Lieliski sasniegumi konkursā „Pazīsti savu organismu”

Liega Krasovska, 9.b klase

Ceturtdien Aizkraukles novada ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. No mūsu skolas tur piedalījās skolotājas Raisas Skrimbles audzēknes –  Liega Krasovska, Ieva Morozova un Inese Bogopoļska -, kā arī skolotājas Daigas Martinsones audzēknes: Rema Kalniņa, Lelde Hamriha, Elza Liepiņa, Ilva Viļuma, Ramona Barkāne, Lelde Kalniņa. Konkursam bija 3 daļas: 10 jautājumi no A. Valtnera jautājumu grāmatas par cilvēka organismu, uzdevumi un laboratorijas darbi. Šajā konkursā AUSV tika pārstāvēta godam un tika arī izcīnītas godalgotas vietas. Pamatskolas grupā 1. vieta Liegai Krasovskai, bet vidusskolas grupā – 2. vieta  Leldei Kalniņai, 3.vieta Ilvai Viļumai, bet atzinība Ramonai Barkānei un Elzai Liepiņai.

1.aprīlis – joku diena arī pie mums

www.auv.lv, foto: V.Meroža

1.aprīlis jeb vispasaules joku diena radošā un interesantā veidā tika atzīmēta arī pie mums – 1.stundā skolotāji “samainījās” vietām un vadīja citu mācību priekšmetu, protams, saskaņojot saturu ar “īsto” mācību priekšmeta pasniedzēju. “Kopumā raugoties šāda iniciatīva ir atbalstāma, jo skolēniem paver jaunus aspektus par mācāmo vielu. Foto galerija.

Agates, Ērikas un Austras tilts konkursā “STiKS 2016” iegūst “Bosch” simpātiju balvu

Sintija Rūze, fizikas skolotāja

Sestdien 2. aprīlī mūsu skolas 8. klases meitenes – Agate, Ērika un Austra piedalījās spageti tiltu konstruēšanas konkursā – sacensībās RTU Pilsētplānošanas un Arhitektūras fakultātē. Viņas veidoja tiltu no spageti makaroniem 6 stundas. Pēc tam tilts tika testēts, pieliekot vilcējspēku iebūvētajam koka klucītim un ar sensoru to izmērot. Konkurss dalījās trīs kategorijās: skolēni, kas būvē tiltus, studenti, kas būvē tiltus un lielie tilti. A.Upīša Skrīveru vidusskolas 8. klases meiteņu veidotais tilts izturēja 2,5 kilogramus un viņu ieguva Bosch simpātijas, kā oriģinālākais tilts (tas atšķīrās no pārējiem pēc konstrukcijas). Agate, Ērika un Austra dāvanās saņēma T kreklus un akumulatoru radio.

Lieldienu zaķis un kauss paliek Prāgā

Teksts un foto: Aldis Rakstiņš, treneris 

23. marta rītā mūsu skolas 3.-4. klašu zēnu handbola komanda devās uz sacensībām Prāgā. Ceļā tika izgaršoti poļu virtuves piedāvātie ēdieni ēstuvē “Abro”. Pārgulēta nakts Lodzas hostelī “Flamingo”, tad atkal ceļš pa Poliju un pēc Tatru kalnu grēdas pārbraukšanas mūs gaidīja naktsmītnes vienā no Prāgas skolas klasēm, kuras arī kļuva par mājvietu nākamajām četrām dienām. PHC (Prāgas handbola kauss) – viens no lielākajiem jauniešu starptautiskajiem handbola turnīriem Eiropā. Tradicionāli, tas tiek organizēts Lieldienu laikā, un šogad svinēja 25 gadu jubileju. Piecās vecuma grupās piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieki no 37 pasaules valstīm. Mēs un vēl divas meiteņu komandas no Jēkabpils pārstāvējām Latviju. FOTO GALERIJA

Lasīt tālāk …

6.-7. un 10.-11.klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizkraukles sadarbības novadu, Kokneses un Pļaviņu Vēstures metodiskās apvienības aicina skolu 6.-7. un 10.-11. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Interesanti man kā vēsturniekam/cei”. Konkurss notiks 8.aprīlī Aizkraukles novada ģimnāzijā. No katras skolas aicinātas piedalīties komandas 4 skolēnu sastāvā, pārstāvot abas klašu grupā minētās vecuma grupas. Pieteikuma anketa pieejama ŠEIT, bet konkursa nolikums – ŠEIT! Pieteikties ir iespējams līdz 5.aprīļa pl.18.00! Jautājumi? Jautā savam/ai vēstures skolotājam/ai vai raksti edgars.berzins@auv.lv!

