Aicina pieteikties par «Rīga 2014» brīvprātīgo aģentu

«Rīga 2014» brīvprātīgo programma darbojas jau trešo gadu un ir kļuvusi par vienu no lielākajām brīvprātīgo darbības koordinācijas struktūrām Rīgā. Patlaban programmā aktīvi iesaistījušies 2776 brīvprātīgie no 14 līdz pat 76 gadu vecumam. Kļūt par brīvprātīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros ir viegli – galvenais vēlme un brīvais laiks. Programmas galvenais mērķis ir dot iespēju ikvienam saturīgi pavadīt savu brīvo laiku sabiedrības labā. Pieteikties var mājas lapā piedalies riga2014.org Lasīt tālāk …

Latvijas Universitāte: Parūpējies par iespēju studēt budžetā laicīgi!

Kā To izdarīt? PIEDALIES:    Latvijas valsts skolēnu zinātniskajās konferencēs;    LU SZF rīkotajā Radošajā konkursā žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā;    LU SZF rīkotajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā komunikācijas zinātnē, politikas zinātnē, socioloģijā un informācijas pārvaldībā;    LU SZF rīkotajā radošajā konkursā „Izveido savu mājas lapu!”    LU SZF rīkotajā skolēnu erudīcijas konkursā  „Zināt VARU!”.

Lasīt tālāk …

„Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”

Vija Meroža

3.aprīlī, pēc vides speciālistes Annas Zvejnieces aicinājuma, nolēmām piedalīties pašvaldībām izsludinātajā konkursā „Tīra jūra sākas tavā vannas istabā”. Konkursā iesaistījās 9.-12. klašu audzēkņi. Pasākuma laikā katrai komandai tika uzdots improvizācijas uzdevums atainot interesantā veidā noteikumus, kurus cilvēkiem būtu jāievēro, lai saglabātu jūru tīru.Nākamais uzdevums-atminēt Alias spēles vārdus, kas saistīti ar šo tēmu. Un pēdējais-atminēt ar dabu saistītas mīklas. Konkursa gaita tika filmēta un, cerams, ka tiks izveidots arī video. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Apkopoti aktualitāšu konkursa marta 4.nedēļas un kopējie mēneša rezultāti

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs

Turpinot iesākto tradīciju, arī marta mēnesī skolēniem tika piedāvāta iespēja pārbaudīt savaas zināšanas aktuālajos jautājumos poilitikā, ekonomikā, kultūrā, mūzikā, kā arī citās jomās pēc pašu skolēnu ieskatiem. Konkursa noteikumi nav mainījušies: ik nedēļu skolēni raksta 10 aktualitātes pēc paša izvēles; tās tiek izvērtētas un skolēniem tiek p[iešķirti punkti 100% skalā. Par katru loģisku un aktuālu norisi – 10%! 4.marta nedēļas un marta mēneša rezultāti redzami zemāk!

Marta 4.nedēļa                                                                     Marta kopējie rezultāti

    

Jaunsargu nometne

Rūdis Eiduks, 12.a klases skolēns, 4.līmeņa jaunsargs

Šī gada pēdējo marta nedēļu 514.vienības jaunsargi pavadīja Nacionālo Bruņoto Spēku rīkotajā atlases nometnē. Tā norisinājās no 24. – 28.martam, Cēsīs NBS Instruktoru skolā. Svētdienas vakarā notika kandidātu ierašanās un Nacionālās Aizsardzības Akadēmijas lekcija-prezentācija par mācībām un profesionālo dienestu NBS.

Lasīt tālāk …

AFS organizē interaktīvu semināru par apmaiņas programmām 2014./ 2015. m.g.

www.esmaja.lv

8.aprīlī, pulkst. 16:30, “Eiropas Savienības māja” telpās norisināsies informatīvs seminārs par “AFS Starpkulturu programmas” vidusskolēnu apmaiņas programmām nākamajam 2014/2015. m/g. Seminara gaitā dalībniekiem būs iespēja tikties ar citiem interesentiem, dalīties ar pieredzi un kontaktiem. Pasākuma turpinājumā tiks stāstīta praktiska informacija par programmu valstīm, programmu saturu, dalībnieku kritērijiem un pieteikšanās termiņiem. Semināru apmeklēt aicinām gan jauniešus un to vecākus, gan skolu pārstāvjus/skolotājus iegūt plašāku skatījumu uz apmaiņas programmām un praktisku informāciju. Ludzu, aizpildiet reģistrācijas anketu, ja kāds no skolas plāno apmeklēt semināru!

Konkursa “CEĻOJUMS UZ OPERU” finālā iekļūst A.Ērglis (12.a) un K.Zablinskis (10.b)

www.lno.lv

Noslēgusies LNO Starptautiskās operas dienas ietvaros izsludinātā konkursa „Ceļojums uz operu”  pirmā kārta, kurā bija aicināti piedalīties 9. – 12. klašu skolēni. Konkursa pirmajā kārtā tika saņemtas 96 anketas no visas Latvijas, no pretendentiem tika izraudzīti trīsdesmit finālisti. A.Upīša Skrīveru vidusskolu konkursā pārstāvēja A.Ērglis (12.a), K.Zablinskis (10.b) un E.Matuseviča (11.a).

Pirmās kārtas uzvarētāji: Andris Ērglis, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Kristaps Zablinskis, Andreja Upīša Skrīveru vidusskola,Evija A., Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, Agnese Abramāne, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Lasīt tālāk …

Maķedonijas valdības stipendija vidusskolēniem un studentiem bakalaura līmeņa studijām

www.viaa.gov.lv

Maķedonijas valdība aicina Latvijas vidusskolu pēdējās klases skolēnus vai studentus piedalīties stipendiju konkursā, lai studētu Maķedonijā kādā no bakalaura studiju programmām 2014./2015.akadēmiskajā gadā. 

Lasīt tālāk …

Skola pārstāvēta Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 5.konferencē

Angelika Liepiņa, 11.a klase

Šī gada 27.martā Jelgavā norisinājās Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 5.konference.Tajā piedalījās 171 skolēns no 22 Zemgales novadu pašvaldībām. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu pārstāvēja Elīna Mārtiņa ar darbu veselības zinātnē “Ārstnieciskās zāļu tējas”, darba vadītāja skolotāja Daiga Martinsone un Uva Aiva Sprukte ar darbu vēsturē “Latvijas armija starptautiskajās misijās”, darba vadītājs skolotājs Edgars Bērziņš.

Lasīt tālāk …

Skolas dabaszinību olimpiādes rezultāti

Daiga Martinsone, dabaszinību skolotāja

Vārds, uzvārds Punkti  VIETA
Patrīcija Zālīte 95 1.
Jānis Tālbergs 88 2.
Rasa Pāvulēna 84 2.
Austra Pumpure 81 3.
Oto Ģigulis 80 3.
Kristiāna Salnāja 80 3.
Betija Zvejniece 78 Atzinība
Monta Kalēja 77 Atzinība
Ērika Vaira Leopolde 76 Atzinība