Pikantā cepuma stāsts

Renārs Panteļejevs, 7.a klase

Es piedzimu no maziem graudiem, vismaz tā man stāsta. Tas bija kaut kur uz zemnieka lauka tur, zemajā Zemgalē.

Lasīt tālāk …

Skolēnu radošie darbi

rados6

Lasīt tālāk …

Mentoru atbalsta programma “IrPalīgs” 11.klašu skoleniem

Ik gadu vidusskolu Latvijā absolvē aptuveni 19 tūkstoši jauniešu. Katrs otrais nezina, ko darīt tālāk un daļa plāno pamest Latviju. Viņu vidū ir spējīgi jaunieši, kuriem pietrūkst padoma un īstajā brīdī sniegta atbalsta savu interešu un nākotnes iespēju izprašanai. Tādēļ žurnāls „Ir” sāk atbalsta programmu spējīgiem 11.klašu skolēniem – „IrPalīgs”.
Programmas „IrPalīgs” mērķis ir sniegt atbalstu jauniešiem savu nākotnes iespēju apzināšanai, piesaistot katram skolēnam mentoru — pieredzējušu savas jomas profesionāli, ar kuru paredzētas individuālas tikšanās, kā arī plānotas vairākas kopīgas tikšanās visiem programmā iesaistītajiem. Lasīt tālāk …

Skolotāj, izmanto tālākizglītības iespējas!

ESF projekts „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība” piedāvā projekta finansētus tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursus Izglītības jomas kompetenču komponentā 2013.gada janvāra mēnesī. Aktuālos kursus 2013.gada janvārim var apskatīt šeit. Esi izvēlējies kursu, bet nezini, kā pieteikties? Izlasi pamācību!

Mob.tālr. uzziņām 20329916

Ekskursija uz NBS Gaisa spēku aviācijas bāzi

Piektdien, 23.novembrī, 4.a un 4.b klase devās ekskursijā uz NBS Gaisa spēku aviācijas bāzi, kas atrodas netālu no Lielvārdes.
Kad ieradāmies, mūs sagaidīja kaprālis, vārdā Zanda. Tad mēs braucām uz lidojumu vadības torni. Cik tur apkārt viss bija plašs! Zanda mums pastāstīja par Gaisa spēkiem, to vēsturi un šodienu.

Pēc tam apmeklējām helikopteru angāru, kur arī atradās lidmašīnas. Helikoptera pilots mums stāstīja par glābšanas operācijām un parādīja glābēja ekipējumu. Varējām iekāpt helikopterā, mums skaidroja, kā un kas ir helikopterā.

Tad braucām uz pretgaisa aizsardzības divizionu, kur šāvām ar simulatoriem. Manuprāt, visiem patika to darīt.
Man ļoti patika šī ekskursija un, ceru, ka citiem arī!

Evija Mārtiņa, 4.a klase.

Mans Latvijas karoga stāsts

Jānis Burka, Republikas mēroga konkura uzvarētājs

Latvijas valsts karoga forma ir noteikta Latvijas valsts Satversmes 4.pantā. Tam ir taisnstūra forma un sarkanbaltsarkanas krāsas proporcijā 2:1:2. Svarīgi ievērot, ka Latvijas karogā tiek lietota tumši sarkana krāsa.  Latvijas karoga  veids un lietošana tika noteikta jau 1923.gadā, faktiski to lietoja jau pirms oficiālās atzīšanas un valsts proklamēšanas. Lasīt tālāk …

Mans Latvijas karoga stāsts

Mārtiņš Skudra, Republikas mēroga konkura uzvarētājs

Man kā Latvijas Republikas pilsonim savas valsts karogs ir nozīmīga un svēta lieta. Tas man saistās ar brīvības cīņām un Latvijas vēsturi. Es ļoti augstu vērtēju visus karavīrus, kuri ir aizstāvējuši savu valsti no svešām varām. Viņi ir nesuši lielus upurus.

Lasīt tālāk …

R.Blaumanis – padomdevējs mūsdienās

Klinta Šmite

Aizdevuma līgums Nr. 01011863/17011994

Skrīveros, 2010.gada 1.septembrī

Intelektuālā īpašuma pārvaldnieks Rūdolfs Blaumanis (turpmāk tekstā „Blaumanis”) un Klinta Šmite (turpmāk tekstā „Aizņēmējs”), visi kopā turpmāk tekstā „Puses”, vienojas par līgumā Nr.01011863/21102010 izklāstīto.
1. LĪGUMA PRIEKŠMETS.
1.1. Blaumanis piekrīt aizdot Aizņēmējam, saskaņā ar šī līguma noteikumiem, 21. gadsimta cilvēkam piemērotus padomus naudas lietās.
1.2. Aizdevums izmantojams veiksmīgas karjeras turpināšanai.
1.3. Ar šo Aizņēmējs apņemas aizdevumus izmantot tikai un vienīgi 1.2. punktā minētajiem mērķiem un pieprasīt aizdevuma līdzekļus līdz 2010. gada 1. septembrim.
2. AIZDEVUMA IZSNIEGŠANA.
Aizdevums tiks izsniegts, ņemot vērā abu Pušu savstarpējo vienošanos par darījuma veikšanas laiku un vietu.
3. AIZDEVUMA NODROŠINĀJUMS.
Aizņēmējs pastiprina no šī līguma izrietošās saistības, ieķīlājot sev piederošo sirdsapziņu un godaprātu.
Lasīt tālāk …

Piedalies Valsts prezidenta institūcijas 90.gadadienai veltītajā konkursā!

2012.gada 14.novembrī apritēs 90 gadi kopš ievēlēts Latvijas Republikas pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste. Lai atzīmētu šo nozīmīgo gadadienu, Valsts prezidenta kanceleja rīko vairākus Valsts prezidenta institūcijai veltītus pasākumus.

Latvijas jauniešu patriotisma veicināšanai un vēsturiskās apziņas stiprināšanai tiek izsludināts konkurss 5. – 12. klašu skolēniem „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā.”

Valsts prezidenta institūcijas 90. gadadienai veltīts skolēnu radošo darbu konkursa nolikums un aktuālākā informācija par konkursu pieejama Valsts prezidenta mājas lapā. Konkura nolikums ir pieejams šeit.

Pozitīvo emociju vieta Koknese!

Vēlaties aplūkot burvīgu ainavu? Vēlaties labi atpūsties un kārtīgi izbaudīt brīvo laiku? Tad Jums ir iespēja doties ekskursijā uz Koknesi. Tur varēsiet aplūkot Kokneses pilsdrupas, kuras apskalo Pļaviņu ūdenskrātuves ūdeņi. Kā arī tagad ir lieliska iespēja, Kokneses pilsdrupās, grupas virs 19 cilvēkiem saņem 10% atlaidi. Sīkāka informācija par maršrutiem un citiem pakalpojumiem ir pieejama šeit.

Aicinām skolēnus uz Cesvaini

Kā jau katru gadu, arī šogad ir iespēja doties ekskursijā uz Cesvaini. Šogad ir pieejami 19.gs. spēļu turnīri un 19.gs. prasmju skola. Ir pieejami trīs dažādi ekskursiju maršruti, kā arī, ir pieejams izvedot maršrutu pašiem. Sīkāka informācija ir aplūkojama šeit

Ģimenes tēlojums R. Blaumaņa dramaturģijā

Ģimenes telojums R.Blaumaņa ddramaturģijā

Ģimene cilvēkam ir kā aizsargmūris pilij. Pils bez mūrējuma ir pakļauta briesmām un ātrai iznīcībai, cilvēks bez ģimenes- viens un viegli ievainojams, jo viņam nav iežoga, kas dienu un nakti gatavs aizsargāt. Vienīgi ģimene ir tā, kas rūpēsies, aizstāvēs, lūgsies, piedos, lai arī kā tikusi sāpināta. Taču visas sienas nav vienlīdz stipras, tāpat arī tuvinieki, pārlieku cietuši un nenovērtēti, var uzgriezt muguru un atteikties būt par dzimtas sargātājiem.

Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt