Ziemas Eko forums Ropažos

Vija Meroža, “EKO skola” projekta koordinatore; foto: P.Zālīte

No 26.-28.februārim Ropažos Vides izglītības fonds īstenoja trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēja vairāk kā 200 dalībnieku no 70 skolām. Skolu pārstāvēja aktīvākās Eko programmas realizētājas – 8. klases skolnieces Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte. Viņām līdzi devās arī es – eko programmas koordinatore. Tas bija pieredzes apmaiņas un izglītojošs pasākums, tāpat, bija iespēja arī dzirdēt iedvesmas stāstus turpmākajai rīcībai. Uzzinājām, ka šogad jau 60 skolas uzsākušas starptautisko projektu „Ēdam atbildīgi!”, ko nākošgad uzsāksim arī pie mums. Foruma dalībniekiem bija iespēja tikties ar Energoefektivitātes centra ekspertiem, kā arī doties piedzīvojumu trasē Ropažu mežos.

Par bišu dzīvi bioloģijas stundās

Teksts un foto: Daiga Martinsone, bioloģijas skolotāja

Katru gadu astoto klašu skolēni veido prezentācijas par bitēm un biškopības produktiem, bet šogad Amanada Karjagina to bija sagatavojusi īpaši rūpīgi. Prezentācijā viņa pastāstīja arī par biškopības vēsturi un savvaļas bišu veidiem, bet prakstiski demonstrēja daudzas līdz šim neredzētas lietas. Skolēniem bija iespēja degustēt kandiju un apifonda šķidrumu- tie ir vielu maisījumi, ko izmanto bišu piebarošanai, kandijs gluži balts, apifonda šķidrums atgādina cukursīrupu, klāt tam pievienoti vitamīni. Pirmo reizi redzējām mazu iekārtiņu, ko sauc par bišu mātes namiņu, tajā pārvadā bišu māti, ja tas nepieciešams. Degustējām arī garšīgās bišu šūnas ar medu un pašu medu.

Veiksmīgi starti sadarbības novadu ZPD konferencē

Dzintra Znotiņa, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Piektdien,26. februārī J.Jaunsudrabiņa Neretas vidusskolā norisinājās sadarbības novadu skolēnu zinātnisko pētniecisko darbu konference. Mūsu skolu pārstāvēja Madara Kantāne (pētījums ,,Balss kā mūzikas instruments”), Inguna Bodeka (“Vardarbība kā cilvēka ietekmēšanas līdzeklis Č. Dikensa darbos”), Paula Diāna Čirkste (,,Vitamīnu ietekme uz cilvēka organismu”) un Laine Šarkuna (,,Miega izpēte un nozīme”). 

Lasīt tālāk …

Vides spēļu konkurss

Teksts un foto: D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Starpnovadu vides spēļu konkursā 25. februārī piedalījās 4 komandas, visas no mūsu skolas. Konkursa ievadā skolotāja Daiga Martinsone pastāstīja par dažādiem pasākumiem, kuros izmantotas skolēnu sagatavotās vides spēles: starpskolu  ekoforums, skolotāju seminārs, vides spēļu pēcpusdiena u.c., savukārt Agate Albekeite  stāstīja par savām vides spēlēm, kuras labi novērtētas un par balvā iegūto ceļojumu uz Stokholmu. Foto galerija! Lasīt tālāk …

Interešu izglītības programmu jaunumi: skolēni apgūst augu “asinsriti”

D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

Vides fakultatīvajās stundās 8. klašu skolēni iepazinās ar situācijas aprakstu. Skolēnam bija uzticēts laistīt augus, bet viņš to piemirsa, tāpēc augi nokalta. Lai izskaidrotu situāciju, vecāki augus salīdzināja ar cilvēku, kura organismā cirkulē asinis un nodrošina  dzīvības procesus. Bet kā pierādīt, ka arī augos notiek līdzīgi cirkulācijas procesi? Šādu jautājumu saņēma astotklasnieki, un paši plānoja, kā veikt tam pierādījumu. Tika izmantotas pārtikas krāsvielas un dažādi augi, kuros varētu redzēt minerālvielu iekrāsotos vadaudus. Daži izvēlējās ziedus, daži – lapas. Tāpat jāuzsver, ka izveidotās konstrukcijas bija daudzveidīgas un neparastas. 

“Krāsainie ritmus” svinējām koši!

Teksts un foto: Skolas skolēnu pašpārvalde

Ir patīkami, ka katru gadu jaunākie skolas skolēni ir aktīvi talantu konkursa dalībnieki! Arī šogad katra klase ir sagatavojusi vismaz vienu priekšnesumu. Par  novērtēšanu parūpējās žūrijas komisija, kuras sastāvā bija: Patrīcija Pļenkova, Patrīcija Zālīte un skolotāja Vija Meroža. Katrs priekšnesums ieguva savu nomināciju un balvu. Paldies mūzikas skolotājām Ivetai Biķerniecei un  Modrai Šuriņai par sadarbību! Foto galerija

„Profesiju dienās skolēniem” Inese Bogopoļska no A. Upīša Skrīveru vidusskolas iepazīst farmaceita profesiju AS „Grindeks”

Ilze Gailīte, “Grindex” sabiedrisko attiecību speciāliste

Jau septīto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. Arīdzan 2016. gadā projekta interesentu skaits ir manāmi pārsniedzis tam atvēlētās vietas, tāpēc A. Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases skolniece Inese Bogopoļska īpaši novērtē, ka ir kļuvusi par vienu no 40 projekta dalībniekiem, kurus izvēlējās no 117 skolēnu pieteikumiem no 36 Latvijas pilsētām.

Lasīt tālāk …

Zināšanas, prasmes un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā

Ieva Gedzuna, zemesdraugi.lv; foto: www.auv.lv arhīvs

Jau nākamnedēļ, no 26. līdz 28. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ropažu vidusskolu, Ropažu novada pirmsskolu “Annele” un Ropažu novada domes atbalstu, īstenos nu jau trešo Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 70  izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā. Arī no Skrīveru vidusskolas uz Ziemas forumu Ropažos dosies 8.klases skolnieces Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte, kā arī skolas Eko darba koordinatore-  skolotāja Vija Meroža.

Lasīt tālāk …

Apkopoti februāra 2. un 3.nedēļas konkursa rezultāti (precizēti klašu rezultāti)

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Februāra 2. un 3.konkurss bija liels izaicinājums jauniešiem, jo tajā tika pārbaudītas zināšanas gan par jauno ministru kabinetu un vēsturisko kristīgās baznīcas vadītāju tikšanos Havanas lidostā, gan par citiem aktuāliem jautājumiem. Skolēni ar konkursa abām kārtām tika galā veiksmīgi – uz to norāda rezultāti, kas viennozīmīgi priecē. Tāpat esmu gandarīts, ka ar katru reizi skolēnu skaits, kuri ir ieguvuši 100% izpildes rādītāju palielinās, šoreiz sastādot attiecīgi 12% un 14%! Lūk, klašu rezultāti!

Februāra 2. konkurss

Februāra 3.konkurss

Tautasbumbā – 1. un 2.vieta

Aldis Rakstiņš, sporta skolotājs

18. februārī Kokneses sporta hallē notika Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības tautasbumbā. Sacensībās piedalījās 6 meiteņu un 9 zēnu komandas. Veiksmīgi startēja mūsu skolas meiteņu komanda, kura izcīnīja 1.vietu un kausu. Apsveicam: Lauru Lielo, Dārtu Evelīnu Vorslovu, Saniju Panteļejevu, Saniju Vasiļjevu, Saniju Petroviču, Aneti Zirnīti, Sintiju Evu Zariņu, Keitu Daugavieti un Elizabeti Kazāku. Zēni ar vienu punktu piekāpās Pļaviņu ģimnāzijas komandai un 2.vieta. Apsveicam: Vladimiru Kurmēnu, Aleksi Dīci, Raineru Jirgenu, Ernestu Aņisimovu, Mārtiņu Gailīti, Artūru Novicki un Robertu Ozoliņu.

2. posma matemātikas olimpiādes rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

5.02.2016. norisinājās matemātikas olimpiāde 9. – 12. klasei. Mūsu skolu pārstāvēja 8 skolēni.  Devīto klašu grupā 1. vietu ieguva Rolands Lūsis un Līga Rubene. Abi skolēni tikai izvirzīti uz Valsts olimpiādi, kas norisināsies 10. un 11. martā, Rīgā. Jauniešus gatavoja skolotāja Ināra Dika. Desmito klašu grupā atzinība Reinim Madaram Ivuškānam. Vienpadsmito klašu grupā atzinība Ramonai Barkānei. Divpadsmito klašu grupā 3. vieta Endīnei Bērziņai. Skolēnus gatavoja skolotāja Ilze Gaņina. 12.02.2016. norisinājās matemātikas olimpiāde 5. – 8. klasei. Mūsu skolu pārstāvēja 11 skolēni.  Sesto klašu grupā Laura Sanda Zolneroviča ieguva 2. vietu un Kalvis Kalniņš atzinību. Skolēnus gatavoja skolotāja Raisa Skrimble. Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu!

AUV TV Intervija ar skolas slidotavas “tēvu” Albertu Tatarčuku

AUV TV

Jaunais AUV TV sižets ir klāt: intervija ar bijušo skolas sporta skolotāju, slidotavas idejas aizsācēju Albertu Tatarčuku. Intervijā runājām par slidotavas ideju, kurioziem, strādājot par skolotāju un par mūsdienu jauniešiem. Patīkamu skatīšanos!

Ēnu dienā gidi pamatīgi strādā

Teksts un foto: Daina Vancāne-Viļuma

10.februārī divas skolas gides Samanta Monta Galvanovska un Endīne Bērziņa  kopā ar skolas direktoru Aldi Rakstiņu un gidu pulciņa vadītāju Dainu Vancāni – Viļumu apmeklēja Reģionālo arhīvu Jēkabpilī, lai ne tikai iepazītos ar arhīva darbinieku specifiku, bet arī ieskatītos  biezajās dokumentu mapēs, lai izrakstītu  svarīgos materiālus un faktus, kas noderēs skolas salidojuma stendu sagatavošanā.

“BALTTOUR-2016” pieredzi gūst skolas gidi

Teksts un foto: Daina Vancāne-Viļuma

Jau otro gadu SMU “AUSV ekskursijas” piedalās “Balttour-2016″ ,  šogad skolas gidus pārstāvēja 10.a klases skolniece Ilva Viļuma, kura  2 dienas, 6. un 7. februārī, prezentēja Skrīverus, atbildēja uz neskaitāmiem  jautājumiem,  stāstīja par jaunākajiem apskatāmajiem objektiem Skrīveros, piedāvāja bukletus un ieteica jaunus maršrutus. Bija interesanti iepazīties ar citu TIC un TIP darbību, jaunāko piedāvājumu, novadu prezentācijām.

ZPD nolikums

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas Skolēnu Zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) izstrādes un noformēšanas prasības ir pieejamas ŠEIT!

„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” izsludinātā stipendiju konkursa uzvarētāja – Rema Kalniņa

www.afs.lv

Noskaidroti bezpeļņas organizācijas „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” izsludinātā stipendiju konkursa uzvarētāji, kuri nākamo mācību gadu pavadīs ārzemēs. Šogad aktīvāk pieteicās Rīgas un Rīgas rajona skolēni, taču vairāki pārstāvji bija arī no reģioniem. Stipendijas uz Itāliju 2016./2017. mācību gadam saņēma Santa Strapcāne no Rīgas 84.vidusskolas un Rihards Buks no Ķekavas vidusskolas. Uz Argentīnu nākamajā mācību gadā dosies Rema Kalniņa no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, uz Dominikānas Republiku Elīza Meistare no Rīgas Angļu ģimnāzijas, savukārt apmaiņas gadā uz Dāniju dosies Zane Katrīne Mēnese no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas.

Skolā viesojās Ogres tehnikuma pārstāvji

Teksts: Eirana Ostrovska, 9.a; foto: V.Meroža

8. februārī 9. klases skolniekiem bija iespēja iepazīties ar Ogres tehnikuma diviem audzēkņiem, viņu skolas dzīvi un piedāvātajām izglītības programmām. Kopā Ogres tehnikums pēc pamatskolas beigšanas piedāvā 21 kvalifikāciju. Tehnikuma reklamēšanai tika piedāvāts video materiāls, informācija teksta veidā un bukletos.

Lasīt tālāk …

AUV TV raidījums “Upīši cepas” ar Evelīnu

Teksts: E. Bērziņš, video: A.Brenčuka

Uzsākot jauno semestri, pārmaiņas ir piedzīvojusi Skolas TV. Ierastos ziņu raidījumus nu nomainīs tematiskie raidījumi par skolēniem būtiskām tēmām. Te arī pirmais! Laiku pa laikam aicināsim kādu skolas skolotāju vai skolēnu ciemos pie Evelīnas, lai nodotos ēdiena gatavošanas priekiem! Šoreiz studijā (virtuvē) skolas sporta skolotājs Mārtiņš Leitis ar īpašo ēdienu – “Soļanka 22:30”. 

Aizstāvēti Skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi

Teksts: “Skrīks”, foto: D.Vancāne-Viļuma

ZPD darbu aizstāvēšana noritēja trīs dienas, vairākās sekcijās savus darbus aizstāvēja 11.klašu skolēni, bet interesantus savu tēmu risinājumus prezentēja 10.klašu skolēni. Par darbu sekcijās dalās  pieredzē gan komisiju priekšsēdētāji, gan komisiju locekļi.

Lasīt tālāk …

Apbalvoti erudītu konkursa uzvarētāji; 7.b un 10.a klasēm – ceļojošie kausi!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs; foto: A.Fedotovska

Otrdien, 9.februārī, aktu zālē notika erudītu konkursa apbalvošana, uz kuru ieradās ne tikai komandas, kas startēja konkursā, bet arī viņu atbalstītāji un arī skolotāji. Katra komanda saņēma konkursa atbalstītāja “Skrīveru pārtikas kombināts” sarūpētos gardumus, bet 1.vietu ieguvēji – kausus. Sīvā konkurencē I vietu ieguva 7.b un 10.a klašu komandas! Sirsnīgi sveicam uzvarētājus un vēlam veiksmi arī turpmākos konkursos! Tāpat paldies kolēģiem, kas palīdzēja saturiski bagātināt konkursu ar radošiem uzdevumiem un to pēc izpildīšanas arī izlabot – skolotājas Aija Zvaigznīte, Santa Krasovska, Daina Pētersone, Lilita Paula, Silvija Strautmane un skolas medicīnas māsa Inta Blumberga. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt