Piedalies pats un aicini citus: Zemes stunda 2014

Vija Meroža

Jau astoto reizi marta mēneša pēdējā sestdienā cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai. Vēl vairāk – katru gadu tieši Zemes stundas laikā rodas jauni izaicinājumi un apņēmības, ko īstenot. Aicinām skrīveriešus 29.03.plkst.20.30 sapulcēties skolas sporta laukumā ar svecītēm, rokas baterijām un doties gājienā, iepriekš mājās izslēdzot elektrību!

Lasīt tālāk …

Skolēni aicināti piedalīties Latvijas skolēnu peintbola čempionātā

Jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkots LATVIJAS SKOLĒNU PEINTBOLA ČEMPIONĀTS, kurš pagājušajā gadā spēja
sapulcēt 37 KOMANDAS no dažādiem Latvijas reģioniem. Arī šogad Z/S ”KRASTI” atpūtas komplekss rīko vienu no atlases posmiem, kurš notiks šī gada 26. aprīlī atpūtas kompleksā ”Krasti” Ogres novada Madlienas pagastā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit, bet pieteikuma formu lejupielādēt – šeit!

A.Burkas (8.b klase) konkursa darbs “Oskars Kalpaks – cilvēks leģenda”

Kā rodas cilvēki – leģendas? Ļoti vienkārši un  reizē sarežģīti. Viņi  ar visu sirdi un dvēseli mīlējuši savu zemi, pašaizliedzīgi darot to, kas Dzimtenei vēsturiskajos brīžos visvairāk ir vajadzīgs. Un šī spēja Tēvzemes mīlestību nostādīt pāri savam personīgajam komfortam visos laikos ir izpelnījusies cieņu – vienīgo atzinību, kas nav pērkama ne par kādu naudu.

Lasīt tālāk …

L.Krasovskas (7.b klase) konkursa darbs “Teiksma par Oskaru Kalpaku”

„Čau, vecmamm!” Anna, ienākot priekšnamā, jautri uzsauca vecmammai. „Mmm… Kā te smaržo!”
„Sveika, meitiņ! Es jau tevi gaidīju! Re, re, tavas mīļākās pankūciņas!”
„Vecmāmiņ, tu esi zelts,”Anna sirsnīgi noskūpstīja vecmammu uz vaiga.
„Nu, nāc, nāc, bērns! Kā skolā gāja?” uzlūkodama Annu, vecmamma mīļi noprasīja.
„Nu… normāli… Ai, iedomājies, kādi tie skolotāji spēj būt, viss prieks par šo nedēļas nogali šeit pie tevis sabojāts!” Anna pukodamās sacīja.

Lasīt tālāk …

PAVASARA EKSKURSIJU CEĻVEDIS – AIZVED KLASI PIEDZĪVOJUMĀ!

25. martā iznācis bezmaksas e-žurnāls skolotājiem un skolēniem “Skolēnu pavasara ekskursiju ceļvedis”. Tas būs
lielisks palīgs visiem, kuri plāno šajā pavasarī doties kopīgās klašu ekskursijās. Pavasara ekskursiju ceļvedī apkopotas vairāk nekā 40 apskates vietas, kur lieliski pavadīt laiku kopā ar klasi. Iepazīstieties! Pavasara ekskursiju ceļvedi sagatavojusi izglītības e-žurnāla “Skolas Vārds” redakcija. Ceļvedis apskatāms šeit!

P.Zālītes (6.a klase) konkursa darbs “Teiksma par Oskaru Kalpaku”

Kluss, kluss vakars, es eju pa ielu. Ceļu izgaismo tikai dažas laternas, kuru gaisma ar katru manu soli paliek aizvien blāvāka un blāvāka, līdz caur tumšiem miglas vāliem es pamanu cilvēku, viņš stalti nāk man tuvāk. Kad dūmakā tītais tēls iet, pazūd migla, mēness, zvaigznes… Šķiet, es pati uz mirkli pazūdu. Viņš uzlūko mani, atklājot savu seju… Tas ir neticami, tas ir brīnums, manā priekšā stāv pulkvedis Oskars Kalpaks. Viņš sniedz man roku, aicinot doties līdzi…

Lasīt tālāk …

Radošo darbu konkurss “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannas istabā”

Radošo darbu konkurss

Pieminot 1949.gada marta deportācijas, skolā var apskatīt interaktīvu izstādi-darbnīcu “Prom no mājām”

www.auv.lv

1949.gada 25.martā no Latvijas tika izvesti vairāk kā 14 tūkstoši cilvēku, tika salauztas ģimenes, cilvēku dzīves. Lai godinātu izvesto piemiņu un izglītotu sabiedrību, skolas aktu zālē ir sagatavota izstāde-darbnīca “Prom no mājām” skolas skolēniem, skolotājiem un interesentiem par 1949.gada marta deportācijām. Izstāde būs atvērta no 24.03. līdz 31.03. Interesentiem, kuri nav saistīti ar skolu, bet vēlas apskatīt izstādi, lūgums pieteikties pie vēstures skolotāja un izstādes autora E.Bērziņa (tel. 26797661).

Sākumskolas skolēniem panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs

Inese Uzula

Sadarbības novadu 3.klašu skolēnu neklātienes matemātikas olimpiādē – testā, kurš izpildīts e- vidē, startēja 112 skolēni.No Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas piedalījās olimpiādē 13 skolēni.  3.vietu ieguva: Sanija Petroviča, Dārta Pāvulēna, bet atzīnību: Kārlis Emīls Ielejs, Katrīna Celmiņa, Lāsma Rutkovska.
Sadarbības novadu 4.klašu skolēnu latviešu valodas olimpiādē atzinību ieguva: Katrīna Paula Jukna, Alvīne Bazule.
Sadarbības novadu 4.klašu skolēnu matemātikas olimpiādē  3. vietu ieguva Kalvis Kalniņš, bet atzinību Zanda Albekeite.
Sadarbības novadu 2.klašu skolēnu olimpiādē ar kombinētu saturu 2.vietu ieguva: Alma Pumpure, bet atzinību -Alise Cedere

Rakstīt radoši ir apsveicami

Liega Krasovska, 7.b klase

Tagad ir radīti ļoti daudz konkursu, kuros var piedalīties bērni un jaunieši, rakstot eseju vai dzejoli, vai kādu citu rakstu darbu, tādā veidā attīstot savu daiļradi.

Kādā ļoti neparastā marta dienā, kad laiks ārpus loga drīzāk atgādināja Ziemassvētku laiku, divas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolnieces Patrīcija Zālīte, Liega Krasovska un skolotāja Daina Vancāne-Viļuma kāpa vilcienā, lai dotos uz Rīgu, kur Kara muzejā notika Oskaram Kalpakam veltīto eseju konkursa laureātu apbalvošana. Kopā no visas Latvijas uz apbalvošanu tika uzaicināti 25 laureāti, un trīs no tiem bija no mūsu skolas.

Mēs piedalījāmies izzinošā ekskursijā pa Kara muzeja zālēm, vēlāk devāmies uz galveno apbalvošanas pasākumu, kur mums atzinīgus vārdus teica izglītības ministre Ina Druviete un Eiroparlamenta deputāti no Latvijas – Kārlis Šadurskis, Inese Vaidere, kā arī Daugavas Vanagu priekšsēdētājs Andrejs Modris Mežmalis.

Liega vēl ar savu rakstu izcīnīja ekskursiju uz Ineses Vaideres darba vietu Rīgā. Apsveicam Liegu Krasovsku, Patrīciju Zālīti un viņu latviešu valodas un literatūras skolotāju Dainu Vancāni-Viļumu, kā arī Andi Burku un skolotāju Santu Krasovsku!

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt