Iespēja piedalīties konkursā “Fizikas pavasaris”

2015. gada 24. Marts

www.fondsviegli.lv

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada laureātu zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziķu skolu aicina Latvijas vidusskolu jauniešus piedalīties jaunrades konkursā “Fizikas pavasaris”, motivējot fizikas stundās apgūstamo vielu izprast caur jaunrades procesu. Projekta “Fizikas pavasaris” mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Projekta mērķauditorija ir 10.-12.klašu skolēni un fizikas skolotāji.

Konkursa darba uzdevums

Radīt mākslas darbu (stāstu, zīmējumu, video, dziesmu, komiksu u.tml.) ar nosaukumu “Viļņa piedzīvojumi”, kas demonstrē elektromagnētisko viļņu fizikālo izpausmju un īpašību daudzveidību. Vairāk par elektromagnētisko viļņu īpašībām skatieties lekcijā:

Video lekcija paredzēta kā palīgmateriāls fizikas stundās. Lekcijā profesors Vjačeslavs Kaščejevs stāsta par elektromagnētiskajiem viļņiem un kvantiem, motivējot aizdomāties par ikdienas parādību daudzveidīgām un reizēm šķietami pretrunīgām izpausmēm.

Konkursa NOLIKUMS

Konkursa darbi līdz 17.aprīlim jāiesūta elektroniski uz arta.platace@fondsviegli.lv vai jānogādā Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” birojā (pasta zīmogs 14.aprīlis), Bruņinieku ielā 22-1, Rīgā, LV-1001.

Darbam jāpievieno: mākslas darba apraksts brīvā formā (līdz 300 vārdiem), komandas dalībnieku vārds, uzvārds, skola, klase; komandas nosaukums; komandas moto; komandas kontaktpersonas informācija – telefona numurs un e-pasts.

Iesniegtos darbus vērtēs žūrija 5 cilvēku sastāvā, t.sk., Vjačeslavs Kaščejevs, Jauno Fiziķu skolas pārstāvis, Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” pārstāvis un projekta atbalstītāji. Izvērtējot darbus vienlīdz tiks analizēta gan darba precizitāte fizikālo procesu attēlošanā, gan komandas izpaustais radošums un darba izpildījuma kvalitāte.

Balvas un rezultātu paziņošana

Izvērtējot konkursa darbus, žūrija noteiks 10 labākās komandas, kas iegūs tiesības piedalīties fizikas stundā “Fizikas pavasaris”. Stunda notiks 30. aprīlī, Cēsu Valsts ģimnāzijā. Tajā piedalīsies Vjačeslavs Kaščejevs, Jauno Fiziķu skolas pārstāvji un grupas Carnival Youth mūziķi.
Stundas laikā tiks sniegts populārzinātnisks ievads par gaismas viļņu interferenci, notiks praktiskās nodarbības kopā ar Jauno Fiziķu skolu (veidojot sērkociņu spektroskopu, veicot mata diametra aprēķinus, izmantojot gaismas difrakciju, kā arī tiks pētīti gaismas avotu emisijas spektri – demonstrācijas, izmantojot dažādus gaismas avotus un portatīvu spektrometru, kas saslēgts kopā ar datoru.). Kopā ar grupu Carnival Youth pētīsim fizikas likumus mūzikā, kā arī nosauksim konkursa uzvarētājus, kuri dosies uz Jauno Fiziķu skolas un grupas Carnival Youth vasaras nometni Ziedoņa muzejā* 2015.gada vasarā.

 

Par Fizikas pavasari

Projekts “Fizikas pavasaris” apvieno fiziku un radošo pašizpausmi. Lai gan fizikas zinātne sabiedrībā bieži tiek uzskatīta par sarežģītu un neizprotamu formulu apkopojumu, fizikālās likumsakarības varam sev apkārt ieraudzīt ik dienas. Padziļināta interese par fiziku jauniešu vidū nav ļoti izplatīta, tomēr praktiskos piemēros un eksperimentos varam pārliecināties, ka izprast fiziku var būt arī viegli.

Jauniešus, kam interesē dabaszinātnes un kuri savu dzīvi nākotnē plāno saistīt ar eksaktajām zinātnēm, izglīto Jauno Fiziķu skola, kas sadarbībā ar fizikas pasniedzējiem organizē nodarbības un praktiskas aktivitātes visā Latvijā. Šo pasniedzēju vidū ir arī asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs, kurš ir arī apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada laureāts zinātnē. Pēc apbalvojuma saņemšanas profesoram un Imanta Ziedoņa fondam “Viegli” izveidojās cieša sadarbība, kā rezultātā tapa projekts “Fizikas pavasaris” ar mērķi paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi.

Projektu “Fizikas pavasaris” atbalsta

Zinātnes centrs Z(in)oo, Latvijas Universitāte, Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija

Par fiziku un jaunradi palīdz stāstīt

E-klase, DELFI, draugiem.lv, radio NABA, radio pieci.lv

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt