Skolēni aicināti pieteikties dalībai interešu izglītības programmās

www.auv.lv

Šajā mācību gadā skolas skolēniem tiek piedāvāta iespēja iesaistīties 28 interešu izglītības programmās. Kā ierasts, arī šogad programmas aptver ļoti plašu jomu spektru, piemēram, sporta, vides, mūzikas, valodu, skatuves runas un kustības jomas. Katram skolēnam ir jāizvēlas vismaz viena no piedāvātajām interešu izglītības programmām, lai papildinātu savas vispārcilvēcīgās zināšanas, prasmes un lieliski pavadītu laiku pēc obligātā mācību satura apgūšanas.

www.auv.lv jautā:

Sorry, there are no polls available at the moment.

Ar interešu izglītības programmām var iepazīties šeit vai mājas lapas sadaļā Interešu izglītības programmas, bet ar programmu saturu, konsultējoties ar interešu izglītības programmas vadītāju!

Noslēdzies septembra mēneša 2. aktualitāšu konkurss: favorīti nemainīgi, 6.a klasei – 2.vieta!

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Noslēdzies otrās septembra nedēļas aktualitāšu konkurss šajā mācību gadā. Jautājumi šajā nedēļā skāra tādas jomas kā ekonomika, sabiedrība, politika un starpvalstu attiecības.  Līdz ar šo konkursu – pārsteigums – 6.a klases skolēni godam ir izcīnījuši 2.vietu! Pirmā vieta – nemainīgi 11.a klasei, bet šajā nedēļā trešā vieta – 12.a klasei! Tāpat ar prieku paziņoju, ka trīs skolēni ir ieguvuši augstāko izpildes rādītāju – 98%! Apsveicam šīs nedēļas uzvarētājus!

“Olimpiskā diena 2014” šogad notiks 26.septembrī [Papildināts ar “Olimpiskās dienas 2014” vingrojuma kopleksa mācību materiālu]

www.olimpiade.lv

Latvijā “Olimpiskā diena 2014” šogad notiks 26.septembrī.  Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpisko kustību, kuras pamatā ir nezūdošas Olimpiskās vērtības – draudzība, cieņa un izcilība. Šogad pasākuma moto Latvijā ir “Iepazīsties – mini handbols”. Skolā Olimpisko dienu atzīmēsim ar kopīgu rīta vingrošan , kā arī ar katras klases kolektīva vingrojumiem video fromātā (ierosmes video veidošanai pieejamas šeit)!

Lasīt tālāk …

Aizvadītas pirmās mācību grupu nodarbības

www.auv.lv

Pirmdien, 15.septembrī, notika pirmās skolotāju mācību grupu tikšanās.
Lūk, grupu vadītāju atskats uz paveikto. Jau ziņots, ka šajā mācību gadā mācību grupu iniciatīva ir vērsusies plašumā un tiek organizētas 6 mācīšanās grupas skolotājiem.
Lasīt tālāk …

1.-12.klašu skolēni aicināti peidalīties Baltijas ceļa nedēļas aktivitātēs

Vija Meroža, Edgars Bērziņš, Baltijas ceļa nedēļas organizatori

Atzīmējot Baltijas ceļa 25 gadadienu,skolā plānotas aktivitātes kā mācīobu stundu ietvaros, tā arī pēc tām. Vēstures stundu laikā Baltijas ceļa nedēļas ietvaros plānotas Baltijas ceļa stundas, kurās interaktīvā un radošā gaisotnē skolēniem tiks izklāstīti Baltijas ceļa norises un to nozīme. Savukārt skolas 1.-12.klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā “Piemini Baltijas ceļu”, kurā varēs sacensties trīs dažādās jomās, atbilstoši vecuma grupai:

  • zīmējumu zīmēšanā  (1.-4.klase, tēma “Tauta tautu rokās tur…”),
  • eseju rakstīšanā (5.-8.klase, tēma “Ko man nozīmē Baltijas ceļš?”),
  • video veidošanā (9.-12.klase) .

Darbus vērtēs kompetenta žūrija, tiks piešķirtas balvas katrā vecuma grupā: viena pirmā, divas otrās un trīs trešās vietas. Tāpat visi dalībnieki saņems apliecinājumu par dalību konkursā. Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT!

Skolā darbu sāk 6 mācību grupas skolotāju profesionālo prasmju paaugstināšanai

Mācoties no aizvadītā mācību gada teicamās pieredzes skolotāju mācīšanās grupu organizēšanā, šajā mācību gadā skolotājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties vienā no 6 tematiskajām mācīšanās grupām. Mācību gada laikā reizi mēnesī skolotāji tiksies, darbosies un mācīsies viens no otra. Šajā mācību gadā tiks īstenotas šādas mācību grupas:

  1. IT izmantošana, vadītāja sk. Santa Mārtinsone
  2. Mācību materiālu izstrādāšana( arī angļu val.), vadītāja sk. Sintija Rūze
  3. Rotaļu  un didaktisko spēļu izstrādāšana, vadītāja sk. Olga Urtāne
  4. „Āķis lūpā”-stundas sākuma un beigu organizēšana, vadītāja sk. Ilze Gaņina
  5. Humānā pedagoģija, vadītāja sk. Santa Krasovska
  6. Metodisko paņēmienu pielietošana, vadītāja sk. Daiga Martinsone

Pirmā mācību grupu tikšanās plānota jau 15.septembrī.

