Skolā pārrunā jauniešu un pašvaldības sadarbības iespējas

Edgars Bērziņš, pasākuma koorindators

Pateicoties Skrīveru novada domes priekšsēdētāja Andra Zālīša iniciatīvai, piektdien, 13.06., skolas aktu zālē notika LR Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas kūrētā novada jauniešu, pašvaldības iestāžu un skolas darbinieku tikšanās – seminārs ar biedrības „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta” pārstāvjiem, lai meklētu efektīvākos ceļus sadarbībai ne tikai viena projekta vai aktivitātes ietvaros, bet arī ilgtermiņā.

Lasīt tālāk …

Iespēja piedalīties “Jaunatnes Forums 2014”

Jaunatnes Kompetences Centrs šovasar organizēs “Jaunatnes Forums 2014″, kurš norisināsies 3. un 4.jūlijā Rīgā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Foruma galvenais mērķis ir iedrošināt jaunatni nākt klajā ar priekšlikumiem, kas tiem palīdzētu kļūt konkurētspējīgākiem, efektīvāk pielietot savas spējas un vienlaikus būt daudz apmierinātākiem. Runa ir par to, kā efektīvāk īstenot izvirzītos karjeras mērķus, lai tiktu dots iespējami lielāks ieguldījums sabiedrības labā un valsts attīstībā. Svarīgs aspekts šajā procesā ir savstarpēja komunikācija, kas, papildus inovatīvām idejām, ir visu nozīmīgo projektu un centienu pašos pamatos.

Lasīt tālāk …

Seminārs „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana” Skrīveru novadā

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas nodaļas apņemšanos pastiprināti pievērst uzmanību jaunatnes politikas attīstībai reģionālā līmenī, biedrība „Izdzīvo ideju” un SIA „Civitta” sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru realizēs 10 izbraukuma seminārus Latvijas pašvaldībās par jauniešu aktīvu līdzdalību un jaunatnes politikas attīstīšanu vietējā līmenī, kā arī sadarbības ar pašvaldību veicināšanu.

 Seminārs notiks 13. jūnijā, plkst. 10.00 – 14.00, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas telpās, Stacijas laukumā 1, Skrīveros

Semināra dalībnieki: pašvaldības darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki un aktīvi jaunieši vecumā no 16 – 25 gadiem.

Semināru vadīs: biedrības „Izdzīvo ideju” neformālās izglītības treneri Māris Resnis un Lauma Žubule, SIA „Civitta” eksperts Imants Breidaks.

Pieteikšanās līdz trešdienas, 11.06.2014., pl.18.00, aizpildot pieteikuma ANKETU:

Seminārs norisināsies interaktīvā gaisotnē un iekļaus tādas tēmas kā aktīva līdzdalība, tās ieguvumi jauniešiem, pašvaldībai un sabiedrībai, tiks izskatītas dažādas līdzdalības formas, kā arī iespējas vietējā un nacionālā līmenī, iepazīstināšana ar programmu „Erasmus +”, sadarbības veidošana starp jauniešiem un pašvaldību, ideju radīšana un attīstīšana līdzdalības veicināšanai.

2011.gadā – 18., 2012.gadā -16., 2013.gadā – 14., bet šogad – 12. vieta Jauno Satiksmes Dalībnieku foruma finālā

Aldis Rakstiņš

RTU atpūtas bāzē „Ronīši” 2014.gada 6.-7.jūnijā, notika CSDD sacensību jaunajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums” Lielais Latvijas fināls. Tajās piedalījās visu līdz šim notikušo reģionālo pusfinālu labākās komandas no visas Latvijas, kopskaitā 32. Starp kurām bija arī mūsu skolas komanda „Skreiči”: Oto Ģigulis, Kristaps Piternieks, Jorens Jānis Glods, Elīza Stauža, Krista Verpele un Sintija Leitāne. Komandu pavadīja un palīdzēja sagatavot startam Terēze Baumgartena un Agate Albekeike.

Mūsējie startēja atzīstami, jo tika izcīnīta 12.vieta ar 550 punktiem. Par rezultātu blīvumu liecina tas, ka no 11. vietas šķīra tikai viens punkts, no 10.vietas četri punkti, no olimpiskā sešinieka tikai 26 punkti. Interesanti, ka uzvarēja Kusas pamatskolas komanda ar 842 punktiem, bet otrajā vietā finišējušai Baložu vidusskolas komandai bija tikai par diviem punktiem mazāk. Kusas komanda septembrī dosies uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Norvēģijā, kurās iepriekšējos gados Latvijas komandas ierindojušās godalgotās vietās. Novēlēsim viņiem tur veiksmi. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

5.b klasei augstā 7.vieta “ZZ čempionāta” finālā

www.auv.lv, foto www.zzcempionats.lv

31. maijā, hallē “Arēnā Rīga” noslēdzās šī gada Vislatvijas skolēnu prāta un sporta spēles “ZZ Čempionāts”. Sacensībās par vienotākās un sportiskākās klases titulu un vērtīgām balvām cīnījās kopumā gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas. Vislabāko rezultātu no Aizkraukles apkārtnes uzrādīja A.Upīša Skrīveru vidusskolas 5.b klase, 65 klašu konkurencē 4.-5. klašu grupā izcīnot augsto 7. vietu. Apsveicam! 4.-5.klašu grupas kopējie rezultāti pieejami šeit!

Projektu nedēļa 1.-4. klasēs: tēma „Veselīgs dzīves veids”

Vija Meroža

Zināms, ka Andreja Upīša Skrīveru vidusskola uzsākusi EKO skolas ceļu un šogad pēta veselīgaFoto atskats pieejams GALERIJĀ! dzīvesveida formulu.Arī sākumskolas klašu skolēni iepazīst veselīgas dzīves nosacījumus: mācās stundās, tiekas ar lielākiem skolēniem un uzklausa viņu padomus,pēta dažādus materiālus un paši secina projekta nedēļas ietvaros (26.05.-30.05.), piedalās dažādos pasākumos, lai paši pārbaudītu to praksē.Savus pētījumus jaunāko klašu skolēni iemūžināja zīmējumos un īsos aprakstos. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Uzņēmēju diena AUSV (29.05.2014.)

Turpinot stradīciju, arī šajā mācību gadā skolas skolēni devās ciemos pie uzņēmējiem tepat Skrīveros. Lūk, atskats uz redzēto, dzirdēto un piedzīvoto!

Evija Mārtiņa, 5.a klase:

29.maijā 5.a klase devās pie mežssaimnieka uz lauku mājām ’’Gaiļi’’. Tur mēs tikāmies ar īpašnieku M«ari Skudru, kurš passāstija daudz ko interesantu. Vispirms mēs apskatījām vislielākos akmeņus un tikai tad sākām staigāt pa dabas takām. Māris mums ļoti daudz stāstīja par kokiem. Redzējām egli, kuras zari sniedzās līdz pašai zemei. Bet tālāk bija vēl lielāka un kuplāka egle, kas pat tiek fotogrāfēta Ziemassvētku kartiņām. Mums bija arī ekskluzīva iespēja būt divos pagastos vienlaicīgi -Skrīveros un Jumpravā. Kad atgriezāmies viņa sētā mēs apskatījām viņa brāļa veidotos akmens darbus. Tur bija Raganas māja, kas patiesībā bija kūpinātava. Māris mums vēl parādija trīs akmens kāpnes ar ļoti dažādiem akmeņiem, kas nākuši no daudzām valstīm. Beigās mēs iekurinājām āra kamīnu un cepām desiņas. Šī bija interesanti un vērtīgi pavadīta diena

Agrita Sakse, 10.a klases audzinātāja:

10.a klases skolēni uzņēmēju dienas ietvaros devās ciemos uz individuālo mēbeļu darbnīcu REMERSHOFA. Tur mūs sagaidīja Normunda tētis Lauris Burka, kurš ir šīs firmas Skrīveru filiāles vadītājs. Visā  uzņēmumā strādā 6 cilvēki, bet Skrīveros – 3. Mums laimējās redzēt arī vienu no gatavajām mēbelēm, jo lielākā daļa mēbeļu ir numurētu materiālu kaudzīšu veidā, blakus tehniskie zīmējumi, jo mēbeles visbiežāk tiek uzstādītas pie pasūtītāja mājās. Mums speciāli nodemonstrēja finierēšanas procesu ar vakuumiekārtu. Datorfotogrāfijās izskatījām vienas mājas visas mēbeles, durvis seifus un citas iebūvētās lietas, dzirdējam interesantus, gandrīz vai kuriozus stāstus par pasūtītāju kaprīzēm. Sapratām, ka darba ņēmējs gaida darbiniekus nevis ar nostāju- ko liks, to darīšu, bet ar savu viedokli, vēlmi augt, izdarīt lietas labi un vēl labāk, ka darbā nav mazsvarīgu lietu, arī drošības jautājumu. Normunda tētis pats beidzis LU  maģistratūru, darbmācības/rasēšanas skolotāja specializācijā, bet  kā pats sacīja: “Štrunts, kādi cipari ir liecībā, kāds ir papīrs, pats svarīgākais, kas ir Tavā galvā, kāds tam visam segums, spēja, vēlme domāt un darboties.” Paldies Normunda tētim par mums veltītajām 2 stundām, kurās uzzinājām un redzējam gana daudz jauna par mēbeļu tapšanu viņu uzņēmumā.

Ieva Brenčeva, 8.b klase:

Uzņēmēju dienas ietvaros 8.b klase devās uz zemnieku saimniecību „Jaundimdāni”. Šie mājražotāji gatavo sieru un mājas saldējumu. No sākuma saimniece mums pastāstīja, kā top mājas siers un no kā to ražo. Uzzinājām, ka viņi gatavo 13 dažādus šī izstrādājuma veidus. Varējām arī tos nodegustēt. Tālāk devāmies uzzināt, kā top īsts mājas saldējums. Uzzinājām tā galvenās sastāvdaļas un redzējām ražošanas iekārtas. Varējām arī nogaršot saldējumus ar mellenēm, zemenēm, ērkšķogām un rabarberiem. Tie bija ļoti, ļoti, ļoti garšīgi! To atzina visi. Liels, mīļš paldies Solveigai Bušmeisterei par sirsnīgo un laipno uzņemšanu savā saimniecībā!

Daina Vancāne-Viļuma, 6.klases audzinātāja:

Sīkam lietutiņam smidzinot, sestās klases skolēni un viņu audzinātāja Uzņēmēju dienas ietvaros apmeklēja Skrīveru mājas saldējuma ražotni. Visi tikām sirsnīgi sagaidīti. Vispirms vārda dienā sveicām ar dziesmu un ziediem galveno saldējuma gatavotāju Dzidru Sotnieci. Saldējuma ceļu līdz gardēžiem izstāstīja tik sirsnīgā un atsaucīgā Lelde Sotniece, viņa parādīja filmiņu, kā saldējums kļūst par to īpašo un baudāmo prieku, no kura nevar atteikties neviens. Degustācijas pagāja gan smieklos, gan klusumā, kad ik pa brīdim atskanēja apmierinājuma :”Mmmm…” Jutāmies kā karaļi, gardēži un patiesa garduma novērtētāji.

Viktorija Matvejeva, 11.klase:

11. klase devās uz vienu no Skrīveru zināmākajām vietām – Klidziņu. Šis komplekss sastāv no četrām daļām- veikala/bistro, restorāna, konferenču zāles un viesnīcas. Vadītāja mums pastāstīja par katru no šiem objektiem, par sezonālajiem notikumiem un to, kā viņi strādā. Mums izrādīja numuriņus, kas viņiem ir pieejami dažādos veidos – vienguļamie, divguļamie, luksusa un hosteļa tipa numuri. Pabijām arī konferenču zālē, kas bija ļoti skaista. Kopumā visi bija apmierināti un es domāju, ka arī patīkami pārsteigti, ka mūsu pašmāju uzņēmums tā zeļ un plaukst.

 Daiga Martinsone, 7.a klases audzinātāja:

7.a klase devās pie uzņēmēja un meistara kalēja A.Grīnberga. Darbs ir arī viņa hobijs, to kalējs pauda stundu garā nodarbībā, kurā gan demonstrēja metālkalšanas noslēpumus, gan arī deva iespēju katram pašam iemēģināt roku naglas izkalšanā. Pārsteidza, ka liesmas temperatūra, lai sakarsētu metālu, ir 2500 0C, tas nozīmē, ka darbs veicams īpaši uzmanīgi. Jāpieliek pamatīgs spēks un apmēram 30 minūšu laikā nagla ir gatava. Meistars izvēlējies interesantu diplomdarbu tēmu- izkalt mājas zīmi, kas ir svarīgs un nepieciešams simbols katrai īsta saimnieka mājai. Svečturi, kāpņu margas, vārti ir tas, ko meistars veido un piedāvā, kā arī māca pacietību un darba prieku.

Samanta Monta Galvanovska, 10.b klase:

10.b klase devās apskatīt Dāvida Zaķa vecāku uzņēmumu- suņu audzētavu Zak De Lux. Viņi nodarbojas ar dažādu sunīšu pārdošanu un audzēšanu jau 6 gadus. Šobrīd viņiem ir 12 suņi- mopši, Akitas-inu un bīgls. Sākumā mums Dāvida mamma nedaudz pastāstīja par viņu audzētavu un par sunīšu iegūtajiem rezultātiem izstādēs. Pēc tam mēs varējām rotaļāties un bildēties ar viņiem. Diena bija tiešām ļoti jauka un smiekliem bagāta. Visi, kuri vēlas apciemot sunīšus un uzzināt ko jaunu, droši var vērsties pie saimniekiem un sarunāt visu! Plašāku informāciju var iegūt mājaslapā zakpug.weebly.com

5.b klases skolēni:

Mēs ciemojāmies pie kalēja-metālapstrādes darbinieka Aivara Grīnberga. Skolēni tika iepazīstināti ar kalēja nepieciešamajiem instrumentiem un kā no idejas top gatavs darbs. Paši skolēni arī iesaistījās šajā procesā un ar kopīgiem spēkiem izkala naglu. Skolēni arī uzzināja to, ka šādu profesiju var apgūt Rīgas Amatniecības vidusskolā. Liels paldies A. Grīnbergam par interesanto stāstījumu, jo gala rezultātā aizmirsām pat iemūžināt mūsu vizīti fotogrāfijās.

Kristīne Kazakeviča, 8a klase:

8.a klases skolēni apmeklēja suņu audzētavu Skrīveros. Saimniece, Tatjana Zaķe, audzē aptuveni 12 suņus. No tiem 5 ir mopši. Mazie sunīši ir ļoti mīļi un draudzīgi. Vēl saimniecei ir medību suns. Tas ir ļoti ātrs un tā spalvas ir skaistās krāsās. Suņiem ir daudz dažādu medaļu un kausu. Visai klasei ļoti patika paspēlēties ar mazajiem dzīvnieciņiem.

9.klašu skolēnu diplomdarbi Mājturības un tehnoloģiju mācību priekšmetā: krēsls

Foto: A.Katajs-Paeglis

Divas dienas aizvadītas dziesmās un dejās

Vija Meroža

23. un 24.maijs – Aizkraukles pilsētas svētki, sadraudzības skolu koru svētki un tautas deju festivāls -svarīgākās un atbildīgākās dienas visa gada garumā koru un deju vadītājiem, bet koristiem un dejotājiem tie ir īpaši svētki, kad ir iespēja parādīt sevi, savu māku dejot un dziedāt. Dienas bija jaukas un saulainas-dažbrīd pat pārāk saulainas….taču bērni par to nebēdāja , bet ļāvās dejaspriekam un dziedātpriekam. Deju festivālā skolēniem bija unikāla iespēja salīdzināt savu prasmi dejot ar daudzu citu Latvijas skolu skolēnu dejotprasmi, iespēja iepazīt jaunus draugus, baudīt svētku gaisotni. Paldies organizatoriem par šādu iespēju! Foto atskats pieejams GALERIJĀ!

Pētījums “Kā klasē uz palodzes var izaudzēt kartupeļus?” noslēdzies

Inese Uzula

Sākumskolas 2.,3.,4.klašu dabaszinību pētījums “Kā klasē uz palodzes var izaudzēt kartupeļus?” noslēdzies. Kartupeļus iestādījām janvāra beigās un katru dabaszinību stundu pierakstījām novērotās pārmaiņas kartupeļa dienasgrāmatā. Maija beigās apkopojām neparastā pētījuma rezultātus: 2.b klasei izauguši divi, bet palieli kartupeļi,kuru apkārtmērs ir 13×15 cm un 11x12cm; 4.klasei nedaudz mazāki – pēc skaita 11; 3.klasei- pieci, bet 2.a klasei 13, bet mazāki.
26 skolēni nolēma iesaistīties republikas mēroga pētījumā visas vasaras garumā. 15.maijā Rīgā Esplanādē saņēmām ”Prelmas” šķirnes kartupeli ar kārtas numuru 497 ; lielu podu ar zemi un ekoloģisko mēslojumu.Līdz maija beigām kartupelis dzīvos sākumskolas dabaszinību kabinetā.24. maijā kartupelim jau parādījās pirmie asniņi. Visas vasaras garumā 26 skolēni rūpēsies par kartupeļa labsajūtu, kartupeļa mājas lapā uzzinās daudz ko jaunu par jauno draugu.Secinājumus par paveikto apkoposim 4.septembrī. Foto atskats pieejams GALERIJĀ!