Par drošību vasarā informē nepilgadīgo lietu inspektore

Vija Meroža

Mācību gada noslēgums ir svarīgs posms katra skolēna dzīvē, bet priekšā vasara ar dažādām izpriecām un kārdinājumiem..Tāpēc jo svarīgāk atgādināt katram skolēnam, ka vasarā ir jābūt īpaši apzinīgiem, jo atbildība bieži vien gulstas uz pašu bērnu pleciem-vecāki taču strādā. Zinot to, 26.05. aicinājām uz skolu nepilngadīgo lietu inspektori parunāt ar skolēniem par dažādām bīstamām lietām, kuras skolēnus var apdraudēt vasarā. Cerams, ka ,nonākot dažādās kritiskās situācijās, skolēni atcerēsies, no kā pieaugušie centās viņus pasargāt.Lai visiem jauka vasara un nekādas briesmas bērniem nedraud! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Melngalvju namā sumina laureātus!

Ilva Viļuma, laureāte

Lai arī televīzijas šova „Gudrs, vēl gudrāks” skatītāji vēl nezina, kā veicies  10. un 11. klašu finālistiem, filmēšana jau ir notikusi  un uzvarētāji noskaidroti. 19. maijā 6 uzvarētāji un viņu skolotājas devās uz Melngalvju namu, lai viesotos pie Latvijas Valsts prezidenta. Sākumā mēs aplūkojām ēku, paklausījāmies par tās vēsturi un apskatījām Svētku un Lībekas zāles. Pēc tam devāmies uz Latviešu zāli, kur gatavojāmies satikties ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Uzdevām dažādus jautājumus par prezidenta  bērnību, skolas laiku, apkārtējo vidi  un aktualitātēm. Visi ieklausījās prezidenta atbildēs, jo tās bija ļoti vērtīgas. Saruna  ritēja pozitīvā, draudzīgā gaisotnē. Domāju, ka šī tikšanās ir neaizmirstama, jo ne visiem ir lemts tikties ar Latvijas Valsts prezidentu un, manuprāt, tas ir liels gods.

Viesojamies Vecpiebalgas pusē

Ieva Morozova, 10.b klase

13. maijā abas 10. klases un arī 11. klase devās ekskursijā uz Vecpiebalgas pusi. Sākumā mēs viesojāmies brāļu Kaudzīšu muzejā “Kalna Kaibēni”. Tas ir vecākais memoriālais muzejs Latvijā. Pēc gida lieliskā stāstījuma mēs devāmies uz Piebalgas porcelāna fabriku. Mums bija iespēja redzēt, kā top porcelāna krūzītes, vāzes un arī mazi nieciņi. Tas viss ir roku darbs. Vēlāk mēs varējām iejusties mākslinieka lomā un apgleznot savas krūzītes. Nākamais mūsu apskates objekts bija Raunas ceplis, kur mums pastāstīja par šī cepļa vēsturi un viņa pašreizējo darbību. Izklaide sākās, kad mēs devāmies un Braku takām, kur katrs varēja pārbaudīt, cik drosmīgs un stiprs viņš ir. Lai arī lielāko ekskursijas daļu bija lietus, tomēr tas mums netraucēja gūt pozitīvas emocijas. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Vieglatlētikas sansībās teicami sasniegumi

Aldis Rakstiņš

24.maijā Aizkraukles novada stadionā notika Aizkraukles novada sporta skolas reģionālās skolu sacensības vieglatlētikā Junioru, A ,B, C vecuma grupās. Šīs sacensības bija ne tikai cīņa par individuālajām un grupu uzvarām, bet arī cīņa ar gaisa temperatūru.  Skola tika pārstāvēta vairākos sporta veidos un guva arī medaļas. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Zaļās orientēšanās sacensības

Vija Meroža

Sākoties pavasarim, skolēniem arvien vairāk gribas atrasties svaigā gaisā –ārā. Tā kā mūsu skola atbalsta EKO skolu programmā ietverto veselīgo dzīves veidu, tad ļoti vērtīgs un vajadzīgs mums šķita pasākums, kas saistīts ar orientēšanos dabā. Skolēniem nācās atrast paslēptos kontrolpunktus ar burtiņiem, kurus saliekot kopā veidojas vārdu savienojums „EKO skola”. Sacensībās piedalījās 6 komandas. Katrai komandai vajadzēja iziet šķēršļu labirintu ar 15 soļiem, izdomāt 5 vingrojumus ar staipīgo gumiju. Pirmā trasi pabeidza 8.a klases komanda. Taču balvas saņēma visi: nozīmītes, diplomus un konfektes. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Ģimene, mājas – vieta, kur atgriezties (laimīga cilvēka memuāri)

Armands Bērziņš, 8.b klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Sveika, pasaule, esmu piedzimis! Ir skaista novembra diena, birst krāsainas koku lapas. Mana ģimene ir lieliska! Brālis! Man ir brālis!  Es toreiz pat nenojautu, ka sešus gadus pēc manas piedzimšanas man uzradīsies maza būtne, kas tā izmainīs mūsu visu dzīves! Es runāju par savu māsu Sintiju. Es viņu auklēju, un tas bija pat aizraujoši! Līdz laikam, kad viņa sāka aiztikt manas mantas un runāt.

Lasīt tālāk …

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: Tāda ir vienkāršā latviešu zemnieka dzīve

Rūdis Eiduks, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Ir rīts… Caur aizkariem izlaužas spoži saules stari. Es atveru acis, un 2. jūlija diena ir sākusies. Ielecu šortos, uzrauju mugurā T-kreklu un esmu gatavs jaunām uzvarām. Šodien jāārda un jāpresē siens. Vakarā vēl kāds gabals būtu jānopļauj, bet to darīs tētis. No rīta viņa nav mājās. Aizbraucis vest pienu. Mans tētis Imants strādā PKS “Bites” par piena mašīnas šoferi jau 22 gadus. Mammai Inesei tikko sācies atvaļinājums no darba LLKIC. Vasarās miegam mums atliek pavisam nedaudz laika. Tāpēc ātri paēdam brokastis, kuras ir sarūpējusi vecmamma Anna, dārzā piebāžam pilnas kabatas ar gurķiem un zirņiem un dodamies pie darba.

Lasīt tālāk …

Konkursa “Es un mana dzimtene” pirmās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana

Santa Krasovska, Latviešu valodas skolotāja

Ceturtdien, 22. maijā plkst. 14. 00 Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē notika radošo darbu konkursa “Es un mana dzimtene” pirmās kārtas noslēguma sarīkojums un uzvarētāju apbalvošana. Foto atskatu skat. GALERIJĀ!

Lasīt tālāk …

Iespēja iegūt velosipēda vadītāja apliecību

Apmācības un eksāmenu kārtošana gan bērniem, gan pieaugušajiem notiks A.Upīša Skrīveru vidusskolā trīs grupās: 27.maijā pulksten 9.00, 28.maijā pulksten 9.00 un 11.00. Interesentus lūdz pieteikties līdz 26.maijam skolas kancelejā pa tālruni 65197626. Apmācību dienā par telpu, kurā notiek nodarbības, jāinteresējas pie skolas dežuranta. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un dokumentu fotogrāfija 3×4 cm, vadītāja apliecības saņemšanai. Sīkāk par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu varat lasīt CSDD mājas lapā.

Apbalvotais skolēnu radošais darbs: InDividualitāte (ID)

Andris Ērglis, 12.a klase. Pedagogs: Santa Krasovska

Laikam ritot, cilvēks paliek aizvien individuālāks. Tam ir vairāki iemesli. Tagadējā gadsmitā cilvēku dzīve stipri atšķiras no tās, kas bija pirms 100 – 200 gadiem. Piemēram, Latvijā lauku viensētu ģimenēs visiem bija kopības sajūta, jo vairāki cilvēki dzīvoja vienā istabā. Šobrīd mājā katram ir sava telpa ar datoru, televizoru un mobilo telefonu.

Lasīt tālāk …