Skrīveru vidusskola – Barikāžu muzeja “Muzejbusa” pieturvieta

Elīza Šaitere, 8.b klase

Piektdien, 12.septembrī, skolas 8., 10., 11. un 12. klašu skolēniem vēstures stundas notika neierastā vietā – autobusā. Atsaucoties Barikāžu muzeja aicinājumam, skolas skolēniem bija iespēja apmeklēt nodarbību “Barikāžu laiks”. “Muzeobusā’’ varējām aplūkot dažādas fotogrāfijas, video no barikādēm. Gide mums stāstīja un rādīja bildes par PSRS, par Baltijas ceļu, M.Gorbočovu (Padomju Savienības ģenerālsekretāru un pirmo (un arī pēdējo) prezidentu) un citām personām, par Tautas Fronti, un protams vēl daudzas citas interesantas nianses par Atmodas laiku.

Lasīt tālāk …

Atskats uz 10. klases mācību ekskursiju uz uzņēmumiem ”Hanzas Elektronika” un SIA ”Peslaks”

Paula Lazdiņa, 10.a klase, foto: skolas arhīvs

11.septembrī norisinājās mācību ekskursija , kurā piedalījās 10.klase. Sākumā mēs apmeklējām uzņēmumu Ogrē – ‘’Hanzas Elektronika’’, kur aplūkojām to, kā tiek montētas elektropreces, shēmas un rūteri. Uzzinājām, ka ,lai strādātu šādā uzņēmumā nepieciešamas daudz zināšanas un pieredze, kā arī cītīgi jāklausās fizikas un programmēšanas stundās. Uzņēmumu ar 150 darbiniekiem vada Ilmāras Osmanis un vēl 2 ārzemju investori.

Kad bijām apskatījuši to, kā top datorshēmas, devāmies uz nestandarta konstrukciju un metālapstrādes uzņēmumu SIA ‘’Peslaks’’ Ikšķilē. Šajā uzņēmumā strādā 15 amatnieki, kas gatavo dažādus pasūtījumus-margas ,trepes ,vārtus un žogus-gan krāsotus, gan apzeltītus, kā arī ar Swarovski kristālu elementiem to dizainā. Pasūtījumi ir galvenokārt no Krievijas. Uzņēmēja vadītājs uzsvēra, ka ražojums ir kvalitatīvs roku darbs, kurā nepieciešama precizitāte, pacietība un labas iemaņas metālapstrādē.

 Saistībā ar komerczinību priekšmetu, klasei bija jāaizpilda darba lapas par abiem uzņēmumiem, to darbību, izmaksām un darbinieku skaitu. Atsauksmes par mācību ekskursiju bija pozitīvas, jo bija iespēja uzzināt par uzņēmējdarbību, kas lieti noderēs projektā ‘’Esi Līderis’’, kurā ir iesaistīta mūsu klase.

IESPĒJA LĪDZDARBOTIES 3D DRUKAS LABORATORIJĀ

Lilita Paula, informātikas skolotāja

Vārds „printeris” lielākajai daļai cilvēku asociējas ar ierīci, kura izdrukā iepriekš izveidotus zīmējumus un uzrakstus uz kādas virsmas, tādējādi padarot tos vizuāli aplūkojamus divu dimensiju veidolā. Vārdi „3D printeris” liek saprast, ka šī ierīce ir spējīga izveidot trīsdimensionālus objektus, kuri ir taustāmi un apskatāmi no visām pusēm. Tas nozīmē, ka 3D printeris ir spējīgs izprintēt praktiski jebkuru objektu, kurš tiek uzprojektēts datorā. Ja vēlies uzzināt, kā notiek 3D printēšana, vai vienkārši apgūt ko jaunu IT jomā – Aizkraukles novada ģimnāzijas IT prasmju atbalsta centrs aicina pieteikties un līdzdarboties 3D drukas pulciņā.

Lasīt tālāk …

Spēle vasaras brīvlaikā „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata” 

Inese Uzula, spēles komandas vadītāja

Vasarai beidzoties, noslēdzās Latvijas skolu komandu spēle „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”. Jau 7.septembrī visas komandas devās uz Rīgu, lai satiktos tur, kur pirmo reizi saņēma kartupeli, podu un zemi – Esplanādē, tikai šoreiz uz noslēgumu – Ražas svētkiem.

Lasīt tālāk …