Apsveicam!

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāju MK vadītāja

Mēs lepojamies ar 9.b klases skolnieku Rolandu Lūsi, kurš Valsts matemātikas olimpiādē ieguvis ATZINĪBU. Pateicība Līgai Rubenei par piedalīšanos un skolotājai Inārai Dikai par skolēnu sagatavošanu!

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 7. konference

Teksts un foto: D.Martinsone, bioloģijas skolotāja

23.martā Jelgavā pulcējās 158 zinātniski pētniecisko darbu autori no Zemgales reģiona, starp tiem 4 mūsu skolas skolnieces: Inguna Bodeka, Madara Kantāne, Laine Šarkuna un Paula Diāna Čirkste. Šogad tiešām varam priecāties par labajiem rezultātiem – Inguna Bodeka ieguva 1. vietu latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijā, Madara Kantāne-2. vietu mākslas zinātnes sekcijā un Laine Šarkuna- atzinību veselības zinātnes sekcijā. Šie trīs darbi tika izvirzīti tālāk uz valsts kārtu. Apsveicam un vēlam veiksmi!

 

K.Valdemāra 190.jubilejai veltītajā darbu konkursā godalgotas vietas [foto+video]

Teksts: Ieva Brenčeva, 10.b klase, foto: Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums

Piektdien, 11.martā, četri mūsu skolas skolēni devās uz Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, lai piedalītos jaunlatvieša Krišjāņa Valdemāra 190.jubilejai veltītā pārspriedumu,   literāro un pētniecisko darbu konkursa laureātu apbalvošanas pasākumā.  Svinīgo pasākuma daļu atklāja meitenes no Kuldīgas mūzikas skolas ar skaistu un harmonisku saksofona spēli, pēc kuras sekoja žūrijas pārstāvju uzruna konkursantiem un vēlāk arī pateikšanās skolotājiem par viņu ieguldīto darbu. Arī mēs sakām lielu paldies Santai Krasovskai, kura šai konkursā palīdzēja Editai Dzērvei, Rūdim Eidukam un Ievai Brenčevai, kā arī Dzintrai Znotiņai par Leldes Kalniņas atbalstīšanu.

Lasīt tālāk …

Zemes stunda Skrīveros 2016

Eirana Ostrovska, 9.a klase

Jau desmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē tika svinēta Zemes stunda. Šogad pasākums notika 19. martā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Pirmsākumi atrodami Austrālijā – Sidnejā, kur Zemes stunda pirmo reizi notika 2007. gada 31. martā, ko aizsāka Pasaules Dabas fonds (WWF). Šis starptautiskais notikums rosina domāt plašāk – ietaupīt enerģiju, palēlinot klimata pārmaiņas. Iespējams, ka kādam minētā iespēja ir bijis pozitīvs pavērsiens, lai mainītu savus paradumus ikdienā – iedegties pārmaiņām.

Lasīt tālāk …

SKOLAS PADOMES AKTUALITĀTES

Konkursā “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” godalgotas vietas

Silvija Strautmane, sociālo zinību skolotāja

4.martā notika Aizkraukles un sadarbības novadu konkurss “Man nozīmīga sociālo zinību tēma” 5.-9.klašu skolēniem. 5. un 6. klašu skolēniem bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Satiksmes noteikumi velosipēdistiem”, kura laikā bija jāpilda tests satiksmes noteikumu teorijas jautājumos. Konkursā startēja 31 skolēns no 7 skolām un atzinību ieguva 5.klases skolniece Sanija Petroviča (skolotājs Aldis Rakstiņš). Savukārt 6. – 9. klašu grupā bija jāuzrāda zināšanas konkursā “Mana nozīmīgā sociālo zinību tēma”, kurā skolēni prezentēja viņiem ļoti nozīmīgu tēmu, kas apskatīta sociālo zinību mācību priekšmetā. Lasīt tālāk …

9.a klases skolēni tiekas ar karjeras konsultanti

Teksts: Eirana Ostrovska, 9.klase; foto: Vija Meroža

Pirmdien, 7.martā 9.a klase tikās ar Nodarbinātības valsts aģentūras darbinieci, pārstāvi Gunitu Freibergu. Skolēnus iepazīstināja ar  dažādu projektu, darba un izglītības iespējām. Mums bija iespēja izvērtēt sevi un izpildīt anketu par dažādām profesionālām darbības jomām – darbs ar cilvēkiem, darbs mākslā u.c.

Lasīt tālāk …

Apkopoti aktualitāšu konkursa februāra mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Februāra konkursā skolēni ir uzrādījuši tik tiešām atzīstamus rezultātus, jo visiem 6.-12.klašu skolēniem vidējais rezultāts ir virs 40%. Tas nozīmē, ka varam būt gandarīti par skolēnu intereses intensitātes līmeņa paaugstināšanos par aktuālajām norisēm Latvijā un pasaulē. Klašu sasniegumi redzami diagrammā!

Piedalies E-prasmju nedēļas testos un konkursos!

Lilita Paula, E-prasmju nedēļa 2016 koordinatore AUSV

No 7. līdz 12. martam Latvijā norisināsies E-prasmju nedēļa 2016. Kā katru gadu arī šogad to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Latvija līdz šim ir bijusi viena no aktīvākajām Eiropas E-prasmju nedēļas dalībvalstīm. Lai arī 2016. gadā Latvija būtu visaktīvākā, aicinām katru, kas piedalās e-prasmju nedēļas aktivitātēs, saskaitīties – reģistrēties digitālajā skaitītājā, kas sāks oficiāli darboties 07.03.2016. plkst. 00.00 un tiks slēgts 12.03.2016. plkst. 23:59.

Lasīt tālāk …

Keramikas meistarstunda Aizkraukles mākslas skolā

Teskts : I.Bodeka, 11.a, foto: I.Plakane

4. martā Aizkraukles mākslas skolā divu pasaulē atzītu keramikas un porcelāna mākslas meistaru – Ingūnas Skujas un Melisas Breidenas – vadībā notika keramikas meistarstunda, kuru kopā ar kulturoloģijas un vizuālās mākslas skolotāju Ināru Plakani, apmeklējām mēs – Ieva un Inguna. Šogad kulturoloģijas olimpiādes vietā pasākuma rīkotāji nolēma organizēt meistarstundu, kuru ar prieku piekrita vadīt abas pasaulē atzītās mākslinieces.

Lasīt tālāk …

Tikšanās ar Katrīnu Sprudzāni – programmas AWARD nacionālo koordinatori Latvijā

Teksts un foto: Inguna Juhņēviča, AWARD kustības Skrīveros vadītāja

Tikšanās ar Katrīnu Sprudzāni  izvērtās par īpaša veida Award prezentāciju, kurā ar Katrīna stāstīja par savu līdzšinējo pieredzi darbā ar jauniešiem un uzsvēra programmas Award lielo ietekmi uz viņu pašu un jauniešiem. Tikšanās laikā tika demonstrēta prezentācija par programmu un tās darbību Latvijā. Jāuzsver, ka jaunieši izrādīja lielu interesi par iespēju iesaistīties programmā, uzdeva jautājumus un izvaicāja par dažādiem programmā iesaistīto jauniešu veiksmes stāstiem. Pēc tikšanās ar jauniešiem notika individuālas sarunas.

Lasīt tālāk …

Oskars Kalpaks iedvesmo

Daina Vancāne-Viļuma, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Svētdien, 6.martā, Rīgā, Kara muzejā, notika svinīgs pasākums, veltīts pulkvedim Oskaram Kalpakam. Te tika sveikti jaunieši, kuri bija uzrakstījuši izcilus literāros darbus par diezgan sarežģītu tēmu “Teiksma  par Kalpaku”.

Apsveikuma vārdus teica Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, Daugavas Vanagu Centrālās Valdes priekšsēdētājs Andrejs Mežmalis, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda valdes locekle Kaiva Krastiņa un NVO In Patria Credere valdes locekle Silvija Kaugere.  Diplomus par ļoti labiem  literārajiem darbiem saņēma mūsu skolas 8.klases meitenes Laura Jungmane, Agate Albekeite un Patrīcija Zālīte.

Šogad diezgan nemierīgās situācijas Eiropā dēļ brauciens uz Briseli pamatskolas skolēniem tika atlikts, bet meitenes saņēma balvā jaukas grāmatas un  balvas no Eiropas Parlamenta. Vasarā uz Briseli- uz Eiropas Parlamentu- dosies 5 vidusskolēni, viņu vidū arī 2  mūsu, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, meitenes- 10.a klases skolniece Ilva Viļuma un 12.a klases skolniece Lelde Kalniņa. Žūrijas priekšsēdētāja  Sarma Dreimane īpaši  pieminēja Ilvas darbu, kas ir  izcils- emocionāli bagāts darbs, skaistu valodu. Jāatzīmē, ka koncertu sniedza Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Ieva Akurātere, kura bija izvēlējusies īpašu programmu, veltītu literārā konkursa uzvarētājiem.

TV raidījumu “TE” filmē Skrīveros

Daina Vancāne-Viļuma, gidu pulciņa vadītāja

Piektdien, 4.martā, Skrīveros  viesojās jaunatklāsmes raidījuma “Te” veidotāji Marta Selecka un Gustavs Terzens. Šis bija skumjās jubilejas raidījums, jo pēdējais. Skrīveros ar viņiem tikās mūsu skolas gidi, meitenes, kuras aktīvi darbojas tūrisma jomā un  zina dažādu paaudžu intereses. Skrīverus atklājām kā aktīvu Geocaching  centru- interesantās vietās ir ierīkoti slēpņi, kuru atklāšanā iesaistās arvien vairāk cilvēku, kuri šurp, uz Skrīveriem, brauc ikvienā diennakts laikā.

Lasīt tālāk …

AUV TV jaunais raidījums: Atrasts garderobē

AUV TV

Jaunais AUV TV sižets par daudzajām lietām, ko skolēni ir aizmirsuš skolas garderobē. Kā tām atrast saimniekus un ko ar tām iesākt – atbildi centāmies rast aptaujājot gan skolēnus, gan skolas dežurantu! AUV TV aicina gan skolas skolēnus, gan viņu vecākus – neaizmirstiet mantas, jo tās ir vērtība! 

Šefi izglīto pret atkarībām

Teksts un foto: V.Meroža, direktora vietniece ārpusklases darbā

27.janvārī vidusskolas klašu skolēnu pašpārvaldes sanāksmē tika nolēmts palīdzēt jaunāko klašu skolēniem izprast dzīvē pastāvošās negatīvās tendences. Līdz ar šo tika atjaunota senā skolas tradīcija – vidusskolēni dodas pie sākumskolas skolēniem un ar iedvesmojošiem stāstiem veicina veselīgu lēmumu pieņemšanu viņu dzīvēs. Liels prieks, ka sākumskolas skolēni bija gandarīti par vidusskolēnu stāstiem un izteica vēlmi satikties vēl kādu reizi. 

Šajā dienā:

  • 12.a klases skolēni kļuva par šefiem 4.a kl.;
  • 12.b klases skolēni kļuva par šefiem 4.b kl.;
  • 11.a klases skolēni kļuva par šefiem 3.kl.;
  • 10.a klases skolēni kļuva par šefiem 2.a kl.;
  • 10.b klases skolēni kļuva par šefiem 2.b kl.;
  • 9.a klases skolēni kļuva par šefiem 1.a kl.;
  • 9.b klases skolēni kļuva par šefiem 1.b kl.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt