Atskats uz 4. Panākumu Universitātes lekciju

2015. gada 11. Decembris

Teksts: Reinis Madars Ivuškāns, 10.a klase, Foto: auv.lv arhīvs

Jau ceturto reizi skolas skolēni devās uz biznesa augstskolu “Turība”, lai iegūtu noderīgas zināšanas dzīvei no lektoru runām. Interesanti bija tas, ka abu lektoru dzīves un skatījums uz to ievērojami mainījās tieši pēc pirmās mīlestības.


Pirmo lekciju vadīja dziedātāja un Laura Reinika māsa – Rūta Reinika. Viņa stāstīja par savu bērnību un par to, kāda bija viņas ģimenes loma profesijas izvēlē. Rūtai nebija liela izvēle, jo visa ģimene bija mūziķi. Tas rosināja domāt vai mums tiešām nepieciešams izvēlēties tādu profesiju, kādu mums iesaka ģimenes locekļi vai kādu tie ir izvēlējušies. Lauris bieži prasīja viņai, lai palīdz dziedāt. Satiekot Arni Medni, Rūta izveidoja grupu ”4.elements” kopā ar vēl trīs citām meitenēm. Neskatoties uz to, ka viņai nepatīk klubi un to atmosfēra, viņas pirmā mīlestība bija talantīgs dīdžejs no Norvēģijas.

Otrais lektors bija latviešu modes mākslinieks un dziedātājs, Kaspars Blūms Blūmanis (Kašers). Viņš dalījās divās savas personības šķautnēs. Kaspars bija nervozs, neveikls un nepārliecināts, bet Kašers bija enerģisks, dzīvespriecīgs un tāds, kādu citi gribēja viņu redzēt. Ļoti interesanti bija tad, kad viņš rādīja bildes par sava stila maiņu laika gaitā. Viņš teica, ka to mainīja ne tāpēc, ka tas bija modē, bet lai izzinātu sevi. Viņa lekcijas galvenā doma bija tāda, ka tev pašam sevi ir jāizzin un jāizdomā ar kādu profesiju saistīt savu nākotni.

Pēdējo lekciju vadīja uzņēmēja un šova ”Precamies!?” vadītāja, Binnija Ārberga, kura runāja par sapņu materializēšanos. Viņas lekcija bija citādāka, jo pārsvarā tika uzdoti jautājumi skolēniem un par to filozofēja.Visu lektoru runās bija noderīgi klausīties, varēja iegūt labus domu graudus un iespējams jau apslīpēt domas par nākotni.

Komentāri

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Papildus informācija

Lai nodrošinātu Jums vislabāko mūsu mājaslapas pārlūkošanu, šī mājaslapa izmanto sīkdatnes ("cookies").
Uzziniet vairāk par to, kā mēs izmantojam sīkdatnes.

Aizvērt