Vides spēles Rīcības dienu ietvaros

EKO padome

Otrdien, 3.novembrī skolēni tika aicināti iepazīties ar pašu veidotām vides spēlēm. Īsti speciālisti šajā jomā ir Agate Albekeite, Eirana Ostrovska un Liega Krasovska. Spēļu turnīrā tika iekļautas 4 spēles: „Baltijas ronēnu ceļš”, ”Audzēsim mežu!”, „Aizsargājamās dabas teritorijas” un „Zili brīnumi”. Spēļu pasaulē skolēnus ievadīja Elvīra Moisejeva, Agate Albekeite, Monta Kalēja un Austra Pumpure. Uz jautājumu: „Vai spēles patika?” skolēni vienbalsīgi atbildēja: „Ļoti!”. Tas nozīmē, ka šādas saturīgas pēcpusdienas jārīko arī turpmāk. Foto galerija.

Apsveicam Agati un Austru ar godalgu!

Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Agate Albekeite un Austra Pumpure ir apbalvoto skolēnu vidū Baltijas jūras projekta konkursā . No Eiropas 203 dalībniekiem tiks apbalvoti 11, bet no Latvijas 40 dalībniekiem- četri. Prieks par meiteņu sasniegumu!

Kopā mēs varam veidot pasauli Daiļāku, Labestīgāku, Patiesāku!

Vija Meroža, direktora vietniece audzināšanas darbā

Skolotājas Santas Krasovskas mudināti, mūsu skolas skolēni piedalījās starptautiskās sabiedriskās kustības „Par tikumību” radošo darbu konkursā, rakstot esejas ”Kas ir tikumība?” 

 • 20.oktobrī skolā tika noformēta Latvijas konkursa darbu izstāde par šo tēmu. 
 • 2.novembrī pie mums viesojās kustības ”Par tikumību” lektore. Ar skolēniem tika analizēti tikumības jautājumi, lasīti eseju fragmenti, apbalvoti skolēni, kuri piedalījās konkursā: Armands Bērziņš, Krista Bikuliča, Kalvis Kalniņš, Zanda Albekeite, Andis Burka un Ilva Viļuma.

Lasīt tālāk …

Rīcības nedēļa skolā

2.11.

 • 1.Starptautiskās sabiedriskās kustības ” Par tikumību” organizatoru lekcija 5.-10.klašu skolēniem “Kopā varam veidot pasauli Daiļāku, Labestīgāku, Patiesāku! Sāksim ar sevi!
 • 2.Zīmējumu, eseju izstāde.

3.11. Klašu konkurss “Glītākā makulatūras kaste”

4.11. Vides spēļu pēcpusdiena.

5.11. Rīcības diena:

 1. 4.11.aicinām Domes darbiniekus, skolēnus, skolas darbiniekus, ciema iedzīvotājus (skrejlapas) 5.11. izmantot dabai draudzīgu transportu, vai iet kājām.
 2. Veicam statistiku, ar kādu transportu dodas darbā, uz skolu parasti.
 3. Veicam statistiku, ar kādu transportu dodas darbā, uz skolu 5.11.
 4. Salīdzinām rezultātus.

Apkopoti “Aktualitāšu konkursa” oktobra 4.nedēļas un mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Oktobra 4.konkurss nesa jaunas vēsmas, jo jautājumi, lai arī organizētājuprāt šķita vienkārši, tomēr bija gana liels izaicinājums skolēniem. Līdz ās ierastajam jautājumam par bēgļu jautājumu un aktualitātēm sportā un kultūrā, lielākās grūtības sagādāja frāzes “Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās” autors.

Lasīt tālāk …

11. un 12. klases mācību ekskursijā iepazīst Igauniju

Teksts: Keita Lūse, 11.a klase; Foto: Samanta Monta Galvanovska, 12.b

22. un 23. oktobrī abas 12. klases un 11. klase devās divu dienu ekskursijā uz Igaunijas pilsētiņu Tartu. Tā kā ceļš bija diez gan garš, izbraucām agri no rīta. Laiks pagāja ļoti ātri, jo autobusā valdīja jautra un draudzīga atmosfēra, kā arī gids mūs izglītoja par igauņu kultūru un vēsturi.

Lasīt tālāk …

Līdz 3.novembrim piesaki savu komandu Pētnieciskajam gājienam!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

4.novembrī skolā notiks Pētnieciskais gājiens 5.-8.klašu skolēniem! Šogad noteikumi ir nedaudz mainīti, tādēļ lasiet uzmanīgi! Līdzi jāņem pildspalva, paliktnis un viedtālrunis vai foto kamera. Lai pieteiktos, sūti pieteikumu uz konkurss@auv.lv, norādot:

 • komandas nosaukumu,
 • abu dalībnieku vārdus, uzvārdus,
 • pārstāvēto klasi
 • piecus iemeslus, kādēļ Jūs esat labākā komanda!

Galvenā balva labākajai komandai – ESCAPE ROOM apmeklējums Rīgā!

Skolas mājas lapa un TV gaida Jūsu ierosinājumus

www.auv.lv un AUV TV

Skolēni, skolotāji, skolas darbinieki, mājas lapas un skolas televīzijas skatītāji!
Mēs vienmēr vēlamies sasniegt augstākus rezultātus, vai ne? Ņemot vērā, ka skolas mājas lapa darbojas  3 gadus un skolas televīzija AUV TV jau ir aizvadījusi pirmo raidījumu, lūdzu, sniedziet savas idejas, priekšlikumus, komentārus, veicinošu kritiku un, protams, uzslavas, rakstot mums:

 • Saistībā ar mājas lapu: ierosinajumi@auv.lv;
 • Saistībā ar skolas televīziju AUV TV: tv@auv.lv!

Veiksmīgi starti mini handbola turnīrā “Salaspils 2015”

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs
24.oktobrī Salaspilī mini handbola turnīrā piedalījās 31 komanda no Ulbrokas, Jūrmalas, Auces, Salaspils, Dobeles, Vaiņodes, Ogres, Vangažiem, Rīgas un Skrīveriem. Mūsējiem 3.klašu grupā – 2.vieta; 4.klašu grupā – 1. un 3.vieta. Lai noskaidrotu pirmo vietu, nācās izpildīt pat pēcspēles metienus pret Dobeles komandu, kur izšķirošos vārtus guva Kristers Škapars, jo spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu rezultātu.

Sanija Vasiļjeva – LOK konkursa “Basketbols ir mana spēle” 3.vietas ieguvēja

Ināra Plakane, vizuālās mākslas skolotāja

Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā iniciatīvā “Olimpiskā diena 2015” paralēli sportiskajām aktivitātēm tika organizēts arī zīmējumu, eseju un foto konkurss par tēmu “Basketbols ir mana spēle”. 23. oktobrī 4.b klases skolniece Sanija Vasiļjeva devās uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biroju saņemt balvu par iegūto trešo vietu zīmējumu konkursā. Apbalvošanas pasākums notika ļoti svinīgā atmosfērā. Ar savu klātbūtni pagodināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, arī žūrijas locekļi, kuri, apbalvojot katru mazo mākslinieku, veltīja atzinīgus vārdus par paveikto.

28 skolēni piedalās konkursā “Kas notiek?”

www.auv.lv

Piektdien, 23.oktobrī, 28 9.klašu skolēni piedalījās konkursā “Kas notiek?” un centās apliecināt savas zināšanas par aktuālajām norisēm Latvijā (30 jautājumi) un pasaulē (5 jautājumi). Jautājām skolēniem, kādi bija jautājumi un, kā viņiem veicās! Skolēni stāsta, ka jautājumi bija grūti un tik tiešām bija jāpiestrādā pie korektu atbilžu sniegšanas. 

Lasīt tālāk …

Skolā viesojas dabas zinātņu skolotāji no Cēsu reģiona

www.auv.lv

22.oktobrī skolā viesojās 48 matemātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotāji no Cēsu reģiona, kuri piedalījās atklātajās stundās matemātikā, ķīmijā, fizikā un Agates Albekeites vadītajā bioloģijas stundā. Skolotāji dalījās pieredzē un labās prakses piemēros, kā padarīt mācīšanās procesu aizraujošu un orientētu uz sasniedzamiem un izmērāmiem rezultātiem. 8.klases skolniece Elvīra uzsver: “Ķīmijas nodarbība bija aizraujoša, jo tajā ne tikai apguvām teoriju, bet arī praktiski darbojāmies!” 

Aizvadīta Skolas televīzijas “AUV TV” pirmā raidījuma atklāšana

www.auv.lv

Trešdien, 21.oktobrī, notika Skolas TV 1.raidījuma atklāšanas pasākums. Skolas televīzija ir skolas iniciatīva mājas lapas administratora Edgara Bērziņa vadībā ar mērķi izglītot jauniešus radošo industriju jomā un radīt patīkamu gala produktu – ziņu raidījumus. Pašlaik, ņemot vērā iespējas, plānots viens raidījums ceturksnī. AUV TV logo autore ir 12.a klases skolniece Ieva Dreimane, kura attēlojusi televīziju tikpat dinamisku un kustīgu kā bumbu. 1.raidījuma video:

8.klase iekaro Gaiziņkalnu

Agate Albekeite, 8.a klase

Aukstā oktobra rītā, kad pie debesīm spīdēja bāla saule, gaiss bija ar vieglu miglas vēsmu, bet zāli klāja zaigojoši sarmas kristāliņi, mūsu 8.klase devās iekarot Vidzemes augstieni. Ceļā, lūkojoties pa autobusa logu, varēja vērot brīnumainas un elpu aizraujošas rudenīgās Latvijas dabas ainavas.

Lasīt tālāk …

Ekoskolu Rīcības dienas aicina pievērsties klimata pārmaiņu tēmai

EKO skolu programma

Jau atkal tuvojas Ekoskolu Rīcības dienas – globāla mēroga akcija vides aizsardzībā ieinteresētajām skolām, kurā ik gadu visa pasaulēpiedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu. Šogad Rīcības dienas notiks no 2.- 8. novembrim, un gan Latvijā, gan pasaulē būs veltītas svarīgākajam šī gada vides aizsardzības notikumam – ANO klimata pārmaiņu konferencei.

Lasīt tālāk …

Krievu valodas skolotājas profesionāli pilnveidojas Daugavpilī

D.Pētersone un S.Strautmane, krievu valodas skolotājas 

Kā interesanti apgūt svešvalodas?Vai franču radošajās darbnīcās mācās tāpat kā Skrīveros?Kāpēc radoša pieeja valodas apguvē motivē mācīties visus skolēnus ne tikai spējīgos?Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem mēs varējām rast atbildes Daugavpils 10.vidusskolā,kur strādā inovatīvas krievu valodas skolotājas Marina Halimone un Jeļena Žagare.

Lasīt tālāk …

Oktobra 3.konkursā pārliecinoši uzvar 12.b klase – 100% izpilde; 12.a klasei – 99%!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Oktobra trešajā konkursā skolēniem bija iespēja pašiem rakstīt 10 aktualitātes. Kā redzam, vislabāk veicās 12.b klases skolēniem, jo VISI ieguva 100% izpildes rādītāju! Apsveicam! Tāpat jāuzslave pārējās klases, jo vidējais izpildes rādītājs ir 75%! Paldies skolēniem piedalīšanos un skolotājiem par palīdzēšanu gatavoties! Tāpat ceru, ka šis konkurss ļauj īpaši 9.klašu skolēniem labāk sagatavoties “lielajam iznācienam” – laikraksta Diena konkursam “Kas notiek?”, kas notiks jau pavisam drīz – 23.oktobrī! 

Aizkraukles Sadarbības novadu Metodisko apvienību vadītāji diskutē par aktuālo izglītībā

Edgars Bērziņš, Sadarbības novadu Vēstures MA vadītājs, foto: Agita Reisa – Nielsen

Trešdien, 14.oktobrī, Aizkraukles novada domes telpās notika Sadarbības novadu Metodisko apvienību vadītāju sanāksme-seminārs, kura laikā Aizkraukles Izglītības pārvaldes vadība izklāstīja aktualitātes gan saistībā ar aizvadīto mācību gan, ieskicēja darbības virzienus šajā mācību gadā. Tikšanos saturiski bagātināja NVA Aizkraukles filiāles karjeras konsultantes Aldonas Britānes prezentācija par jauniešu nodarbinātības līmeni reģionā un Latvijas Universitātes docentes Ievas Margevičas- Grinbergas lekcija par absolventu kompetenču vērtējumu augstskolu skatījumā.

Konkursā “Kas notiek?” skolu pārstāvēs 29 skolēni

www.auv.lv

Jau pavisam drīz, 23.oktobrī, 9.klašu skolēni startēs laikraksta “Diena”konkursā “Kas notiek?”. Konkursa 16 gadu pastāvēšanas laikā tajā ir piedalījušies vairāk nekā 370 000 skolēni (aptuveni 90% no visiem Latvijas 9.-klasniekiem)! Jau ziņojām, ka 9.a klase ir viena no ātrāk pieteiktajām klasēm konkursam, bet, vai varēsim sveikt 9.a vai 9.b klasi ar godpilno pirmo vietu vai kādu skolēnu individuālajās sacensībās, to rādīs laiks!

6.klase mācību ekskursijā iepazīst Valmieru: Gaujas Stāvkrasts, Sajūtu parks, Baskāju taka un vēl …

Kalvis Kalniņš, Sintija Leitāne, Katrīna Paula Jukna

13.oktobrī mēs, 6.klases skolēni un klases audzinātāja Aija Ieleja, devāmies ekskursijā uz Valmieru. Sākumā apmeklējām Gaujas Stāvo krastu, Sajūtu parku un Baskāju taku, kurā bija neskaitāmi daudz līdzsvara pārbaudes elementu. Tad mēs devāmies takās kokos. Lai gan likās ,ka trases ir fiziski grūtas ,galvenais bija pārvarēt bailes no augstuma. Trases beigās bija nobrauciens trosē pāri Gaujai ,kur varēja ļauties emocijām. Kad daži bērni gāja trasi otro reizi, bailes jau bija pagaisušas un varēja šķēršļiem pāri pat skriet.Vairāki bērni gribēja trasi iet vēl un vēl.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt