas pārtikas krāsvielas un dažādi augi, kuros varētu redzēt minerālvielu iekrāsotos vadaudus. Daži izvēlējās ziedus, daži – lapas. Tāpat jāuzsver, ka izveidotās konstrukcijas bija daudzveidīgas un neparastas. 

“Krāsainie ritmus” svinējām koši!

Teksts un foto: Skolas skolēnu pašpārvalde

Ir patīkami, ka katru gadu jaunākie skolas skolēni ir aktīvi talantu konkursa dalībnieki! Arī šogad katra klase ir sagatavojusi vismaz vienu priekšnesumu. Par  novērtēšanu parūpējās žūrijas komisija, kuras sastāvā bija: Patrīcija Pļenkova, Patrīcija Zālīte un skolotāja Vija Meroža. Katrs priekšnesums ieguva savu nomināciju un balvu. Paldies mūzikas skolotājām Ivetai Biķerniecei un  Modrai Šuriņai par sadarbību! Foto galerija

„Profesiju dienās skolēniem” Inese Bogopoļska no A. Upīša Skrīveru vidusskolas iepazīst farmaceita profesiju AS „Grindeks”

Ilze Gailīte, “Grindex” sabiedrisko attiecību speciāliste

Jau septīto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. Arīdzan 2016. gadā projekta interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc A. Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases skolniece Inese Bogopoļska īpaši novērtē, ka ir kļuvusi par vienu no 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām.

Lasīt tālāk …

Zināšanas, prasmes un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā

Ieva Gedzuna, zemesdraugi.lv; foto: www.auv.lv arhīvs

Jau nākamnedēļ, no 26. līdz 28. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu, Ropažu novada pirmsskolu “Annele” un Ropažu novada domes atbalstu, īstenos nu jau trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 70  izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā. Arī no Skrīveru vidusskolas uz Ziemas forumu Ropažos dosies 8.klases skolnieces Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte, kā arī skolas Eko darba koordinatore-  skolotāja Vija Meroža.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt