Brīvprātīgais no Eiropas – pievienotā vērtība Tavai sporta organizācijai!

Vai Tev nepieciešams palīgs organizācijas ikdienas darbā?
Uzņem ārvalstu brīvprātīgo arī savā sporta organizācijā!

Valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” aicina sporta jomas organizācijas uz semināru 2012. gada 13. decembrī plkst. 14.00, kurā varēsiet uzzināt vairāk par iespēju saņemt ES finansējumu, lai uzņemtu un nodarbinātu ārvalstu brīvprātīgo savā sporta organizācijā. Pieteikšanās: līdz 11. decembrim!

Semināra laikā gūsi informāciju:
1.Kas ir Eiropas Brīvprātīgais darbs un kā šo iespēju varat izmantot savā sporta organizācijā?
2.Kas jādara, lai uzņemtu ārvalstu brīvprātīgo savā sporta organizācijā?
3.Kā iegūt ES finansējumu brīvprātīgā uzņemšanai? Lasīt tālāk …

Notiks filmas “Ja tu esi nabadzīgs, es esmu nabadzīgs” pirmizrāde Latvijā

Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5. decembrī plkst. 18.00 Birojnīcā (Berga Bazārā, Dzirnavu iela 84, k-2) notiks filmas “Ja tu esi nabadzīgs, es esmu nabadzīgs” pirmizrāde. Tajā 30 brīvprātīgie jaunieši no dažādām pasaules valstīm centušies atainot nabadzības dažādās sejas Āzijā, Eiropā, Āfrikā un Latīņamerikā.

“Šī filma tapusi vairāku mēnešu periodā. Tajā kā puzles gabaliņi salīmēti kopā cilvēku stāsti no Spānijas, Kamerūnas, Kolumbijas, Dānijas, Peru u.c. Mēs, divi latvieši, 10 mēnešus dzīvojām Indonēzijā, strādājot ar ielu bērniem. Filmā iekļauts mūsu filmētais materiāls, kas tapa nabadzīgā džungļu ciematiņā. Vizualizējām skolotājas dienasgrāmatu, kurā aprakstīta viņas cīņa ar ciemata vecākiem, lai pārtrauktu bērnu darbu ķieģeļu fabrikās,” stāsta viena no filmas autorēm Eva Ikstena-Strapcāne. Lasīt tālāk …

Starpnovadu bioloģijas olimpiāde – mūsu skolā!

29. novembrī mūsu skolā notika starpnovadu bioloģijas olimpiāde, kurā piedalījās 45 skolēni no Aizkraukles, Neretas, Jaunjelgavas un Skrīveru novadiem. Šī gada olimpiādes uzdevumu veidotāji bija izvēlējušies diezgan sarežģītus uzdevumus, kuros intergrēta arī matemātika un ķīmija. Fotosinēze, šūnas uzbūve, organismu sistemātika- jautājumi, kas labi jāpārzina dalībniekiem. Prieks, ka mūsu skolēni guvuši labus rezultātus!

Daiga Martinsone

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēnu iegūtās vietas starpnovadu bioloģijas olimpiādē

biologijas_olimpiade

Olimpiādes labotāju komanda:

ol_1ol2

R. Blaumanis. “Liels labums reti nāk bez liela grūtuma”

Elīna Grīnberga, 7.a klase

Man ir kāds ļoti tuvs cilvēks, no kura es varu mācīties neskaitāmi daudz labu lietu, piemēram, kā viņš dara savu darbu, lai parūpētos par ģimeni. Šī persona, protams, ir mans mīļais, jaukais tētis! Tiešām varu lepoties ar viņu. Es skatos, cik grūti mans tētis strādā, un katru vakaru, ienākot mājā, viņš ēd kā izsalcis vilks! Mana tēta rokas ir raupjas, grumbainas, rievainas, sastrādātas – grūtais kalēja darbs tajā ierakstījis savas zīmes. Bet, manuprāt, neko nevar salīdzināt ar skaistajiem tēta darbiem. Tie ir vijīgi, eleganti, graciozi, glezni, radoši – kā trauslas mežģīnes, no dzelzs darinātas. Lasīt tālāk …

“Liels labums reti nāk bez liela grūtuma.” /R.Blaumanis/

Miks Kiršteins, 7.b klase

Visi cilvēki kaut reizi mūžā ir iztēlojušies kāda būs vai var būt viņu nākotne. Pēc šādas fantazēšanas atliek vien nopūsties un saprast, ka tie ir un paliks tikai sapņi. Bet Rūdolfs Blaumanis reiz uzrakstīja zelta vārdus, kuri būtu jādzird katram, kurš pēc sapņošanas tikai smagi nopūšas – ‘’Liels labums reti nāk bez liela grūtuma.’’ Lasīt tālāk …

Mājas cepuma stāsts

Edita Dzērve, 7.b klase

„Es ar sevi iepazīstināšu – esmu Mājas cepums. Saprotiet paši –  Mājas cepums, jau pēc nosaukuma spriežot, dzīvo mājās.
Visdrīzāk jūs interesē, kā esmu radies. Tas nebūs stāsts par sastāvdaļām, piemēram, no miltiem vai šokolādes, bet kāpēc mani tā sauc. Lasīt tālāk …

“Palīdzi cilvēkam, un tu būsi kalpojis cilvēcei” (R.Blaumanis)

Rūdis Eiduks, 11.a klase

Uz pasaules mūsu ir tik daudz…Nu jau 7 miljardi. Visi kopā mēs saucamies – cilvēce, bet katrs atsevišķi – cilvēks. Dažus no Cilvēkiem mēs uzrunājam godbijīgi, ar apbrīnu un cieņu. Viņi ir tie, kuriem mēs gribētu līdzināties, ar kuru darbiem lepojamies, kuru vārdos ieklausāmies. Bet ir arī tādi, kurus par cilvēkiem grūti nosaukt. Viņi ne ar vienu nerēķinās, viņus nekas neinteresē, daļa pat par sevi negrib rūpēties, tikai pieprasa: “Palīdziet man, man tagad (un arī citreiz) ir grūti!”.  Lasīt tālāk …

Pikantā cepuma stāsts

Renārs Panteļejevs, 7.a klase

Es piedzimu no maziem graudiem, vismaz tā man stāsta. Tas bija kaut kur uz zemnieka lauka tur, zemajā Zemgalē.

Lasīt tālāk …

Skolēnu radošie darbi

rados6

Lasīt tālāk …

Mentoru atbalsta programma “IrPalīgs” 11.klašu skoleniem

Ik gadu vidusskolu Latvijā absolvē aptuveni 19 tūkstoši jauniešu. Katrs otrais nezina, ko darīt tālāk un daļa plāno pamest Latviju. Viņu vidū ir spējīgi jaunieši, kuriem pietrūkst padoma un īstajā brīdī sniegta atbalsta savu interešu un nākotnes iespēju izprašanai. Tādēļ žurnāls „Ir” sāk atbalsta programmu spējīgiem 11.klašu skolēniem – „IrPalīgs”.
Programmas „IrPalīgs” mērķis ir sniegt atbalstu jauniešiem savu nākotnes iespēju apzināšanai, piesaistot katram skolēnam mentoru — pieredzējušu savas jomas profesionāli, ar kuru paredzētas individuālas tikšanās, kā arī plānotas vairākas kopīgas tikšanās visiem programmā iesaistītajiem. Lasīt tālāk …

Skolotāj, izmanto tālākizglītības iespējas!

ESF projekts „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība” piedāvā projekta finansētus tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursus Izglītības jomas kompetenču komponentā 2013.gada janvāra mēnesī. Aktuālos kursus 2013.gada janvārim var apskatīt šeit. Esi izvēlējies kursu, bet nezini, kā pieteikties? Izlasi pamācību!

Mob.tālr. uzziņām 20329916

Ekskursija uz NBS Gaisa spēku aviācijas bāzi

Piektdien, 23.novembrī, 4.a un 4.b klase devās ekskursijā uz NBS Gaisa spēku aviācijas bāzi, kas atrodas netālu no Lielvārdes.
Kad ieradāmies, mūs sagaidīja kaprālis, vārdā Zanda. Tad mēs braucām uz lidojumu vadības torni. Cik tur apkārt viss bija plašs! Zanda mums pastāstīja par Gaisa spēkiem, to vēsturi un šodienu.

Pēc tam apmeklējām helikopteru angāru, kur arī atradās lidmašīnas. Helikoptera pilots mums stāstīja par glābšanas operācijām un parādīja glābēja ekipējumu. Varējām iekāpt helikopterā, mums skaidroja, kā un kas ir helikopterā.

Tad braucām uz pretgaisa aizsardzības divizionu, kur šāvām ar simulatoriem. Manuprāt, visiem patika to darīt.
Man ļoti patika šī ekskursija un, ceru, ka citiem arī!

Evija Mārtiņa, 4.a klase.

Mans Latvijas karoga stāsts

Jānis Burka, Republikas mēroga konkura uzvarētājs

Latvijas valsts karoga forma ir noteikta Latvijas valsts Satversmes 4.pantā. Tam ir taisnstūra forma un sarkanbaltsarkanas krāsas proporcijā 2:1:2. Svarīgi ievērot, ka Latvijas karogā tiek lietota tumši sarkana krāsa.  Latvijas karoga  veids un lietošana tika noteikta jau 1923.gadā, faktiski to lietoja jau pirms oficiālās atzīšanas un valsts proklamēšanas. Lasīt tālāk …

Mans Latvijas karoga stāsts

Mārtiņš Skudra, Republikas mēroga konkura uzvarētājs

Man kā Latvijas Republikas pilsonim savas valsts karogs ir nozīmīga un svēta lieta. Tas man saistās ar brīvības cīņām un Latvijas vēsturi. Es ļoti augstu vērtēju visus karavīrus, kuri ir aizstāvējuši savu valsti no svešām varām. Viņi ir nesuši lielus upurus.

Lasīt tālāk …

R.Blaumanis – padomdevējs mūsdienās

Klinta Šmite

Aizdevuma līgums Nr. 01011863/17011994

Skrīveros, 2010.gada 1.septembrī

Intelektuālā īpašuma pārvaldnieks Rūdolfs Blaumanis (turpmāk tekstā „Blaumanis”) un Klinta Šmite (turpmāk tekstā „Aizņēmējs”), visi kopā turpmāk tekstā „Puses”, vienojas par līgumā Nr.01011863/21102010 izklāstīto.
1. LĪGUMA PRIEKŠMETS.
1.1. Blaumanis piekrīt aizdot Aizņēmējam, saskaņā ar šī līguma noteikumiem, 21. gadsimta cilvēkam piemērotus padomus naudas lietās.
1.2. Aizdevums izmantojams veiksmīgas karjeras turpināšanai.
1.3. Ar šo Aizņēmējs apņemas aizdevumus izmantot tikai un vienīgi 1.2. punktā minētajiem mērķiem un pieprasīt aizdevuma līdzekļus līdz 2010. gada 1. septembrim.
2. AIZDEVUMA IZSNIEGŠANA.
Aizdevums tiks izsniegts, ņemot vērā abu Pušu savstarpējo vienošanos par darījuma veikšanas laiku un vietu.
3. AIZDEVUMA NODROŠINĀJUMS.
Aizņēmējs pastiprina no šī līguma izrietošās saistības, ieķīlājot sev piederošo sirdsapziņu un godaprātu.
Lasīt tālāk …

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt