Atvērta skolotājas D.Vancānes-Viļumas grāmata “Skrīveru stāsti”

“Skrīveru vārds”, 2015.gada janvāris, foto: “Staburags”

17. janvārī Skrīveru Kultūras centrā notika Dainas Vancānes-Viļumas apkopotās grāmatas “Skrīveru stāsti” atvēršanas svētki. Ne tikai grāmatas autorei, bet ļoti daudziem skrīveriešiem šis ir ļoti nozīmīgs brīdis – beidzot ilgi gaidītā grāmata nodrukāta. Grāmatas atvēršanas svētkos varēja uzzināt interesantus
faktus par tās tapšanu, iegādāties “Skrīveru stāstus” un saņemt Dainas Vancānes-Viļumas autogrāfu. Viņa četrpadsmit gadu laikā uzklausīja, pierakstīja un apkopoja skrīveriešu stāstus, kas nu veido 680 lapaspušu biezu grāmatu. Grāmatā apkopotas arī fotogrāfijas un liecības, savukārt tās noformējumu veidojusi jaunā māksliniece skrīveriete Valta Klints.

Aizvadīta starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde – Leldei Kalniņai – I vieta

Aija Zvaigznīte, latviešu valodas skolotāja

19. janvārī Aizkrauklē notika starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiāde 11.-12. klašu grupā. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās trīs meitenes. 1.vietu un tiesības piedalīties valsts olimpiādē ieguva 11.a klases skolniece Lelde Kalniņa (skolotāja Dzintra Znotiņa), 3. vietu – Ieva Morozova (11.b klase), bet atzinību- Samanta Monta Galvanovska (11.b klase) (skolotāja Aija Zvaigznīte). Veiksmi visiem nākamajās olimpiādēs!

Apkopoti „Sudoku turnīra” 2. kārtas rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja 

No 07.01.2015. – 13.01.2015. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” otrā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni 9. – 12. klašu grupā individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Otrajā kārtā piedalījās 6 skolēni.

Lasīt tālāk …

9.b klases skolniecei I.Viļumai – 1.vieta novada vēstures olimpiādē

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs, foto: auv.lv arhīvs

15.janvārī Aizkraukles novada ģimnāzijā notika Aizkraukles sadarbības novadu vēstures olimpiāde 9. un 12. klašu skolēniem. Olimpiādē skolu pārstāvēja 9.klases skolēni R.M.Ivuškāns, A.Māskis, R.Panteļejevs un I.Viļuma, kā arī 12.klašu grupā – E.Matuseviča. Vislabāk veicās I.Viļumai – godpilnā I vieta. Olimpiādes tēma abām grupām līdzīga – norises Eiropā un Latvijā 19. un 20.gadsimtā. Jāuzsver, ka olimpiāde 9. un 12.klašu skolēniem ir lielisks veids, kā sagatavoties eksāmenam (9.klasē vēstures eksāmens ir obligāts, bet 12.klasē – izvēles). Paldies skolēniem par pacietību un ieguldīto darbu, gatavojoties olimpiādei!

Aizvadīta pirmās Panākumu Universitātes radošās darbnīcas un lekcijas 2015.gadā!

Jānis Tipainis, 11.a klase, foto: www.panakumuuniversitate.lv

15. janvārī, uz šī gada pirmo Panākumu Universitātes lekciju devās vairāki vidusskolas skolēni. Neatkarīgi no tā, ka ir sācies jauns gads, Panākumu universitāte turpina izglītot un pārsteigt skolēnus ar interesantām, aizraujošām, kā arī izglītojošām lekcijām. Rīts Panākumu Universitātē sākās ar radošajām darbnīcām, kurās skolēniem bija iespēja attīstīt komunikācijas, savstarpējās sadarbības un radošās domāšanas spējas.

Lasīt tālāk …

Apkopoti aktualitāšu konkursa janvāra 1.nedēļas rezultāti

Edgars Bērziņš, konkursa vadītājs

Aizvadīts pirmais aktualitāšu konkurss 2014./2015.mācību gada II semestrī. Šajā konkursā skolēniem tika piedāvāts atbildēt uz jautājumiem par 2014.gada spilgtākajiem notikumiem politikā, ekonomikā, kultūrā, sportā un citās jomās kā Latvijā, tā ārzemēs. Šī konkursa maksimālais iespējamais punktu skaits: 36 punkti. Rezultāti ir iepriecinoši: no 174 konkursa dalībniekiem 23 jeb 13% skolēnu ir izpildījuši konkursa darbu 100% precīzi, tajā pašā laikā jāatzīmē, ka 31 jeb 18% skolēnu nav uzrādījuši augstāku zināšanu rādītāju par 30%. Līdz ar to var secināt, ka ir, kur augt! Silti sveicieni TOP3 vietu ieguvējiem: 1.vieta – 12.a klasei (izpilde – 94,7%), 2.vieta – 6.a klasei (90,0%) un 3.vieta – 11.b klasei (88,8%)! Jāatzīmē, ka 11.a klasei – atzinība un tikai pat 5% mazāk kā 3.vietas ieguvējiem! Kopējie rezultāti redzami diagrammā, bet konkursa jautājumi – zemāk!

Lasīt tālāk …

No 12. līdz 16.janvārim skolā skatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš”

Edgars Bērziņš, vēstures skolotājs. Foto: V.Meroža

Sadarbībā ar skolas vadību un Skrīveru novada domi, skolā izvietota Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošā izstāde “Baltijas brīvības ceļš”. Tā veltīta Baltijas ceļam kā Baltijas valstu kopīgai pretakcijai padomju režīmam. Izstādi aicināti skatīt ne tikai skolēni un skolas darbinieki, bet arī interesenti skolas darba laikā.

Foto no izstādes uzstādīšanas:

Aizvadīta 5. skolotāju mācīšanās grupu nodarbība!

Pirmdien, 12.janvārī tika aizvadīta kārtējā mācību grupu nodarbība skolotājiem. Lūk, grupu vadītāju atskats:

“”Āķis lūpā”- stundas sākuma un beigu organizēšana”, vadītāja I.Gaņina: “Šorīt mācīšanās grupas “Āķis lūpā – stundas sākuma un beigu organizēšana” dalībnieki datorklasē apguva kā veidot dažāda veida krustvārdu mīklas. Kolēģe Mārīte Karņicka pastāstīja par izlasīto rakstu “Skolas vārdā”, par stundas sākuma organizēšanu. Līdz nākošajai reizei kolēģi apņēmās izveidot krustvārdu mīklas.”

Lasīt tālāk …

Apkopoti „Sudoku turnīra” 1. kārtas rezultāti

Ilze Gaņina, matemātikas skolotāja

No 16.12.2014. – 06.01.2015. skolā norisinājās „Sudoku turnīra” pirmā neklātienes kārta. Tās laikā skolēni no 9.-12. klasēm individuāli varēja atrisināt trīs piedāvātās sudoku mīklas un iesniegt matemātikas skolotājām. Pirmajā kārtā piedalījās 8 skolēni . Tabulā var aplūkot iegūtos rezultātus. Paldies visiem, kuri piedalījās mīklu minēšanā. Vēlos uzteikt 6. A klases skolnieku Oto Ģiguli, kurš arī piedalās šajā turnīrā. Aicinu aktīvi iesaistīties otrās kārtas sudoku mīklu risināšanā līdz 13. janvārim. Labākie risinātāji tiks uzaicināti uz trešo klātienes kārtu, kura norisināsies 22.01.2015. skolā.

Lasīt tālāk …

Tikšanās ar prezidentu

Armands Bērziņš, 9.b klase

Šā, nu jau Jaunā gada 8. Janvārī Rīgas Latviešu biedrības veidotā radošo darbu konkursa gan pirmās, gan otrās kārtas uzvarētāji tika ielūgti vizītē pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa. No mūsu skolas uz šo svinīgo pasākumu tika uzaicināti divi skolēni, es – Armands Bērziņš – un pirmās kārtas uzvarētājs, skolas absolvents Rūdis Eiduks.

Lasīt tālāk …