Piekto klašu skolēni piedalās mācību pasākumā “Iepazīsti meistaru” z/s „Janavas”

2018. gada 2. Oktobris

Teksts: Katrīna Kondrāte, 5.b klase, foto: S.Krasovska

1.oktobrī piekto klašu skolēni ciemojās bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Janavas”, kur izzināja vairāk par laukos iespējamo profesiju – dabīgās kosmētikas ražotājs, tās specifiku un darbošanās jomām. Foto atskats ir pieejams  GALERIJĀ!

Visas mūsu skolas piektās klases karjeras dienas ietvaros devāmies mācību ekskursijā uz Koknesi, uz zemnieku saimniecību „Janavas”. Tur mēs devāmies pastaigā pa saimnieces izvedotu baskāju taku, kura veidota no akmeņiem, sūnām, ķieģeļu plāksnēm, koku skaidām, čiekuriem un akmentiņiem. Mēs gan takā negājām ar plikām pēdām, jo ārā bija vēss. Ejot pa taku mēs katrs iestādījām divas ozolzīles. Kas to zin – varbūt izaugs ozoli!

„Janavu” saimniecībā saimniece Anta gatavo kosmētiku no dabīgām izejvielām. Dienā, kad mēs pie viņas ciemojāmies, mums bija iespēja redzēt, kā top ziepes.  Ziepes gatavoja no vairākām sastāvdaļām un tad tās lēja formās, lai sacietētu. Taču saimniecībā gatavo arī krēmus un ziedūdeņus, kurus varējām pasmaržot un uz vietas iegādāties. Saimniecībā tiek audzēti arī ārstniecības augi, no kuriem saimniece gatavo dažādas tējas. Mums bija iespēja pagaršot un pašiem pagatavot sev tēju no augiem, kurus mēs paši izvēlējāmies. Ekskursija bija jauka un izdevusies!

*Mācību pasākums “Iepazīsti meistaru” tika finansēts, izmantojot projekta ”Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (nr.8.3.5.0/16/I/001) līdzekļus.

 

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt